Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 80 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Sub Mar 20, 2010 11:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 12:01 pm
Postovi: 206
Huggies ima da se kupe u Lilly-ju,DM-u i svim mega marketima.
Ima i u Aksi...skoro u svim malo većim radnjama.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Ned Mar 21, 2010 7:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
Ja sam svom sinu od prvog dana stavljala pampers, mada je to bilo davno posto on sada ima 6 godina, a pelene ne nosi od 2 godine.
Medjutim, kada smo vec kod pelena imam jedno pitanje: Moja kuma se nedavno porodila, bebica ima 8 nedelja, preslatka devojcica. Moja kuma je isla u skolicu za trudnice od 7 meseca pa sve do porodjaja i tamo su im svasta nesto pricali i ucili ih. Izmedju ostalog joj je receno da nije dobro da koristi pampers niti ista slicno tome sve do bebinih tri meseca, nesto kao zbog koze bebe. Tako da ona sada koristi samo klasicne platnene pelene i muci se sa pranjem i peglanjem. Kakvi su sada to novi trendovi da se koriste samo platnene pelene kao kada smo mi bili bebe, da li jos neko ima iskustvo sa ovakvim savetima strucnih lica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Ned Mar 21, 2010 8:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
E, Boze svasta, kad tako moram da kazem.Kada sam dosla u porodiliste nama su rekli odmah u porodilistu da spremimo pampers.I, od rodjenja mom bebcu koristim pampers, imao je tu i tamo ojed ali sve se uspelo sanirati.Vidjala sam majke koje detetu od treceg meseca skidaju platnene pelene, ostavljaju samo pampers, a sad cujem da do treceg meseca ne sme pampers.Svasta pricaju iskreno.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Ned Mar 21, 2010 8:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Kad sam se porodila prvi put u porodilistu su (Francuska) detetu stavili Pampers. Sledece dete u Beogradu isto Pampers u porodilistu. Kad sam dosla kuci ja sam koristila platnene pelene sve do skidanja. Ali nikad nisam peglala pelene, to mi nije bas jasno. Sad ima da se kupe platnene krojene kao Pampers, a cak i da koristi one klasicne, tetra, ni to nikad ne bih peglala. Sigurno ih pere na 90 ili bar 60 stepeni i ne znam cemu peglanje?
A sto se tice reci strucnjaka, gde god smo isli kod lekara na kontrole, vezbe, svuda su svi doktori sa odobravanjem gledali na platnene i govorili da je svakako za dete bolje da bude u platnenim nego u plasticnim pelenama.

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Ned Mar 21, 2010 9:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
To je ok sa platnenim pelenama, ne sporim to.Nego sporim to sto jedni pricaju jedno, drugi drugo...Nije redak slucaj da jedan dr kaze ovo, drugi ono.Jedna patronazna sestra kaze ovako, druga onako...Moja strina takodje nije nikada peglala pelene, i eno ih oboje zivi i zdravi, zavrsavaju fakultete, a inace joj je rodjena sestra vrstan neonatolog, nikada joj na tome nije zamerila.Baka mi je pricala da je ona njenoj deci plela pelene od vune :wink: Nikada nista nikome nije falilo.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Ned Mar 21, 2010 11:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Unapred se izvinjavam sto cu skrenuti sa teme, ali doktori definitivno nisu bas kvalifikovani u vezi nege, vaspitanja i dojenja. Znam da se na pedijatriji o dojenju uci jako malo, jedva par recenica u nekom udzbeniku. A ona redovna nega beba - pedijatri ne mogu i ne trebaju biti u toku oko preparata, pelena i njihovog kvaliteta. Cak i za mnogo ozbiljnije stvari (antibiotici, vakcinacija, neke dijagnoze) struka nije usaglasena, i uvek mozete naci dva pedijatra sa potpuno razlicitim misljenjem o svemu. Znam da je to ponekad tesko prihvatiti, narocito sto je vecina nas od roditelja jos ponela to da "doktori su uvek u pravu".
U vezi pelena, dojenja, dohrane, prvih cipelica, nuznog higijenskog minimuma.... sam cula toliko razlicitih stavova (imam troje dece, sve tri rodjene u razlicitim zemljama, jedna je alergicar tezak, jedna je dugo bila hipertona, vezbali smo, fizijatri, svasta.... nahodali smo se po ordinacijama). Da sam neke doktore poslusala deca bi mi nosila gleznjace do skole, dojila bih po par meseci, sa 3 meseca bi vec dobili batak u ruku, iz porodilista bismo ih vozili u narucju a ne u sedistu za auto, siroko bismo ih povijali duuuuuugooooo :wink: Malo karikiram, ali poenta je da mi sami biramo ono sto je za nasu decu najbolje.

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Uto Mar 23, 2010 8:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
Kaze mi moja kuma da su joj u skolici jako ruzno napricali o koriscenju plastcno/papirnih pelena tipa Pampers isl..navodno pogotovo kod decaka, potpare se testisi pa su istrazivanja pokazala da je veca verovatnoca da decak jednog dana bude neplodan. Joj, grozno, ja sam posizela kada sam to cula, da li to znaci da ce hiljade i hiljade decaka ( izmedju kojih je i moj sin) koji su nosili pampers od rodjenja strepiti od neplodnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Uto Mar 23, 2010 10:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
misty pa cinjenica je da se u plasticnim pelenama to podrucje vise greje nego u platnenim. Ne treba biti doktor da se dodje do tog zakljucka. E sad, generalno, sve je vise i muske i zenske neplodnosti. Ali ko bi mogao da ustanovi i da dokaze da je to bas od pelena?
Licno mislim da tu ima puno faktora a jedan od njih su svakako pelene. Mene sokira kako se pojavljuju sve vece i vece pelene i kako deca sve kasnije skidaju iste. Ali ima uticaja i lose ishrane, nezdravog zivota, puno sedenja (mislim na musku neplodnost). Ja sam posla od pomisli da mene neko tera da 2 ili tri godine konstantno nosim ulozak. Nezamislivo mi je, uzasno. Pa sam gledala svoju decu nekako da postedim toga. Platnene pelene, vunene zastitne gacice, i sto vise bez pelene kad god su nam uslovi dozvoljavali.

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Sre Mar 24, 2010 10:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:00 am
Postovi: 276
Lokacija: Beograd
Citiraj:
da mene neko tera da 2 ili tri godine konstantno nosim ulozak


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Užas
Zamisli ovo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Sre Mar 24, 2010 5:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Joj, grozno, ja sam posizela kada sam to cula, da li to znaci da ce hiljade i hiljade decaka ( izmedju kojih je i moj sin) koji su nosili pampers od rodjenja strepiti od neplodnosti.


A, tek ovog uzasa, majko mila :o Sto je najgore, ja nikada nisam tako razmisljala, ne bi mi nikada bilo tesko da perem i peglam pelene, ali sam razmisljala lakse je sa pampersom, a dok je zdravlje detetanajbitnije.Naravno da nikad ne bih pampers koristila da sam znala da je tako.Sto je najgore, sva deca koja su prva generacija pampersa bila su sada jos mali da bi znali da ce sutra tako biti daleko bilo... :o :o :o :o :o Misti, bas si me potresla :o

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Sre Mar 24, 2010 6:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 16, 2009 6:28 pm
Postovi: 160
I ja sam bila uzdrmana, kada sam to cula. Znam da ne treba biti doktor da se izvedu logicni zaključci. Ali opet mislim, tada 2003 kada sam ja radjala moje dete u novosadskom porodilistu, a i kasnije u savetovalistu svi su savetovali da se stavlja pampers. I kod sirokog povoja, prvo pampers pa onda dve platnene pelene i svedske gace, tako su mi objasnili. A sada 6 godina kasnije isti grad, ista ustanova druga prica. Tesim se cinjenicom, da ako nismo otrovani svim onim bombama i hemijom koju smo popili za vreme bombardovanja, jedne pampers pelene sigurno nisu stetnije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Sre Mar 24, 2010 6:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ne znma kada sus e pojavile pampers pelene, odnosno koliko su dugo u upotrebi, tek cemo videti da li ce biti posledica, daleko bilo.A, to sto kazes, kad se nismo otrovali osiromasenim uranijumom... :roll:

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Sre Mar 24, 2010 11:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm
Postovi: 295
Devojke, ove nove platnene pelene se ne peglaju. I uopste, jako se lako odrzavaju. Cak ima i u Beogradu neka zena koja ih sije: http://www.pelene.platnene.com/pelene-porudzbenica.aspx

Ja sam za prvu ceru kupila, tad smo ziveli u Fr pa sam narucivala preko interneta, razne modele, boje, velicine. Neke od njih sam prosledila dalje, ali sam za drugu ceru puno i dobila, tj. nasledila od prijateljica. Za trecu nisam kupila valjda ni jednu jedinu, a one prve su definitivno same sebe otplatile.
Jedina mana im je sto se dugo suse jer imaju puno slojeva pa je dobro zimi imati neki balkon ili prostoriju, cosak gde stalno stoji susilica. Ili susilicu u kupatilu. A sa susilice pravo u orman, nikad ih nisam peglala....

_________________
Mamine tri ženske:
E 07/2003
P 04/2007
N 02/2009


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Sre Mar 24, 2010 11:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
Pelene koje se siju u Srbiji, nisu ni prinete onima koje mogu da se kupe u ekoloski osvescenijim zemljama, ne dajte se prevariti. Te pelene moraju da budu od posebno tretiranog pamuka, ili bambusa, da budu testirane na prisustvo nedovoljenih supstanci u obradi, prilikom bojenja materijala, da imaju kopce koje ce biti i zdrave i sigurne.
Nista vam ne znaci bacanje para za platnene pelene, ako one nisu prosle nikakvu kontrolu kvaliteta, pa su materijali bojeni otrovnim bojama, ili nesto slicno.
Ne nasedajte na jeftinu propagandu, sve jednokratne pelene prolaze niz kontrola kvaliteta, ove koje se prodaju preko interneta su samo bacanje para. Ako neko moze da vam donese iz inostranstva, onda se isplate. Mada, imajte u vidu da one mnogo lakse propustaju, i da nisu sve od organskog pamuka, a vecina ima i linerse (podloske za bolje upijanje) postavljene plastikom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Pon Maj 24, 2010 5:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Malo da skrenem sa teme, ali posto smo ovde gore pominjale i nose, da vam kazem da je ova sto svira kad se piski fenomenalna!!! Koliko-toliko za dete, ali meni je super jer znam kada je posao obavljenbez zavirivanja(mada to kod nas izgleda ovako: piski/kaki mi se, sednemo na nosu i u narednih 5 sekundi posao obavljen).
Inace, moje dete koje je vristalo na pomenu nose, je kada su nam dosli prijatelji u goste sa devojcicom 10 dana starijom od moje, koja vec duze vreme polu-uspesno koristi nosu, jednostavno selo na nosu i od tad sem kad idemo napolje uopste vise ne koristimo pelene. Desilo nam se za 2 nedelje 2 puta da je otislo u gacice (i to samo zato sto se zaigrala). Potpuno sam fascinirana kako je to bilo lako i kako je bukvalno za 3 dana naucila da ide na nosu (prvi dan je odmah skontala za piskenje, ali za ono drugo je trebalo dan dva dok se prihvatilo). I tako, mi smo sad bez pelena, sem za spavanje i napolje. Iskreno kako resavate odlazak u wc kada ste napolju?
Eto ako vam je to ohrabrenje, ja sam mislila da ce moje dete krenuti u vrtic sa pelenama, kad ono preko noci, bez ikakve drame ili muke ostaviso pelene za sobom...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 80 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 64 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: