Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 80 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Uto Sep 15, 2009 3:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Apr 04, 2006 8:57 pm
Postovi: 70
ja koristim papmers, a kupila sam i platnene pelene od organskog pamuka i od tencela marke Popolini i planiram da predjem na te pamucne bar danju a nocu cu ostaviti pampers. Problem je sto preko tih pamucnih pelena ide jedna nepromociva pelena, koja se mojoj bebi previse useca u nogice i ledja i to je osnovni razlog iz kog odlazem prelazak na pamucne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Uto Sep 15, 2009 10:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
ja koristim papmers, a kupila sam i platnene pelene od organskog pamuka i od tencela marke Popolini i planiram da predjem na te pamucne bar danju a nocu cu ostaviti pampers. Problem je sto preko tih pamucnih pelena ide jedna nepromociva pelena, koja se mojoj bebi previse useca u nogice i ledja i to je osnovni razlog iz kog odlazem prelazak na pamucne.

Gde ste nabavili te pelene, mi smo se resili pelena, ali da znam za drugi put. :) Inace, mislim da su pampers u osnosu na tetra i svedske stvarno velika prednost....A, tetra i svedske dok se operu i ispeglaju bude skuplje u odnosu na pampers.Nadam se da ce uskoro i kod nas biti opsteprihvacen stav da nisu ni potrebne.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Uto Sep 15, 2009 11:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 10:15 pm
Postovi: 142
Ja sam koristila tetra pelene nedelju dana i onda sam se vratila na pampers jer one gumene gace sto idu preko nisam mogla da nadjem u odgovarajucoj velicini. Tacnije,postoje 1,2,3...a nama su sve bile velike,siroke oko nogica pa je znalo nekad da procuri i onda sam se vratila na pampers dok jos malo ne narastemo. Kupila sam 30 komada za 1800 din i nemoze ni da se poredi cena sa pampersom...a ta kolicina mi je bila sasvim dovoljna da nikad ne brinem da li imam cistih,lepo sam postizala bez lomljenja vrata da ih perem....a sto mi je najbitnije one toliko dobro upijaju kao ni jedne druge!!! Ja bebu kad skinem njoj je guza suva ko barut i cista kao da nista nije radila, pelena sve upila,a pampers bogami ne,guza se sve cakli kad je mokra i sva je umazana kad se ukaki. Jedino je obaveza to pranje peglanje....i zbog toga ih skoro sve zene negoduju...a ima i puno onih koje je sramota iz nekog razloga da ih koriste...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Sre Sep 16, 2009 9:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Sta su tetra pelene? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Sre Sep 16, 2009 12:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Mi smo od pocetka koristili pampers i nemam nikakve primedbe. Dete je bilo samo par puta mokro i to kada je preraslo br a ja nisam primetila. Posle smo zbog ekonomskog faktora presli i na jeftinije pelene, probali smo vecinu pelena koje mozemo da nadjemo ovde po prodavnicama ( a izbor je stvarno veliki). Dobre su mi one iz DMa, Babylove. One su deblje od pampersa i koristim ih uglavnom zimi.
Letos smo se opet vratili na pampers. Ovde sad ima i nekih narandzastih Pampersica koje su jeftinije od ostalih pelena ove marke, a nisam primetila da su losije u kvalitetu. Narandzasti doduse nema velicinu 4+ nego 3,4 i 5 - okrugle brojeve. A da nisam videla da ima jumbo pakovanje tih narandzastih, jer druge ako kupujete te vece kutije imaju bolju cenu... A inace ovde su Pampersice dosta jeftinije nego u Srbiji - valjda imamo slabiji standard ;o)
Probali smo i pelene gacice (koje su skuplje od ostalih pelena), i iskreno one imaju smisla samo ako dete ucite da ide na nosu, jer se brze i lakse skidaju i oblace....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Sre Sep 16, 2009 3:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Tetra pelene su pelene koje su pamucne i cetvrtaste, idu ispod svedskih.Kod nas postoji jumbo pakovanje tih narandzastih, to su sleep and play.Naravno , da su pelene kod nas skuplje, pobogu, pa mi imamo bolji standardnego Nemacka, svasta :evil: :evil: Uzas, svojevremeno sam slusala neku ovde iz vlade koja je govorila o tome kako je nase ulje skuplje nego u Nemackoj jer je boljeg kvaliteta... :evil: :o :o Ma, kako da ne....

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Sre Sep 16, 2009 7:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Apr 04, 2006 8:57 pm
Postovi: 70
dolce vita
pamucne pelene sam kupila u austriji, na sajtu www.popolini.com imaju filmici koji prikazuju razlicite modele pelena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Sre Sep 16, 2009 7:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Pogledala sam, izgleda dobro, kao pampers, znaci, samo se opere.To ovde nisam vidjala, ako neko zna da ih ima ovde, bilo bi dobro da nam kaze, i8zgleda bas prakticno.Koja je cena u Austriji, verovatno to na kraju izadje povoljnije od pampersa???

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Sre Sep 16, 2009 11:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Pa koliko sam sad gledala 10 komada ovih pelena kosta 129 eura, (preporucuju na sajtu da se kupe 2 seta). Pelena ima u 4 velicine, plus uz to vam jos trebaju nepropustive gacice za varijantu UltraFit Tencel(tako pise na sajtu) sastav im je mesano frotir, pamuk i poliester.
Ne znam ali kad tome dodam jos da bi trebalo da ih perem (valjda se ne peglaju? znaci prasak, struja i vreme), iskreno mi jednostavnije dodju jednokratne.... S obzirom da mesecno dam oko 20tak eura za pelene, isplatilo bi se posle jedno godinu dana. Zato mislim da je bolje sa ovim poceti od pocetka....
A Jelr cemu sluze ove Trainingshose da li znas? Mi smo sad u fazi ucenja upotrebe nose, pa me interesuje imal neke veze s tim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Čet Sep 17, 2009 8:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Svi kažu da je to napor i to velik. Nisam pomišljala na njih ali sigurno su zdravije za korišćenje. Na jednom forumu sam čitala da je mama pisala da je prvo dete navikla brzo na nošu jer je koristila pamučne pelene, sa drugim nije. Mislim i da je svako dete individualno da nema veze koje pelene koristiš da zavisi od deteta kada će početi da kaki na nošu!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Čet Sep 17, 2009 11:15 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Pa ima logike da deca koja koriste pamucne pelene brze nauce da koriste nosu. Sa pampersom oni uopste nemaju osecaj da su mokri, pa im i ne smeta. Nedavno dok sam ja ribala kadu moja cerka je golisava cekala pored. U jednom trenutku pocne da piski. Ne mogu vam ni opisati kako se ona od toga uplasila. Nema dete pojma sta je to. A da je nosila pamucne pelene znala bi da kada to uradi bude mokra....
Ipak ja moram da priznam da nemam ni snage a jos manje vremena da sad prelazim na to. Nadam se uskoro da smo kroz par meseci i onako zavrsili sa pelenama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Čet Sep 17, 2009 11:59 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Apr 04, 2006 8:57 pm
Postovi: 70
ako neko zna da ih ima ovde, bilo bi dobro da nam kaze
IMA IH I OVDE, ALI JA NISAM ZNALA, SIJE NEKA ZENA U ZRENJANINU, ALI NE ZNAM DA LI ORGANSKI PAMUK. CENU JE DEA VEC DALA, TO JE TO. KUPI SE I ROLNA SPECIJALNOG PAPIRA (Trainingshose)OKO 5E, KOJI SE STAVLJA DO BEBE I DAJE MU OSECAJ DA JE SUVO (STVARNO JE NEVEROVATNO, PELENA JE SKROZ MOKRA A TAJ PAPIR KOJI JE DO BEBE JE SUVONJAV), A I OLAKSAVA MAMI KAD SE BEBA UKAKI JER SE TAJ PAPIR BACI U WC SOLJU A PELENA SE NE ISPRLJA UOPSTE ILI VRLO MALO. TIME SAM EXTRA ZADOVOLJNA.

STO SE VELICINE TICE, IMA MODELA KOJI SU ONE SIZE, TJ. POMOCU RAZNIH FAZONA (CICAK, DUGMICI, ZAVISI OD MODELA) PRILAGODJAVAJU RASTU DETETA, ZA NJIH SU POTREBENE NEPORMOCIVE GACE, KOJE SE MORAJU MENJATI SA RASTOM DETETA.
KAO STO SAM VEC REKLA, NISAM ZADOVOLJNA TIM NEPROMOCIVIM, USECAJU SE PREVISE U NOGICE I NA LEDJA....IMA I MODE SVE U JEDNOJ PELENI, TJ. NEMA POTREBE ZA NEPORMOCIVIM GACAMA, ALI ONE NISU ONESIZE, VEC IMA JEDNA VELICINA ZA 3 DO 9 KG I JEDNA OD 8 DO 15KG, PA MI JE PRE KUPOVINE IZGLEDALO SKUPLJE, ALI SAD SE KAJEM STO IH NISAM KUPILA.


Ne znam ali kad tome dodam jos da bi trebalo da ih perem (valjda se ne peglaju? znaci prasak, struja i vreme), iskreno mi jednostavnije dodju jednokratne
I JA SAM RAZMISLJALA O OVOME, ALI SAM SHVATILA DA STRUJU I PRASAK ZA PRANJE DECIJIH STVARI TROSIM SVAKAKO. NAIME JA NA DASKU ZA PRESVLACENJE STAVIM TETRA PELENU, ETO DA NE SPUSTAM DETE NA HLADNU DASKU, I ONA SE CESTO UPISKI ILI UKAKI NA TU PELENU TAKO DA JEDNOM ILI DVA PUTA NEDLJNO UKLJUCUJEM MASINU NJENIH STVARI KOJA JE UVEK POLU PRAZNA (PRIDRZAVAM SE TEORIJE DA DECIJE STVARI TREBA PRATI POSEBNO, NE ZNAM DA LI TO IMA SMISLA, NAROCITO AKO SE PERE NA 90 STEPENI , ALI AJDE).
POPOLINI PELENE SE INACE NE PEGLAJU, A SUPER SU ZA KUKOVE, JER STAVLJAJU NOGE U OBLIK SIROKOG POVIJANJA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Čet Sep 17, 2009 2:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ali ove traininghose sto sam ja videla ne lice bas na neki papir.... Ili je to samo opticka varka? Dal mislimo na isto?
http://www.popolini.com/B2C/category.ph ... tegory=100
Meni se ucinilo da su one za kasniji uzrast (pise prva velicina za 2 godine pa ima i za 3 i 4) a znacilo bi mi da dete oseti da je mokro a da ne curi svud po kuci....

I ja i dan danas perem odecu moje cerke zasebno... ubacim ponekad neku moju bluzu koja je jednom nosena ili tako nesto slicno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Čet Sep 17, 2009 3:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Apr 04, 2006 8:57 pm
Postovi: 70
dea u pravu si, traininghose nije papir, ja sam pogresila jer ne govorim nemacki, a popolinijev katalog imam na francuskom. Na linku koji si ostavila su upravo nepromocive gace koje se meni ne dopadaju i zbog kojih se jos nisam odlucila da predjem na popolini pelene. Ima ih u vise velicina, XS je od 2,5 do 4 kilograma, S je od 3 do 6kg, M je od 5 do 10, L je od 9 do 15, XL je od 14 pa nadalje. Njih upravo stavljas da ne curi svida po kuci, a papir ne znam kako se kaze na nemackom (cini mi se Einweg-Vliesrolle i Einweg-Vliesauflage Popli
), stavljas do deteta, ali ako je neko u fazi odvikavanja i zeli da dete oseti da je mokro ne mora stavljati taj papir.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koje pelenke koristite za bebu?
PostPoslato: Čet Sep 17, 2009 3:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Nasla sam sta su Popolini Trainingshose - to su gacice koje imaju i funkciju pelene, ali ne upijaju previse. Koliko vidim dobre su bas za period navikavanja na nosu ili kasnije ako dete nocu jos ne nauci da mora da ustane kada mu se piski. Velicine su za 2, 3 i 4 godine.
Nasla sam ih na ebay-u jeftinije (oko 8 eura su) pa mozda uzmem jedne cisto da probam.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 80 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 70 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: