Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 118 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 3:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 20, 2007 8:47 am
Postovi: 120
Pile33 je napisao:
Nisam pala sa Marsa (cemu takav ton sad i prema meni?) Je li to nacin na koji i inace komunicirate? A da nekoga osudjujete mogu da zakljucim po tome kako pisete a cini mi se da sam dobro procitala sa koje strane su nastupila vredjanja....


bilo bi dobro da procitas sadrzaj nasih postova, a ne da tumacis rekla-kazala, AKO imas nameru da se ukljucis u diskusiju.
vidis kako si pogresno zakljucila da bilo koga i bilo sta osudjujemo, da to nije lenjost?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 3:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 5:58 pm
Postovi: 61
Lokacija: Beograd
Joooj, pa počinjete da me zabavljate. Čemu toliko srčano branjenje stava da se dete hrani isključivo kašicama?

Vama je zaista teško izgleda i da kuvate, ali i da čitate (postove ili samo etikete na teglicama). Pa jeste, čitanje je zamorno... :lol:

Pile33, niti si iščitala pažljivo čitavu prepisku, niti si zapamtila ko je šta pisao, ali si našla za shodno da osuđuješ. Po meni je recimo to vrlo uvredljivo. Mene vređa kad se neko namerno pravi lud jer time vređa i moju inteligenciju i moju pismenost, i ne samo moju nego svih koji su skloni čitanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 3:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 1:34 pm
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
Ko sto rekoh ne moze izgleda bez vredjanja....dakle jedna recenica i odmah si lenj. To vec baca novo svetlo na ovu pricu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 5:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Moram priznati da jeste zamorno čitati postove koji imaju vređalački, maliciozni i nadobudni ton....niti hrane mozak niti razgaljuju dušu. Posebno ako ti isti postovi potiču od mladih, pametnih, verovatno dragih majki koje bez većeg razloga, osim stava JA pa JA i samo ja sam u pravu i gazi, gazi dok to ne dokažeš/dokažem....pa se mislim, đžaba vam sva kulinarska veština, briga i pažnja koju posvećujete stomacima svoje dece ako im pri tome, ličnim primerom, posejete seme netolerancije, nadobudnosti, oholosti ili ne daj bože potrebe da se svaka replika završi uvredljivom žaokom.
Razmislite o tome...i pročitajte svoje postove i kada uhvatite sebe kako ste ponosni što ste tamo nekoj osobi sa foruma koja ne misli isto kao i vi odbrusili, skresali i nabili na nos razne nedozvoljene etikete...onda se zamislite i zapitajte se da li u takve pipi-kvoc-kvoc-kvoc zaista želite da se pretvorite.
I ovaj forum je oduvek krasio prijateljski i dobronameran ton...pa bi bilo lepo da se ugledate na ljude koji su ga i započeli u tom duhu. Prema tome, želim vam sve najbolje i batalite sav taj žuč koji prosipate. Nije dobro za zdravlje ni duše ni tela...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 5:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
....to rece Ksenija72 koja zavrsi svoj vredjalacki, maliciozni i nadobudni ton JA pa JA , izgazi sve po forumu ponosno kvocajuci pri tom svoje pipi-kvoc-kvoc-kvoc , poseja seme netolerancije i nadobudnosti kao i oholosti i zavrsi svojom uvredljivom zaokom. Ali im dobro odbrusi, skresa i nabi :o na nos razne nedozvoljene etikete....zamisli se i na kraju ipak batali svu tu zuc koju je prosula....jer nije dobro za zdravlje ni duse ni tela..... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 5:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
E, ova ti je dobra, imaš duha, sviđa mi se... :wink:
Na stranu što si pomešala teze, nema veze, cilj opravdava sredstvo.
Stvarno, odakle crpite svu tu negativnu energiju?!
U stvari, ne zanima me, ipak je to vaš problem koji očigledno ne doživljavate kao problem već kao normalan i sasvim pristojan vid komunikacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 6:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 5:58 pm
Postovi: 61
Lokacija: Beograd
Mene zapravo ovakva komunikacija neverovatno iscrpljuje i krivo mi je što sam dozvolila sebi da bude isprovocirana.

Prvi post na ovoj temi (na 3. strani) sam napisala krajnje dobronamerno, da otklonim Deine strahove da neće ovde moći da kupi kašice koje su joj potrebne. Ona se na to nadovezala odmah sa tvrdnjom da na nemačkim teglicama nešto drugo piše, iako je lako proverljivo da to nije tačno...

Bez veze. Upadoh u raspravu sa nekim ko ne želi da razgovara, hoće samo da izvrće istinu. To ne može da izađe na dobro.

I šta sad? Zagadili smo temu koja, po meni, jeste važna. Važno je da se mame informišu o ishrani za decu. Nije to jedino važno, ali molim vas, nemojte umanjivati značaj zdrave ishrane od starta.

Svako dobro svima. Stojim iza svih reči koje sam izrekla (koga zanima da čita, a ne da samo osuđuje) i dokaza koje sam iznela, pa čak i kvalifikacija koje sam postavila. Žao mi je samo što nisam dobro procenila sagovornika, pa sam sebi dozvolila da budem bespotrebno isprovocirana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 6:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
E pa Ksenija ja sam probala lepo ali ti neces lepo.... :lol: i priznaces da tvoji izrazi nisu bas primereni za temu KASICE I SOKICI :wink:

A ti Mary Poppins sad nema nazad i zamara me tema. Sama si pocela onim :
Jaooo, Dea, kako si ti naivna. Blago tebi!
Ko te učio istraživačkom novinarstvu i kako ti je dao diplomu (ako ti je dao)?
i td.

Najbolje je da se sve lepo izvinete jedna drugoj pa da se nastavi normalan razgovor bez vredjanja.
Pozdrav svima! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 7:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Pazi, kaca 33, ni jedan moj post se nije odnosio na tebe i mišljenje koje si iznela...i slažem se sa većinom stvari koje si napisala i zaista me je iznenadila tvoja reakcija na post koji se prvenstveno ticao neprijatnog i uvredljivog tona usmerenog na Deu, a koji su plasirale Mary i Sky. Pri tome, nisam ulazila u polemiku šta je bolje-kašice ili domaća hrana...Ja sam Sosa koja voli da kuva i naravno da sam se dovijala na sve moguće načine da u moru hibrida pronađem domaće povrće za svoje dete- ali nisam bežala ni od kašica jer je bilo situacija kada su mi one zaista dobro došle. E, sada, ako ti misliš da si probala lepo sa mnom :wink: i nisi...tek da znaš. A što se tiče mojih izraza, a mislim da misliš na pošalicu pi-pi-kvoc-kvoc, složićeš se da smo sve upravo zaličile na grupicu ostrašćenih majki u parku koje govore u glas...mada takve grupice zaobilazim u širokom luku.
Dakle, mislim da Dea nije zaslužila svo nabacano drvlje i kamenje...i bilo bi lepo da obustavimo prepucavanje koje više nema dodira sa postavljenom temom.

Dakle, mlade majke, ako imate načina da nabavite pouzdano povrće od pouzdanih ljudi-hranite svoju decu njime...ako nemate načina nego se dovijate kako znate i umete...birajte povrće koje nije tako lepo na oko i koje je sezonsko i primenite sve korisne savete koje su dale Sky i Mary o pripremi i čišćenju istog...i ako ste u prilici da u toku lepog dana odete do parka sa detetom, ostavite kuvanje, ponesite gotovu papicu, sokić, voćku i pravac u provod.
Eto, toliko od mene
Ksenija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 23, 2007 8:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 20, 2007 8:47 am
Postovi: 120
:lol: evo, mi smo danas citav dan proveli u setnjama, usli smo oko 14 ruckali hipp, nakon toga vocni jogurt sa kajsijom i posto smo izasli oko 16 i tek sada se vratili iz setnje, rucamo jogurt sa plazmom, pa cemo oko 20 bananu ili kuvanu jabuku sa kasom.
pozdrav svima koji su se potrudili da procitaju nase postove i razumeju nase stavove. :wink:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 26, 2007 12:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 03, 2007 10:06 pm
Postovi: 45
Ksenija72 je napisao:
Pazi, kaca 33, ni jedan moj post se nije odnosio na tebe i mišljenje koje si iznela...i slažem se sa većinom stvari koje si napisala i zaista me je iznenadila tvoja reakcija na post koji se prvenstveno ticao neprijatnog i uvredljivog tona usmerenog na Deu, a koji su plasirale Mary i Sky. Pri tome, nisam ulazila u polemiku šta je bolje-kašice ili domaća hrana...Ja sam Sosa koja voli da kuva i naravno da sam se dovijala na sve moguće načine da u moru hibrida pronađem domaće povrće za svoje dete- ali nisam bežala ni od kašica jer je bilo situacija kada su mi one zaista dobro došle. E, sada, ako ti misliš da si probala lepo sa mnom :wink: i nisi...tek da znaš. A što se tiče mojih izraza, a mislim da misliš na pošalicu pi-pi-kvoc-kvoc, složićeš se da smo sve upravo zaličile na grupicu ostrašćenih majki u parku koje govore u glas...mada takve grupice zaobilazim u širokom luku.
Dakle, mislim da Dea nije zaslužila svo nabacano drvlje i kamenje...i bilo bi lepo da obustavimo prepucavanje koje više nema dodira sa postavljenom temom.

Dakle, mlade majke, ako imate načina da nabavite pouzdano povrće od pouzdanih ljudi-hranite svoju decu njime...ako nemate načina nego se dovijate kako znate i umete...birajte povrće koje nije tako lepo na oko i koje je sezonsko i primenite sve korisne savete koje su dale Sky i Mary o pripremi i čišćenju istog...i ako ste u prilici da u toku lepog dana odete do parka sa detetom, ostavite kuvanje, ponesite gotovu papicu, sokić, voćku i pravac u provod.
Eto, toliko od mene
Ksenija

E Ksenija svaka cast! U potpunosti se slazem sa tobom.
Evo ja sam uzela jabuke i povrce od bake koja zivi na selu da kuvam za moje dete. Na oko su... hmmm... nikakve sto si vec napisala, ali sam zato sigurna da su zdrave namernice.
Osobe koje su izvredjale deu i mame koje svojoj deci daju gotove kasice, ne zelim ni da pomenem jer reci za nekog da je naivan i lenj... pogotovu ovako javno... mislim da je to van svake pameti.
Ovde smo, ponavljam da pruzimo jedna drugoj savet i podrsku a ne da se blatimo i ponizavamo!
Pozdrav za sve koji su me razumeli.

_________________
Lena, sunce mamino! 26.05.2007.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 01, 2007 10:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 29, 2007 10:37 pm
Postovi: 37
Lokacija: Hallein, Austria
Cure moje evo i mene moja devojcica 5 meseci i 8 dana, rucka povrce i voce vec mesec dana , poceli smo sve po protokolu , mrkvica pa krompiric itd.
Nego probam ja da joj kupim kasicu ,HIPP jabuku nece, skuvam jabuku pojede, probam i sa mrkvicom i opet nece, e sad ni ja nisam nesto ljubitelj kasica ,stoji puno argumenata i za i protiv al barem ponekad bi dobro dosle nego sad kuvamo, piriramo, miksamo i uzivamo u domacoj hrani i bogami (kuc, kuc u drvo) lepo napredujemo !
Al dete nece ni griz naravno adaptiran za njen uzrast , al ni jednu vrstu , da li da pokusavam dalje ili da odustanem, inace voce i povrce rucka kao velika bez problema???
Starija cerka mi je bila susta suprotnost, a tako je i danas, npr. ona i danas vise voli HIPP spagete nego domace, al sta da se radi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 06, 2007 7:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 02, 2007 6:29 pm
Postovi: 32
Bitno je da nam decica budu zdrava i da lepo napreduju. Ja sam svom detetu davala gotove vocne kasice i sokice, a povrce i meso sam uvek ja pripremala jer gotove slane kasice nije htela ni da lizne :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 06, 2007 7:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 02, 2007 6:29 pm
Postovi: 32
Za Draganu21

Nemoj da insistiras na grizu, makar dok ne napuni 6 meseci, jer psenica se ne preporucuje za mladje bebirone zbog moguceg razvoja alergije na gluten. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 16, 2007 6:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 29, 2007 10:37 pm
Postovi: 37
Lokacija: Hallein, Austria
Sandra hvala ti puno na odgovoru, probali smo sa grizom koji je adaptiran za njen uzrast (bez glutena) medjutim ne ide i ne ide, sve moguce varijante, ma za sada sam odustala, nek je ona meni samo ziva i zdrava valjda ce doci vreme i za to!
Jos jednom hvala!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 118 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 67 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: