gde otici na more

Diskusije o razvoju dece, zdravlju i najčešćim dečijim bolestima, prevenciji i lečenju dečijih oboljenja. Sve na jednom mestu što Vam može zatrebati ukoliko imate pitanje o dečijoj anatomini, fiziologiji ili patologiji.

Moderatori: ModeratA, moderato, vlada99

Odgovori
mama i masa
Novi član
Novi član
Postovi: 8
Pridružio se: Pet Mar 28, 2008 12:16 pm
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
Lokacija: skrmska kamenica

gde otici na more

Post od mama i masa »

Isli bi na more polovinom jula sa bebom koja ce tada imati godinu i mesec dana.Neznam gde bi bilo najbolje da idemo sa njom( u crnu goru).Sta bi trebalo poneti od lekova i od stvari i rekvizita,inace isli bi kolima.
najlepse je biti mama
gloria2
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 247
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 3:05 pm

Post od gloria2 »

Ako idete u Crnu Goru,bolje idite u neko manje mesto koje nema vodovod i kanalizaciju.Zvuci cudno,ali jedino u tim mestima je morska voda cista,jer nema kanalizacionih izvoda,koji su svuda blizu obale.U tim mestima ljudi kupuju vodu,tako da se ima normalno kupatilo i tekuca voda.Malo dete se uvek naguta morske vode,i onda neminovno povraca ili proliv,jer je pilo prakticno vodu iz kanalizacije.
Od lekova,obavezno nesto protiv temperature(paracetamol ili brufen),linex(protiv proliva),orosal,alkohol,hidrogen,hanzaplast.Ja obicno ponesem antibiotski sirup,ali suv,nerastvoren,pa ako zatreba,tamo ga u apoteci rastvore.Autan protiv komaraca.
Za suncanje je super nivein sprej total blok koji se lako nanosi.
wiseslawa
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 295
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 6:34 pm

Post od wiseslawa »

Mi smo sa bebom od 3.5 meseca išli u Morinj (u zalivu) i na Žanjice. Meni je bilo bitno da na plaži ima prirodne hladovine - znači drveće.
Nisam nosila ništa posebno:
toplomer
Paracetamol sirup
Lineks
Fenergan mast (za ubode insekata) i sve moguće zaštite od komaraca - ono za struju, autan (mada nisam mazala tako malo dete) i neki chicco što se zakači za kolica
kremu za guzu
kremu za sunčanje

Od rekvizita možda bazenčić, šlauf.... ne znam. Naša beba je baš bila mala i kupala se sa nama u moru, na rukama. Meni je trebalo i koristilo puno peškira za plažu jer se brzo isprljaju a ja nisam baš bila raspoložena da na odmoru perem veš.

Najvažnija je dobra zaštita od sunca: krema, šešir, suncobran.
Odgovori