Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ekcemi, ojed ili sta?
PostPoslato: Uto Maj 30, 2006 9:32 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Apr 25, 2006 11:12 pm
Postovi: 71
Lokacija: beograd
Maleckom (4,5 mes.) se na prevojima laktova, vrata,kolena, pa cak i zgloba stopala pojavilo crvenilo i gruba koza. Seba za ojede uspesno skloni crvenilo ali hrapavost ostaje.
Sta da radim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 31, 2006 8:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Zahtevaj alergološka ispitivanja. Doduše kod tako male bebe ta mogu i da budu lažno negativna, ali vredi probati. Ako dojiš uvedi sebi dijetu za najčešće alergene (kravlje mleko, jaja, pšenica itd. po potrebi). Ako se beba hrani adaptiranim mlekom, razgovaraj sa pedijatrom o zameni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 10, 2006 7:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 14, 2005 12:43 pm
Postovi: 39
Mi imamo problem sa decijim ekcemom isto od cetvrtog meseca, veruj mi ne da nam zadaje glavobolju. Moja beba ga ima po licu, i po glavi nekad izadje. Pa ga svrbi, pa je nervozan, toliko da ne znas sta vise da radis sa njim. Najgore mi je bilo sto su svi od obicnih ljudi do pedijatara u fazonu, ma to nije nista, samo ce da prodje, a njemu smeta, upali se lice katastrofa, pa je najgore sto ga svrbi.
da ne gnjavim, kucala sam na sva vrata, sto se kaze, raspitivala se i za sad nasla pomoc, u apoteci Sana Pharm, postoji dermatolosko savetovaliste, zovi telefonom i zakazi pregled, 011/344-1309, oni prave posebnu kremu za atopijski dermatitis. Doktorka Gorana Isailovic je divna jako ljubazna i predusretljiva zena. Poslala mi je i tekst o negi, takve koze i o samoj bolesti.
Mogu da ti po[aljem ako hoces, posalji mi mail ovim putem. Ona valjda ne bi imala nista protiv. A ja znajuci koliko se ja brinem i kidam oko mog deteta zaista rado cu ti pomoci, bar na ovaj nacin.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ekcem
PostPoslato: Uto Jun 20, 2006 10:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 1:44 am
Postovi: 12
Pre neshto vise od godinu dana dopisivali smo se na temu decjeg ekcema,tj atopijskog dermatitisa koji je imao moj sin. Ostadoh vam duzna odgovora tj nacina na koji smo resili problem Prvenstveno zelim da se zahvalim Gorani i Silviu na azurnosti i pomoci Ja sam se ipak odlucila za koriscenje elidel krema koji proizvodi novartis i to se pokazalo kao veoma dobro, jer smo se otarasili ekcema za jako kratko vreme(par nedelja). elidel i danas uvek imam sa sobom za svaki slucaj, jer desava se (do sada srecom svega dva puta) da Kosta odreaguje na neke namirnice(pre bih rekla vakcine...) ali jedva primetnim crvenilom, te tada nanesem krem i crvenilo se povuce. sto se tice svakodnevne nege ne koristimo pavlovicevu kremu, sem za predeo pelena zbog lanolina koji sadrzi, vec antiatopski krem koji mi je preporucio Silvio i sebamed losion za telo. Sto se tice cene elidel krema kosta oko dve hiljade dinara tubica. namenjen je iskljucivo lecenju ove vrste dermatitisa i nije hormonski preparat. Mislim da o cost benefitu ne bi trebali raspravljati obzirom da je krem zaista delotvoran i da nema roditelja koji ga svom detetu ne bi priustio umesto hormonskih preparata. jako sam zadovoljna i osecam se duznom da ovo podelim sa ostalim zabrinutim roditeljima.
Hvala svima i veliki pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 21, 2006 10:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 14, 2005 12:43 pm
Postovi: 39
Hvala na korisnim savetima! A gde ima da se kupi elidel krem, i jer je na biljnoj bazi?
Kako ga koristite jer ima neka ogranicenja. I koji to jos krem koristite za negu?
Ja sam za moju bebu uzela prim krem na bazi nocurka. Ne smeta mu, ali po licu se posle dve nedelje od koriscenja elocoma opet vraca. dermatolog mi je rakao da je bezazlenije koristiti kortikosteroide nego da se beba cese i jos vise rasprasuje bakterije po kozi. Ali ja zaista nemam nameru da mu svake dve nedelje ugozavam kozu kortikosteroidima!
Tako da me interesuje ta elidel krema, i preporucila bi vam uriage gel, Ca Cu, za negu takodje, jeste skup, ali verujem da pomaze. Koristi se kao neka vrsta dezinfekcionog gela za kupanje protiv gomilanja bakterija koje takva deca imaju u povecanom broju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 21, 2006 10:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 14, 2005 12:43 pm
Postovi: 39
Greska Uriage Zu Cn gel.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 21, 2006 10:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 14, 2005 12:43 pm
Postovi: 39
Ivana da lis te to isli kod Gorane Isailovic. Ja sam bila kod nje divna zena. Ali takoddje je za manje vise redovnu upotrebu kortikosteroida, u cemu ja ne vidim bas neki smisao, kad se ekcem posle ppar dana vrati?
Da liste nasli negde posteljinu za nase male atopicare?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 21, 2006 9:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 14, 2005 12:43 pm
Postovi: 39
Stvarno sam premorena. Uriage Cu Zn je gel!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pomoc
PostPoslato: Uto Maj 29, 2007 1:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 29, 2007 1:37 pm
Postovi: 4
Lokacija: Sr.Kamenica
Imam sina starog 3 meseca i pre mesec ipo dana mu se pojavio ekcem na vratu koji crveni , ima bubuljice i onda se peruta a po telu mestimicno ima te bubuljice i onako koza mu je drugacija na tim mestima. Kortiko preparat ukloni ali se i vrati, jos nismo pronasli resenje!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ekcemi, ojed ili šta?
PostPoslato: Sre Maj 30, 2007 12:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
U istom uzrastu su se ekcemi pojavili i kod mog sina. Nisam bila raspoložena da krećem sa kortiko preparatima zbog mnogih posledica koji oni izazivaju. Problem smo rešili sa Baby Sebamed kolekcijom i verovala ili ne Neutrogenom Hand Cream koja se pokazala i najdelotvornijom-njome smo mazali i lice. Jedino ne smeš da dozvoliš stvaranje ranica na mestu ekcema zbog sasvim izvesnih superinfekcija. Tada ne pomažu vitaminske kremice već se ekcem tretira sa ozbiljnijom terapijom koju prepisuje dermatovenerolog. I pokušaj da izbegneš Elocom kako god možeš.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 02, 2007 10:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 29, 2007 1:37 pm
Postovi: 4
Lokacija: Sr.Kamenica
Posle olifo fet ulja za kupanje nam nista nije bolje, i dalje mu se pojavljuju bubuljice pa mu se to onda isperuta, jos je ( kad smo prestali sa tim uljem) dobio i na jos nekim mestima po vratu i po grudima. Presli smo na seba med , mada mislim da je ona slaba, ne znam sta dalje! Jednostavno mu je to stalno tako? :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 12, 2007 4:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 06, 2007 10:20 pm
Postovi: 5
Da li Elidel krema sadrzi kortikosteroid?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pronasli smo kombinaciju
PostPoslato: Sub Jun 16, 2007 9:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 29, 2007 1:37 pm
Postovi: 4
Lokacija: Sr.Kamenica
Posle neuspeha sa kortiko preparatima, gde nam se posle njihove upotrebe vracalo sve vec nakon tri dana, presli smo na seba med preparat ( losion i krema za lice) u kombinaciji sa Avene kupkom koja se koristi kao i linola fet ulje za kupanje, samo sto je ovo na bazi mleka i zamislite povuklo se vec nakon nekoliko dana. Sad se jedva primecuje obolelo mesto. :D
Inace atopiski dermatitis se javlja svremena na vreme i po savetu doktora koji se bas time bavi, treba menjati preparate jer se vremenom koza navikne na jednu kremu ( kao sto je kod nas bilo sa linola fet), a kortiko koristiti iskljucivo kod jake upale kako se ne bi doslo do pojave ranica. Sledecu kremu smo spremili po savetu jedne mame ekcemol sa nocurkom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pomoc
PostPoslato: Sub Jun 30, 2007 4:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 29, 2007 9:10 pm
Postovi: 20
Lokacija: sosa u bosni
Izvanredne rezultate u lecenju atopijskog dermatitisa koji nije zahvatio veliku povrsinu postigla sam jednom od ovih krema:
ELOCOM
AFLODERM
PROTOPIC
Takodje,kod uznapredovalih formi,kada su zahvacene velike povrsine,dermatolozi vole da daku kombinaciju lekova:
antibiotik (Amoksicilin)+antihistaminik(Flonidan)+neku od gore navedenih krema+Panthenol.Terapija se sprovodi duze vreme.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: