ekcem

Diskusije o razvoju dece, zdravlju i najčešćim dečijim bolestima, prevenciji i lečenju dečijih oboljenja. Sve na jednom mestu što Vam može zatrebati ukoliko imate pitanje o dečijoj anatomini, fiziologiji ili patologiji.

Moderatori: ModeratA, moderato, vlada99

daxitj
Novi član
Novi član
Postovi: 14
Pridružio se: Čet Maj 03, 2007 4:12 pm
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5

ekcem

Post od daxitj »

Molim za savet drage mame (i naravno tate) koji ste imali iskustva sa ovim. Pre nekih 10-tak dana na mojoj 9. meseci staroj devojcici primetila sam neke promene na kozi. Odmah sam posumljala na ekcem i naravno bila u pravu. Bili smo kod dermatologa koji nam je rekao da je blazi oblik u pitanju i da ce se verovatno povuci (nije od onih upornih). Preporucila nam je krecno mleko i zaista je bolje od toga. Takodje nam je rekla za triderm krem (sumljicava sam za te preparate koji sadrze hormone i antibiotike).
Danas smo bili na redovnom sistematskom u DZ i doktorka nam je "najtoplije" preporucila Elocom. Od kako je kupam sa Linola Fettom i Seba Medom koza joj je super sem ta 3 mesta na ledjima i grudima. Njoj to ne smeta (barem koliko vidim) jer se ne cese niti je nesto posebno nervozna zbog toga.
Da li okusavati srecu sa ovim preparatima... ili mozda ne?
Hvala unapred
zubovac
Novi član
Novi član
Postovi: 24
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 7:48 pm
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
Lokacija: zubovac

Post od zubovac »

Neznam dali cu ti pomoci ali sincic od moje prijateljice je imao velikih problema sa tim i uz razne kreme za poboljsanje imuniteta koristi revitu,kaze da je to jako bitno.
Slika
zubovac
Novi član
Novi član
Postovi: 24
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 7:48 pm
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
Lokacija: zubovac

Post od zubovac »

Da se dopunim:on sad ima 2 godine i bolje mu je.
Slika
vesna7
Stalni član
Stalni  član
Postovi: 87
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 10:42 am

Post od vesna7 »

Moja preporuka ti je dr Visnjic, Branka Krsmanovica 11, tel: 241-65-32, 2402-283,

******* gore navedeni telefoni nisu ispravni, na njima se trenutno nalazi preduzece Energrom d.o.o, dobili smo neproverenu informaciju da je telefon 011/2109-073 *******
pravi biljne preparate i pomazu, molim te probaj sa tim pre nego sto bebcetu das kortikosteroide, nije strasno ni ako koristi koritikosteroide al bolje izbeci

inace ja imam ekceme (atopic dermatitis) od rodjenja i pretpostavljam da ce ih moja beba imati (sad sam 8 mesec) i veruj mi posle mnogo licnih iskustva i bacenih para, jedino mi je on pomogao na duze staze :D
bubisa
Novi član
Novi član
Postovi: 13
Pridružio se: Sre Maj 16, 2007 1:24 pm

ekcemi

Post od bubisa »

drage mame,kakorazlikujete ekcem od drugih vrsta osipa?
moja beba od 3,5 meseca ima sitne crvene kao bubuljicice po licu,grudima i ledjima
dr kaze da probam sa pantenolom jer mu je to reakcija na ove tople dane i vrucinu
ima li istine u tome?
web
Novi član
Novi član
Postovi: 12
Pridružio se: Uto Mar 13, 2007 3:01 pm

Post od web »

Idite do dermatoloske apoteke u Visnjicevoj ulici, cini mi se da se zove Romana - zena je cudo, uvericete se.
marijapavlov
Novi član
Novi član
Postovi: 14
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 7:45 pm

Post od marijapavlov »

Kreme doktora Visnjica SADRZE kortikosteroide !!! Tako da su delotvorne kao i svaki drugi kortikosteroid. Sadrza i neke travke ali efekat se postize zbog kortikosteroida.

Imam dete sa ekcemom, isla kod vise doktora, precesljala ceo internet.... Posto je do pre koju godinu Galenika proizvodila kremu dr Visnjica i dalje na njihovom sajtu mozete pogledati sastav.

Mi smo za sad skroz iskljucili bilo kakve kortikosteroide, jer smo zakljucili da intenzivnim mazanjem akutna faza prolazi isto bila mazana kremom ili kortikosteroidom. Naravno svako je prica za sebe.
limica
Novi član
Novi član
Postovi: 5
Pridružio se: Čet Maj 17, 2007 12:03 am

Post od limica »

Moj sin je kao beba dobio ekcem koji se pojavio po glavi ,to je bilo toliko strasno da kada sam otisla kod pedijatra poslali su me da dajem bris sa glave. Naravno da nisam davala bris ali sam posetila dermatologa koji mi je jos na vratima rekao da je u pitanju ekcem. Prepisao mi je afloderm mast koja ja hormonska i ne sme se koristiti duze od nedelju dana. Ona mi je tada pomogla,naravno uz upozorenje dermatologa i svakodnevne kontrole. Inace me je upozorio da je vrlo opasna isto kao i elocom. Odmah nakon terapije od nedelju dana detetu je bilo bolje a ja sam presla na ekcemol sa nocurkom koji je na biljnoj bazi, kupam ga mlakom vodom, pedijatar izuzeno retko mu prepisuje antibiotike, i sve je to uticalo da moje dete sada sa dve godine ima povremeno manje hrapave povrsine i to samo po nogicama. Znaci probajte EKCEMOL SA NOCURKOM ima ga u svim apotekama
dragana 78
Novi član
Novi član
Postovi: 26
Pridružio se: Sub Dec 31, 2005 3:57 pm

Post od dragana 78 »

Za sve mame koje ne žele da koriste kortikosteroide neka probaju kolekciju MUSTELE i kreme na biljnoj bazi kao cefabene.A za održavanje kože da ne bude suva može krema za bebinu guzu koju koristite.
daxitj
Novi član
Novi član
Postovi: 14
Pridružio se: Čet Maj 03, 2007 4:12 pm
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5

Post od daxitj »

Koza nam vise nije suva, ali se na grudima ekcem malko povecao i crveni se. Jos uvek nisam, niti cu koristiti kreme sa kortikosteroidima. Osip koji je imala iznad guze se nakom povlacenja opet polagano vraca, mada ne kao ranije. U predelu pelena "dole" nam se izgleda pojavljuje novi. Ocajna sam, neznam sta da radim. Gde bi mogli da odemo na ispitivanje i znate li nekog dobrog privatnog dermatologa? Sto se tice kolekcije mustele moze li se naci u svim apotekama?
natasino
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 171
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
Lokacija: Beograd

Post od natasino »

Daxitj,


topla preporuka je da dete odvedete na pregled u zavod za kozne i venericne bolesti, ul. Dzordza Vasingtona 15-17 i potrazite iskljucivo Dr. SANJU ZORIC. Moja mama inace radi tamo, zato Vam i preporucujem ovu doktorku. Moja deca takodje biju bitku sa atopijskim dermatitisom i do sada nam se ubedljivo najboljom kolekcijom pokazala AVEN. Probali smo mustelu i odustali jel' detetu nije odgovarala, nije mogla da ishidrira kozu. Takodje smo probali URIAGE i s'njim donekle bili zadovoljni. Sa AVEN-om smo se ''PREPORODILI''!!! Koristimo TRIXERA kupku koja se ne ispira, a potom i kremu, za genitalije koristimo sapun iz iste kolekcije. Inace, ono sto je jako nezahvalno kod svih ovih ino preparata je visoka CENA, koja je po meni zaista neprimerena nasim primanjima, te oni na zalost nisu dostupni sirim masama.

Mislim da cete u Zavodu dobiti korisne informacije, napominjem iskljucivo kod dr. Zoric, a postoje i emulzije na bazi uree, za koje ce Vam oni dati preskripciju, a Vi za nekih 150 dinara obezbediti svom detetu adekvatnu negu.

Ono sto svakako treba naglasiti jeste da ponekad SITUACIJA i stanje detetove koze prosto zahteva dvo ili trodnevno koristenje kortikopreparata i ma koliko mi bili protiv njih, oni predstavljaju tada jedino resenje. Zato je mozda nezahvalno otici kod pedijatra u DZ i ocekivati pravi savet u tretmanu ekcema osim th: ELOCOM, obzirom da pedijatri specijalisti imaju vise klinickog iskustva i samim tim adekvatniji pristup resenju problema,te redje i racionalnije pristupaju upotrebi elocom ili drugog kortiko preparata.
NATASA
daxitj
Novi član
Novi član
Postovi: 14
Pridružio se: Čet Maj 03, 2007 4:12 pm
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5

Post od daxitj »

Natasino, hvala puno na savetu.
U ponedeljak putujemo na more pa ako se stanje ne poboljsa oticicemo odmah posle puta u Dz. Vasingtona. Ukoliko mi bude trebao opet savet jel bi mogla na pp da ti se obratim. Poz & hvala unapred.
natasino
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 171
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
Lokacija: Beograd

Post od natasino »

Daxitj,


lepo se provedite na moru, uzivajte i klonite se SUNCA!!! Kada se vratite slobodno me kontaktiraj na pp, pa ako budes htela, mozemo da organizujemo pregled u Zavodu, moja mama bas i radi na pedijatriji, tako da izbegnete guzvu koja je tamo svakodnevna pojava.


Pozdrav,
NATASA
daxitj
Novi član
Novi član
Postovi: 14
Pridružio se: Čet Maj 03, 2007 4:12 pm
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5

Post od daxitj »

Natasino,

Super sto postoje mame kao ti!! :lol: Veliki pozdrav i cujemo se posle mora.
viraga
Novi član
Novi član
Postovi: 2
Pridružio se: Uto Maj 28, 2013 4:15 pm

Re: ekcem

Post od viraga »

Stvarno ne znam kakva je mast koju "čudotvorac" Višnjic pravi...možda je i dobra. Samo ću preneti sopstveno iskustvo kada sam zbog ekcema na licu odveo svoju sedamnaestogodišnu ćerku na pregled... "Čuveni" doktor je zamolio da se skine do pojasa, pa je krenuo sa pipkanjem i bizarnim pitanjima "..da li masturbira" ima li momka i slično...To je trajalo sve dok devojčica nije briznula u plač. Trebalo mi je celo popodne da je smirim. Njegova čuvena krema je završila u Dunavu a sad mi je krivo što i on nije završio u reci.
Mislio sam da je u pitanju incident dok mi pre sedam dana nije rekla prijateljica da je bila kod Višnjića zbog ekcema na licu, da ju je skinuo golu, da je zavlačio prst u vaginu i da joj se udvarao. Matori pedofil. I ona je završila na sedativima.
Ovim samo želim da upozorim roditelje da ne idu kod pedofila a iako idu neka budu sa svojim deteteom. Nikako ne puštati decu samu sa njim. Kao što vidite iz priloženog ni odrasle osobe nisu imune na njevou bolest.
Toliko, hvala na pažnji i nadam se da ću bar nekog spasiti od ove napasti.
Odgovori