Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Adaptirano uz dojenje
PostPoslato: Sub Dec 09, 2006 11:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 27, 2004 2:57 pm
Postovi: 134
Ponekad nemam dovoljno mleka, mislim da su hormoni u pitanju, pa mi je beba nervozna i naravno cesto trazi da sisa, pa mleko i nema kada da nadodje. Htela bih da joj povremeno dam adaptirano cisto da bih mleku dala fore da nadodje. Samo ne znam za koje da se odlucim jer se plasim da je ne boli stomacic ili dobije zatvor. Uzgred, beba ima 4 meseca i nije imala grceve. Molim za savet.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 11, 2006 4:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 24, 2006 7:30 am
Postovi: 18
Ja sam se dugo nervirala sto moram da dohranjujem bebu, a onda sam cula da je Aptamil dobar skoro kao majcino mleko. Time je dohranjujem, i zao mi je sto u poslednje vreme izgleda da se gadi na ovo mleko pa cemo morati nesto da menjamo.
Moj savet je da joj dajete na silikonsku cuclu Avent 1 jer je rupica jako mala i beba se ne odvikava od dojke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 13, 2006 8:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 07, 2006 12:15 pm
Postovi: 46
Lokacija: Italia
I mene interesuje ovo pitanje! Ja imam dovoljno mleka i ona super napreduje, ali nemam mleka da izdojim kako bih mogla da je ostavim na par sati! Izdojim vrlo malo, jedva 20 ml-ponuda i potraznja su se usaglasile! :lol: Pa bih volela da mi preporucite koje bi mleko bilo najbolje u toj situaciji? Za bebu od 4 mes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 27, 2007 3:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
Pa ako je samo par sati, nema potrebe za tim.
Podojiš je pre izlaska i beba je sita, i ako se ne zadržiš dugo one za to vreme će biti sita a ti ćeš da je dojiš čim se vratiš.
A za bebu koja ima četiri meseca i nije nešto teško jer za mesec do dva biće joj uvedena umesto jednog obroka dojenja obrok soka ili kašice pa ćeš moći da se zadržiš i duže od dva sata.

Mada, neće ti biti od velike pomoći moj savet jer obziriom da si poruku napisala 13 decembra, tvoja bebica već ima 6 meseci!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 04, 2007 5:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Adaptirano mleko ce koristi za odojcad do 4. meseca, najbolje je Bebelac 1, a delimicno adaptirana za odojcad od 4. do 6. meseca- Bebelac 2. Posle toga punomasno neadaptirano mleko. Adaptirano mleko je najslicnije humanom, pa je dobra dopuna ishrani. Pozdrav mame. :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 66 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: