Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Unilateralni simptomi, devijacija?
PostPoslato: Sre Avg 27, 2014 10:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 26, 2014 3:53 pm
Postovi: 2
Postovani,

Vec skoro godinu dana imam simptome pecenja i bola iskljucivo sa leve strane nosa i grla. Ne pusim, ne pijem. Nekada je to bas zadnji deo nosa, nekada vise ka uhu, nekada retko nize na dole. Bol je najcesce pri gutanju pljuvacke. Takodje se pojavi i ako duze i intenzivnije pricam. Osecaj u levoj nozdrvi je cesto "leden" kao da sam na snegu, a realno sam napolju na 30 stepeni?! Za ovih godinu dana radjen CT sinusa, sve ok, krvna slika sa hormonima stitnjace i svim ostalim (leukocitarna formula, sedimentacija, crp...), sve ok, videostroboskopija glasnih zica, nalaz "hiperemicne glasnice",, endoskopija nosa fleksibilnom kamerom sve do grla, nalaz "lividna sluznica zadnjih partija nosa levo, desna strana neprohodna za endoskop",, GERB iskljucen, inhalatorni i nutritivni alergeni svi maksimum do 2. "razreda", ukupan Ige samo 4,5 (ref <100), znaci sva moguca i nemoguca dijagnostika ne pokazuje nista. Pregledao me cak i maksilofacialni dr, nikada uvecan nijedan jedini limfni cvor na vrati niti bilo gde, ma sve sve sve perfektno, osim sto ja godinu dana vucem ORL simptome sa leve strane, od nosa preko uha do grla. Upala uha nijednom za sve ovo vreme, radjen timpanogram vise puta, svi brisevi i bakterioloski i mikoloski uvek sterilni. Temperaturu nisam imao bar 10 godina. Na kraju balade, dolazim nekako do Dr Bijelica sa VMA, i on mi "sa vrata" pre samog pregleda, na osnovu izgleda i podocnjaka??? zakazuje operaciju nosne pregrade i nosne piramide, insistira da mora oboje da se radi. Istina je, ne poricem, da ima vec deset godina kako sam polomio nos i od tada na desnu nozdrvu disem bar upola (bez preterivanja) nego na levu. Samo mi potvrdite (ili ne) radi mog dusevnog mira :-) da li je moguce da simptome na levoj strani imam zbog dugogodisnjeg sve losjeg disanja kroz desnu stranu nosa???

Hvala i pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 68 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: