rest tonsillae-ostatak odstranjenog krajnika
-
- Novi član
- Postovi: 13
- Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 3:06 pm
- Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
- Kontakt:
rest tonsillae-ostatak odstranjenog krajnika
krajnike sam izvadila sa 4,5 godine, jer sam imala stalne upale i angine. Sada sa 35 ponovo imam bol u grlu. doktor mi je rekao da operacija nije dobro uradjena, tj. ostao je deo krajnika koji je rastao i sad je upaljen. Predlaze mi ponovnu operaciju. Pomozite sa vasim iskustvima.
-
- Novi član
- Postovi: 36
- Pridružio se: Ned Mar 25, 2007 2:02 pm
- Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
- Lokacija: Beograd
Rest tonsillae , ostatak krajnika posle operacije krajnika
Desava se da se posle operacije krajnika ne odstrani celokupno tonzilarno, limfno tkivo i u vidu resta tj ostatka pravi ponovne probleme pacijentu.Ostalo limfno tkivo izaziva iste probleme kao prethodno izvadjeni krajnici.Upale su ceste, na restu mogu da se pojave i gnojni cepovi tako da imate probleme kao da se niste operisali.Lecenje je isto, antibiotska terapija.Imate 35 god. to su godine za nas ORL spec.rizicne za operaciju, ali postoje izuzeci. Mora da vas pogleda klinicki ORL spec i da odredi da li vas tzv rest toliko ugrozava .Odgovarajuci rezim zivota uz oprez koriscenja gaziranog, hladnog, zacinjenog, cigareta i pica moze da vas odrzava u zdravom stanju bez operativnog zahvata.
- minjab
- Stalni član
- Postovi: 1329
- Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 12:33 am
- Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
- Lokacija: BEOGRAD
Re: Rest tonsillae , ostatak krajnika posle operacije krajni
Ja imam pitanje,čula sam od par lekara da je posle ''nekog'' broja godina rizična operacija pa me zanima u kom smislu je rizična?dr.Biljana napisao:Imate 35 god. to su godine za nas ORL spec.rizicne za operaciju, ali postoje izuzeci.
Hvala!
