Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 645 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 43  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 29, 2007 2:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Ljudi,nema vas odavno, sta se desava?
Ka1 kakva je situacija, pisti li jos uvek?
Srecna vam nova godina i da tinitus nestane!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 30, 2007 3:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Pisti, nego sta. :) Mi smo sada drugari, bas smo se sprijateljili, pistavac i ja! :lol: Pre neke dve nedelje mi se bas cinilo da mi se dosta smanjilo, cak sam se istripovao da prolazi pa sam se onda odjednom istripovao da se mnogo povecalo i tako... stalno se nesto tripujem ali jedno je sigurno, jacina pistanja zavisi od toga da li sam umoran ili ne, naspavan ili nenaspavan itd. Ma opusteno... ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 27, 2008 11:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 27, 2008 9:28 pm
Postovi: 4
Za to pistanje trebam ici i ja rjesavat :) da vidim sta je u pitanju ... inace citao sam da se to moze dogoditi i zbog povrede vilice... ja sam kao mali pao na beton i bradom udario... razbio zube(okrznuo gornji red prednjih zuba) i od tad mi pisti pucketa mi u usima kad gutam i osjetim kao da gnjecim pjesak kada otvaram vilicu u predjelu zgloba dje se donji dio vilice spaja sa lobanjom :)
Za one koje uzimaju te silne lijekove i kojima ne pomaze... Savjetujem... Iako ja to zujanje imam od malena trebate jednostavno shvatiti da je to sad dio vase svakodnevnice i cujete ga samo ako mislite na njega... Mozak vremenom otkloni taj zvuk tj iako postoji vi ga necujete... ne znam kako se to tacno zove ali isto tako kad imate sat u sobi vi taj zvuk uopste ne registrujete kao da nije ni prisutan... Kada se pomirite stime da vam zuji u usima i da tu tesko sta mozete promjeniti zujanje u usima ce nestati :)
Ja sam na to zujanje zaboravio skoro nekoliko godina... nisam ga uopste registrovao dok eto igrom slucaja jednog jutra kao i doticni gospodin nisam uocio ponovo zujanje i prisjetio si... Mozda ljudima i ranije zuji u usima samo to ne skontaju ... eto toliko od mene :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Lexa!
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 12:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Avg 08, 2007 7:35 pm
Postovi: 52
Ti si jedan car!Meni se zujanje javilo u julu prosle godine...i bilo je nekoliko mjeseci 3-4 bas psihicki tesko...sad se dosta lakse borim sa time..ALI se ipak NADAM da nece trajati CITAV zivot!Kao sto kazu nada tesko umire..pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 1:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 27, 2008 9:28 pm
Postovi: 4
dobio sam sad uputnicu za otorinolaringologa.. i za kardialno facialnog hirurga... valjda sam dobro napisao :) Dobra ova doktorica bila... mlada neka nije bila nervozna saslusala me pregledala... Onim nekim uhoskopom... opet ne znam dal se tako zove :D mi pregledala usi i utvrdila da u desnom uhu imam neke blage fluktacije ne znam opet dal se tako kaze... uglavnom nesto ne stima :) tak oda cu se uputiti sada specilistama ... bitno je da nije nista ozbiljno.... Sta bi uradio da me boli grebe svrbi... **** zujanje.. naviknes se :D
Jedino smeta kad sam na moru pa kad sam na plazi i cujem one talase priroda sve fino kad ono u pozadini ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZujo se javlja!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 03, 2008 1:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Pa valjda na plazi neces ni cuti zujanje, ja ga ni ne cujem kada sam napolju, kada cujem okolinu, meni smeta sto ga cujem kada je tisina, ne smeta mi da spavam uopste ali me nervira sto verovatno nikada vise necu moci da uzivam u tisini, a to sam voleo da radim, voleo sam da "slusam" tisinu.

Inace, i ja sam nacuo da to moze da ima veze sa vilicom a ja citav zivot pucam vilicom, to mi je kao neka navika, levi i desni ugao vilice mi se "napuni", ja onda puknem pa onda ne mogu neko vreme pa onda opet i tako ukrug... u poslednje vreme mi se desava da mi "iza" levog uveta nesto pucka kako hodam, znaci kako napravim jedan korak cujem KUC...

Evo meni je u toku 10 mesec pistanja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 4:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 14, 2008 4:21 pm
Postovi: 1
Dragi forumasi,
zelim da vam kazem da sam i ja imao problem pistanja u uhu od subote(pre nedelju dana). Od nesnosljivog pistanja(visok ton) nisam mogao da ucim(a ispiti mi poceli),ni da spavam. Bio sam na ORL pregledu, i audiometriji, i rekli su da je sve u redu. Iako su mi lekarke vise puta menjale dijagnoze-saltao sam se prepodne i poslepodne(tinitus, pa cerumen nesto, pa disfunkcionalna tuba) na kraju mi je doktorka konstatovala da je to u stvari psihogeno, i dala mi da pijem beviplex tablete 3 puta po 2 dnevno. Pijem ih evo vec treci dan i malo sam iskulirao sa ucenjem i opustio se, vezbam neke joga poze, i pistanje(cini mi se, jer tu tripovima nema kraja) je nestalo, i mogu da spavam i ucim normalno. Ispada da je tu stres bio glavni uzrocnik. Pokusajte da se opustite, da vezbate, da se sto manje nervirate, da negativnu energiju preokrenete u pozitivnu, da "ako vam zivot da limun, napravite limunadu", i mozda i vama pomogne. Znam da nije lako, meni su nekoliko dana pistanja bili "pakleni", ali mislite pozitivno i bice vam bolje. Ocigledno je meni tim pistanjem organizam davao znak da nesto nije u redu, i da moram nesto hitno da menjam. Priznajem da sam gotovo pao u depresiju kad sam citao vase postove ovde da se niko od toga nije izlecio, i evo sada vam ja kazem da sam ja to imao i da mi je proslo!! Zato glavu gore, ne gubite nadu i bice bolje. Puno srece, pozdrav!!!:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pozdrav!
PostPoslato: Pet Mar 14, 2008 11:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Avg 08, 2007 7:35 pm
Postovi: 52
Svaka cast druze,imas jako pozitivan stav!I veoma si brzo savladao ovaj prvenstveno psiholoski problem koji vecina nas koji imamo tinitus teze podnosi i kojima nam je trebalo vise vremena da se prilagodimo.Sto se tice mene licno vrlo dobro ga podnosim ponekad imam problema sa snom,al u sustini je ok!Stvar je u tome da je tinitus simptom-signal necega sto u nasem organizmu ne valja..mislim da prije svega nauka nije dostigla taj nivo da pronadje konkretan uzrok a drugo da doktori ne zele da vrse silne analize jer to kosta,ipak moramo priznati da je nas problem mali u odnosu na neke druge..pozdrav!! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Linkovi
PostPoslato: Sub Apr 05, 2008 1:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 05, 2008 1:24 pm
Postovi: 1
@ howstuffworks
@howstuffworks2
http://en.wikipedia.org/wiki/Tinnitus
google pretraga howstuffworks sajta
http://www.google.com/search?q=tinnitus


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ZUJANJE
PostPoslato: Sre Apr 09, 2008 1:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 08, 2008 7:35 pm
Postovi: 9
Pre godinu dana (7 aprila) 2007 godine sam pucao iz pistolja!Od tad je desno uvo pocelo da mi zuji!Prve 2 nedelje je bilo ne podnosljivo,smetao mi je svaki povisen ton,suskanje kesom naprimer mi je stvaralo pritisak u uhu,i izludjivalo me,i tako dalje...Otisao sam odmah par dana posle te pucnjave kod usnog,stavili mi one slusalice,i SVE cujem,svaki ton koji mi puste!Nishta,rekao mi je da mi je OTECENA bubna opna,preisao lekove ne secam se bas koje,ali mislim da je beviplex i shta ide u kombinaciji sa tim.Zavrsio sam s tim,otisao na kontrolu,opet SVE cujem,ali zujanje ne prestaje!Posle toga vise nisam ni isao kod doktora!Evo godinu dana je proslo meni uvo non-stop zuji,s tim shto nije kao u pocetku,ne smeta mi kad neko povisi ton,ali zato zujiiiii.....Da li ima sanse da se ovo izleci i kako?Uzro je poznat,dakle PUCANJ iz pistolja!unapred hvala svima na odgovorima!voleo bih da mi strucno lice odgovori!pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ZUJANJE
PostPoslato: Sre Apr 09, 2008 1:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 08, 2008 7:35 pm
Postovi: 9
Pre godinu dana (7 aprila) 2007 godine sam pucao iz pistolja!Od tad je desno uvo pocelo da mi zuji!Prve 2 nedelje je bilo ne podnosljivo,smetao mi je svaki povisen ton,suskanje kesom naprimer mi je stvaralo pritisak u uhu,i izludjivalo me,i tako dalje...Otisao sam odmah par dana posle te pucnjave kod usnog,stavili mi one slusalice,i SVE cujem,svaki ton koji mi puste!Nishta,rekao mi je da mi je OTECENA bubna opna,preisao lekove ne secam se bas koje,ali mislim da je beviplex i shta ide u kombinaciji sa tim.Zavrsio sam s tim,otisao na kontrolu,opet SVE cujem,ali zujanje ne prestaje!Posle toga vise nisam ni isao kod doktora!Evo godinu dana je proslo meni uvo non-stop zuji,s tim shto nije kao u pocetku,ne smeta mi kad neko povisi ton,ali zato zujiiiii.....Da li ima sanse da se ovo izleci i kako?Uzro je poznat,dakle PUCANJ iz pistolja!unapred hvala svima na odgovorima!voleo bih da mi doktorka odgovori!pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 1:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 10, 2008 6:27 am
Postovi: 12
Citam ovo i imam problem slicne prirode...Naime, meni ne zuji uho, ali povremeno (u zadnjih par meseci jako ucestalo, vise da nego ne) dok pricam, desava mi se nesto u u desnom uhu odnosno cujem nesto pljuc pljuc, kao kad se membrana na zvucniku pokvari pa pri velikom opterecenju puca, i tako mi pucka u desnom uhu, a meni se nekako cini da je to nekakav pritisak, i osecam to kad ja pricam i kad slusam neki zvuk ali sto je glasniji vise mi se to desava, ako je preglasan onda ne mogu da provalim ali ako je pretih ne desava se...
Inace se bavim audio obradom , produkcijom itd..
I jos jedno inace sam navucen na Operil to sam vec izlozio u postu o kapima za nos, pa sam pomislio da moja navucenost na operil ima veze sa tim pritiskom u desnom uhu koje osecam?
Aj jel ima neko nesto slicno?
Inace problem sa sluhom nemam, jednom sam imao upalu srednjeg uha i radili su mi taj test sluha na Niskom ORL-u i test je reko da savrseno cujem, i ja sam radio neke testove u studiju oko zvucne percepcije i uvek su mi savrseni rezultati...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 6:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 13, 2008 6:30 pm
Postovi: 7
joj,joj, jos sam u soku...ne znam sta da radim pomozite mi!! prije par sati sam bila sa momkom i on me je jako poljubio u uho,prvo nisam nista cula nakon par minuta sam pocela da cujem ali od tada mi jos nikako nije prestalo da zuji i jos uvijek ne cujem bas najbolje, a povremeno me i zaziga!da li je neko mozda imao slican problem??? :roll: :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pozdrav svima
PostPoslato: Pon Apr 14, 2008 1:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Avg 08, 2007 7:35 pm
Postovi: 52
Za jan maga..to pucketanje najverovatnije znaci da je pukla bubna opna...ne zelim da te plasim al najverovatnije je to...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pozdrav svima
PostPoslato: Sre Apr 16, 2008 1:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 10, 2008 6:27 am
Postovi: 12
Marko... je napisao:
Za jan maga..to pucketanje najverovatnije znaci da je pukla bubna opna...ne zelim da te plasim al najverovatnije je to...



Nek sam proklet...Znaci to isto ko sa zvucnicima hahaha...Al nikakv bol ne osecam nit Boze daj...Imam prijatelja koji ima isti problem, i rekli su mu da je u pitanju nekakav sekret valjda nesto vezano za eustahijeve tube...
Da je pukla opna valjda bi me bolelo, ne?

I kako bi mogla tek tako da mi pukne bubna opna obzirom da nisam izlozen glasim zvukovima i da ne podnosim glasnu muziku niti bilo sta sto je glasno


Ajde nek se javi neki lekar da se ne bacam u depresiju, posto me je sramota da idem kod lekara zbog problema sa kapima, a kad je problem bio na pocetku lekari kod kojih sam bio nisu uspeli da ga rese i svi su prepisivali prokletu istu terapiju koju sam odradio vise puta i nikad nije pomogla...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 645 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 43  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 81 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: