Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190 ... 325  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Mar 16, 2010 5:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 16, 2010 5:39 pm
Postovi: 25
pozdrav svima, hteo bih samo da pitam jednu stvar. svi vi koji ste operisali nos iz estetskih razloga, da li i koliko vam se zivot promenio posle toga? u smislu, da li ste se posle operacije stvarno osecali bolje, opustenije i samopouzdanije? da li su se promenili odnosi sa ljudima, nacin ponasanja i sl. da li ste mozda posle poceli da radite neke stvari koje do tad niste radili? itd.

bas me interesuje da cujem vasa misljenja o ovome posto i sam razmisljam o ovoj intervenciji.

poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Mar 16, 2010 6:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 24, 2009 4:14 am
Postovi: 15
Spektral je napisao:
pozdrav svima, hteo bih samo da pitam jednu stvar. svi vi koji ste operisali nos iz estetskih razloga, da li i koliko vam se zivot promenio posle toga? u smislu, da li ste se posle operacije stvarno osecali bolje, opustenije i samopouzdanije? da li su se promenili odnosi sa ljudima, nacin ponasanja i sl. da li ste mozda posle poceli da radite neke stvari koje do tad niste radili? itd.

bas me interesuje da cujem vasa misljenja o ovome posto i sam razmisljam o ovoj intervenciji.

poz


Meni se posle operacije mnogo stvari promenilo i u zdravstvenom i estetskom smislu....(mada je jos malo rano o tome pricati jer je proslo tek 5 nedelja)...iako sam ja uvek bila puna sebe...bila sam svesna da cu biti mnogo lepsa posle operacije...prvo disanje mi je neuporedivo...disem na nos,sto sam ranije jako slabo...samim tim lakse mi je da pricam i da se ne zamaram...spavam na ledima sto ranije nisam i ne boli me grlo vise...a sto se estetskog dela tice prvi put u zivotu mogu da nosim svaku frizuru i da ne mislim o tome da li ce mi i kako stajati....cak sad imam i siske sto mi ranije nije palo na pamet da uradim...ne mislim iz kog ugla cu se slikati jer sada mi je sve jedno...a ljudi oko mene barem vecina njih iskreno nije znala sta sam tacno uradila...svi misle da sam se promenila zbog frizure,komentari su tipa bas ti super stoji ta frizura bas si lepa...sto je dokaz da sam ja mozda preuvelicavala svoj odnos prema nosu iako je objektivno bilo razloga za operaciju....Jedini koji su odmah primetili i poceli da komentarisu bili su oni maliciozni ljudi koji samo traze mane drugima....Generalno mislim da to treba da uradis samo zbog sebe a ne zbog drugih...uvek treba teziti savrsenstvu i popraviti sve sto ti smeta....ali ako si ti psihicki jak i uveren u svoje druge kvalitete neces obracati paznju na odvratnu okolinu koja kada ne zna kako ce da te dostigne uvek trazi mane...a niko nije savrsen i mane je uvek i na svakom lako naci....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Mar 16, 2010 8:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 16, 2009 5:05 pm
Postovi: 50
Ja napokon 22. idem na operaciju kod cuvenog Bjele. Malo me hvata panika, ne od operacije, jer je jedva cekam, nego da mi se nesto ne zezne posle, posto koliko vidim ima vas ovde i nezadovoljnih. Kad ste vi nahvatali Bjelu da popricate sa njim? I sta mislite koji je pristup najbolji? Da ga smaram 'el jok? Mada ja kontam da gore od trenutnog ne moze biti :D Jedino ne bi da kroz sve to prolazim za dz. Ali videcemo vec... Elem javljam vam se nakon zavrsetka, fotkice ce biti dostavljene i tako to...
Miki89 nos ti je extra! Ali skroz, uostalom ti najsitniji otoci kazu da ostaju i do god i po, tako da uzivaj bre u svom novom nosicu! Kez na lice i samo napred! ;) I da bas je profi taj pristup sa sve fotkama, 'dubokoumnim razgovorima' i sl. Kod Bjele to nekako bude po principu udjes-izadjes i gotovo. Bar se meni tako cini.
I na kraju jel ima nekog za 22.?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Mar 16, 2010 9:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 16, 2009 5:05 pm
Postovi: 50
I da, zaboravih, da mu nosim fotku sa mojom PS intervencijom ili to nikako ne voli da vidi? Ipak bi volela da mu ja nazvrljam nesto... :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Mar 16, 2010 9:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 20, 2009 4:22 am
Postovi: 126
Lokacija: Novi Sad
kovrdza je napisao:
Ja napokon 22. idem na operaciju kod cuvenog Bjele. Malo me hvata panika, ne od operacije, jer je jedva cekam, nego da mi se nesto ne zezne posle, posto koliko vidim ima vas ovde i nezadovoljnih. Kad ste vi nahvatali Bjelu da popricate sa njim? I sta mislite koji je pristup najbolji? Da ga smaram 'el jok? Mada ja kontam da gore od trenutnog ne moze biti :D Jedino ne bi da kroz sve to prolazim za dz. Ali videcemo vec... Elem javljam vam se nakon zavrsetka, fotkice ce biti dostavljene i tako to...
Miki89 nos ti je extra! Ali skroz, uostalom ti najsitniji otoci kazu da ostaju i do god i po, tako da uzivaj bre u svom novom nosicu! Kez na lice i samo napred! ;) I da bas je profi taj pristup sa sve fotkama, 'dubokoumnim razgovorima' i sl. Kod Bjele to nekako bude po principu udjes-izadjes i gotovo. Bar se meni tako cini.
I na kraju jel ima nekog za 22.?


Hvala,hvala..Pa eto..ja svog doktora pitam sve sto me interesuje..a prosli put mi je posvetio cak nekih sat vremena paznje..Naravno da uzivam! :D
Kao sto je pinky thinky rekla..vise se ne brinem iz kojih uglova se slikam..i slicno..I meni su govorili da je nos ok i pre operacije,medjutim sada kazu da je ovo mnogo bolje i da ne budem narcis.. ;)
Cujemo se..Uzivajte!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Mar 17, 2010 2:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 25, 2009 2:11 pm
Postovi: 48
Miki89 je napisao:
milospg je napisao:
Miki89 je napisao:
http://i39.tinypic.com/vpdo2h.jpg
http://i44.tinypic.com/5agcc1.jpg


Iz ova dva profila imam utisak kao da se ne radi o istom nosu... Ili je meni dioptrija otišla u *peeep* :D

Ne razumem sta si hteo da kazes?Ae pojasni...Da se profili razlikuju?Zanemari siske koje idu u jednu stranu..one mogu da naprave zabunu.


Šiške? Da nisi pomenuo, ne bih ni primetio :D


Šalu na stranu, na prvoj fotki (desni profil), tvoj nos je tako ravan (makar mi se tako čini) još od korena (tj od visine trepavice desnog oka), dok na drugoj (levi profil) kriva linija je evidentna...


Naravno, moguće da tripujem ili da je u pitanju neki nezgodni ugao prilikom fotografisanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Mar 18, 2010 2:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 07, 2010 8:03 pm
Postovi: 31
Danas skinuo tampone i kalup i pola litre urnebes umaka iz nosa. :D
Disem solidno (na lijevu odlicno, ali ona je i prije bila puno bolja, dok na desnu osjecam minimalno poboljsanje uz nadu da ce biti bolje). Sto se izgleda tice, napravljeno je u skladu s ocekivanjima (nisam se isprva ni htio pogledati jer me zanima primarno funkcija, ali dobro... :roll:), tj. nos je ravan, centriran (mada i dalje minimalno "felsa" u stranu, ali mislim da se tu neda bolje napraviti), minimalni otoci, ali zato sarenilo koze na sve strane (izgleda kao pizza capricciosa :lol:) i osjecaj zatezanja u nosu (od konaca, valjda). Nasrecu, ne vidim nikakvih "gresaka" ili neravnina, sve izgleda prilicno prirodno (osim debljine od tih par otocica).

E sad, kako sam ja zbrisao iz VMA direktno kuci u Zagreb, ne mogu naci AD kapi nigdje! Kazu u apotekama da toga nema ovdje... :o
Zna li netko odgovarajucu zamjenu ili nesto slicno AD kapima? Kantarionovo ulje sam nasao i bas cu se sad naliti njime pred spavanje. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Mar 18, 2010 2:58 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 16, 2009 5:05 pm
Postovi: 50
Oko koliko sati vas pustaju kuci sa VMA nakon operacije, tj onog treceg dana? Moram da se natempiram za povratak


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Mar 18, 2010 12:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 07, 2010 8:03 pm
Postovi: 31
kovrdza je napisao:
Oko koliko sati vas pustaju kuci sa VMA nakon operacije, tj onog treceg dana? Moram da se natempiram za povratak

Ovisi kad stigne otpusno pismo, svakako ne prije kraja vizite (nama je tada doktor i potvrdio da idemo kuci). Pustili su nas konacno negdje oko 11h.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Mar 18, 2010 12:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 07, 2010 8:03 pm
Postovi: 31
I jos jedno pitanje imam oko kapi, ako se kome da da odgovori...
Koliko duboko u nos treba onim stapicima za usi gurati te kapi? Meni ne ide dalje od centimetra unutra, a bojim se gurati dalje da ne rastavim nos na sastavne dijelove...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Mar 18, 2010 6:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Avg 28, 2009 9:20 am
Postovi: 51
Dzek Kolosjek je napisao:
I jos jedno pitanje imam oko kapi, ako se kome da da odgovori...
Koliko duboko u nos treba onim stapicima za usi gurati te kapi? Meni ne ide dalje od centimetra unutra, a bojim se gurati dalje da ne rastavim nos na sastavne dijelove...

Bez brige Dzek. :) Slobodno malo dublje gurni stapic. Nista lose ti se nece desiti. Gledaj da to bude do sredine stapica. Dakle, negde do 2,5 cm, ne vise. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Mar 18, 2010 11:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 05, 2010 7:42 pm
Postovi: 16
Operisan sam kod Bjelića pre 9 meseci. Ono sto je moje iskustvo u postoperativnom periodu to je da ne treba donositi prerane zaključke. Stvari se sporo menjaju, a moj primer kaže ovim ritmom: nakon 5 - 6 nedelja nestali su tamni podlivi, 2 - 3 meseca zadržavaju se otoci na licu koji daju mongoloidni izraz sa napomenom da se krajem tog perioda sve više gubi od tog izgleda. Dakle po meni tek nakon 2,5 meseca može se izaći u javnost, a da se pri tom izbegne najveći broj neugodnih pitanja. Nakon 3 meseca može se početi sa fizičkim aktivnostima. Nakon 5 - 6 meseci otok se najviše koncentriše i pomera ka vrhu nosa. U tom periodu početi sa masiranjem sa Jomelop E. Nakon 7 meseci možete otići kozmetičaru ukoliko to podrazumeva istiskivanje mitisera na nosu. Od tada nakon 2 meseca masiranja, dakle 8 meseci od operacije, vidljivo smanjenje otoka na vrhu nosa, rekao bih za nekih 20%. Širina nosa i danas je veća nego pre operacije, ali bi u naredna tri meseca trebalo da se i to u nekoj meri popravi. Bjelić insistira na periodu od godinu dana. I moje lično iskustvo govori da bi se krajnji zaključci trebali doneti tek nakon tog perioda. Neke uočene mane se definitivno neće otkloniti, ali se može tek predpostaviti koje i u kojoj meri. Stoga savetujem da se bude strpljiv do tog perioda. Ja lično sam mnogo puta promenio mišljenje o ishodu operacije. Nakon 6 meseci skoro da sam mogao reći da ona nije baš u estetskom smislu uspela, ali samo 2 meseca nakon toga vidim da se stanje menja nabolje. Otoci na vrhu su manji, širina nosa je manja, smanjio se i unutrašnji ožiljak koji se pojavio nakon 3 meseca i to na nosnoj kosti, tačno po sredini, kao "mali plik od komarca". Napominjem da je to samo moje iskustvo, nakon operacije kojom je radjen vrh nosa i na nosnoj kosti. Nakon operacije sam bio veoma otečen i sa dosta podliva. Savetujem da se u prvim danima ne koristi mnogo leda zbog sinusa. Ja ga nisam koristio. Kreme ne koristiti, samo tuširanje i pažljivo skidanje masnoće vatom. Tek nakon 2 meseca možete uzeti kremu za sunce ili Jomelop E i namazati nos ukoliko se peruta. Nakon izlaska u javnost ne opterećivati se izgledom nosa, gledati ljude pravo u oči i ne skretati pogled. Ne tražiti komentare i ne zamarati se sa prolaznicima. Tek nakon 3 meseca od operacije najbliže i sebe upitati: "...imali šanse da ovo izađe kako treba?" I tada će te i od sebe i od drugih dobiti tek samo pretpostavku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Mar 19, 2010 2:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 07, 2010 8:03 pm
Postovi: 31
Helena, hvala na odgovoru, zvao sam ORL kabinet na VMA i rekli su mi da guram te stapice sto dublje u nos pa cak i ako boli. Kao, ne moze se to vise razvaliti, ionako je unutra sve vec razvaljeno. :)

Meni je estetski vec u startu nos ljepsi, ravniji i nesto malo siri (kao i svima, samo manje). Skoro pa ima iste dimenzije kao i prije, nemam ni nekih otoka (ili ne vidim dobro, a u tom slucaju odoh do oftalmologa, blizu su ORL odjeljenja :)).

Nego, muci me disanje na desnu rupu... Zbog nje sam i isao na operaciju, a sad mi se cini cak i losijom nego prije. Kad "zavirim" unutra maltene nema mjesta za dlaku, a kamoli zrak, sve je stisnuto. Lijeva je bolja nego ikad, ali ta desna... Iako sam stapicem dok sam stavljao ulje slucajno izvukao par pozamasnih gromada, i dalje ne radi (odnosno, radi isto, tj. jedva).
Ima li kakve sanse da je to normalna/prolazna pojava (zbog npr. otoka, mada ne znam kako onda ti isti otoci ne smetaju lijevoj rupi?) ili da lijepo sutra skocim u shopping, kupim busilicu i konacno napravim to kako treba? :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Mar 19, 2010 4:00 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Avg 28, 2009 9:20 am
Postovi: 51
Dzek, mislim da je to lose disanje na desnu nozdrvu prolazno. Ipak, najbolje bi bilo da te doktor pregleda i kaze ti u cemu je problem. Je l' te dr. Bijelic operisao? Kad imas kontrolu? S obzirom da si iz Zagreba, verujem da ti je komplikovano da dolazis redovno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Mar 19, 2010 1:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Sep 11, 2009 9:44 pm
Postovi: 69
@dijanim...s obzirom da si operisan pre devet meseci, molim te da napises koju rec o funkciji nosa, posto mene moje trenutno stanje pocinje da zabrinjava...od moje operacije je proslo pet meseci, ali jos ni u jednom trenutku nisam disala dobro! Uglavnom je sve kao i pre operacije (disanje na jednu nozdrvu). Ima li nade da se tu nesto promeni?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190 ... 325  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 56 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: