Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 325  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 2:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jun 26, 2009 12:44 am
Postovi: 52
hairext je napisao:
zna li neko da li je normalno da 22 dana posle operacije imam samo jedan konac :-? danas su mi tri ispala


Meni je vec cetiri nedelje od operacije i jos uvek mi ne ispadaju konci. Strasno me to nervira, jer ne mogu da ocistim nos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 3:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 25, 2009 11:16 am
Postovi: 12
Meni su takođe konci u nosu, 21. dan mi je od operacije,a i devojkama koje su se operisale kad i ja,su takođe konci i dajle prisutni :roll: Pa sad,mi stvarno nije jasno kako si uspela da prebrojiš tačno koliko imaš i koliko je ispalo? Ja ih vidim naravno,ali nikako ne mogu da provalim koliko ih je,a do sad nisam ni videla da je neki ispao :( Ko zna koliko ću ih još trpeti :-?

Nego devojke,mene brine to što pored toga što imam i dalje otoke,i nos mi je nekako asimetričan posebno vrh nosa,nozdrve su takođe nekako asimetrične,jedna je šira :o Ja to prepisujem otocima,i stvarno se nadam da je to u pitanju,pa me interesuje ima li još ko takve promene na nosu?A da,takođe mi je nos dva puta širi nego pre operacije,takođe se nadam da je to posledica otoka :roll: A i na jednu nozdrvu slabije dišem,a pre operacije sam normalno disala i u njoj imam nešto poput bradavičice (ne bukvalno bradavicu) ali nešto što podseća na nju neko
ispupčenje :roll: ,pa mi se čini da je zbog nje slabiji protok vezduha u toj nozdrvi?
Imali još ko,neki od ovih problema? :(
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 3:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 12:09 pm
Postovi: 207
meni je prvi konac ispao pre 7 dana :-? mozda je to zato sto ja koristim kantarion umesto ad kapi pa mi mozda brze zarastaju rane :-? stvarno ne znam

ako hocete tacno da locirate konce uzmete uvelicavajuce ogledalo i baterijsku lampu i sve cete videti :D meni je sinoc ispao jedan koji je bio dug oko 5 cm :-?

prvi koji mi je ispao nisam videla, samo sam prilikom ciscenja videla da ga nema, on se nalazio bas u vrhu nosa. ostala dva su mi ispala juce prilikom ciscenja pa sam ih videla i jos jedan kasno uvece. jednostavno mi je izvirio iz nosa i posle nekih sat vremena je ispao. sada imam jos par komada, ne mogu bas najbolje da ih vidim na ogledalu jer se nalaze nesto dublje ali ih osecam kada se nasmejem, bas me zatezu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 5:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Sep 11, 2009 9:44 pm
Postovi: 69
Majo, ja takodje imam neko malo ispupcenje sto podseca na bradavicu, mada to nije, u desnoj nozdrvi,bas na nosnoj pregradi, ali doktor nije nista komentarisao kada sam bila na kontroli, a ja ga nisam ni pitala, jer je diskretno i ne smeta mi. Takodje i ja lose disem i to na ovu levu nozdrvu koja mi je pre operacije super funkcionisala. Problem mi je pravila desna nozdrva koja je ranije bila konstantno zapusena, a sada je obrnuta situacija. Na nju disem bolje! Mada, mislim da je jos rano da analiziramo funkciju nosa, jer nam je isti jos uvek pod otokom. Ipak nije slucajno sto kazu da treba da prodje bar sest meseci da bi se videli rezultati...samo se treba naoruzati strpljenjem, a isto vazi i za izgled nosa...i meni je nos jos uvek smesan, pogotovo kada se gledam od napred, izgleda kao babura i cini mi se da je siri nego sto je bio pre operacije. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 5:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 12:09 pm
Postovi: 207
imam i ja to ispupcenje, to je verovatno neki unutrasnji otok, vrh nosa takodje asimetrican kao i nozdrve - nejednake, valjda to tako mora da bude :) i meni je nos duplo siri nego sto je bio, cim nam je svima tako znaci da je to normalno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 6:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 25, 2009 11:16 am
Postovi: 12
Jao devojke,hvala na odgovorima,sad mi je lakše :D Predpostavljam da je to onda normalno čim nam je ista situacija...
Da,da,i meni je ta bradavičica na nosnoj pregradi,a inače,identična je situacija kod mene kao kod zlatokose,isto slabije dišem na levu nozdrvu a na desnu odlično,a pre operacije je situacija bila obrnuta...
Idalje je sve pod otocima,jer ih osećam a i boli me nos na dodir (ne puno),tako da ga slabo i pipam,i takođe imam problem sa smehom,zatežu me konci a i gornja usna me još uvek ne sluša baš najbolje :lol: Ali se iskreno nadam da kad otoci spadnu nosić bude baš kako treba :wink: Jer sam ja u principu zadovoljna,i nosić je mnooogooo lepši :lol: ,samo molim Boga da se ova stvar sa nozdrvama sanira nakon prolaska otoka,jer bih bila očajna da mi nozdrve nisu iste :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 6:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 16, 2009 5:05 pm
Postovi: 50
Te asimetrije nosa i natecenost kao i sirina nozdrva nakon toliko dana jel to primecujete samo vi ili vam je rekao i neko ko vas ne gleda apsolutno svaki dan (jer kontam da svako, ko zeli ili je operisao nos, ga zagleda u tancina i zna mu svaki mm, dok drugi te sitnice ne primecuju, kao sto svaka zena zna dal se ugojila kilo-dva a drugi to ne vide ic)? Interesuje me nakon koliko vremena okvirno izgledas normalno i mozes medj svet a da ne gledaju ko da si retardiran, jer sam ja mislila da vec nakon 20 dana stvari vrate koliko toliko u normalu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 6:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 12:09 pm
Postovi: 207
primecuju i drugi naravno, samo je pitanje ko ce ti reci iskreno a ko ce precutati :wink: ja o izgledu nosa pricam samo sa najblizima, naravno da i oni primecuju da je duplo siri nego pre operacije ali isto tako se vidi da je iz profila sada dosta manji nego pre, mogu slobodno reci da mi je profil sada savrsen. jedna poznanica me pitala da li sam povecala gornju usnu jer je primetila da mi se usna ne pomera dok pricam, kada sam joj rekla da sam operisala nos iskreno mi je rekla da mi cela faca izgleda kao plasticna. meni je proslo 23 dana i mogu da izadjem napolje sa dosta pudera ali je to jos uvek daaaaleko od normalnog izgleda lica

evo mog profila pre operacije i nakon 20 dana
http://img685.imageshack.us/i/profilpreiposle.jpg/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 7:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 16, 2009 5:05 pm
Postovi: 50
Profil ti je extra! Nos ti je bukvalno duplo manji, mada meni ni tvoj prirodni nije ne znam koliko veliki ali ovaj novi je bas, bas sicusan, verovatno imas sitne crte lica pa ga je u skladu sa njim uradio. Mislim da velicina otoka nozdrva zavisi od velicine korekcije vrha nosa (koji je tebi poprilicno smanjen i podignut). Tako da cu ja onda mesec i kusur nakon operacije biti ko mongoloid jer mi je vrh glavni problem (u principu nos mi je jako slican tvom samo mi je vrh jos veci, kao da imam lopticu :) ). Ajde ako nije problem postavi i od napred cisto da vidim tu 'plastiku' i sirinu nozdrva... poz i brz oporavak i jos divniji nosic...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 7:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 26, 2009 5:26 pm
Postovi: 133
hairtext
nije ti bio los nos ni pre ali ok, svako zeli bolje. :) Nego, ti si radila samo kvrzicu ili i skracivanje, suzavanje...? Pozdrav
p.s profil ti je super pa cak i posle 20 dana operacije!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 9:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 26, 2009 5:26 pm
Postovi: 133
Da li je nekome bilo muka od anestezije pri dolazenju k sebi posle operacije? To me najvise plasi :o Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 9:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 12:09 pm
Postovi: 207
http://img254.imageshack.us/i/p1000161a.jpg/


takav mi je ranije nos bio od napred


ovo je realnija slika profila od ranije

http://img255.imageshack.us/i/picture113.jpg/



pre par dana:

http://img517.imageshack.us/i/picture124t.jpg/


danas vec izgleda normalnije, svaki dan se vidi napredak... ja nisam imala grbu nego samo kako je bijelic rekao ‚‚diskretnu grbicu‚‚ negde blizu vrha nosa koja se videla samo sa jedne strane profila (vidi se na onoj slici koju sam ranije postavila).
takodje mi je nos isao malo u stranu i imala sam kao neko udubljenje na vrhu nosa. rekao je da ce mi skinuti tu grbicu, podici nos za nekoliko stepeni u odnosu na gornju usnu i da ce mi vrlo malo skratiti nos. u sustini nisam ni zelela neku veliku promenu, nisam ni isla na operaciju nosa zbog estetske promene nego zbog devijacije koja mi je pravila problem. drugi lekari kod kojih sam isla na konsultacije pre nego sto sam cula za bijelica su mi predlagali samo funkcionalnu operaciju ali sam odlucila da odradim i taj estetski deo kad se vec operisem. na pregledu na vma dan pre operacije neka dva doktora su me ubedjivala kako mi estetska operacija nije potrebna :-? onaj doktor kome smo nosili dokumentaciju od kardiologa me pitao jesam li ja vec operisala nos :-? cak su me i sestre na orl ubedjivale da ne radim estetiku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 11:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 25, 2009 11:16 am
Postovi: 12
http://img38.imageshack.us/g/sdc11921j.jpg/

Evo mojih slika,posle 22 dana.
Čini mi se da su dosta slični,pa predpostavljam da su verovatno otoci u pitanju :) Tako da mi je malo lakše :wink:
Ma biće nam strava nosići :D

***A što se tiče mučnina nakon buđenja iz anestezije,ja sam samo povretila jednom (ne mnogo) ali nisam imala probleme da mi je muka,nego iz čista mira...Al to je u stvari bila krv,koja se slivala iz nosa tokom operacije u želudac,nisam imala šta da povraćam jer ništa se ne jede i ne pije,a mučnine nije bilo...Al veruj mi to je totalno ne bitno u tom trenutku,da bi se oko toga brinuo-la,tako da samo hrabro!Ko želi lepši nos,tih par dana nije ništa u odnosu šta dobijate :lol: Samo je potrebno strpljenje,koje meni malo nedostaje al evo pokušavam da se iskuliram 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 11:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 26, 2009 5:26 pm
Postovi: 133
Maja 1605
WOOOW nosic ti je super!!!, ako da je tvoj oduvek! :D Pa zaista je super uradjeno, nema sta da se brines! A sta si tacno radila? Da li imas neku sliku pre?
Hairext> I tebi je nosic super!! i vidi se razlika, naravno. Mislim da je potrebno da ti spadnu otoci da bi slika bila prava. Samo hrabro! Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Nov 06, 2009 11:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 27, 2009 12:00 am
Postovi: 19
pozdrav svima super su vam nosici...stvarno ih je doktor super uradio,,,i ja sam sa mojim prezadovoljna i naravno kao i sve ostale devojke imam problema sa asimetricnoscu i slicno...nego me brinu ti konci. meni je proslo dvadesetak i nesto dana od operacije i nije mi ispao ni jedan jedini konac...cak se ni ne vide uopste...jel to normalno?takodje me interesuje u vezi disanja.ja sam radila i funkciju nosa i prodisala sam nakon sto su mi izvadjeni tamponi ali dok sam stigla do kuce nos mi je vec uveliko bio zapusen i tako sve do kontrole, gde mi je ocistio nos jer mi se upalio...i to "disanje" je trajalo mozda par sati i ja vise uopste ne disem na nos...jel se jos nekom mozda desilo tako nesto?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 325  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 48 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: