Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125 ... 325  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Okt 14, 2009 6:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jun 26, 2009 12:44 am
Postovi: 52
Nev je napisao:
za Alex Orin
Kako nije hteo da ti radi ostalo? Pa kada ti je to rekao da nce da ti radi sve? A kako j kada ti vadi tampone iz ''mozga''? :-? Pozdrav!!


Pa eto, rekao je da ce mi nos biti jako mali ako bude radio korekciju i ja sam mu rekao da uradi sta moze. Eto,skratio mi je taj deo hrskavice iznad usne i malo sam natecen pa se sad ne vidi toliko da mi je nos iskrivljen,a kako ce izgledati kasnije, ne znam. Samo se nadam da cu disati normalno. A sto se tice tampona...pa bukvalno je osecaj kao da ce izvuci mozak. :o Meni je pozlilo pa sam morao malo da odlezim. :D Ma,brzo to prodje. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Okt 14, 2009 7:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 16, 2009 5:05 pm
Postovi: 50
Ja sam danas bila na pregledu. Nakon svih postova ocekivala sam da ce me Bjelic jedva konstatovati i da ce to biti po principu 'udjes-izadjes'. Jos sam u cekaonici onako nervozna blenila u ljude, citajte njihove noseve, a da bude nesreca vece sve neki ogromnih proporcija. Pa sam se tripovala ko zna kako ce meni izgledati na kraju (a u stvari vecina ljudi tu bila iz ko zna kog razloga). Jos sam na kraju spopala neku devojku koja nije uopste nije imala estetski operaciju nosa, ups!
Elem, dr je sjajan. Bas me je odusevio, sav je pozitivan i rasopolozen, kao i sestra. Pitao me sta bi ja menjala na nosu, ja mu objasnila, on mi u par recenica objasnio oko devijacije i sam je pomenuo da treba preoblikovati vrh nosa i prilagoditi ga mom licu (a to me najvise brinulo jer su svi imali prituzbe da se vrhom ne bavi). I napomenuo je da cemo se oko detalja dogovoriti kad budem primljena na odeljenje (jer naravno ne ocekujem da ce pamtiti nakon mesec dana sta smo mi pricali). Ceo taj 'pregled' jeste trajao 2min ali cak i ja mislim da nema nikakve potrebe da bude duzi. Ja iz ordinacije izasla ko na krilima. Jos mi ostaje da se skontam sa svojim obavezama i zakazem operaciju.
I da nije pominjao nikakvo povecanje cene.
pozz svima koji zele da imaju lepe nosice (uh al se ja raspisah).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Okt 14, 2009 9:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 20, 2006 3:53 am
Postovi: 134
Meni je to oko cene spomenuo tek kad sam mu rekao da cu raditi operaciju sledeceg leta... Mada i ja mislim da je to rekla kazala, ali jebes ga...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Okt 15, 2009 2:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 16, 2009 1:05 pm
Postovi: 24
Cao Svima!

Prodje i moja operacija i evo me, ziva i zdrava. Da sam znala da ce biti ovako, ne bih panicila uopste, a mislila sam da cu se ugusiti od tampona, da necu moci da spavam, trpim iglu u veni. Verovatno ste mislili da sam razmazena i plasljiva, ali ja sam takva samo kada su u pitanju igle, bolnice, doktori. Primljena sam u bolnicu 29.09., panika vec na ulazu.....Obukla pizamu i prvao 13. sprat. U sobi sam imala super drustvo, a i na celom spratu, sve su to mladi ljudi, vojnici uglavnom, raspolozeni da ti objasne sve do detalja. Toga dana mi nista nisu radili, zezanje, gledamo TV u trpezariji, pricamo. Od 22h nema hrane, od ponoci ni vode, ali ja inace ne jedem i ne pijem tako kasno pa mi to nije bio problem. Ujutu vizita, konacno dodje i moj Dr. Bijelic i kaze da sam druga na programu. Frka, katastrofa.....tolika da sam cak razmisljala da odustanem. Mislila sam da ce o biti oko 11h, ali vec u 9h ljubazna sestra me proziva, dala mi injekciju bensedina i vozi me u operacionu salu. Mislila sam da se necu probuditi posle operacije, sto cuda prolazi kroz glavu. Prelazim na operacioni sto, anestezija i san. Sledece je bilo da me izvoze iz sale, potpuno sam svesna, malo tu lezim i voze me u sobu, gde me cekaju moje cimerke. Ljudi, TO NE BOLI UOPŠTE!!!!! Ja nisam popila ni jedan lek protiv bolova, ustala sam sama i otisla do WC-a, pricala telefonom, nisam cak ni bila pospana. Ja bol super podnosim, ali ova operacija ne boli uopšte. Sutra ujutru sam pustena kuci. Otok je stvarno bio grozan, podlivi....ali ne boli sto je najbitnije. Posle 8 dana sam dosla da mi vade tampone, ni to ne boli, ali da je neprijatno-jeste. Strah. pritisak u usima, ali to je par sekundi. Najgore mi je bilo kada sam se pogledala u ogledalu. Nesto izmedju Frankenstajna u zenskom obliku i mongoloida. Mislila sam da cu da se ubijem i da cu uvek ostati takva. Evo, danas je 16. dan, otok polako spada, ali jos uvek ne licim na sebe, sto je grozno mogu vam reci. Ko me ne poznaje rekao bi da nemam otok, zato sto je potpuno simetrican, ali je prisutan na svakom delicu lica, pa izgledam potpuno drugacije. Podliv u oku polako prolazi. Sada je mnogo lakse. nadam se da sam vam pomogla, a ako neko ima pitanja, neka pita slobodano. Jos jednom, NE BOLI!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Okt 15, 2009 3:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 16, 2009 1:05 pm
Postovi: 24
Jos nesto sam zaboravila, radili su mi septorinoplastiku, sa malom korekcijom. Malu grbicu sam imala, nju su mi skinuli i vrlo malo podigli nos. I jos nesto, pocela sam da radim 13. dan od operacije (pre 3 dana), nisam mogla vise da izdrzim. Sedim kuci i ogledam se, ovako manje razmisljam pa nekako brze prolazi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Okt 15, 2009 3:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 16, 2009 5:05 pm
Postovi: 50
Pidzamu i mantil dobijas od njih ili samo mantil? To mi nije bas najjasnije sa onog uputa sto sam dobila na pregledu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Okt 15, 2009 4:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 16, 2009 1:05 pm
Postovi: 24
Pidzama i mantil obavezno bolnicki.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Okt 15, 2009 7:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 27, 2009 12:00 am
Postovi: 19
caos svima ja sam se operisala juce i vec sad sam kuci...sve je bilo ok nisam imala ni jedan jedini otok do sada ali polako pocinju da mi oticu obrazi a kapci postaju ljubicasti...inace bolovi su ne izdrzivi...da li neko moze da mi kaze jel postoji ikakva sansa da mi tamponi izlete iz nosa posto imam trip da je jedan vec izvireo pa sam ga malo ugurala :) hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Okt 16, 2009 10:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 16, 2009 1:05 pm
Postovi: 24
Nema sanse da ti izlete tamponi, oni su do sinusa upakovani, ostace ti tu jos 7 dana sigurno. za otoke je normalno, najveci su drugi i treci dan, posle polako prolaze. Meni su pomogle hladne obloge, ali sam i pored toga izgledala kao da me je udari voz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Okt 16, 2009 10:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 26, 2009 5:26 pm
Postovi: 133
SSladja
a ti si radila devijaciju i neku korekciju, jel tako? Ja imam sve i svasta da radim pa mislim da bas i nece proci bez bolova, ali se oet nadam da ce biti tako. El si pitala koliko dugo su ti to radili? Pozdrav!! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Okt 16, 2009 12:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jun 26, 2009 12:44 am
Postovi: 52
Ljudi,sto se tice bolova,to je individualno. Meni je proslo nedelju dana od operacije,a i dalje pijem brufen. Prekjuce su mi izvadjeni tamponi. Ne mogu da pomeram gornju usnu od bolova, tako da tesko pricam,a i tesko jedem. Gornje zube, tj. jedinice i deo nepca pored njih, ne osecam. Kad zagrizem,imam osecaj da ce mi ispasti zubi. Posle vadjenja tampona, bar dvaput dnevno izduvajte nos. Udahnite na usta i izbacite sve to na nos ne dirajuci ga. Boli i krece vrtoglavica, ali osecaj posle toga je fenomenalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Okt 16, 2009 4:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 16, 2009 1:05 pm
Postovi: 24
Nev

Operacija je trajala oko sat vremena, možda i malo manje. Opusti se, znam da se plašiš ali ne bolji ništa sigurno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Okt 16, 2009 5:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 27, 2009 12:00 am
Postovi: 19
Zlatokosa jaaaavi se???!!!Jel si izasla iz bolnice? Kako je???:)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Okt 17, 2009 1:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 23, 2009 12:09 pm
Postovi: 207
zlatokosa i ja smo juce izasle iz bolnice, ja cu se javiti kasnije sa detaljnim opisom posto su mi sada oci skoro potpuno zatvorene i pune krvi pa ne mogu bas najbolje da vidim :( :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Okt 17, 2009 3:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Sep 11, 2009 9:44 pm
Postovi: 69
Hey, evo i mene kod kuce! :D Juce sam izasla iz bolnice, ali, verujte, nije mi bilo bas do pisanja na forumu, jer su i meni oci bile skoro zatvorene od otoka! Danas je vec mnogo bolje....otoci polako spadaju sa ociju, ali se sele na obraze, tako da trenutno izgledam kao pretuceni hrcak :lol: Jao, ne znam odakle da pocnem....ne bih da vas davim nekim detaljima, uglavnom su ljudi o svemu pisali...ali ako vas nesto konkretno interesuje, slobodno pitajte! Mogu samo da vam kazem da sam ja bila jako uznemirena na dan prijema i malo je falilo da mi otkazu operaciju, jer sam imala vece pred operaciju povisenu temperaturu na nervnoj bazi! Ali sam na svu srecu ponela sa sobom blagi sedativ, koji me je do jutra opustio i ipak sam operisana. Mene, konkretno, do sada jos nista nije bolelo, jedino sto me smaraju otoci i naravno nos koji nije u funkciji! Ah, da, setih se jos jedne stvari koja smara, a to je curenje krvi iz nosa u prvih nekoliko dana nakon operacije! Najgore mi je nocu, kada u snu pocne da se sliva u otvorena usta :-? Ali, ipak, sve je to individualno...ne mora da znaci da cete i vi imati isto iskustvo....mada je manje vise to to...javljam se kada skinem masku....Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125 ... 325  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 58 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: