Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 325  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 02, 2007 11:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 06, 2006 8:18 pm
Postovi: 29
Lokacija: Beograd
E sad ja imam jedno pitanje za A_Girl, kako izgleda ta korekcija, sitna operacija? Ne razumem, kako rade to?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 04, 2007 11:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 18, 2006 2:13 pm
Postovi: 81
Lokacija: BG
Uh, pa pazi... Zavisi od slozenosti intervencije... Verovatno i od dela nosa na kojem se radi. Znam da se neke rade u lokalnoj anesteziji i to znaci da je prilicno opusteno :) To je ono sto sam saznala informisuci se pre moje operacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 15, 2007 8:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 8:48 am
Postovi: 2
Lokacija: Loznica
E ovako, dobio sam uput za operaciju nosa posto imam devijaciju od kad sam bio klinac.Zanima me kakva je ustanova Institut za ORL I MHB u Beogradu, gde se nalazi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ozbiljno...
PostPoslato: Ned Apr 01, 2007 5:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 23, 2005 6:54 pm
Postovi: 9
Lokacija: BG
moze li neko od vas - koji ste IZVRSILI ESTETSKU OPERACIJU nosa,
da mi posalje (Priavate) na email
slike "pre" i "posle " ?

Ja ozbiljno vec god razmisljam o operaciji...
nikako sada nemam para...ali skupicu jednoga dana...
a zanima me : posto se bavim sportom, koliko to moze da se iskompikuje
ako dodje do povrede... ?

onda, JAKO VAZNA STVAR : da li smete da se izlazete SUNCU i HLADNOCI ?

sta su vam sve rekli PRE OPERACIJE ?

* hvala unapred *


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 01, 2007 7:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 18, 2006 2:13 pm
Postovi: 81
Lokacija: BG
@Alpengirl
Po internetu imas zaista mnogo slika 'pre' i 'posle', ali to ne mora tebi nista da znaci, jer su nosevi radjeni prema individualnim zeljama, pa i ne mozes donositi neke zakljucke.
Nisam razumela da li pitas da li se povreda moze nesto iskomplikovati posle operacije? Preporucuje se izbegavanje svih 'rizicnih' aktivnosti, posebno sportskih, ceo period posle operacije dok traje zarastanje (sto je opet individualno). Velika je verovatnoca da 'poremetis' nos usled neke blaze povrede ukoliko je jos sve sveze... Takodje, da - treba izgegavati sunce mesec, dva posle operacije, to sam procitala na nekom sajtu specijalizovanom za ovu oblast. Meni su smetale hladne obloge, pa sto se tice te hladnoce - isto verovatno treba izbegavati... Bolje su tople obloge.
A svasta su na rekli PRE operacije, ali i POSLE, to ces i ti videti ako se budes upustila u avanturu 8) Najbolje je da ti smislis sva pitanja za njih, nego da cekas da ti oni sve pricaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 01, 2007 11:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 2:01 am
Postovi: 199
hm
recimo ovi
Kod:
http://www.locateadoc.com/gallery.cfm/Action/List/ProcedureID/80

sta su operisali ?

edit
evo jedne uspele intervencije :)
SlikaSlika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pozdrav
PostPoslato: Pet Apr 06, 2007 10:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 24, 2007 10:14 pm
Postovi: 14
Lokacija: BG
GoGa cemu tolika uplasenost? Za proslu operaciju su te uspavali nadam se,to jest bila si u opstoj anesteziji, nije valjda da ti ne bilo toliko neprijatno?
Znam da je frka kad legnes na onaj sto a gomila ljudi oko tebe nesto ceprka i zeza se a tebi nije nidocega, ali kad se probudis sve to prodje, zar ne?
A sto se tice "kukice", mozda nije moglo drugacije da ispadne, jer mozda, da su ti secnuli malo vise da podignu vrh nosa mozda bi onda imala prcast nos. Zasigurno znam da u zemunskoj bolnici pre nego sto tamponiraju nos i stave masku, dobro provere iz svih uglova kako ce to da izgleda. Oblikovanje kosti je uslovno receno najbrzi i najlaksi deo posla, to "oblikovanje" treba izvesti kako treba.
Posto sam po struci anesteticar, "uradila " sam toliko noseva da im ne znam broja tako da znam kako ide taj operativni deo a postoperativni deo je kao sto je vec neko spomenuo individualan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 15, 2007 5:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 15, 2007 5:48 pm
Postovi: 3
Samo da pitam,da li znate da li je mozda besplatna korekcija nosa za maloletna lica!

Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pozdrav
PostPoslato: Uto Apr 17, 2007 10:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 24, 2007 10:14 pm
Postovi: 14
Lokacija: BG
naravno da moze biti besplatna, samo ako se "dogovoris" sa doktorom da operaciju zavede kao DSN (deviatio septi nasi)
jer, devijacija ne spada u korektivnu hirurgiju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pozdrav
PostPoslato: Sre Apr 18, 2007 2:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 10, 2007 11:31 pm
Postovi: 13
dada & pedja je napisao:
Posto sam po struci anesteticar, "uradila " sam toliko noseva da im ne znam broja tako da znam kako ide taj operativni deo a postoperativni deo je kao sto je vec neko spomenuo individualan.


A po struci si anesteticar? Jel' mozda radis u nekoj drzavnoj ustanovi? Interesuje me koliko se krecu cene tamo, moze i na PP.
Pitao sam nekog doktora iz zemunske preko email-a, ali mi nije nista konkretno odgovorio, samo je rekao da su cene prihvatljivije nego kod privatnika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pozdrav svima!!!
PostPoslato: Pet Apr 20, 2007 6:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2007 12:50 am
Postovi: 3
Caos,

Ja sam u ponedeljak (16.04.) operisala nos. I funkcionalni i estetski deo. Danas sam pustena kuci. Malo da Vas upoznam sa operacijom. Budjenje iz anestezije nije toliko u sustini tesko, malo ste zbunjeni... ali posle par sati dodjete sebi :) , mene prvi i drugi dan nije nista bolelo (imala sam osecaj kao da nisam operisana, jedino mi je smetalo disanje na usta, pun nos gaze, i maska na nosu). S tim sto po potrebi dobijate injekcije protiv bolova i svaki dan injekciju (antibiotik, da se ne upali nos). Dolazi treci dan i po meni najgori... vadjenje gaze iz nosa, mene je bolelo, ali kao sto vidite prezivela sam :) . Ceo taj i sledeci dan mi je curkala krv i sukvica iz nosa... prva cetri dana sam bila dosta natecena, a najvise treci dan-strasno za videti!!! Otok pocinje da spada cim se izvadi gaza iz nosa. Meni modrice menjaju boju, jos malo pa se nece ni videti. Malo su mi krvave oci (popucali kapilari), ali i to ce uskoro nestati. U ponedeljak (23.04.) idem kod hirurga da mi skinem masku. Ako Vas jos nesto zanima slobodno pitajte!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 27, 2007 9:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 10, 2007 11:31 pm
Postovi: 13
t_i_n_a, pa onda jesu li ti skinuli masku, jesi li zadovoljna operacijom? 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pozdrav svima!!!
PostPoslato: Pon Apr 30, 2007 5:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2007 12:50 am
Postovi: 3
Da, skinuli su mi masku 23.04., prezadovoljna sam... samoj sebi sam u pocetku bila neobicna, ali polako se navikavam na novi nosic :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 30, 2007 6:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 10, 2007 11:31 pm
Postovi: 13
E bas mi je drago zbog tebe. Kazi mi gde si uradila operaciju, koji doktor te je operisao i koliko si platila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 30, 2007 8:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 30, 2007 8:29 pm
Postovi: 7
Cao, evo i ja idem na estetsku operaciju nosa, zakazano mi je za 16. maj u Zemunskoj bolnici i tamo kosta 16 ooo din.Na VMA su mi trazili 130 000 din, a u Klinickom centru 40 000 din. Zamolila bih sve koji imaju neku infirmaciju o Zemunskoj bolnici a narocito o dr Grubor, da mi malo pomognu. Inace to je mlad doktor , hirurg ORL a ne plasticne hirurgije, za razliku od drugih lekara, on mi je obavio orl pregled, proveravao kakvi su mi ozilci na telu da ne bi imala probleme oko zarastanja onih oko nozdrva, jer ce morati malo da sece i nozdrve posto su vece. Za razliku od drugih lekara on me je bas pazljivo slusao i cak smo zajednicki i nacrtali kako ce otprilike nos izgledati posto sam mu odnela svoju fotku iz profila. Drugi lekari su mi otprilike rekli samo da ce biti dobro i da ce sami na hiruskom stolu videti kako ce nos ispasti, pa koja je to glupost ja taj nos moram nositi na licu ceo zivot, pa imam pravo da otprilike ucestvujem u izboru oblika koji je izvodljiv. Posebno bih zamolila osobu sa nadimkom dada@pedja da mi nesto kaze , jer je na jednom mestu spomenula da toplo preporucuje Zemunsku bolnicu. Javite se ljudi sto pre , treba mi puno saveta i ogovora, hvala puno unapred


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 325  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 46 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: