Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kvrzica na jeziku
PostPoslato: Pon Jun 20, 2011 9:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 20, 2011 9:31 pm
Postovi: 3
Imam jedno pitanje vezano za kvrzicu koja mi se pojavila sa donje strane jezika na samom njegovom vrhu. Jos pre godinu dana sam imao gnojavu anginu i od tad osecam pri gutanju sa desne strane knedlu u grlu. Nakon toga je poceo nos da me boli i ponekad mi glava bridi tj celo. Doktori su mi rekli da je sve to od alergije i slivanja ali i sa terapijom meni nije bolje. Poslednje sto se desilo je to da je pocelo da mi izlazi ispod jezika kao mehuric providan, cas ga ima cas ne i to naraste nekad vise neka manje. Ne boli me nista specijalno ali na dodir ga osecam. Vise mi nije svejedno i pomalo sam uplasen. takodje, sa te strane imam i slajma a bolestan sam od grla na svakih mesec dana i to me uvek ta desna strana boli. Postao sam ocajan i ne znam vise sta je a doktori mi istu pricu pricaju. Molim vas da me posavetujete sta da radim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kvrzica na jeziku
PostPoslato: Uto Jun 21, 2011 3:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 8:17 pm
Postovi: 292
Pretpostavljam da je rec o aftama koje se pojavljuju kad nam imunitet padne. Moras jesti puno voca i povrca bogatih i C vitaminom i sveze cedjenih sokova da bi ga ojacao.
Treba da uz redovnu higijenu usne supljine i zuba ispires i "grgljas" usta i grlo antiseptickim rasrvorom, tipa Hibideks DAP, Tantum Verde ili neki drugi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kvrzica na jeziku
PostPoslato: Uto Jun 21, 2011 4:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 20, 2011 9:31 pm
Postovi: 3
Hvala ti puno na savetu. I ja mislim da je problem u tome ali me samo brine to sto kad gutam osecam kao knedlu sa desne strane pa sam mislio da nije problem u pljuvacnoj zlezdi. Hvala ti u svakom slucaju jos jednom :)))))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kvrzica na jeziku
PostPoslato: Čet Jul 07, 2011 6:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 25, 2009 9:27 am
Postovi: 43
Ja sam pre dve veceri grickao semenke i da li sto su bile slane ili prljave ili sam na nekoj ostoj ivici napravio ostecenje, odmah te veceri na jeziku se pojavila mala kvrzica, kao malo zadebljanje. Sta bi to moglo bitii i da li vredi da ispriam necim???

Inace istraumiran sam od tih kvrzica. Pre godinu dana sam se ujeo za donju usnu, ne posebno jako i pojavila se mala kvrzica koja nikako nije htela da prodje i vec je samo rasla i na kraju je bilo potrebno da se hiruski ukloni. Bio je u pitanju neka izraslina koja se zove hemangiom.
Sada se poonovo tripujem da ovo nije to zato sto moze i na jeziku da nastane :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kvrzica na jeziku
PostPoslato: Čet Jul 07, 2011 10:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 8:17 pm
Postovi: 292
Ma nece biti opako, samo dosadno i smeta. Ni ja ne smem grickati semenke uvek mi se na jeziku napravi bolan pristic.....sto za zenu nije nimalo bezazleno :lol: jer ako jezik strada nema vece kazne... :D Bit ce da je prljavstina ili nestrucno ljupanje u pitanju pa se ustipim...sta li.....Ispiraj usne sa cajem zalfije ili Heksoral antisepticki rastvor za ispiraje usta....Jasam u DM nasla Ozosept pastu i meni resava sve probleme vezane za usta...cak i blaze upale grla...Jacaj imunitet ako si sklon aftama i ranicama u ustima.....Dodaj obavezno C vitamina....sveze cedjenih sokova....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 64 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: