Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 52  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Sre Nov 28, 2007 12:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
Ja sam pre jedno 2-3 meseca radio bris grla i nosa i sve mi je bilo u redu,da li su mi tad prekontrolisali i tu candidu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 28, 2007 12:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Silver Shark brate ja sam bash danas otishao da vadim bris grla i nosa,samoinicijativno u privatnoj labaratoriji,ali nisam rekao nishta za candidu da gledaju na to,samo sam rekao da mi vade bris grla i nosa. Ona shto mi vadila mi rekla da mi je grlo bash crveno,a mene ne boli ni malo,to je simptom vishe refluxa koliko ja mogu da provalim. A to shto niko nije provalio,pa shta sam ti prichao malo pre o nesposobnosti tj. ne zanimanju.. to ih ne interesuje.. Molim te reci mi da li da ih zovem da im kazhem da prave i na tu candidu obavezno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 28, 2007 1:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
ja sam zvao sad ovu laboratoriju i rekao im da obavezno trazhe to za Candidu,a oni mi rekli ne brinite trazhimo to i ako ima upisujemo. Uzeli su mi bris grla i nosa,ispljuvka nisu ali ako ima to imam natji tje i u brisu i u nosu zar ne? Pomoc obavezno uradi na nekoj privatnoj klinici,800 dinara koshtalo mene tj 400 bris grla 400 din bris nosa,rezultate dobijash za 2 dana,to morash da imash pre nego da odesh onamo,jer ne mogu oni da te pregledaju bez toga,shto kazhe Silver Shark vratitje te nazad,uradi briseve pre nego da odesh!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Lpr
PostPoslato: Sre Nov 28, 2007 3:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Jao ljudi upravo sam se vratio sa kolokvijuma pa vam se zato nisam javljao.POLOZIO SAM :). Treba da trazite ANALIZU ISHRAKANOG SADRZAJA (ONO KADA KASLJETE I PLJUJETE)... Inace,Candida je gljivica pa se mora posebno traziti... A ne savetujem da idete u privatne jer je bolje da vam u drzavnoj odma ispisu lekove pa da smanjite slivanje... A inace candida je karakteristicna kod refluxa...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Sre Nov 28, 2007 4:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
Svaka cast za kolokviju. Ja ne kasljem Bogu hvala,tako da to ne mogu ni da radim,ja jedino mogu da povucem slajm iz sinusa pa to da ispitaju. Sutra cu da odem da uradim bris grla i nosa,mada kazem ti radio sam bris pre 2 meseca i bilo je sve u redu,ali ipak cu uraditi da me ne bi na privatnoj klinici smarali da tamo radim,pa da cekam rezultate,nego lepo im odnesem sad kad budem isao prvi put. Sta ti mislis Silver,da li je meni slivanje od alergije ili od refluksa,pazi i alergiju imam,a pronasli su mi i refluks zeluca. Ja mislim da je ipak od zeluca,jer mi je nelogicno da imam slivanje i tokom zime kad nema polena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 28, 2007 4:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Silver ja nemam zdravstvenu pa sam zato otishao kod na privatnu laboratoriju,a ja ako imam tu candidu natji tje je oni u brisu grla jer je meni grlo puno togshto se svila,ja to ispljunem kad je ono u grlu tj kad se vetj spusti,a na kraju ako ne nadju ni to trazhitju da mi urade i bris ispljuvka tj tog shlajma,pljunutju to u onoj bochici i nek proveravaju,i to tju da chekam da odnesem tamo na onoj klinici,pa oni da me celog pregledaju i da mi kazhu koje lekove da pijem,u ove drzhavne lekare nemam poverenja jbg.. Mislim nije ni njima lako,svaki dan ceo dan svi se zhale a imaju male plate jbg..Cheka se petak za rezultate


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Lpr
PostPoslato: Sre Nov 28, 2007 6:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Pomoc,onda povuci sekret iz nosa,nema veze... Inace,mislim da ti je manje slivanje od alergije jer vec koristis vakcinu 2 god. Ovo treba da pljunes U CASU a ne da ti skida stapicem jer ne mogu da ti uzme bris visih partija farinksa.Pazi na to...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Čet Nov 29, 2007 1:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
Uradio sam bris grla i nosa,e sad sto se tice ispljuvka,to se sputum zove,oni su meni rekli da ja moram da to iz pluca povucem pa da pljunem,ali posto ja ne kasljem,ja sam to povukao iz sinusa i pljunuo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pitanje
PostPoslato: Čet Nov 29, 2007 2:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
E da vas pitam nesto. Da li imate problema s nosem,znam da si mi ti Silver nesto pominjao oko zapusenosti nosa. Moj problem je sledeci,meni je konstantno zapusen nos,ali ne kao kod prehlade,drugacije je ovo,zapusena mi je samo jedna strana nosa,ili leva ili desna,na primer ako lezim na jednoj strani ta strana nosa mi se zapusi,onako natekne sluznica nosa. Da li imate slicnih tegoba? Otpusi mi se kad se bavim nekom fizickom aktivnoscu a i tokom jela?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 29, 2007 4:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Pomotj tako i meni bilo,ali ja sam imao izrazhenu devijaciju septuma u desnoj nozdrvi,i kad sam to operisao laganica mi je. Mada i dalje mi ponekad zapushena kad lezhim,ali to je normalno ja mislim,mozhda i nosna shkoljka bude malo otechena pa zato.. Ja sam zakazao pregled kod onih sledetjeg petka,jedva chekam :) ole :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Čet Nov 29, 2007 5:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
A sta je to devijacija septuma? Objasni mi tacno. Kako to nastaje,jel udarcem? Ja koliko znam nemam devijaciju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 29, 2007 5:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
pa mozhe i udarcem naravno,ali to je po rodjenju,to ima oko 70 % svetske populacije,ali samo malom procentu stvarno smeta,neki ne mogu uopshte da dishu zbog toga. Zavisi kolika je devijacija,meni je bila izrazhena u desnoj nozdrvi i operisao sam to,i doveo sam nos u perfektan fizioloshki polozhaj,prestao sam da pushim i shta znam :) videtjemo dalje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pitanje
PostPoslato: Čet Nov 29, 2007 6:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 14, 2007 3:32 pm
Postovi: 170
A kako se vidi devijacija? Jel mozes to sam da procenis ili moze samo lekar? Ja kad gledam nos,pravo izgleda i normalno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 29, 2007 6:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Ne mozesh sam :) to je unutar nosa,i meni je nos skroz normalan,ali unutra je to,a npr oni nosevi piramite,oni sa grbama skoro uvek to imaju.. Ja nisam imao pojma da imam to dok mi nije rekla ova privatna doktorica,ali ponavljam mozhda tebi nije problem u tome, mozhda ti je u shkoljkama,natechene su i ne mozhe da prolazi vazduh,ali ako ti je to samo kad spavash to je normalno,ne morash da brinesh.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Lpr
PostPoslato: Čet Nov 29, 2007 6:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Pomoc,dobro je sto si izvukao sekret iz nosa i pljunuo... Svakako bitna je analiza... Nego,devijaciju nema 70% ljudi vec nekih 45% ljudi... A devijacija se tesko vidi spolja jedino ako je izrazena. Nemoj se brinuti dr Marianne ce odma videti kad ti pngleda nos iznutra... Nego meni nije nos zapusen ceo dan vec samo ujutro kad ustanem,nekih pola sata i to samo jedna nozdrva a onda kasnije blago curi...Pomnc, kad ce biti rezultati ispljuvka?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 52  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: