Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Usinuce vrata
PostPoslato: Pon Sep 08, 2008 10:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 08, 2008 9:58 am
Postovi: 2
Prilikom spavanja sam nezgodno okrenuo glavu, tako da sam usinuo vrat. Nakon toga vec nekoliko dana traju bolovi. Molim za savet. Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 08, 2008 10:11 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Diklofenak za opushtanje mishica, deep relief gel utrljavati i skloniti se sa promaja, od duvanja klima, procice za dan dva!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 08, 2008 1:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 08, 2008 9:58 am
Postovi: 2
Hvala vam mnogo :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Usinuce vrata
PostPoslato: Uto Maj 11, 2010 6:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 18, 2007 10:02 pm
Postovi: 13
Od prenekoliko dana, tacnije 10 dana, osecam bolove u vratu i levoj plecki. Pokreti glave su mi ograniceni i bolni, tj. bol se siri ka lepoj plecki. Pretpostavljam da je uzrok znojenje, a zatim neposredni boravak u vrlo hladnoj prostoriji, drugi razlog ne vidim.
Pijem Diklofenak i Numidol protiv bolova, mazem Brufen krem, lepim reumatske flastere, ali bol ne prestaje niti jenjava. Inace, radim i prilicno tezak posao koji podrazumeva stalan pokret i dizanje tezih predmeta i nisam u mogucnosti da mirujem, niti da idem na bolovanje.
Usled nedostatka vremena, cekanja za uput kod fizijatra i sl. pokusala sam sama da se zalecim, ali sad vidim da tesko ide. Ima li ko jos kakav savet :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Usinuce vrata
PostPoslato: Uto Maj 18, 2010 11:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 15, 2010 9:04 pm
Postovi: 19
Pretopstavljam da se u Vašem slučaju radi o Sy cervicale (sindrom vratne kičme). Bol koji osećate u međulopatičnom delu je najverovatnije povezan sa promenama na srednjem segmentu vratnog dela kičmenog stuba.
Terapiju koju koristite bih promenila u sledećem: Diklofenak da zemenite sa Rantudil forte caps. 60 mg (radi umirenja bola i inflamacije), Brufen krem sa Rheumon gel (zbog izuzetno neprijatnog mirisa) i uz to bih uključila miorelaksans Mydocalm tabl. 150 mg 3x1 (opušta napete mišiće). Uz sve pomenuto neophodno je da se uključe fizikalne terapije. Ukoliko spavate na stomaku pokušajte da to korigujete. Dok Vam se tegobe ne smire nemoje vežbati i izbegavajte ekstremne pokrete i položaje. Meki okovratnik koristite samo u slučaju jakog bola ili ako znate da će vrat duže vreme biti u nepovoljnom položaju.
Nakon svega, naučite vežbe za vratni deo kičme.
:)
Mitrović dr Zorica
specijalista fizijatar
[email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Usinuce vrata
PostPoslato: Pet Maj 21, 2010 10:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 18, 2007 10:02 pm
Postovi: 13
Hvala najlepse na odgovoru. Bila sam kod fizijatra, pa evo cisto da prenesem. Dakle, upala je u pitanju, nije nikakvo ukljestenje ili pocetak degenerativnih promena u vratu. Dobila sam da mazem Deep relif kremu (koju nisam ni kupila, jer imam citav arsenal raznih reumatskih krema) i upravo ove tablete koje mi i Vi preporucujete Mydocalm. Medjutim, njih kada popijem jednako je kao da sam popila bombone Tik-Tak, ama bas nista ne osecam, nikakvo olaksanje! Krem koji koristim i koji ima najvise efekta je Ben-Gay krema, ali ima tako intenzivan miris da je to strasno!
Inace, dosla sam i do takozvanog "kostolomca", i on mi je rekao da nisam slucaj za njega, da je to prehlada u pitanju i da pijem vitamin B kompleksa. Nazalost, ja sam poprilicna buca i ti vitamini povecavaju apetit, pa im moram izbeci u sirokom luku!

Uglavnom, ni nakon 19 dana nema poboljsanja i vec pocinjem da ujedam od nervoze! Tri prsta ruke i dalje trnu, i to se ispostavilo kao najmanji problem. Daleko vise me muci taj bol u vratu, jedna tacka koja konstantno boli! Pokusacu da zamenim Diklofenak sa ovim lekom koji mi vi preporucujete, valjda ce konacno nesto da mi pomogne!

Jos jednom Vam se puno zahvaljujem na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Usinuce vrata
PostPoslato: Pon Nov 29, 2010 8:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
i ja vec treci put idem na fizioterapije i radim vezbe al bol u vratu i lavom ramanu ne prolazi sasvim i trnjenje malog i domalog prsta uglavnom kad se probudim i promenim polozaj prodje trnjenje--
imam takodje bolove u rebarnim delovima i pri dubokom udahu-i poremecaj centra za ravnotezu
sta to moze biti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Usinuce vrata
PostPoslato: Uto Nov 30, 2010 11:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Vaso,imamo iste simptome samo sto meni ne trnu prsti(bar za sada)i za to sam srecna!
Koje vezbe radite i sta koristite od fizikalne a i oralne terapije?
Mislim da sam Vam jednom odgovarala na neka pitanja na pp?Mozda se i varam?No svejeno,pozdrav!
ps
Jos me zanima,imate li mozda nepravilnost u radu srca?(mozda zvuci bezveze ali sam negde na forumu procitala da moze i to da se javi).Iduci put pitacu lekara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Usinuce vrata
PostPoslato: Čet Dec 02, 2010 11:56 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
vezbe radim po upustvu fizijatra a mislim da ih mozes naci na netu---tesko ih je objasniti-iskreno- i kad ides kod fizioterapeuta ima vrlo bitnih detalja koje treba vezbati u principu sa fizioterapeutom-i nemoj cekati vec obavezno kod fizijatra--makar jednom da ti odradi terapiju pa ces onda lakse sama i naravno dok nije doslo u tu fazu da tesko postici poboljsanje-
Ne mogu ti dati puno saveta kad vidis da i meni tesko ide da malo popravim stanje-pijem urutal za centar za ravnotezu,zatim bromazepam za opustanje u mykocalm (ako sam dobro napisao)za cirkulaciju i opustanje misica--valjda
nazalost imam i kolitis creva debelog pa i za to pijem lekove a najbolje bi bilo da ne pijem ostale zbog tog problema pa sad sta bude-
dodatno sam jos imao i saobracajku tako da sad i to---
nadam se da ces ipak otici doktoru pre nego te sastavi sve to---sto vise se kreci-to je moja preporuka


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 86 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: