Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Sub Nov 01, 2014 5:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 31, 2014 7:46 pm
Postovi: 2
aaaca je napisao:
AlexVVC, поновићу и теби. Набави један јак магнет и учврсти га ластижем или на какав други начин што ближе проблематичном месту. Треба да га носиш бар 20 сати дневно. Верујем да ће ти за месец дана бити много боље.


Ok,hvala puno na odg.Jel mi mozete preporuciti samo neki magnet ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Ned Nov 02, 2014 2:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 02, 2014 1:56 pm
Postovi: 1
Poštovani, Dr. Mladene. Imam jedno pitanje, pre 6 dana skinuo sam gips. Radi se o povredi IV prsta desne ruke (mallet finger). I nakon 4 sedmice nošenjenja gipsa, zaraslo je koliko je moglo, naravno prst je ostao malo deformisan. I sada radim vježbe u toploj vodi (+ hipermangan). Ali imam otekline. Pa me zanima da li je to normalno? Hvala Vam, unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Ned Nov 02, 2014 3:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 15, 2012 6:42 pm
Postovi: 22
Postovanje doktore,
pre dve godine radjena mi je enbolizacija sake gde sam dobila ishemiju sake.Posle ponovne operacije amputiran mi palac i kaziprst.Ja konkretno i dalje imam jake bolove duz cele desne ruke.Isla sam i na kontrole,bila na snimanju emng gde mi utvrdjena simtomska refleksna distrofija sake u 100 procenta,preostale prste nemogu da pokrecem mali prst i do malog 30/procenta a srednji prst 0,2/procenta pokretljivosti.Cesto mi se grci saka bolovi nesnosni,prsti koce trljam ih istezem neznam ni ja vise sta da radim....docekam nekad i zoru sa bolovima a niko nemoze da mi pomogne! Pijem zodol tablete protiv bolova.....Dali imate neki [redlog za dalje lecenje kako sebi da pomognem da nemam vise te bolove!Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Ned Nov 02, 2014 6:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
AlexVVC je napisao:
aaaca je napisao:
AlexVVC, поновићу и теби. Набави један јак магнет и учврсти га ластижем или на какав други начин што ближе проблематичном месту. Треба да га носиш бар 20 сати дневно. Верујем да ће ти за месец дана бити много боље.


Ok,hvala puno na odg.Jel mi mozete preporuciti samo neki magnet ?



Што јачи магнет. Углавном користим овакве магнете: https://www.magnet-shop.com/neodymium-m ... ::245.html

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Nov 03, 2014 2:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 01, 2014 5:45 pm
Postovi: 45
Dudas je napisao:
Zdravo

moj opis je:EHO MEKIH TKIVA DESNOG KUKA

iznad desne patele, lateralno od nje , u misicnom tkivu jedna hiperehogena promena vel. 16mmx8mm u kojoj se ne diferenciraju misicni snopici.

1:Mene zanima dijagnoza i objasnjenje dijagnoze?
2:Da li treba uzeti biopsiju?
3:Da li postoji neko drugo lecenje da mi se smanji taj kostani kalcifikat?

Postovani biopsija misica se radi kod sumnje na neka oboljenja, ali prvo treba uraditi svu neinvazivnu dijagnostiku, prvo na UZ se vidi da li je to kalcifikat ili ne, na rtg se definitivno vidi kalcifikat, tako da raditi biopsiju a sumnjati na kalcifikat je nešto sa cim se ja ne mogu sloziti, ako i posle UZ i rtg posotje nejasnoće, treba uraditi NMR, niste mi rekli koje tegobe imate i u čemu je u stvari problem. Ako mi date više informacija mozda Vam mogu više pomoći.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Nov 03, 2014 2:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 01, 2014 5:45 pm
Postovi: 45
jovana921 je napisao:
Pre godinu i osam meseci sam imala prelom 4 prsljena u delu gde se kicma ne savija ( vTh10,11-L1,2 pp.fracturam vTh12... to pise na kontrolnom papiru), nisam povredila kicmenu mozdinu i ugradjene su mi sipke. Prohodala sam posle dva meseca i sad se normalno osecam sem povremenih bolova na promenu vremena. Blizi se period kad bih trebala da vadim te sipke.
Moje misljenje je da bih trebala da ih izvadim, ali misljenje moje okoline nije. Ako biste mi doktore mogli odgovoriti sta vi mislite o rizicnosti operacije i mogucih problema...?
Hvala.

Postovana, osteosintetski materijal se može izvaditi ako prodje godinu dana od operacije, ako postoje objektivne tegobe ili ako morate ići na snimanje NMR. Prelom pršljenova srasta izmedju 8 i 12 nedelja u većini slučajeva, tako da je vaša povreda odavno sanirana. Operacija je niskog rizika jer se praktično ništa ne dira već se samo vadi materijal, naravno imaćete novi rez i postoperativni period do zarastanja rane oko 2 nedelje.
Nadam se da sam Vam pomogao, pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Nov 03, 2014 2:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 01, 2014 5:45 pm
Postovi: 45
galet je napisao:
Imam hronični osteomijelitis levog femura. Operisan sam tri puta bezuspešno.
I sada mi jedna fistula curi. Najteže mi je kad se zatvori pa ponovo provaljuje.
Nigde ne mogu da nađem pouku za sredstvo koje bi sprečavalo zarastanje fistule jer to je jedino što mi preostaje.
Gde god da potražim uvek nailazim na lekove koji pospešuju zarastanje rana
ili fistula. Moj spas je u obrnutom procesu jer kad mi je fistula otvorena gotovo
i da nemam problema.
Molim Vas savetujte me kako da održavam otvorenu fistulu!

Na zalost osteomijelitis je vrlo teško oboljenje za lečenje, koje kao što je kod Vas slučaj i pored optimalnog lečenja da ne dodje do izlečenja. Preoporuku za odrzavanje fistule nemam, pošto ne znam celu istoriju bolesti , kao i uzrok infekcije en mogu Vam više pomoći, tako da mi morate dati više podataka da bih Vam dao precizan odgovor.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Nov 03, 2014 2:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 01, 2014 5:45 pm
Postovi: 45
AlexVVC je napisao:
Imam ja jedno pitanje ... :D Imam staru povredu ruke (4-5god)boli me kad vezbam sa tegovima ili kad dizem nesto malo teze.Bio sam par puta kod doktora rekli su mi da na levoj imam lateralni epikondilitis a na desnoj mi je upaljena tetiva (tako nesto :D ) Dali su mi onu terapiju sa strujom (klasicno pustanje struje na ruci) i posle toga mi je dokt.reko da mazem samo neku mast.. (par puta mi samo menjaju te stvari za mazanje).Malo mi je bolje ali opet ne mogu da vezbam kako treba,trenutno ne treniram par meseci ali ne znam sta dalje ? Samo znaju da mi kazu da odmaram i da mazem tu mast i nista vise....Pa reko da pitam jel imate neko bolje resenje ? I posto sam iz Leskovca ako neko moze da mi preporuci nekog doktora za sportske povrede .. ? Pozzz :)

Lateralni epikodilitis može bit vrlo težak za lečenje jer i pored fiz. terapije, injekcija i gelova tegobe mogu perzistirati. Alternativa operativnom lečenju je relativno nova metoda( u razvijenim zemljama se koristi više od 15 godina), a stručno se zove perkutana tenotomija vodjena ultrazvukom, a u stvari se radi da se, posle davanja lokalne anestezije ultrazvukom nadju mesta degenerativno izmenjene tetive i da se iglom praktično "izbockaju ta mesta da bi se stimulisalo zarastanje, pored toga se ubrizgava rastvor hipertone glukoze, jer je i ona stimulus za zarastanje, naravno praktično nema rezova, niti oziljaka, samo modrica od igle koja traje par dana, optimalno zarastanje tetive je za 4-6 nedelja.
POsto sam počeo da radim tu metodu pre nekoliko meseci i imao nekoliko slučajeva, mogu da kažem da su rezultati ohrabrujući.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Nov 03, 2014 2:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 01, 2014 5:45 pm
Postovi: 45
Rada72 je napisao:
Poštovani,

U četvrtak imam prijem u ortopedsku bolnicu na Banjici. Rade mi centražu desne čašice kolena zbog čestih luksacija patela.

Koliko je to teška operacija, koliko se nosi gips, i koliko ostajem? Ovo za boravak u bolnici pitam jer mi je dr. rekao da im je praksa 6 nedelja a meni se čini da je to mnogo.

Hvala unapred!

Postovana, 6 nedelja jeste mnogo, ali na žalost kod nas nije praksa kao u razvijenom svetu da se pacijenti odmah po završenoj proceduri pošalju kući, operacija nije teška i postoje klasične tehnike sa velikim rezovima i artroskopske kod kojih je i oporavak kraći, a oziljci manji. Nošenje gipsa zavisi od tehnike joje ce Vam se raditi, tako da tacno vreme ne mogu da kazem.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Nov 03, 2014 2:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 01, 2014 5:45 pm
Postovi: 45
bikica67 je napisao:
Postovanje doktore,
pre dve godine radjena mi je enbolizacija sake gde sam dobila ishemiju sake.Posle ponovne operacije amputiran mi palac i kaziprst.Ja konkretno i dalje imam jake bolove duz cele desne ruke.Isla sam i na kontrole,bila na snimanju emng gde mi utvrdjena simtomska refleksna distrofija sake u 100 procenta,preostale prste nemogu da pokrecem mali prst i do malog 30/procenta a srednji prst 0,2/procenta pokretljivosti.Cesto mi se grci saka bolovi nesnosni,prsti koce trljam ih istezem neznam ni ja vise sta da radim....docekam nekad i zoru sa bolovima a niko nemoze da mi pomogne! Pijem zodol tablete protiv bolova.....Dali imate neki [redlog za dalje lecenje kako sebi da pomognem da nemam vise te bolove!Pozdrav!

Postovana vi imate na žalost hronično bolno stanje koje se vrlo teško leči, lekovi protiv bolova, ako Vam ne pomaže zodol mogu biti i opioidi( Trodon), zatim antidepresiv( Gabapentin).
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Nov 03, 2014 3:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 25, 2010 8:26 pm
Postovi: 6
dr Mladen je napisao:
Postovana, 6 nedelja jeste mnogo, ali na žalost kod nas nije praksa kao u razvijenom svetu da se pacijenti odmah po završenoj proceduri pošalju kući, operacija nije teška i postoje klasične tehnike sa velikim rezovima i artroskopske kod kojih je i oporavak kraći, a oziljci manji. Nošenje gipsa zavisi od tehnike joje ce Vam se raditi, tako da tacno vreme ne mogu da kazem.
Pozdrav.


Hvala na odgovoru. Dodala bih samo da ovog puta rade klasičnom tehnikom i da idem na neuro-ortopedsko odeljenje jer imam cerebralnu paralizu blažeg oblika.

Artroskopija je rađena 2007.na VMA, brzo sam se oporavila, ali je 2009.godine ponovo bila luksacija patele.

Zbunjuje me vreme ostanka tamo, jer znam da se za operaciju promene kuka ostaje 2 nedelje.

Gips mogu da nosim kod kuće a fizikalnu terapiju planiram da radim privatno- poznajem jednog fizijatra kod koga sam već bila na rehabilitaciji.

Izvinjavam se na opširnosti, pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Nov 03, 2014 8:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 25, 2014 10:16 pm
Postovi: 4
Dr Mladen je rekao:
"Na zalost osteomijelitis je vrlo teško oboljenje za lečenje, koje kao što je kod Vas slučaj i pored optimalnog lečenja da ne dodje do izlečenja. Preoporuku za odrzavanje fistule nemam, pošto ne znam celu istoriju bolesti , kao i uzrok infekcije en mogu Vam više pomoći, tako da mi morate dati više podataka da bih Vam dao precizan odgovor.
Pozdrav."


Ne znam koje podatke tražite. Osteomijelitis sam dobio u butnoj kosti leve noge bez bilo kakve povrede i to je sve. Naveo sam rezultate brisa iz fistule i drugih podataka nema.
Tražio sam jednostavnu pomoć - kako da sprečim zatvaranje fistule.
Zar je to toliko veliki problem za savremenu medicinu? Mogu li bar da tražim da mi se u fistulu uloži neki tanki dren ili nešto drugo. jer kad mi je fistula otvorena nemam nikakvih problema izuzev povremenog previjanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pet Nov 07, 2014 3:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 11:58 pm
Postovi: 14
Pre deset meseci dete od 9 godina je slomilo ruku(nadlakticnu kost-humerus). Bilo je u redu kad je bilo
na kontroli(pre nekih 5 meseci).
Medjutim u zadnje vreme cim ima malo vece opterecenje ruke,pocinje da ga boli bas na mjestu gdje je bio lom.
Da li je to normalno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Nov 10, 2014 9:14 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Какво мало веће оптерећење?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PITAJTE ORTOPEDA
PostPoslato: Pon Nov 10, 2014 1:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 11:58 pm
Postovi: 14
Mozda se nisam dobro izrazila. Evo ovako-zaboli ga kad malo duze radi rukom tj.kad
igra tenis ili udara u vrecu za boks ali ne prejako, ili baca loptu tom rukom vise puta...
Brine me sto ga boli nakon toliko vremena.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 65 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: