Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 673 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 45  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Nov 15, 2009 10:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Vezbe se u sushtini preporuchuju u jutarnjim satima, tj do 12h, zbog bioritma organizma, ali naravno da ne shkodi da ih radite ni uveche :) Bitno je da ih radite svakodnevno, i pravilno. :)

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Uto Nov 17, 2009 11:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 18, 2009 11:22 pm
Postovi: 40
Hvala Tamara :D - pitala bih vas jos-s obzirom da imam vjestacki kuk od prije 7 mjeseci interesuje me da li smeta da idem pjesice do 3 sprata/na poslu nemam lift/.ja nemam nikakvih problema sa penjanjem stepenicama ali me interesuje je li to veliko opterecenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Čet Dec 31, 2009 11:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 30, 2009 2:01 pm
Postovi: 43
M@rko dali si bio vec na operaciji?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Jan 15, 2010 12:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 30, 2009 2:01 pm
Postovi: 43
mene uskoro ocekuje operacija druge noge :cry: jedna je operisana pre 3 godine! dali je nekom radjena obostrana proteza?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Jan 15, 2010 10:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
annn je napisao:
mene uskoro ocekuje operacija druge noge :cry: jedna je operisana pre 3 godine! dali je nekom radjena obostrana proteza?


Mene očekuju obostrane proteze. Samo što se ovo čekanje odužilo, ni jednu još nemam. No money, pa čekam....
Mene interesuje što ti je toliki razmak između operacija? Drugi naknadno propao, ili si čekala da se smiluju i pozovu te?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sub Jan 16, 2010 9:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 30, 2009 2:01 pm
Postovi: 43
Cao remi! meni se odlagalo posto nisam mogla da odem na operaciju jel sam imala bolesne roditelje, koji su bili nepokretni dugo vremena.prva operacija mi je bila nadesnoj strani koja je u potpunosti uspesna! radjena mi je totalna bezcementna proteza, doktor je fantastican! pratila sam samo njegova uputstva, i ja sam stajala na svojim nogama 2 sata posle operacije. leva strana ce biti komplikovanija posto postoji jak deformitet u kuku. malo se plasim ali imam potpuno poverenje u svog lekara.sad 2 februara idem na dogovor! gde ce tebe operisati? pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sub Jan 16, 2010 12:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 30, 2009 2:01 pm
Postovi: 43
pitanje za dr Jovanovica. koliko vremena se cuvaju podatci u bolnicama? konkretno ja sam operisana kao dete u banjici ali imam samo 1 dokument, dali se mogu pronaci dokumenti o razlogu tih operacija i zakljuci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sre Jan 20, 2010 10:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
annn je napisao:
Cao remi! meni se odlagalo posto nisam mogla da odem na operaciju jel sam imala bolesne roditelje, koji su bili nepokretni dugo vremena.prva operacija mi je bila nadesnoj strani koja je u potpunosti uspesna! radjena mi je totalna bezcementna proteza, doktor je fantastican! pratila sam samo njegova uputstva, i ja sam stajala na svojim nogama 2 sata posle operacije. leva strana ce biti komplikovanija posto postoji jak deformitet u kuku. malo se plasim ali imam potpuno poverenje u svog lekara.sad 2 februara idem na dogovor! gde ce tebe operisati? pozdrav


Banjica, nadam se. Mislim, tamo sam na listi. Ti? I ako je u pitanju Banjica da li sme da se zna kod kog dr?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Čet Jan 21, 2010 2:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 30, 2009 2:01 pm
Postovi: 43
remi kao dete su me op na banjici. a ova operacija je radjena u NS ja imam puno poverenje u lekare u nasoj drzavi, posto sam dosta njih upoznala u raznim gradovima i svi su bili ok! ja sam se smejala u op sali, i ovo nije izmisljotina. cela ekipa je bila fantasticna.ti zasto jos nisi isla na op? pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Čet Jan 21, 2010 2:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 30, 2009 2:01 pm
Postovi: 43
Mila-PG ja iz svog izkustva kazem a to mi je i moj lekar rekao da sve sto nam ne cini bil i sve sto mi osecamo da mozemo i ne pada nam tesko to je dozvoljeno! ja sam inace skroz aktivna, nadan sam 16h na nogama, a pored toga ona noga koja mi nije op kraca je za 5 cm, ali losim povisicu. vozim kola mesec dana posle op. pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Čet Jan 21, 2010 8:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
annn je napisao:
remi kao dete su me op na banjici. a ova operacija je radjena u NS ja imam puno poverenje u lekare u nasoj drzavi, posto sam dosta njih upoznala u raznim gradovima i svi su bili ok! ja sam se smejala u op sali, i ovo nije izmisljotina. cela ekipa je bila fantasticna.ti zasto jos nisi isla na op? pozdrav


Čekam da dođem na red. Za preko reda nemam para, i to je to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Čet Jan 21, 2010 9:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 30, 2009 2:01 pm
Postovi: 43
remi od kada cekas? i koliko imas godina? kad sam ja operisana onda sam morala da platim oko 40000.00 hiljada din sad neznam koliko je. neko kome je radjeno prosle god je platio 9000.00 din pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Čet Jan 21, 2010 10:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
annn je napisao:
remi od kada cekas? i koliko imas godina? kad sam ja operisana onda sam morala da platim oko 40000.00 hiljada din sad neznam koliko je. neko kome je radjeno prosle god je platio 9000.00 din pozdrav


34. Od 2006. godine, sa manjim brojem poena, i od pre nekih 5-6 meseci imam maksimalan broj poena. Valjda ću da stignem na red ove godine, ako ne bude vanrednih slučajeva.

S jedne strane mi se žuri jer više ne mogu ovako - problem je i obuvanje čarapa, cipela, pa čak i veša i pantalona. O hodanju da ne pričam. S druge strane, imam averziju prema tome da u svom telu imam strano telo. Još kada mi se spomenu ograničenja?!
Tebi je super, neki kukaju,... Individualno je sve, očigledno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Jan 22, 2010 11:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 30, 2009 2:01 pm
Postovi: 43
remi ja sam pre 3godine cetvoronoske puzala i tako sredjivala svoje roditelje. ja sam kao dete imala iscasenje kukova koje je sredjeno dobro u banjici. 36godina nisam imala problema, kako sam 20meseci dizala nepokretne roditelje kukovi su skroz otisli dovraga, operisana sam i jako dobro mi funkcionise samo jos ona strana koja nije op da se sredi. ta je sada 5cm kraca posto je skroz otisla gore, nemoj da dozivljavas ko strano telo, veruj mi da ako ti budes optimista sve ce ici u redu. i lekarima je lakse ako vide da imas poverenja u njih. za mene kod prvog preglede mi je rekao doktor da sam ja pacijent za njega, a ja da je on doktor za mene!nemoj odlagati idi so pre! pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Feb 01, 2010 3:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
Iz teme "atroskopija kuka ili neinvazivni operativni zahvat".
Odavno sam pregledao postove u ovoj temi. U medjuvremenu, bio sam u Nisu, posetio pomenutog lekara i dobio prilicno drugacije informacije od ovih koje su ovde iznete. Osim toga, na nedavno odrzanoj konferenciji (?) ortopeda u Beogradu, detaljno je predstavljen "niški" postupak. Dalje, u razgovoru sa Dr. Babićem iz Banje Luke saznao sam da se radi o znatno naprednijem načinu operacije nego što se to radi u Beogradu. Slično je i u Zagrebu (pogledajte www.bolnica-nemec.hr/kuk.php ). Potpuno je drugačija priča oko pokretljivosti, brzini oporavka i mnogo čemu drugom.
Do sada bih se sigurno operisao u Nišu, ali naš beogradski fond to ne dozvoljava, pošto je Niš izgleda u drugoj državi.
So, Dr. Jovanoviću, imate li neki komentar?

Poz.
P.S. Možda bi mogl da se otvori posebna tema o laganju državnih činovnika o pravima pacijenata!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 673 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 45  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 68 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: