Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 668 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sub Avg 24, 2013 3:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 24, 2013 2:54 am
Majka je operisala kuk i ugradila endoprotezu pre 22 dana. Od prosle nedelje je u Mataruskoj Banji i oporavak dobro tece. Ona je borac i trudi se da sto pre stane na noge, vec seta i izlazi u krug lecilista. Bice u banji jos tri nedelje. Malokrvna je i bleda, ali se nadam da ce se to popraviti uskoro. Zanima me da li ona sme na more posle banje, znam da je plivanje idealno za oporavak, ali ne znam da li sme na more posle 50 dana od operacije. Ako ne sme, kad najranije sme da krene? Voleo bih da joj pomognem da se sto pre oporavi, ali ne bih da pogresim u toj zelji. Sme li da vozi biciklo (kucno) kad stigne kuci?

Vrh

PostPoslato: Ned Sep 01, 2013 12:24 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Администратор форума ми је блокирао корисничко име aa_aca, а потом и aa aca. С обзиром на то да за такве поступке не постоје објективни разлози, очекујем да ће ми блокирати и овај aaaca. Осим тога, блокирана је адреса прокси сервера преко кога, осим мене, на интернет излази још неколико хиљада рачунара. Мој прокси не могу да заобиђем, а и да могу да решим то питање, остаје проблем сталног гашења мојих налога.

Присиљен сам да до даљњега напустим овај форум, а они који желе да чују моје мишљење увек могу да ми се јаве на емаил адресу aa_aca @ yahoo.com која је записана и у мојим профилима aa_aca, aa aca и aaaca. Ево је и овако: Slika. Можете и да посетите мој сајт: www. aca. rs.

Поздрављам вас и желим све најбоље.
Аца

Vrh

PostPoslato: Sub Sep 07, 2013 5:10 pm 
Pridružio se: Sub Sep 07, 2013 5:04 pm
Ima li medju vama neko ko je operisao kuk sa dijagnozom Chondroblastoma? Posebno mi trebaju zenske osobe, a mislim da nas ima sveukupno sedam sa tom dijagnozom u proteklih 50 godina. Tough luck, sto kazu Englezi...... :(

Vrh

PostPoslato: Sre Sep 11, 2013 8:28 am 
Pridružio se: Čet Dec 06, 2007 11:40 am
Vidim da se niko ne javlja od 2009.
Volela bih da vidim kako su sad oni koji su pisali tada o ovoj temi.
Još uvek se dvoumim da se prijavim, a bolovi sve češći I jači. Morala sam da uključim lek RAPIDOL,pomogao je odlično ali piše da može da se pije 4 dana.

Vrh

PostPoslato: Sre Sep 18, 2013 10:16 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
brancesca je napisao:
Vidim da se niko ne javlja od 2009.
Volela bih da vidim kako su sad oni koji su pisali tada o ovoj temi.
Još uvek se dvoumim da se prijavim, a bolovi sve češći I jači. Morala sam da uključim lek RAPIDOL,pomogao je odlično ali piše da može da se pije 4 dana.

Lose vidis :lol: . Tu smo i bolje nego pre. Ko je jos cuo da metal boli? :lol:
Jedina nevolja je u tome sto i metal ima rok upotrebe i sto je prirodno prirodno a vestacko vestacko. Ali, "kada nema kise, dobar je i grad".

Vrh

PostPoslato: Sre Okt 02, 2013 12:59 pm 
Pridružio se: Pon Sep 16, 2013 2:40 pm
Imam sledeci problem,
vracena sam posle 5 dana provenih u bolnici na Banjici gde sam trebala da budem operisana odnosno da mi se ugradi bescementna proteza kuka.
Zbog usporene koagulacije, granicna vrenost 36,6 sekundi, a kod mene 39,6
otpustili su me iz bolnice da izvrsim ispitivanje. Nisam do sada imala problema sa
krvarenjima. Ako je neko imao slucan problem neka mi odgovori?
Sta se dalje desava,da li postoji mogucnost da me skinu sa liste za operaciju?

Vrh

PostPoslato: Uto Dec 24, 2013 1:44 pm 
Pridružio se: Sre Avg 07, 2013 9:44 am
Evo da vam javim da sam 27. novembra uspješno operisan. Naime uradjena endoproteza kukova u jednom aktu, dakle odjednom dvije proteze. Operacija je trajla nekih dva i po sata a bio sam u bolnici deseet dana. Nisam imao nikakve bolove osi bolova u donjem dijelu kičme od ležanja onog prvog dana. Moram vam reći da sam presrećan što sam svoj problem riješio odjednom a ne kroz dvije operacije. Inače, operaciju mi je radio načelnik hirurgije dr Slavko Manojlović u institutu dr Miroslav Zotović u Banjaluci. Rijetko oni rade ovakve operacije ali se on malo premišljao i odlučio, pošto sam mlad, žilav i izdržljiv da me sklepa odjednom. Evo sad će mjesec dana od operacije, mišići se polako vraćaju, šetam faktički pola dana po kući ti to štaka za štakom. Fizioterapeut je bio iznenadjen kad sam joj rekao da ovako jer uglavnom treba više vremena proći da bi mogao pacijent na ovakav način hodati. Ugradjene su mi bescmentne proteze poslednje generacije, keramika i neka legura sa titanijumom, ne znam tačno. Eto, imao sam potrebu da sa vama sapatnicima podjelim svoje utiske. Pozdrav za sve. :D

Vrh

PostPoslato: Uto Dec 24, 2013 4:08 pm 
Iustitia89 je napisao:
Evo da vam javim da sam 27. novembra uspješno operisan. Naime uradjena endoproteza kukova u jednom aktu, dakle odjednom dvije proteze. Operacija je trajla nekih dva i po sata a bio sam u bolnici deseet dana. Nisam imao nikakve bolove osi bolova u donjem dijelu kičme od ležanja onog prvog dana. Moram vam reći da sam presrećan što sam svoj problem riješio odjednom a ne kroz dvije operacije. Inače, operaciju mi je radio načelnik hirurgije dr Slavko Manojlović u institutu dr Miroslav Zotović u Banjaluci. Rijetko oni rade ovakve operacije ali se on malo premišljao i odlučio, pošto sam mlad, žilav i izdržljiv da me sklepa odjednom. Evo sad će mjesec dana od operacije, mišići se polako vraćaju, šetam faktički pola dana po kući ti to štaka za štakom. Fizioterapeut je bio iznenadjen kad sam joj rekao da ovako jer uglavnom treba više vremena proći da bi mogao pacijent na ovakav način hodati. Ugradjene su mi bescmentne proteze poslednje generacije, keramika i neka legura sa titanijumom, ne znam tačno. Eto, imao sam potrebu da sa vama sapatnicima podjelim svoje utiske. Pozdrav za sve. :D

Da li sam dobro razumela-oba kuka su operisana odjednom?

Vrh

PostPoslato: Uto Dec 24, 2013 8:57 pm 
Pa da, napisao sam, to je ta operacija kukova u jednom aktu ili kako ennglezi kažu bilateral hip replacement surgery :) Što, vi ste milili da se mora jedan pa drugi??? :)

Vrh

PostPoslato: Uto Dec 24, 2013 10:27 pm 
Iustitia89 je napisao:
Pa da, napisao sam, to je ta operacija kukova u jednom aktu ili kako ennglezi kažu bilateral hip replacement surgery :) Što, vi ste milili da se mora jedan pa drugi??? :)

Na sreću, zasada mi je problem desni,ali odlažem operaciju sve dok ne budem morala. Trpim bolove, a I ne znam koliko bih čekala da se sad prijavim. Da li neko zna koliko bih čekala na Banjici?

Vrh

PostPoslato: Sub Jan 04, 2014 6:51 pm 
Pridružio se: Uto Sep 25, 2012 9:50 pm
Ovako, pre svega morate da zakazete pregled na Banjici, za koji se ne ceka puno. Sve zavisi da li hocete kod nekog konkretnog lekara (mozda je na odmoru) ili vam je svejedno. Za to cete cekati mozda nedelju a mozda i malo jace. Nakon pregleda, lekar ce konstatovati da li vam je potrebna operacija ili ne. Ukoliko jeste, u zavisnosti od stanja, dodelice vam odredjeni broj bodova, cini mi se da 62 maksimalno, nakon cega ste zvanicno na listi. Meni je receno da se ceka 6 do 7 meseci ali sam cekao malo duze (godinu dana), sto je, moze se reci, normalno. Lista ima na internetu (RFZO), ali ona nije merodavna. Najtacnije informacije cete dobiti pozivom na odredjeni broj u odredjeno vreme (cini mi se izmedju 12 i 14 casova). To je to sto se tice tehnickih stvari, dakle cekanje zaista ne verujem da moze biti duze od godinu dana. Ako kojim slucajem odbijete, odnosno ne pojavite se na poziv koji vam bude upucen, skidaju vas sa liste.
A sto se tice toga da li treba ici na operaciju ili ne, ja sam za to da treba (naravno ako su takve okolnosti da vam je zivot znatno otezan zbog toga). Ne treba trpeti bolove i ne treba cekati. Operacija nije strasna, prvih par dana da se pregura i osecacete se bolje. Na Banjici to zaista dobro rade i u najvecem broju slucajeva operacije prolaze bez komplikacija.

Srecni praznici i svako dobro

Vrh

PostPoslato: Sub Jan 04, 2014 9:42 pm 
chef je napisao:
Ovako, pre svega morate da zakazete pregled na Banjici, za koji se ne ceka puno. Sve zavisi da li hocete kod nekog konkretnog lekara (mozda je na odmoru) ili vam je svejedno. Za to cete cekati mozda nedelju a mozda i malo jace. Nakon pregleda, lekar ce konstatovati da li vam je potrebna operacija ili ne. Ukoliko jeste, u zavisnosti od stanja, dodelice vam odredjeni broj bodova, cini mi se da 62 maksimalno, nakon cega ste zvanicno na listi. Meni je receno da se ceka 6 do 7 meseci ali sam cekao malo duze (godinu dana), sto je, moze se reci, normalno. Lista ima na internetu (RFZO), ali ona nije merodavna. Najtacnije informacije cete dobiti pozivom na odredjeni broj u odredjeno vreme (cini mi se izmedju 12 i 14 casova). To je to sto se tice tehnickih stvari, dakle cekanje zaista ne verujem da moze biti duze od godinu dana. Ako kojim slucajem odbijete, odnosno ne pojavite se na poziv koji vam bude upucen, skidaju vas sa liste.
A sto se tice toga da li treba ici na operaciju ili ne, ja sam za to da treba (naravno ako su takve okolnosti da vam je zivot znatno otezan zbog toga). Ne treba trpeti bolove i ne treba cekati. Operacija nije strasna, prvih par dana da se pregura i osecacete se bolje. Na Banjici to zaista dobro rade i u najvecem broju slucajeva operacije prolaze bez komplikacija.

Prvo,hvala na iscrpnom odgovoru. Mislila sam da se čeka po 3-4 godine. Bila sam na kontroli 2010. ali sam posle odustala od prijavljivanja verujući da baš ne moram odmah. Brine me operativnost I pokretljivost posle operacije,naročito da li ću moći da duže šetam (što odavno već na mogu) bez bolova,da li ću moći ad vozim bicikl, da li ću moći da vozim kola jer su mi neophodna za posao. Ja I sad teško ulazim u kola ako se na parkingu do mene neko blizu parkirao.
SVE NAJBOLJE U NOVOJ GODINI VAMA I SVIMA NA FORUMU!

Vrh

PostPoslato: Ned Jan 05, 2014 6:31 pm 
Moćeš da šetaš koliko hoćeš bez ikakvih bolova. naravno, moraš mišiće dovesti u takvu formu da oni to mogu izdržati, kuk (proteza) je tu najmanji problem. Vožnja bicikla je takodje čak preporučljiva ali tek kada po savjetu doktora to budeš mogla da radiš i kad se ti budeš osjećala sposobno. Auto takodje, sve normalno samo treba slušati upustva doktora za neki period koji je ključan za potpuni oporavak, a to je negdje do godinu dana. U teoriji bi se mogla baviti bilo kojim sportom ali se to ne preporučuje zbog trajnja proteze ali i zbog toga što proteza polako propada u karlicu bog jakih udaraca od skakanja itd. Uglavnom, ja iskreno ne shvatam kako neko može živjeti sa bolovima a da postoji tako "jednostavno" riješenje. meni je bilo dosadilo da računam koliko mogu pješčiti da me ne boli, to stvara ne samo fizički napor, nego i psihički. Sada sam se na neki način oslobodio tog pritiska. Evo meni je 40 dana od tako teške operacije (faktički dvije operacije) pa se osjećam kao da letim kako mi je dobro. Naravno, mišići još zarastaju i obnavljaju se tako da je problem samo u njima. A tebi bi preporučio što prije kod dotkora na pregled, on će najbolje znati šta je najbolje za tebe. :)

Vrh

PostPoslato: Ned Jan 05, 2014 10:40 pm 
brancesca je napisao:
chef je napisao:

Prvo,hvala na iscrpnom odgovoru. Mislila sam da se čeka po 3-4 godine. Bila sam na kontroli 2010. ali sam posle odustala od prijavljivanja verujući da baš ne moram odmah. Brine me operativnost I pokretljivost posle operacije,naročito da li ću moći da duže šetam (što odavno već na mogu) bez bolova,da li ću moći ad vozim bicikl, da li ću moći da vozim kola jer su mi neophodna za posao. Ja I sad teško ulazim u kola ako se na parkingu do mene neko blizu parkirao.
SVE NAJBOLJE U NOVOJ GODINI VAMA I SVIMA NA FORUMU!
Iustitia89 je napisao:
Moćeš da šetaš koliko hoćeš bez ikakvih bolova. naravno, moraš mišiće dovesti u takvu formu da oni to mogu izdržati, kuk (proteza) je tu najmanji problem. Vožnja bicikla je takodje čak preporučljiva ali tek kada po savjetu doktora to budeš mogla da radiš i kad se ti budeš osjećala sposobno. Auto takodje, sve normalno samo treba slušati upustva doktora za neki period koji je ključan za potpuni oporavak, a to je negdje do godinu dana. U teoriji bi se mogla baviti bilo kojim sportom ali se to ne preporučuje zbog trajnja proteze ali i zbog toga što proteza polako propada u karlicu bog jakih udaraca od skakanja itd. Uglavnom, ja iskreno ne shvatam kako neko može živjeti sa bolovima a da postoji tako "jednostavno" riješenje. meni je bilo dosadilo da računam koliko mogu pješčiti da me ne boli, to stvara ne samo fizički napor, nego i psihički. Sada sam se na neki način oslobodio tog pritiska. Evo meni je 40 dana od tako teške operacije (faktički dvije operacije) pa se osjećam kao da letim kako mi je dobro. Naravno, mišići još zarastaju i obnavljaju se tako da je problem samo u njima. A tebi bi preporučio što prije kod dotkora na pregled, on će najbolje znati šta je najbolje za tebe. :)

Iustitia89 HVALA PUNO!

Vrh

PostPoslato: Pet Jan 10, 2014 7:14 am 
Pridružio se: Pet Jan 10, 2014 6:04 am
Zdravo svima. :D Imam 19 i po godina (94 godište). E ovako, 2011. godine dijagnostikovan mi je Hodžkinov limfom, rak limfnih žlezda, u stomaku. Išla sam na 6 blokova hemoterapije i 20 zračenja. E sad, morala sam da pijem pronizon na svake 2 nedelje. Pošto sam svaki put prestajala da ga pijem naglo, imala sam bolove u zglobovima i mišićima. Pretpostavljam da su to i celokupna terapija uticali na problem koji sada imam. :( Početkom oktobra 2013. počela sam da osećam bol u desom kuku. Boli me samo kad nezgodno zgazim, tako da pomalo hramljem kad hodam. Bila sam na pregledu na Banjici početkom decembra, i rekli su mi da ću morati na operaciju. Oštećena mi je glava desnog femura, jer u tom delu krv mi ne cirkuliše dobro. Doktor mi je rekao da moram da smršam. E sad, pošto pronizon mnogo otvara apetit, a celokupna terapija mi je baš usporila metabolizam, ja se samo gojim. Na 179,5 cm ja imam 76 kg, a ranije sam imala najviše 66 kg :cry: . Mama mi kaže da ću morati 6 meseci da hodam sa štakama. Interesuje me je l' to tačno, i kakvi su ožiljci posle operacije. Što se tiće čučnjeva, to ni ranije nisam mogla jer sam rođena sa poremećajem (ne znam tačno kako se zove) da ne mogu da savijem stopalo na gore više od 90 stepeni. Što se tiče fizičkih aktivnosti, nisam se ni ranije preterano bavila njima, a sad neću smeti uopšte pretpostavljam. Hoću li smeti bar da igram? Ne bavim se profesionalno time, mislima na obično klupsko igranje. :)

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 668 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45  Sledeća

Izdvajamo za vas:

Sva vremena su u UTC + 2 sata