Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: cervikalna spondiloza
PostPoslato: Pon Mar 24, 2008 6:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 6:14 pm
Postovi: 15
Imam 25 godina i ustanovljena mi je cervikalna spondiloza. Promene izmedju pršljenova C3-C4 i C6-C7. Imam česte glavobolje, vrat mi je slabo pokretan. Bole me zglobovi i kosti. Posebno leva noga. Dešava mi se da ne mogu da se oslonim na nju, jer me mnogo boli. Posle nekoliko dana konstantnog bola u nozi pojavio mi se otok na butini iznad kolena. Pritisak mi je nizak, kada se glavobolja pojača smanji mi se razlika izmedju gornjeg i donjeg pritiska 90 sa 75. Imam česte vrtoglavice, malaksala sam. Od fizijatra sam dobila fizikalnu terapiju struja, ultrazvuk, to mi samo kratkoročno pomaže. Zanima me da li mi se ovo desava zbog spondiloze, i da li treba da obavim još neke analize? Čula sam da je dopler vrta poželjan u ovakvim slučajevima, a ja ga nisam radila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 24, 2008 10:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Glavobolja i ogranicenje pokreta vrata mogu da budu uzrokovani vratnom spondilozom. Ipak, ostale tegobe koje navodite mi se nekako u sliku spondiloze ne uklapaju pa mislim da bi Vam bilo potrebno jedno detaljnije ispitivanje da se vidi sta je sve uzrok tegoba.

Sem toga, sa 25 godina ste suvise mladi za ozbiljnu spondilozu. Ne kazem da je nemoguca, samo je krajnje retko da da takve tegobe kod mladih osoba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: cervikalna spondiloza
PostPoslato: Uto Mar 25, 2008 12:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 6:14 pm
Postovi: 15
Moj doktor prvo nije sumljao na spondilozu, ali kada je video rendgenski snimak bio je baš iznenadjen. Svi mi kažu da sam mlada za to. Malo me to i plaši. Doktor mi je rekao da mi kičma izgleda kao da imam 45 godina, a ne 25. Kao da duže vreme bolujem od vratne spondiloze. Ne želim ni da zamislim, kako ću se osećati sa 45 godina. Uradiću dopler vrata pa sa tim nalazima ponovo kod fizijatra na nova ispitivanja. Predpostavljala sam da bolovi u kostima, zglobovima i otok na nozi nemaju veze sa spondilozom. Ali mi je u svakom slučaju bilo potrebno mišljenje stručnjaka. Hvala na odgovoru. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 25, 2008 7:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Sad cu da kazem nesto sto pacijenti ne vole da cuju, ali sam pristalica toga da istina treba da se kaze pacijentu. NAime Vashe tegobe delimicno i potichu od te spondiloze, definitivno, ali jedan deo njih je psihosomatskog porekla. Da li ste cesto napeti, nervozni? Moj savet Vam je da se konsultujete i sa psihijatrom, mozda imate neke stresove, i Vas organizam reaguje ovako. To se i zove somatizacija psihickih tegoba, odnosno pomenute se ispoljavaju na telesnom planu.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 25, 2008 8:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 6:14 pm
Postovi: 15
Sve je moguće. Dešava mi se da sam nervozna i napeta, ali ne baš tako često kao većina ljudi koju poznajem. Naravno svako drugačije podnosi stres, možda sam ja osetljivija, a nisam toga ni svesna. Uzeću i to u obzir. Razgovaraću sa fizijatrom, pa ako ne otkrijem ništa pravac kod psihijatra. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 29, 2008 11:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 29, 2008 10:30 pm
Postovi: 2
vec vise od dva meseca imam jake bolove u vratnom delu, koji su presli u jaku glavobolju i bol u levom delu grudnog kosa. posle snimanja data mi je dijagnoza spondilozis v. cervicalis, od neuro psihijatra sam dobila lekove bromazepam, rapten k, tanakan ( pre tri godine sam imala penicilinski sok i dugo sam koristola lorazepam ) sa internisticke strane koristim lek concor, snimala sam i kolor dopler i na rezultatu pise sem. lako potisnute u prox. delu levo. spec. fizikalne medicine mi je prepisao terapiju 7dana dd-struje mecp i uz . 0,5 w/ cm2 , jedan dan sam bila na terapiji i posle toga mi je bilo veoma lose( imala sam veoma uspored rad srca i veoma nizak pritisak). posle toga doktora nisam nasla jer je bio na go. od pre dva dana bolovi su postali nesnosljivi, nisam sposobna ni da radim ni da hodam i uopste ne mogu da funkcionisem. radim za kompjuterom i povremeno ustajem jer mi je poso vezan i za proizvodnju i za kompjuter. kako da ozdravim i da ujuto ustanem bez bolova i vrtoglavica :cry: imam 40 godina . unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 30, 2008 2:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Tako sto cete se ozbiljno posvetiti svom problemu.
Masaza-vezbe-vezbe relaksacije-obuka zastitnih polozaja u svim aspektima vaseg zivota od rada za racunarom do sexualnih odnosa-redovne kontrole i pracenje vaseg stanja.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 30, 2008 5:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 29, 2008 10:30 pm
Postovi: 2
:roll: hvala na odgovoru, sutra idem kod mog doktora kako bi mi odredio novu terapiju .Mozda cu se vratiti u normalu , ali sve vise imam osecaj da mi se oduzimaju i noge i ruke .POZDRAV


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 80 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: