BEKEROVA CISTA

Deo Foruma za sva pitanja iz oblasti oboljenja, traumatskih stanja, tumorskih procesa na koštanom sistemu. Diskusije o ortopedskim hirurškim stanjima, degenerativnom reumatizmu, akutnim i hroničnim oboljenjima koštanog ili zglobnog dela lokomotornog aparata. Saveti o primeni fizikalnih procedura i kineziterapije.

Moderatori: ModeratA, moderato, vlada99

Odgovori
aga
Novi član
Novi član
Postovi: 28
Pridružio se: Sub Avg 12, 2006 1:25 pm
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
Lokacija: kosovo

BEKEROVA CISTA

Post od aga »

Pisao sam i pre na ovom foirumu o vestackom kolenu i problemima koji me prate od dana ugradnje endo proteze
Pa sam hteo da pitam dali piostoji mogucnost da se pojavi bekerova cista kod vestackog kolena da naglasim da jedni doktori kazhu da mozhe da se pojavi dog drugi doktori isto ortopedi kazhu da nema sanse kod vestackog kolena
Ja sam sada u velikoj dilemi jer posto mi je raxhena incizija podkolenice posle nedelu dana mi ser pojavila jedna tako reci kila u gornjem delu potkolenice tako da mi to stvara probleme prilikom hoda molim za savet
hvala
Veljko Jovanovic
Stalni član
Stalni član
Postovi: 1177
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 11:42 pm
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Veljko Jovanovic »

Sa zadnje strane kolena se nalazi nekoliko sluznih kesica koje se, najcesce u slucaju prevelikog napora, prepune tecnoscu i naprave tzv. cistu. Znatno redje se desava da se te kesice prepune tecnoscu u slucaju neke sistemske bolesti (npr. reumatoidnog artritisa) ili infekcije.

Pri ugradnji vestackog kolena se te sluzne kesice ne diraju tako da postoji teorijska mogucnost da oteknu i posle operacije.
dr ivica
Stalni član
Stalni član
Postovi: 3798
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Lokacija: Pozarevac
Kontakt:

Post od dr ivica »

Koliko ja znam, BAKER-ova cista je duplikatura sinovijalne opne, prepunjena tecnoscu i hernirana uzmedju gornjih pripoja gastroknemiusa, tako da puni poplitealnu jamu, a ponekad silazi i duz lista, tako da daje laznu sliku tromboflebita, lazno pozitivan Homan(s)-ov znak. (imao sam najmanje 3-4 pacijenta, dijagnoza potvrdjena od ortopeda). Nisam ortoped, ali ako je ovo sinovijalna promena, na vestackom kolenu sinovije nema - ergo, nema ni mogucnosti da se pojavi ova cista. Postoji mogucnost da se jave burzitisi, ali to je drugo.

Pozdrav.
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.
aga
Novi član
Novi član
Postovi: 28
Pridružio se: Sub Avg 12, 2006 1:25 pm
Koliki je zbir brojeva cetiri i pet: 5
Lokacija: kosovo

Bekerova cista

Post od aga »

Da iskoristim priliku i da se zahvalim Dr Velku iDr Ivici na strucnom savetu cista o kojoj sam pisao do pre par nedela je bila u zglobnoj jami ali od napora jer mi je dinamika posla takva jer moram da se krecem istojim na nogama jer sam elektricar po struci onda ta tvrda masa koja je bila u zglobnoj jami sisla u listu tacnije u gornjem delu potkolenice
ujutro kad ustajem ona je mekana a u toku dana piostaje cvrsca a ponekad primetim kozha je crvenkasdta
posto imam reumatoid artritis da li sve ovo mozhe da utice da na promenu vremena imam groznicu
jos jedanputa hvala
pozdrav
Odgovori