Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 14, 2007 11:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 02, 2006 12:34 pm
Postovi: 23
pavlovic.neso je napisao:
A mi smo danas bili na konzilijumu u Kragujevcu -na kliničkom centru i oni kažu da ne vide metastaze osim u opisu doktorke ,a na snimku im nije jasno ,i predlazu operaciju na plucima kazu da to moze da se obradi pa da se vidi dalje,nije mi jasno kako ,a u Cacku posledaju opis doktora sa skenera i kazu da su metastaze ,a ja sam i pre pomislila zbog cega ta doktorka nije napisala da je to metastaza vec da ta formacija moguce odgovara secundarnom depozitu?


U Kragujevcu radi veliki,verovatno i najveci strucnjak u zemlji Boban Milisavljevic.Ukoliko je i on bio u tom konzilijumu koji vam je predlozio operaciju,poslusajte ih.Mog oca je uspesno operisao dr Boban 2003.godine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 15, 2007 3:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 10:19 am
Postovi: 17
hvala ti,nego ne znam ko je sve bio na konzilijumu a bilo ih je 5 ,a operisace ga neki doktor Mrvić ?valjda zna sta radi ,a kako je bilo tvom ocu ,koji rak ,to mislim =?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 16, 2007 1:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 02, 2006 12:34 pm
Postovi: 23
pavlovic.neso je napisao:
hvala ti,nego ne znam ko je sve bio na konzilijumu a bilo ih je 5 ,a operisace ga neki doktor Mrvić ?valjda zna sta radi ,a kako je bilo tvom ocu ,koji rak ,to mislim =?


Za Mrvica sam cuo,znam da je asistirao Bobanu Milisavljevicu kada je operisao mog oca.
Moj otac je prvo lecen vise od pola godine od upale pluca.Taj doktor koji ga je lecio kaze da on nije video nista opasno,da bi na kraju nama rekao da sada krece borba za zivot.Taj doktor ga je stalno pregledao na nekom rengenu za dubinski pregled pluca,i kaze da je tek zadnji put video.Posle toga krece pakao.Prvo je isao na skener i bronhoskohopiju,gde je potvrdjeno da ima rak na levom plucnom krilu.Operacija je bila potrebna da se uradi sto pre.Culi smo tada da u Beogradu postoji neki doktor Mandaric,medjutim ne bih mogao odmah da ga operise,zbog mnogo velikih guzvi,a i postojala bi mogucnost da posle dr Mandaric kaze da to vise nije za operaciju.Tada smo preko nekih nasih prijatelja stupili u kontakt sa dr Bobanom,da operise oca sto pre.Brzinski je sve odradjeno,i moj je otac operisan.Njemu je tad odstrnjeno levo plucno krilo.Posle toga isao je i na zracenje.Malo je zakasnio sa zracenjem.I tu je potrebna mnogo jaka veza da bi otisao sto pre na zracenje.Posle manje od 7.meseci od kako mu je odstranjeno levo plucno krilo,njemu je odstranjen i desni bureg.Da li je to bila posledica kasnjenja za zracenjem,ili nesto od ranije i danas nam nije poznato.Posle toga je otac isao i na hemioterapiju.Od nekadasnjih 100.kilograma otac je pao na 60.kilograma.Nije mogao nista da jede,stalno mu je bilo muka.Mislio sam da su mu dani odbrojani.Pio je neke cajeve,za koje su tada tvrdili da lece sve,centrum,ekomer, neke vitaminske bombe,i jos mnogo sto sta.Sta mu je od ovoga pomoglo,ne znam,ali sad posle 4.godine od prve operacije,on je ponovo onaj stari,a i na staroj je kilazi oko 100.kilograma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 19, 2007 3:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 10:19 am
Postovi: 17
Hvala ti na odgoovru ,ti bas ulivas nadu ,kod mog oca je situacija slicna,taj mrvic je vec objasnio da se rak nije video zbog upale koja je bila preko ,i takodje mu je na nadbubregu ,ali bice zeznuto ako se ne povuce sa krvnih sudova .U cetvrtak idemo u Kg i valjda ostaje tamo ,ali potrudicu se za neke veze da nadjem i probam sto hitnije da se operiseili zraci ili hemoterapja.ovaj tvoj odgovor ohrabruje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 18, 2007 2:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2007 11:52 am
Postovi: 1
Interesuje me kod adenokarcinoma bronha (T3N2M0), postoji i pleuralni izliv. Da li je taj izliv maligni ili nije. Takodje sam procitao da je izliv kontraindikacija operaciji. Da li se taj izliv moze nekako sanirati da bi tumor bio operabilan?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 18, 2007 11:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
T3N2M0 je IIIb stadijum bolesti, uz izliv se klasifikuje u IV. I bez izliva, operativni zahvat nije indikovan. Znači, čak i da se izliv "sanira" bolest nije operabilna.Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 16, 2007 12:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 10:19 am
Postovi: 17
Tartufa ,ili ko drugi moze malo da mi objasni ,otac mi je operisan pre 7 dana ,to je radio Mandaric i Nikola sa Klinickog centra,odstranjeno sa desnog plucnog krila donji rezanj i ocisceno sredogrudje .danas su stigli rezultati,kaze da nigde nema metastaze i da je pravi pusacki i da mu nece dati ni hemoterapiju nikakvu ,da je sve odstrajneno i to je to,a to na nadbubregu nije bila promena te vrste.Da li je ovo dobro ili ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 16, 2007 3:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Odlično ako je tako! Prof. Mandarić je odličan grudni hirurg i nema razloga da mu ne verujemo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 30, 2007 6:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 10:19 am
Postovi: 17
Konzilijum se ipak odlucio za kombinovanu terapiju za svaki slucaj kazu ,mada je Mandaric rekao da nema potrebe,da li znas sta bi moglo da se pije za apetit ,mom ocu je neki prijatelj rekao da je pio nesto MEGATE Irsko kaze,i da mu je pomoglo da se ugoji malo pred hemoterapiju,a sta bi trebalo zbog mucnine za vreme terapije.

I malo me zbunjuju lekari koji kazu da se hrani najnormalnije kao da sve moze bex ogranicenja,sta mislis o tome?????Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 30, 2007 10:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Suspenzija Megace , propisuje se, tražite od svog onkologa.
Što se tiče ishrane, nema ograničenja ni čemu. Znači-sve što podrazumeva zdrava ishrana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluća
PostPoslato: Pet Okt 07, 2011 12:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2011 12:28 am
Postovi: 3
Mom dedi su nakon jucerasnjeg konzilijuma preporucili operaciju planocelularnog karcinoma . Hemoterapiju je jako dobro podneo,(da kucnem u drvo) 'mrlja' na plucima se smanjila i doktori kazu da je najbolje resenje operacija i da vise nista od terapija ne moze pomoci. Zanima me koja je stopa uspesnosti operacije,i da li bi moglo drasticno da mu naudi? Leci se u KBC 'Bezanijska Kosa' .Takodje ima li neko sa slicnim iskustvom? Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 72 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: