Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: pomoc
PostPoslato: Ned Mar 06, 2011 8:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 06, 2011 8:13 pm
Postovi: 4
hteo bi samo da vas pitam

imam 18 godina, nisam imao nikakvih ozbiljnih problema sa zdravljem, imam doduše malo krivu kičmu

u zadnje vreme osetim da me boli vrat to jest vratne žile, hladni su mi dlanovi i stopala

vidim dobro inače, nemam problema sa ravnotežom osim kad naglo ustanem (ali mi što se toga tiče kažu da je zbog visine i kilaže 196cm, 100kg), ne boli me glava i nemam nikakve napade epilepsije

želeo bi da pitam da li to ima ikakve veze sa tumorom mozga?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pomoc
PostPoslato: Ned Mar 06, 2011 9:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
najlakse je da odes kod lekara i odes da izvadis krv da vidis kakvo je stanje...mozda si malokrvan pa zato imas problema sa cirkulacijom...ipak otidji i odradi osnovne analize pa ces videti na cemu si,moguce je da je i zbog vremena,pritiska...ja sam jedno vreme imao problem dok sam pio jedan lek,nisam smeo naglo da ustanem inace mi se sve smraci pred ocima...ne pijes nista od lekova?koliko si fizicki aktivan?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pomoc
PostPoslato: Ned Mar 06, 2011 9:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 06, 2011 8:13 pm
Postovi: 4
treniram američki fudbal i idem u teretanu

ništa preterano, ne pijem suplemente, nisam imao povreda na američkom fudbalu

imao sam lekarski pregled pre manje od mesec dana gde su mi radili EKG i hvala Bogu nije bilo problema nikakvih, sve u najboljem redu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pomoc
PostPoslato: Pon Mar 07, 2011 10:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
mislim da ne treba da se brines...da li je moguce da je od sporta kojim se bavis?jer americki fudbal je dosta nezgodan sport...to bi objasnilo odredjene simptome...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pomoc
PostPoslato: Uto Mar 08, 2011 1:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Verovatnoca da je tumor na mozgu je jedan naspram milion. Zato molim te ne razmisljaj u tom pravcu :D
Nesto banalno je u pitanju...podji kod doktora.
Nego bre ova nasa zemlja je za zakljucati i baciti kljuc, majke mi. Slusam ja tako radio, posto tv slabo gledam...i posle svake numere idu rekaleme...a reklamiraju se ordinacije, klinike ,lekari, banje , zubari, travari...ne znam da li ste obratili paznju, ali zaista...posto putujem cesto vani, NIKADA ali nikada nisam cula da se tamo reklamiraju "bolesti" kao kod nas...pa nije ni cudo sto se porazboljevasmo. Sugestija je cudo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pomoc
PostPoslato: Uto Mar 08, 2011 10:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 06, 2011 8:13 pm
Postovi: 4
bio sam da vadim krv danas sutra su rezultati:)

i ja se nadam da nije to, svi mi govore da nisam normalan što pomišljam uopšte na to:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pomoc
PostPoslato: Čet Mar 10, 2011 6:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 06, 2011 8:13 pm
Postovi: 4
rezultati krvi i urina su totalno u redu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pomoc
PostPoslato: Čet Mar 10, 2011 6:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ma opussti se onda... :D verovatno fizicka aktivnost,mozda je od vremena jer promena atmosferskog pritiska moze bogami dosta nepovoljno uticati na sve... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pomoc
PostPoslato: Sub Jun 18, 2011 8:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2010 9:26 pm
Postovi: 162
milos022 je napisao:
hteo bi samo da vas pitam

imam 18 godina, nisam imao nikakvih ozbiljnih problema sa zdravljem, imam doduše malo krivu kičmu

u zadnje vreme osetim da me boli vrat to jest vratne žile, hladni su mi dlanovi i stopala

vidim dobro inače, nemam problema sa ravnotežom osim kad naglo ustanem (ali mi što se toga tiče kažu da je zbog visine i kilaže 196cm, 100kg), ne boli me glava i nemam nikakve napade epilepsije

želeo bi da pitam da li to ima ikakve veze sa tumorom mozga?



samo pregled-snimanje magnetnom rezonancom moze dokazati postojanje tumora na mozgu.
sve ostalo su nagadjanja.

_________________
"Treba otimati radost
danima sto beže
na svetu mreti je lako
živeti je teže."

Majakovski


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pomoc
PostPoslato: Ned Jun 19, 2011 6:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2010 9:26 pm
Postovi: 162
a nije svaki tumor mozga vezan za pojavu epilepsije.
samo ako se tumor mozga nalazi u prednjem ceonom delu mozga (sto se strucno smatra epileptogenom zonom mozga), onda se javljaju epilepsije.

u slucaju tumora na malom mozgu javljaju se vrtoglavice (tu je centar za ravnotezu)...

u slucaju tumora mozga u levom ceonom delu mozga, javljaju se problemi sa govorom (tu je centar za govor)...

ako je napadnut akusticni nerv, javljaju se smetnje u domenu sluha...

itd.

znaci, u zavisnosti od toga koji centar mozga je zahvacen tumorom (ili ga tumor samo pritiska), javljaju se i odredjeni simptomi tj. smetnje.

ali, to su sve samo SIMPTOMI, koji upucuju lekara na to da ima razloga da uradi MR dijagnostiku koja jedina moze 100% dokazati postojanje tumora na mozgu ili neke druge smetnje sa mozgom (hematom, lezija, aneurizma, infarkt, slog i sl.).

_________________
"Treba otimati radost
danima sto beže
na svetu mreti je lako
živeti je teže."

Majakovski


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pomoc
PostPoslato: Ned Jun 19, 2011 6:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2010 9:26 pm
Postovi: 162
sto se tvoje vrtoglavice tice, treba najpre da smanjis kilazu uz pravilnu ishranu i redovnu fiizicku aktivnost.

dovoljno je i samo 2 sata setnje svaki dan da smrsas.
prvih sat vremena u toku brze setnje se nikada ne trose masne naslage iz naseg tela (samo glukoza), dok se tek nakon toga trosi salo koje imamo. zato je potrebno bar 2 sata, sto je i dovoljno.

sto se tice tvoje slabe cirkulacije, i to se postize pravilnom ishranom i fizickom aktivnoscu.
neki preparat Ginko bilobe ('Ginkobil forte', caj od Ginka i sl.) bi ti pomogao za cirkulaciju, kao i cajevi od koprive.
takodje obavezni su i preparati ili jos bolje hrana bogata Omega-3 i Omega-9 nezasicenim masnim kiselinama koje nase telo ne moze da sintetise pa ga moramo unositi hranom:
Omega-3: orasi (cuvati ih u frizideru i jesti termicki neobradjene jer se Omega-3 NMK razgradjuju i na sobnoj toploti); plava riba (skusa, sardele, losos, sardine, pastrmka), mlevene semenke lana u blenderu (i cuvane u frizideru posle mlevenja u manjoj kolicini jer se Omega-3 NMK razgradjuju i na sobnoj toploti)-svaki dan po jedna kafena kasicica sa jogurtom; nerafinisano hladno cedjeno ulje semenki grozdja; laneno ulje; omega-3 takodje ima i u organskim jajima-jajima kokosaka koje pasu travu na farmi i hrane se organski (ali u dosta manjoj meri od lana, ribe i oraha)
Omega-9: ekstra devicansko maslinovo ulje (hladno cedjeno nerafinisano), crne masline; - kao preliv preko salata i dodatak salatama i jelima.

ove NMK takodje jako stite nase celije od mutacija i pojave tumora.
u slucaju nedostatka ovih esencijalnih NMK, postoji izvestan rizik od dobijanja tumorskih promena u odnosu na one ljude koji ih konzumiraju.
...

takodje, kriva kicma se ispravlja vezbama.
mozes se baviti hata jogom ili pilatesom, ili plivanjem. oni su odlicni, cak najbolji za taj problem.
obrati paznju i na pravilno sedenje pred racunarom (kao i za stolom), sa anatomskom stolicom, i sa monitorom koji treba da bude u visini ociju.
krevet na kome spavas treba da ima ravan malo tvrdji dusek, po mogucnosti bez zica (zice u duseku nisu dobre zbog elektromagnetnog polja...).
jastuk bi najbolje bilo da nabavis onaj anatomski. i da spavas na ledjima ili sa strane. nikako na stomaku.

_________________
"Treba otimati radost
danima sto beže
na svetu mreti je lako
živeti je teže."

Majakovski


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 66 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: