Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Patohistoloska dijagnoza:
PostPoslato: Sub Sep 18, 2010 10:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Ja razumem da vi iz vase prizme, ne vidite korist davanja nade...ali vam ja kao pacijent kazem da je ona preko potrebna, kako bi covek imao snage boriti se. Samim tim sto covek ima rak, on zna koliko je situcija ozbiljna . Toliko sam vec puta cula od lekara da u medicini 2+2 nisu 4 , pa dopustimo onda malo slobode da verujemo u ono sto je cesto nemoguce - ali ne i uvek nemoguce.
Ja ne baratam " cinjenicama" jer nisam lekar, i unapred se izvinjavam.....ali sam za ovo vreme na onkologiji videla svasta, tj. videla da su i cuda moguca...na zalost, zbog toga i jesu cuda, jer nisu tako cesta , medjutim ipak postoje :)
Pozzzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Patohistoloska dijagnoza:
PostPoslato: Sub Sep 25, 2010 12:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 12:02 am
Postovi: 116
Osoba je otvorila temu i postavila pitanje, drbgd (s kojim se inače gotovo ni u čemu ne slažem) je dao svoje mišljenje.
Teže je reći bolnu istinu (subjektivnu) nego svesno lagati, tako da je istup drbgd-a po meni za pohvalu, a ne za kritiku.

Stvar je otišla dosta daleko, a finiš je udaren dvema biopsijama. Nakon višestrukih biopsija na plućima, metastaze su neminovne i to je ono što minimizira nadu u uspeh. Hemoterapija će samo da dovrši započeti način "dijagnostikovanja" i "lečenja".

Pošto je spomenut Brojs, da napomenem da je to smisleno raditi na vreme, a nakon hemoterapije i ako/kad sve lađe potonu, ne treba od toga očekivati sa sigurnošću čudo.
U toku hemoterapije, zračenja i sličnih budalaština opasno je primenjivati gladovanje po Brojsu, zbog prevelike količine toksina koja bi izlazila iz organizma.

_________________
“Čvrsto sam uveren da kad bi ukupno medicinsko znanje koje se danas primenjuje mogli baciti na dno mora, to bi bilo u korist čovečanstva i na štetu riba.“ - Oliver Wendell Holmes
"Virusi ne postoje" - kojekude


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Patohistoloska dijagnoza:
PostPoslato: Čet Sep 30, 2010 7:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 11, 2010 1:33 pm
Postovi: 14
milim za brz odgovor ,
naime vec sam pisala o svom tati, pa su tu bili razni odg,
hvala svima za iste,
i ne ljutim se ni na koga niti koga osudjujem ili krivim sto mi je dat los odg , nevazno je sad
mi se borimo za tatino zdravlje,
ali sta da se radi
naime, posle svega, tatina krv je u ne bas dobrom stanju, tako da nije sad indikovana terapija citostaticima, zbog loseg stanja(citaj krvne slike),
pa je predlozena transfuzija krvi(oko pola litre), da se ona poboljsa, trenutno je prima,
pa me zanima dalji tok dogadjaja, jer su dr jako sturi u svemu, ne u prognozama, ok znamo sta je tati i da nije najsjajnije,
ali me sad prosto zanima sta je dalji sled dogadjaja, ukoliko je neko imao sl situacije, ili neki dr da moze strucnije odgovoriti,
znaci sta sledi dalje posle transfuzije, da li cekaju razvoj situacije, da bi eventualno mogli primeniti terapiju citostaticima,
ili je to to, dali krv pa puste da ide kuci, i cudo da se desi
molim i hvala unapred za odgovore, bilo kakve


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Patohistoloska dijagnoza:
PostPoslato: Čet Sep 30, 2010 11:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
krv se daje da bi organizam pokusao da se osposobi za hemioterapiju.
odgovor je nepredvidiv, dosta ljudi se osposobi za hemioterapiju.

ako se odlucite za neke dopunske preparate (biljne, itd..), izbegavajte one koji prave imunomodulaciju (ili im je bar to cilj), kao sto je, recimo ekomer.

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Patohistoloska dijagnoza:
PostPoslato: Pet Okt 01, 2010 3:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 10:07 am
Postovi: 19
Zasto izbegavati Ekomer? Posto ga moja mama pije iako je prestala sa hemoterapijom i to do 3, 4 dnevno? Steti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Patohistoloska dijagnoza:
PostPoslato: Pet Okt 01, 2010 9:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
pojava maligne bolesti znaci zakazivanje imunog odgovora, i dodatno njegovo moduliranje nije preporucljivo

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Patohistoloska dijagnoza:
PostPoslato: Sub Okt 02, 2010 9:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 11, 2010 1:33 pm
Postovi: 14
a da...
bi to na kraju da su mu dali krv i da ga pustaju kuci, na tkz simptomatsku terapiju( transfuzija po potrebi i lekovi, ali nista za ubijanje tog sr),
znaci otpisali coveka,
dolazi kuci tata, pa cemo ga mi izleciti(cuda su uvek moguca, )
jer doktori, ne znaju da moj tata 2 meseca nije osecao glad, a da je sad poceo da jede, da oseca glad, da mu se vratila volja, i da jede sve sto mu damo, pa makar mu se i ne svidjalo, da jedva ceka da ide kuci, jer mu je dosadno u bolnici, da mu je dosadilo to sto nije zdrav da hoce da ozdravi, poceo je pricati, zeza se sa sestrama, i to je meni dovoljan znak
da ja ne duzim dalje, posto je tata u takvom stanju, poceo je da iskasljava , pa po iskasljavanju malo mu nestaje vazduha ,kiseonika, zanima me da li neko zna gde bih mogla nabavit bocu sa kiseonikom, za kucnu upotrebu, u slucaju da nam zatreba
hvala unapred na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Patohistoloska dijagnoza:
PostPoslato: Sub Okt 02, 2010 12:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
drbgd je napisao:
pojava maligne bolesti znaci zakazivanje imunog odgovora, i dodatno njegovo moduliranje nije preporucljivo


E sada sam i ja u "zbunu"...
Naime , meni je moja lekarka onkolog, rekla ovako " ...znam da ce vas ovo iznenaditi, ali rak nema nikakve veze sa imunoloskim sistemom. Vas imunoloski sistem je dobar , a rak je tvorba neovisna o tome...Nemojte uzimati ekomer, i sl..jer za tim nema potrebe, a i postoji verovanje da je kontraindikovan ukoliko se prima zajedno sa hemoterapijom...ili u toku zracenja. Organizam treba pustiti da se sam izbori...i dozvoliti hemoterapiji da deluje...Nakon sto zavrsite sa terapijom, mozete uzeti nesto da ojacate organizam...ali dok traje terapija nemojte.."

I sama sam bila iznenadjena ovim, jer sve sto sam do tada cula bilo je upravo suprotno onome sto doktorka rece...tj. da je izmedju ostalog , za nastanak raka..."zasluzan" pad imunoloskog siistema... Medjutim, ova lekarka..i jos par onkologa sa kojima sam se kasnije srela , tvrde suprotno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Patohistoloska dijagnoza:
PostPoslato: Sub Okt 02, 2010 12:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 10:07 am
Postovi: 19
Veruj mi i ja stvarno vise ne znam sta da mislim. Toliko razlicitih misljenja mi je prosto neverovatno. Mami su bar tri lekara rekla da uzima ekomer, pa sto bi to lekar rekao ako steti, a tek ako je rak otkriven u pocetnoj fazi i dobre sanse za izlecenje? Ne razumem kako bi lekar nesto preporucivao a da ne valja, koja je svrha? Da ubija coveka ako ga nesto drugo ne dokrajci? Bas sam razocarana, jer svi oni imaju diplomu u iste svrhe. Za germanijum sam cula da je bacanje para ali za ovo ne. Ma nemam pojma, uzas.... Svaki ce reci nesto peto.... :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Patohistoloska dijagnoza:
PostPoslato: Sub Okt 02, 2010 2:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
u organizmu svakog coveka dnevno nastaje prosecno oko 110 celija koje bi mogle biti zacetnici raka, ali se to ne desava, jer ih celije naseg imunog odgovora prepoznaju (na osnovu receptora, i dr.) i unistavaju! kada ovaj mehanizam imunog sistema zakaze, na bilo kom od stupnjeva (prepoznavanje, unistavanje) takva celija pocinje da se deli, i postaje rodonacelnik loze malignih celija, cija je glavna odlika da nemaju kontrolu nad svojim deobama, tj. nemaju informaciju o apoptozi (programiranoj celijskoj smrti). ovo bi bila pojednostavljena shema nastanka raka.

dakle, ovo je nesto sto nije moje "peto", ovo je (pojednostavljeni) patofizioloski mehanizam nastanka raka

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Patohistoloska dijagnoza:
PostPoslato: Sub Okt 02, 2010 2:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
da, to ima logike....ali mi i dalje nije jasno zbog cega je meni lekar- onkolog rekao, tj. rekla...da rak sa tim nema veze...
Molim vas takodje odgovor na ono pitanje za ekomer...jer mi je rekla da nista ne uzimam..i ja sam se toga pridrzavala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Patohistoloska dijagnoza:
PostPoslato: Sub Okt 02, 2010 3:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 10:07 am
Postovi: 19
Hvala na pojasnjenju doktore ali kako rak nastaje to sam i sama znala, mozete naci na internetu strucnu literaturu a i procitala sam vise o tome nego bilo ko, muka me naterala!!!!!
Cak i komentara svetskih strucnjaka, al to sad nema veze....Hmm, ono peto..?To sto vi pisete zna svako, nego ne znam sa kojim dokazima Vi tvrdite da je ekomer stetan, dok drugi doktori tvrde suprotno. Znaci treba pustiti imunoloski sistem da vremenom sam ponovo zakaze (ako je tome sklon) i celije raka se ponovo izdele, ne treba mu pomoci da ostane na nekom dobrom nivou. Mislite da u 21. veku nije moguce podici imunitet necim, tako nesto ne postoji???Nego pusti, ako si sklon tome, svejedno, pusti jer ce se u svakom slucaju vratiti, pio ti to ili ne....rak ce te pojesti i umreces svakako???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Patohistoloska dijagnoza:
PostPoslato: Sub Okt 02, 2010 4:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
Tajna.adresa,

mehanizam zakazivanja imuno-sistema nije u potpunosti poznat, i preporuka da se ekomer ne uzima je da dodatnim delovanjem na imuni odogvor moze doci do dalje njegove supresije, i daljeg omogucavanja da se maligne celije sire. efekti imunomodulacije kod malignih bolesnika nisu u potpunosti poznati, i bezbednije je da joj ne budu izlozeni.

Cicamica,

ne bi trebalo da citate strucnu medicinsku literauru, jer zasigurno ne mozete da je pravilno interpretirate! pogotovo kada je u pitanju imunologija.

pisanje na ovom forumu nije pisanje komentara strucnom casopisu, a i bez uvrede, ali sagovornici nisu kako kazete, "najveci svetski strucnjaci" tako da ja necu produbljivati obim svojih odgovora, jer to smatram direktno stetnim po pacijente.

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Patohistoloska dijagnoza:
PostPoslato: Sub Okt 02, 2010 4:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Jao Cicamico nemoj tako negativno... :cry:
meni jedna stvar nije jasna...kod terapija imunitet slabi...tj leukociti padaju...e sad, kako se leci takav organizam, kada je vec imunitet podlozan novom nastanku celija raka?
taj deo mi nije bas najjasniji...
Sto se tice ekomera, ovako mi rece lekarka...kako sam gore napisala...e sad , da li se to odnosi na jetru...koja je vec dovoljno preopterecena terapijama...da bi joj se dodatno nesto dodavalo...zaista ne znam. Fakat je da lekari imaju razlicita misljenja, kada su dodaci tipa ekomera, vitamina b etc..u pitanju...Npr. neki lekari ce ti reci da uzimas b vitaim tokom terapije, drugi opet kategoricno tvrde da ga treba izbegavati...jer hrani celije raka...
Izgleda da u svemu tome treba verovati enkom svom instiktu..ostati pribran i pozitivan...i ne ubijati se previse razmisljanjem o tome sta je ispravno , a sta ne. Bice ono sto mora biti. Pre no sam se razbolela vodila sam prilicno zdrav zivot. Ne pusim, ne pijem...radim posao koji volim...uzivam i zivotu koliko mogu..i obozavam ga....redovno sam isla na kontrole...nemam genetske predispozicije..no desilo mi se sto mi se desilo...Gledam neke ljude oko mene, nezdravo zive....do daske nezdravo...a najzdraviji su. Izgleda da je sve relativno.Zaista.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Patohistoloska dijagnoza:
PostPoslato: Sub Okt 02, 2010 4:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Hvala @DRBGD na pojasnjenju
Da li nakon terapije treba poceti sa njegovim uzimanjem, ili pustiti organizam da se sam povrati?
Hvala!!
p.s. na institutu za onkologiju svi uzimaju ekomer...barem ovi sa kojima sam ja imala kontakt...zaista je tuzno sto im neko ne objasni ovako nesto... :-?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 81 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: