Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Mozda ima ipak nade
PostPoslato: Čet Jul 22, 2010 11:35 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
[stovan moli neko nek pise makar bilo sta...., nedelju dana mucim se desifrovati sta je sta u vezi bolesti mom suprugu......naime operorao je krajnike koji je bio dosta uvecna i poslan na patohistoloskom naodu i time je ustanovjeno da . tonnzila je zahvachena sa maligni limfom , tipa , difuzni limfocitni limfom .....posle toga je uradzena rengen pluca eho abdomen i svih organa i sve je bilo uredno bez ikakvih promjena.....dalje uradzen je biopsija kostane srzi i komjuterska tomografija i takodze je sve to bilo u redu.....e sad koliko ja citala svi ljudi sa limfomom po netu su opisali i prepisali neke skraenice koje ovde na listi ih nema..pa stoga sam konfuzna kao da neznam sta pitati .jedino stoji opis patohistoloskom naodui i zaklucak da je tonzila zahvacena sa maligni imfom......-difuzni lmfocitni limfom,....hematolog je rekao da ce sve biti u redu..i dao hemoterpiji 2 dana i sad za 3 dedelje treba se opet javiti za dozu terapije....suprug nije lezao u bolnici primio te 2 dana po nekoliko ati i vracao se kuci...ide na posa, napominjem da nije imao svrbez po kozi jedino nek malaksalost i nocno znojenje....pise da je terpija odredzena prema R - CHOP C1i nabrojane su vise sastojka.... moje pitanje je 1.kako mozemo znati kolko je bolet serozna ..i sam rech NHL je zastrasujuci i zasto nigde se nespominje da li je T ili B klelije...2. nigde ni rei o stadiumu...ili je receno izmedzu redova nekako pa ja nemogu svatit ili je mozda samo mali pocetak pa i stoga nije nikakv klinicki stadium.......3. rec difuzni sta znai agresivni me obara i plasi a nemamo neku intenzivnu terapiju.... jedva prezivljavamo ovih nekoloko nedelja , deca nisu mala da bi sakrili i nisu ni velika da bi rzumeli io problemu....suprur je 47 godine...molim vas s ovog sto sam rekla sta vi mozete zakluciti.....hematologove rjeci da ce biti u redu jel moze da se svhate kao to da nije onaj T keliski???......zasto mi se niko ne javi???...a tako treba mi.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mozda ima ipak nade
PostPoslato: Pet Mar 16, 2012 12:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
http://www.kurir-info.rs/planeta/skriva ... 192428.php

Nemam više snage da komentarišem,ali se još uvek nadam...

_________________
"Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mozda ima ipak nade
PostPoslato: Pet Mar 16, 2012 6:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 15, 2011 11:27 pm
Postovi: 24
Farmaceutska mafija-najgora mafija na svetu. Dok je bolesnih ljudi, do tad i njima posla. Sta reci...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 109 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: