Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: MOLIM VAS ZA POMOĆ U VEZI SA DIJAGNOZOM!!!!
PostPoslato: Ned Avg 12, 2012 12:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2012 11:37 pm
Postovi: 2
Nažalost i ja moram da se priključim ovom forumu.mama ima rak pluća,ali ne znamo jos tačnu dijagnozu 100%.elem,pre 3,5 godine se operisala od raka grlića materice i to,kako su lekari rekli,u poslednji čas,jer je već bio u III stadijumu.to je bila totalna histerektomija,dobila je terapiju zračenejm,bez citostatika.upala u onu "turu" ljudi kad je bila afera da su ljude više zračili nego što je trebalo.karlica i donji deo leđa joj stalno bili u opekotinama.kad se sve to ispozavršavalo,par meseci kasnije,još jedna operacija-vezana creva,tj priraslice na crevima,kao posledica zračenja.tu se jedva izvukla,i kao trajna posledica svega toga,a prvenstveno zračenja joj ostane naduvena jedna noga,cela,i to vidno.radila sve žive pretrage da nije neki tromb,međitim sve je u redu.
u međuvremenu(do sada) je imala redovne kontrole na 3,pa na 6 meseci na onkološkom,koji su uvek uključivali i Rt pluća i sve je bilo ok,kao i na poslednjoj kontroli negde oko nove godine.e,od tad sledi pakao.konstantni bolovi u leđima koji su se spuštali niz ruku.nije mogla ni da spava.u dz joj rekli da joj je to na nervnoj bazi i davali joj stalno neke koktele injekcije,kao uklještenje nerava.tek posle mesec dana svih tih nepotrebnih injekcija je pošalju da snimi pluća u dz.lekarka je pošalje na ATD,tamo je vozali još jedno mesec dana da bi je poslali na klinički.onda dva meseca konstantnih snimanja i kojekakvih skenera i na kraju hitan prijem zbog operacije.za sve to vreme niko reč jednu nije rekao o čemu se radi.mada,iskreno,ja sam odmah znala,samo nisam smela da izgovorim.u bolnici je ležala desetak dana pod teškim antibioticima pa tek onda operacija.posle toga par previjanja i kontrolni pregled kod lekarke koja je operisala,koja pri tom histopatološki nalaz nije imala ispred sebe nego su joj diktirali telefonom!!!!!!!!!!!uzas!!!!! a ja se tolko nadala da će nam reći konačnu dijagnozu,pa da se odmah javim ovde,da vidim o čemu se radi.e,da,ima i konzilijum 22.avgusta,pa će nam tada valjda dati sve crno na belo.
evo sta sad pise :

Dg: St post thoracatomia diag.resectionem atypica seg.VI lobi inf.pulm.deh C.34

u obrazloženju piše: tumorska promena u 6.segmentu exir....(nisam baš sigurna za ovu reč) u celosti radi PH verifikacije.infiltracija donjeg režnja,uvećane izmenjene hilusne i subkarinalne lgl, IHH nalaz odgovara bronhogenom adenoca

u otpusnoj listi joj piše u dijagnozi adenoca bronchogenes C.34.3 ja sam sve to našla na netu i kapiram da je rak,ali me zanimaju detalji.
i molim vas ako neko može da mi malo protumači sve ovo što su joj napisali,da bar malo budem mirnija do 22.kad će joj,nadam se,dati konačnu dijagnozu,pa ću se ponovo javiti za pomoć :cry:
inače tata je umro pre 4 godine i to "na bum" pa bih sad volela da znam šta me čeka i kroz šta ćemo sve prolaziti :oops:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 134 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: