Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: moj deka u bolovima-metastaze jetre
PostPoslato: Sub Feb 13, 2010 9:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 02, 2010 11:52 pm
Postovi: 8
Sve to ide veoma brzo,odjednom je oslabio 10 kg,mesec dana da se otkrilo,evo 15 dana trpi iste jake bolove i neznam kako mu pomoci.
Lekar je krenuo sa paracetamolom i diklofenom,nista nije pomagalo.Dalje smo dobili trodon,opet nije reagovao.Posle toga duragesik flastere 50 mg i jedva da mu bilo bolje,povremeno malo otpusti.Otisla sam posle dva flastera da pojaca terapiju i dobili smo oramorph za proboje bola,i duplo jace flastere.Sad samo spava i povraca,i ja ne mogu da ga gleeeedam a da mu ne pomazem i u poslednjim danima-lekari mu dali 2 meseca,nece da ga operisu jer je kazu slab,i jer je u bolovima,star-najverovatnije,a citostatici neznam koliko bi mu pomogli u ovakvom stanju.Sta bi lekari mogli da urade a da vec nisu?
Sta mogu da radim da mu dalje pomognem,kako alternative deluju na bol?
Malo je reci da sam iako uplasena i tuuuzna obijala pragove na Institutu na onkologiji svaki drugi dan,nemam nikakvo znanje o lecenju,a lekari su ga cini mi se otpisali,jer ima 80 god.Volela bi da se ne muci ako je ikako moguce,nije niko zasluzio toliki bol.
Pomozite ako mozete,ja sam videla na forumu da je neko spominjao ruski lek Sehidrin.
Da ga vodimo kod homeopate?il na akumpukturu?il neki prirodni lek?
IMA LI KO ISKUSTVA S NECIM OD LEKOVA?
I sta bi mu mogli dati da ne povraca,i te mucninie,a da je prirodno?

Tako bih volela da ako su ovo poslednji dani,da je svestan,bez bola i nasmejan,jer je jak duhom i telom,i dobrica nasa....

Please pomozite ako mozete


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: moj deka u bolovima-metastaze jetre
PostPoslato: Sub Feb 13, 2010 10:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 02, 2010 11:52 pm
Postovi: 8
Muci me i pitanje da li cinimo sve sto mozemo,i dal da pritiskam lekare-mada sam ih skroz saterala u zid pitanjima iako su me gledali ko dete,i da probamo sa zracenjem da bar zaustavio napredovanje i da smanjimo bol? Ili da trazim misljenje dr.lekara?Nisu ni otkrili gde je problem nastao,samo su videli da je jetra napadnuta iako sam ja insistirala da se sve pregleda-CT,pluca,markeri,laboratorija,uz par puta,kolonoskopiju,sve ok sem visokih marketa i jetre.
Daal da usporimo s lekovima,njemu je cini mi se gore,il to sve tako napreduje pa je i normalno...

Besna sam sto u ovakvim slucajevima lekari imaju preveliku moc i odlucuju o necijem zivotu,a vecina se ponasa opusteno i iznova im moras nalaziti razne nacine da im pokrenes volju da lece nekoga,pogotovo stariju osobu.A tek sto me to izludjuje,pa stari ljudi su takvo blago svima nama....

Opet sam srecna jer je moj deka toliko poziveo,al svi mi hocemo da nasi roditelji,baka,deka budu sa nama sto vise,i da se ne muce...

Besna sam i sto u Novom Sadu nema u okviru Instituta neka organizacija za ljude koji se lece od ove grozne bolesti,to je toliko porebno i pacijentima a mozda vise porodici,a vidim da to ima Beograd...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: moj deka u bolovima-metastaze jetre
PostPoslato: Sub Feb 13, 2010 11:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
nazalost, vas deda je u krajnjem stadijumu bolesti - i svaka od tih dijagnostickih procedura koje pominjete bi mu predstavljale veliki napor, ugrozile bi mu zivot (svako krvarenje je za njega opasno, jer jetra vise ne sintetise kako treba faktore koagulacije) - a informacija gde je primarni tumor na danasnjem stepenu razvoja medicine, za pacijenta koji ima metastaze na jetri u 80. godini zivota vise nema znacaja.

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: moj deka u bolovima-metastaze jetre
PostPoslato: Ned Feb 14, 2010 12:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 02, 2010 11:52 pm
Postovi: 8
hvala Vam na brzom odgovoru,drbgd
A sto se tice bolova savet?Znaci medicina NEMA nacina da mu pomogne vise od ovoga sem da ga komira lekovima cije propratne posledice ga jos vise cine da se oseca lose... a meni je doktor cvrsto sa osmehom i ocinskim stiskom ruke obecao da nece osecati bol-da danas imaju razne terapije bola,da je medicina napredovala...
Deka ne oseca neke ubitacne bolove,al konstantno ima srednje bolove koji imaju svoje nalete kad postanu bas jaki,a lekovi,flasteri mu stvaraju nove probleme iako ga ponekad malo pousti da moze bar da jede nesto,i da moze da bude s nama u posednjim danima...
Da probamo sa nekom dr.kombinacijom lekova,da nadjemo neku koja bi njemu odgovarala,ili je to sve od medicine?

Daljom logikom kazete mi ovakvim odgovorom da trazim resenje van medicine,pa bi ja opet molila najhitnije ljude koji su koristili neki alternativni vid lecenja za bolove i probleme sa jetrom da mi pisu
Hvala vam unapred....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: moj deka u bolovima-metastaze jetre
PostPoslato: Ned Feb 14, 2010 12:43 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
u BG, u klinickom centru postoji centar za terapiju bola, pretpostavljam da i u NS mora postojati.
bol se uspesno kupira pravilnom terapijom.
oko sto duzeg ocuvanja funkcije jetre konsultujte gastroenetrologa-hepatologa.

jedina pomoc koja je u ovom stepenu oboljenja, kod coveka od 80 god. moguca je palijativno zbrinavanje bola, uz potporu funkcije jetre (dok to bude moguce).
alternativnu medicinu vam ni u jednom trenutku nisam predlozio.

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: moj deka u bolovima-metastaze jetre
PostPoslato: Ned Feb 14, 2010 1:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 02, 2010 11:52 pm
Postovi: 8
drbgd je napisao:
u BG, u klinickom centru postoji centar za terapiju bola, pretpostavljam da i u NS mora postojati.
bol se uspesno kupira pravilnom terapijom.

Postoji,al ne savetovaliste i sl.kao tu,znaci neznamo mnogo,npr.onkolozi usput kazu da moze da jede sve i da to ne menja nista u vezi bolova il njegovog stanja,dok na sajtu Bg.kazu druacije...isl.Znaci kazete da bi se moglo naci pravila izbor lekova da BAS njemu pomogne da otkloni bol?Pa da menjam lekara,jer je ona meni rekla da mu moze dati jos samo jedan leki i to je sve sto ona ima na raspolaganju?!
Razumite me da ne bih da ga mucim ako postoji resenje!

drbgd je napisao:
jedina pomoc koja je u ovom stepenu oboljenja, kod coveka od 80 god. moguca je [b]palijativno zbrinavanje bola, uz potporu funkcije jetre [/b](dok to bude moguce).

Ovo ne razumem naravno,moze li narodski da mi protumacite,ja sam u oblasti ekonomije,neznam te termine.
Znam da niste predlagali aletrnativu,al niste spomenuli nista za bol pa sam to tako protumacila,jer to neki lekari rade...
Hvala,ovo je lepo s vase strane sto se trudite da mi pojasnite,pomognete,VECINA ljudi koje pitam to i hoce,al JA NE DOBIJAM REZULTATE-deki i dalje looose


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: moj deka u bolovima-metastaze jetre
PostPoslato: Pon Feb 15, 2010 9:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Muceci se sa istim problemom kao ti,tj gledajuci muke clana porodice
(muz 45g) saznala sam da lekovi protiv bolova deluju individualno.
Znaci zamoli lekare da mu promene lek protiv bolova.
Postoji ih dosta.
Durogesic flasteri (sigurna sam da si procitala celu brosuru)
mogu da daju te mucnine i povracanje.Konsultuj se sa lekarima.

Moram da te razocaram ali ne postoji alternativni lek protiv bolova. :cry:

Znam da si i ti svesna svega ali zelis da ucinis sve sto je do tebe.
Najvise sto sada mozes da ucinis,posto vidim da si ti najpribranija,je da
pripremis ostale clanove porodice na neminovnost,te da se pomolis Bogu
da tvom dedi olaksa muke.Na ovaj ili onaj nacin.
Pitam se, koliko ce nas docekati njegove godine?
Ali ipak te razumem, deka je deka.
Ja cu svog pamtiti po dobru celog zivota.
Mog deku je odneo infarkt i isto je imao osamdesetak godina a meni je
zao sto nije jos poziveo.Sad kad citam tvoje postove zahvaljujem se Bogu
sto je otisao na taj nacin.
Nisam ti nista pomogla,ja i nisam lekar ali sam htela bar da ti se javim.
Pozdrav

p.s
Palijativno zbrinjavanje – definicija Svetske Zdravstvene Organizacije:
“ Palijativno zbrinjavanje je pristup koji poboljšava kvalitet življenja pacijenata i njihovih porodica, suočavajući se sa problemima koji prate bolesti koje ugrožavaju život, kroz prevenciju i olakšavanje patnji putem rane identifikacije i nepogrešive procene i lečenja bola i drugih problema, fizičkih, psiholoških i duhovnih”.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: moj deka u bolovima-metastaze jetre
PostPoslato: Pon Feb 15, 2010 5:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 15, 2010 5:00 pm
Postovi: 1
Nas porodicni prijatelj ima 4. fazu metastaza i pre par nedelja je poceo da koristi ruski preparat "Oleksin". Kaze nam njegova zena da je od onda poceo da jede i da ustaje iz kreveta. Znam da je kupio taj preparat u Novom Sadu, ali ne znam ni gde ni od koga, pa se mogu raspitati i javiti Vam na pp ako ste zainteresovani.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: moj deka u bolovima-metastaze jetre
PostPoslato: Pon Feb 15, 2010 7:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 02, 2010 11:52 pm
Postovi: 8
bobans1983 hvala Vam na podrsci,znaci mi,malo je reci da sam u panici jer mu nista nemogu pomoci,a vreme ide,a on se muci evo 3 nedelje.Rekao mi je nas lekar da ce u Ambulanti naci pravu terapiju za njega,al doktorica iz Ambulante kaze da ima u opciji jos samo jedan lek,a ja u panici novoj.Znaci,ima paleta lekova,treba to izmenjati,pa da trazim dr.lekara,joooooj.

Vecina ljudi nije upoznata sa ovim problemima a lekari daju info na kasicicu,il uopste ne daju,a ti se devojcice sama snalazi.Evo npr.SAMA sam aktivirala opstu praksu da mu davaju infuziju jer sam se bojala da posto slabo jede da nema snage ni da se bori ko covek,i hvala bogu infuzije najbolje deluju.Pa sam opet SAMA odlucila da malo napravimo pauzu sa infuzijama jer logicno razmisljam da ce mu vene se zeznut i da ga cuvamo ako mu bude gore kad ce biti primoran na stalnu infuziju.SAMA sam vijala doktora po kabinetu,i kad ne radi,jer nisu delovali lekovi jedan za drugim,svi MENI pruzaju podrsku a za deku kazu to je pitanje vremena-STA ME TO BRIGA,HOCU DA SE ON NE MUCI.
Sta mene sad muci?Jer mu je iz dana u dan gore,svaki lek ima razne posledice,znam,al flasteri su mu malo pomagali,al odkad pije morfijum stalno povraca.A dali je to meni lekar rekao-nije!I ja po pedeseti put idem sutra da upadam u Ambulantu da otklone to povracanje, i da ih molim da rade svoj posao,i shvate stariju osobu dostojnu normalnog lecenja.Na to ih moram stalno potsecati,ccc.

Sad imam veliku dilemu dal vise da se oslanjam na zvanicnu medicinu,jer ga lece mesec dana(da vam ne pricam o tome kako su se igrali kad su mu otkrivali uzrok tromesecnog bola,dok ih nismo pritisli i otisli u Hitnu da mu urade SVE analize,iako su gundjali da nije im to posao,da postoji zakazivanje isl :o :o a on se previja od bola)
Zato pokusavam da pronadjem ovako brzo ljude koji su koristili alternativu,jer vidite lekari sta mogu da ponude.Sutra cu posle razgovora sa doktoricom odluciti.

Swa,hvala sto me savetujes,ajde vidi kako da se informisem sto pre u vezi tog ruskog leka,sto pre,bitan mi je svaki dan.

Toliko mi je psihicki tesko,deka hoce da mu dolazim redovno,kaze voli kad mu i ja stavljam flastere,a ja verujte mi da se raspadnem posle svake posete,pa pomalo sebicno ne idem toliko jer moram ostati jaka za njega,ako mu jos mogu nekako pomoci.Kakva situacija,i zivot,a on je takav covek,ljudina,ko god ga upozna zavoli ga,jedno normalno bice....Zato kazem da je porodici toliko potrebna pomoc,a nema je ni na Institutima,ni savetovalista,nista....

Cilj ponavljam-da ga neboli,da ga vidim jos jednom da sedi i zeza se,da brani svoju bakicu(koja ima 94 godine 8) )od nas kad je sujemo da se utisa da moze deka da spava..i da lepo umre u snu..i znam da se moze nesto uraditi,21 je vek,samo da ne dodje resenje prekasno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: moj deka u bolovima-metastaze jetre
PostPoslato: Sre Feb 17, 2010 12:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Da, draga, dvadeset prvi vek je, ali lek protiv raka jos nije pronadjen.
Nazalost smrt od istog gada je teska,duga i bolna.
To znaju i oni, kojima niko, od istog nije bolovao.

Vidim da cinis sve sto mozes.
Blago tvom deki sto te ima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: moj deka u bolovima-metastaze jetre
PostPoslato: Sre Feb 17, 2010 9:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 02, 2010 11:52 pm
Postovi: 8
bobans1983 znam da nazalost nema leka ni za mog deku ni za mnogo mladje ljude za ovu Hitlerovsku stvar,al sam mislila da ima sigurne pomoci u 100% ublazavanja bola za ove pacijente. jer sam slusala,citala za iskutva,a i lekar mi obecao...

No,danas sam bila kod lekara da menja hitno poslednju terapiju po savetu ovde.Dodjem i vidim da radi samo jednom nedeljno,danas ne,pa je vijala onda po operacionim salama da je molim da izmeni lekove.Nadjem je,ubaci mi lek zolten protiv povracanja u vidu inekcije-5 komada (tek kad sam dosla do apoteke kazu mi cenu jedne inekcije 3.000,00x5 kom ukupno 15.000,00 samo na lek protiv povracanja) sreca pa se setim da je molim da prepise i u kapsulama isti lek ako ne bude mogao primat infuziju.Izbaci mu oramorph i ubaci neki lek na N... ne secam se vise naziva,i sad mu malo bolje,fala Bogu.Zasto se mucio tri dana pitam se sad ja,mogla mi je reci da je oramorph jak,i uglavnom izaziva povracanje,pa da se odmah prepise i protiv povracanja,da lepo upute pacijenta na kontraindik.odakle ja da znam sve to,svaki lek ima sto kontraindikac.nisam ni cula za pola lekova,termina i sl.fala Bogu..A komentar lekarke na kraju bio,vi ko da sam vam ja samoposluga,sta god treba i zamislite ja sam tu, :o :roll: ,al nemam vremena da se nerviram,to je njena etika i zakletva onom cikici Hipokratu.Opet hvala joj jer hoce da radi svoj posao,nece to svako,istina.
Ima odlicnih strucnjaka,vrhunski gromada od ljudi-karaktera,i cast tim strucnjacima,al medicina kod nas sporo napreduje,i usavrsava se,to mi je zao,zbog svih nas,a i tih prosecnih lekara.A moze se sve uraditi mnogo mnogo bolje za pacijente jer medicina i postoji zbog pacijenata a ne zbog lekara.

Posto deki izgleda flasteri od 100 mg dobro pomazu(il je oramorph jos u organizmu pa ga zeto ne boli mnogo),jos smo pojacali infuziju tim novim inekcijama,ja sad gledam da ima sto manje komplikacija,da ima sto vise snage,da rucka, i da se sto vise smeje.
Sa alternativama se sada petljamo s ciljem SAMO da ga ojacamo malo,razmisljamo o sto stvari,nema ni vremena da se troumimo,pa cu sutra vec nesto da mu dajemo.Previse alternative kazu da bi moglo opteretiti jetru..Pa postepeno,videcemo kako reaguje na sta,..Ishranu cemo jos vise regulisat da bi stomak i jetra sto lakse radili ( lekar rece da moze da jede sve jer-ionako umire ubrzo) da ne padne skroz,ovde na sajtu nadjoh preciznih saveta d neki dobrih ljudi..Dalje,sok od zelenog zita,pa umesto obicne vode koju mora piti sto vise - koloidno srebro,vit.B17 u nekom obliku,vit C svaki dan,neki caj-dal mesavina dal pelin isl.za stomak,varenje,kiselinu,pomalo da pije,psenicne klice-to znam da je dobro za jacanje,izvor je b vit,za varenje,pa nesto za jetru-dal caj,dal nesto od maslacka,articoke,cicika,dal silimarin u kapsuli,al otom-potom,kako bude reagovao na sta.I da,neke obloge od korena divlje ciklame,mislim da bi mu obloge prijale.Dok mu je bolje,ne diramo mnogo.
Dalje sam cula za petrolej-mislim da je to uzas,pa za par Ruskih lekova,s tim cekam jos malo,pa djumbir,pa aloja sok-to znam da je odlicno za zeludac,kiselinu,varenje,ciscenje jetre,al se ne sme koristiit ako ima nekog oblika krvarenja u organizmu,i sl.jer to komlikuje,a jos lekari nisu sigurni ni da ima cir isl.jer su stali sa ispitivanjima.
Baba Vanga i ostali cudotvorni melemi,saslusam sve,al ne idem u tom pravcu.Dali smo lekarima prvo sansu,pa malo bezazlenijoj aletrnativi gore spomenutoj.

Najgori mi deo kod ove bolesti je sto je porodica primorana da se igra lekara,to me sve dodatno baca u paniku.Meni je lekar i dalje savetnik,sutra cu videti da nadjemo preko veze drugog strucnjaka radi misljenja,pa bitna mi je i stvar dok se petljamo sa alternativom da imam i njihov savet na prijateljskoj osnovi,a ne na ego-osnovi tipa-hemija je zakon za ostalo se obratite zdravstvenoj inspekciji,jer da je njihov deka u pitanju oni bi ga kako mi je jedan specijalista rekao-pustili da se ugasi kao sveca jer su nemocni....


Jedinu ozbiljnu dilemu sad imam dal da probamo sada sa ruskim lekom SEGIDRIN jer su iskustva pacijenata podeljena-nekima deluje nekima ne.Zasto se dvoumim kad je deki malo bolje?JER UGLAVNOM SPAVA,nije sa nama,i mislim da je mozda zbog pojacane duple doze flastera dodatno pored oramorpha povracao i nije imao snage.A ako opet bude imao bolove lek SIGURNO pocinjemo koristit.Iako je i to mozda pogresno,jer dok on krene da deluje treba vreme kako kazu ...Tek mu prvi dan bez oramorpha,praticemo stanje,ako ne odlepim u medjuvremenu od ovoliko dilema,pitanja,uglavnom sama sa svim tim,jer se cvrsto trudim da nikog ne opterecujem,....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: moj deka u bolovima-metastaze jetre
PostPoslato: Sre Feb 17, 2010 9:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 02, 2010 11:52 pm
Postovi: 8
A taj ruski lek je 5.000,00,dolazi na kucu,sutradan,zvala tu Rusku apoteku u Bg.al sad sam citala da se ne sme koristiti ako se daje vise od 100mg analgetika na dan pacijentu,a deki dajemo vise,..Prosto me brine nedostatak sigurnih informacija u vezi leka,a godpodin koji ga prodaje kaze da se ne smeju korisiti samo antidpresivi isl.lekovi za psihu u kombinaciji s njim..Jos sam citala da je dobar i za jetru,dalje pacijenti dobiju snagu,krenu i da jedu,..
A mislim da bi me lekar nakrpio samo tako kad bi mu spomenula,a mozda cu morati...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: moj deka u bolovima-metastaze jetre
PostPoslato: Sre Feb 17, 2010 9:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 1:04 am
Postovi: 134
Lokacija: Kanada
bobans1983 je napisao:
Moram da te razocaram ali ne postoji alternativni lek protiv bolova. :cry:


moram da te razocaram, ali postoji. zove se cannabis, ili u narodu poznatija kao marihuana, biljka koja je zbog svoje raznovrsne upotrebe i isceliteljskih sposobnosti morala da bude proglasena zlom i opasnom po ljudski rod, a stvarnost je sasvim drugacija.

http://www.tpuc.org/content/marijuana-conspiracy - objasnjava kako se desila da najsvestranija biljka na kugli zemaljskoj (medicina, odeca, boje, papir, auto industrija..) bude ovako proganjana

http://www.phoenixtears.ca/ i http://www.phoenixtears.ca/make.php - kako napraviti THC extract iz biljke
http://www.phoenixtearsmovie.com/

nemam neke clanke na srpskom, ne znam koliko ces razumeti sve ovo.

znam da je ovo tesko za prihvatiti, ali nama od malih nogu ispiraju mozak kako je ova biljka najvece zlo sveta.

_________________
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=18597&highlight=
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=18649&highlight=
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=19103&highlight=


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: moj deka u bolovima-metastaze jetre
PostPoslato: Čet Maj 12, 2011 1:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
He...nekim cudom, tek sad vidim ovaj post. :x :o
Jako interesantno.Vidjala sam nesto slicno po filmovima,
nisam naravno mogla nigde kod nas da procitam.
Ja,farmaceutska mafija sta radi..c...c..c... :evil:
Hvala cikatomo, nije naodmet znati.
I da,zar nije i Morfijum droga?! :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: moj deka u bolovima-metastaze jetre
PostPoslato: Sub Maj 14, 2011 10:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Kada je moj otac bio bolestan, trpeo je jake bolove, naravno. To je bio tumor kod rektuma, zaostao od primarnog tumora debelog creva koji nije mogao, barem su tako rekli, biti operisan zbog meta promena na jetri i plucima. Davali smo mu (ne shvatajuci tada besmislenost tih postupaka), s vremena na vreme, tablete protiv bolova (cetvrtinu Diklofena, pa pola Trodona itd.), nije pomagalo. To je i normalno. Bol je sve jaci, a svi ,,lekovi'' protiv bolova su u sustini blokatori lokalnog imunog odgovora koji svaki put, nakon prestanka dejstva opijata, postaje sve jaci i sve bolniji. Bol je sustinski znak ozdravljenja. Kada se posecete, vas jako zaboli i telo vam porucuje da ne dirate to mesto, jer proces zaceljenja pocinje.

Morfijum je, da budem kratak, ZLO! On spada u opioide, ruku pod ruku sa heroinom i drugim teskim drogama. Morfijum, bez obzira da li se administrira kroz flastere ili drugacije, coveka pretvara u biljku. Paralise creva, covek izgubi vezu sa realnoscu. Ovo govorim iz ocevog iskustva. On vise nije znao kako se zove, a imao je na sebi flaster od 50mg, znaci najslabiji. Na onkologiji su nam ,,velikodusno'' ponudili flastere od ,,50mg do 500mg''! DA LI STE SVESNI sta coveku uradi 500mg takvog opijata? Pa da je konj, ne bi mogao da ostane na nogama! Naravno, cilj je postignut: bol se ne oseca. Da li zaista vredi i sta se time postize? Kakav je smisao toga? Tu nema ,,o'' od ozdravljenja. Bitno je da se para vrti i da mafija zaradjuje na nesreci ljudi i da predstavlja kao da to radi za dobro ljudi.

Lucije Eneja Seneka, filozof, rodjen 4. god. pre nove ere: ,,Bol je slabost koja izlazi iz tela''.

Izadjite na svez vazduh. Hranite se zdravo. Budite pozitivni. Vezbajte. Spavajte u pravo vreme. Ne trujte se. Ne plasite se bolesti, jaci ste od nje!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 113 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: