Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 04, 2009 11:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
Forum bas pravi neke probleme, izbacuje mi poruke vise puta...


Poslednji put menjao Extreme_Life dana Pon Maj 04, 2009 11:40 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 04, 2009 11:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
donalea, ako je stopa prezivljavanja tolika kolika si rekla zasto bi neko trebao da ide na torture koje moderna medicina pruza: odstranjivanje organa, hemoterapije i zracenja? Da bi ubrzao sebi bolest? Da bi se mucio jos vise nego sto se muci?
Prvo sto medicina radi jeste da odstranjuje oboleli organ kao da ce time resiti problem, pa onda se ide na zracenja, hemoterapije, gubi se kosa, krvna slika se upropascuje, srce takodje, jetra i da ne nabrajam dalje. Sama hemoterapija po sebi izaziv rak.... Mislim da je to jasno kao dan.
Zao mi je samo sto verovatno nisi pokusala na neki drugi nacin da izlecis mamu jer sam siguran da duboko verujes da medicina zaista napreduje svakim danom i da donosi nove lekove, a u stvari to slusamo vec 30-ak godina i duze. Ljutite se na mene, ali ja znam da sam u pravu.


Poslednji put menjao Extreme_Life dana Pon Maj 04, 2009 11:38 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 04, 2009 11:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
donalea, i pored svega toga ti mislis da bi neko ko ima mikrocelularni rak pluca trebao da ide na hemoterapije i zracenja? Zaista si ubedjena da medicina napreduje iz dana u dan sve vise?
Sam sam bio svedok sta hemoterapija radi nekome ko je bolestan od kancera i ja licno nikad nikome ne bih pozeleo da tako nesto dozivi. Da se ja, ne daj boze razbolim, lekari bi mogli samo da mi kazu od cega sam bolestan, a sve ostalo bih preuzeo u svoje ruke. Nikakvi lekari, nikakve operacije (odstranjivanje organa), hemoterapije i zracenja. Ne bih voleo da me osakate... Nema sanse!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 05, 2009 1:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 29, 2009 3:52 pm
Postovi: 11
Lokacija: Beograd
Osecam i razumem gnev koji pojedini članovi osećaju zbog prirode ove odvratne bolesti kao i životne opasnosti u kojoj se nalaze naši najbliži, ali zar ne bi bilo korisnije da se istaknu prednosti prave medicine i alternativne a ne pljuvati po jednoj da bi se hvalila druga, nepotrebno potpuno. Niti da pojedinci nepromišljeno iznose neke činjenice koje nama novim članovima stvaraju glavobolje i to je nepotrebno i čini mi se nedostojno ovog foruma, preispitajte ciljeve ... Mozda grešim možda sam još uvek neupućen...

Inače mami je pomeren skener 5 dana ranije ,nadam se da cu uspeti i konzilijum da pomerim, voleo bih da se što pre krene sa nečim ubija me ova stagnacija

Jel neko koristio preparate aloe u sklopu terapije, kupili smo dosta nekih stvari napisacu utiske za nekoliko dana...

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 05, 2009 1:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 23, 2009 2:25 am
Postovi: 43
Lokacija: bg
Ovako,kao sto si i sam rekao svaki covek je prica za sebe,prvo odgovor za napredak medicine,od 2004 pa do sada terapija mikrocell ca i ostalih oblika raka je napredovala,i to dosta,znam da ljudi koji nemaju veze sa medicinom to ne shvataju jer je za njih napredak tek kada se pronadje lek cija je uspesnost 100%,ali veruj mi,napredak je toliki da bih ja volela da mi se mama razbolela danas jer bi joj sanse bile mnogo vece,inace,lecila se i alternativnom medicinom,kao pretpostavljam i vecina,e sad,zasto se treba boriti,ovako,moj deda(sada vec pokojni,umro je pre 2 god u 86 god),davne 77 (kad ja jos nisam ni bila rodjena) razboleo se od raka debelog creva,lekari su ga operisali i bukvalnl rekli mojoj babi i mom ocu da mu spremaju sahranu,da potsetim samo da nikakve hemo th i zracenja nisu postojala,u to vreme rak je i inace bio raritet,i dakle,moj deda se oporavio,i do 85 god bio potpuno zdrav,izgledao u 80 kao da mu je 60,bukvalno,i tek u 85 mu se rak vratio,sto znaci da je ziveo 30 god kao i svi drugi,i bolje,jer je inace bio dobrog zdravlja,zatim,moja mama je inace imala i rak grlica materice,11 god pre raka pluca,i to je proslo dobro i taj karcinom joj se nije vratio,da ne bude zabune ta dva raka nisu nikako povezana,ja znaci samo hocu da kazem da covek ne treba da prestane da se bori,i da gubi nadu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 05, 2009 10:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
donalea je napisao:
ja znaci samo hocu da kazem da covek ne treba da prestane da se bori,i da gubi nadu

Slazem se 100% sa tobom.
Ja sam samo napisao da medicina nema prave odgovore kad je kancer u pitanju (necu da spomenem onu drugu ruzniju rec).
Nisam nigde rekao da se treba potpuno odreci medicine i lekara. Pa, kako biste inace znali od cega bolujete i da li bolest napreduje, stagnira ili se povlaci.
Druga stvar, ljudi se alternativni (prirodnom nacinu lecenja) obracaju kad medicina zakaze. Reeetko ko da ce prvo da ode kod nekog alternativca pa ako on ne uspe onda da potrazi pomoc kod nekog lekara. U skoro 100% slucajeva se ljudi obracaju lekarima.
I sam sam prosao kroz sve to i znam odlicno sta znaci i hemoterapija i operacije od kojih ljudi ostanu bukvalno osakaceni i prikovani za krevet. Nista ja ne pricam napamet. Kad prodjete kroz sve to onda zauzmete jedan stav koga se cvrsto drzite. Ja nisam znao ni sta je hemoterapija i to je bilo jedino resenje koje sam preporucivao, ali nije tako. Svako ima pravo da bira kuda ce da ide.
Medju alternativncima ima JAKO MNOGO prevaranata. Treba znati kod koga ici, a ima ih mali milion i vecina njih nikad nikoga i nije izlecila. Jedini interes vide u novcu. Nije problem dati novac ako se neki uspeh garantuje, ali je problem sto njih ne zanima da li cete se izleciti ili necete. Bitan je vas novac. E sad, ukoliko uporedimo novac kojim raspolazu farmaceutske kuce koji se meri bukvalno stotinama milijardi dolara jasno vam je sta je glavna stvar u celoj prici zvanoj "kancer".
Zao mi je samo sto sam i ja prosao kroz sve to, i sada kada pokusavam ljude da uputim da razmisle dobro pre nego sto nesto urade nailazim na prepreke. Naravno, zasto bi meni koji veze sa medicinom nemam neko verovao vise od nekoga ko ima diplomu, zavrsen medicinski fakultet i iza koga stoji 20 godina karijere. Nadam se da je svako od vas svestan da diploma i godine provedene u nekom poslu ne znace da je neko strucan za neke stvari. Naravno da lekar zeli da vas izleci, tu nema dileme ali on samo primenjuje ono cemu su ga naucili na fakultetu, a naucili su ga onome sto je poteklo iz farmaceutskog lobija da ne kazem iz farmaceutske mafije.
Jesam ja mozda previse radikalan, ali imam i vise nego dovoljno razloga da budem takav.
A svima vama koji ste bolesni, ili koji imate nekog bolesnog zelim od srca da se sto pre izlece i da nikad, nikad vise ni grip nemaju, a kamoli nesto drugo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 05, 2009 10:49 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Prosvetli nas Extrem i izleci.Ti sigurno znas koji je lek.Sigurna sam.Ma daj bre covece ladni malo.Zar neprimecujes da te ljudi hvala dragom Bogu neslusaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 05, 2009 10:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
Biljaa je napisao:
Prosvetli nas Extrem i izleci.Ti sigurno znas koji je lek.Sigurna sam.Ma daj bre covece ladni malo.Zar neprimecujes da te ljudi hvala dragom Bogu neslusaju.

I ne treba mene da slusaju!!! Neka slusaju sebe i samo sebe, a tudja misljenja neka uzimaju sa rezervom i neka razmisljaju intuitivno. Ne postoji doktor koji moze da prati stanje bolesnoga bolje od vas samih koji ste 24 h dnevno pored bolesne osobe. Ko je napisao da iko treba mene da slusa?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 05, 2009 10:56 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Pa stalno se nameces.Svi na ovom forumu mogu o ovome sve da procitaju,to je vec ispevana pesma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 05, 2009 11:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
Bakish je napisao:
Osecam i razumem gnev koji pojedini članovi osećaju zbog prirode ove odvratne bolesti kao i životne opasnosti u kojoj se nalaze naši najbliži, ali zar ne bi bilo korisnije da se istaknu prednosti prave medicine i alternativne a ne pljuvati po jednoj da bi se hvalila druga, nepotrebno potpuno.

Da, osecam gnev jer kao sto sam rekao vise puta prosao sam kroz to i znam zasto tako mislim.
Prednosti prave medicine: dijagnostikovanje bolesti tj. utvrdjivanje koja je bolest u pitanju zahvaljujuci sve modernijom aparaturom, pracenje toka bolesti (regresija, progresija i stagniranje)
Mane prave medicine: resava posledice bolesti a ne uzrok. Kad ovo kazem mislim na odstranjivanje delova organa ili celih organa koji su oboleli kancerom i time veruju da ce resiti problem. Kad se nakon toga kancer pojavi na nekom drugom mestu opet se ide na operaciju (odstranjivanje) pa na hemoterapiju i kad otklone koliko god su mogli onda kazu "ne mozemo vise nista da uradimo za vas" a vi ste prakticno vec invalid koji nije u stanju ni da hoda a kamoli nesto vise. Kad se govori o pojmu izlecenja u medicini ne misli se na izlecenje "imao sam kancer i vise nikad necu da ga imam". Misli se na period prezivljavanja od 5 godina nakon dijagnostikovanja bolesti. S obzirom da je realno vreme dijagnostikovanja bolesti dosta ranije nego ranije logicno je da ce pacijent kod koga je bolest otkrivena u samom pocetku "preziveti" taj period od 5 godina. Makar obolela osoba preminula jedan dan posle tog perioda, ona je prema medicini izlecena. Dalje, otrovima pokusavaju da odstrane kancer i ponekad to i uspeva ali dolazi do problema sa drugim organima.

Prednosti alternativne medicine: bolest se tretira "stvarima" koje dolaze direktno iz prirode. Ukoliko "lek" (caj, med, kapi...) deluje, efekat se pokazuje vec nakon 20-ak dana. Ukoliko do efekta ne dodje, znaci da organizam ne deluje dobro na terapiju i da se treba preci na potpuno drugaciji tretman. Lek koji god da je ukoliko deluje, delovace i rezultati ce biti jako vidljivi u roku od samo 30 dana. Dalje, alternativna medicina vam dozvoljava da budete sa svojom porodicom kod kuce i da se tako lecite i da izbegnete bolnicu i bolnicku atmosferu u kojoj se i zdrava osoba razboli. Svako ko je i jedan jedini dan lezao u bolnici zna kako se osecao tamo.
Mane alternativne medicine: jako mnogo prevaranata koji iskoriscavaju tudju bol i nesrecu da bi stekli licnu korist (novac). Tesko je izabrati u moru "alternativaca" i prirodnih lekova bas onaj koji ce vama odgovarati.
Ukoliko ima jos nesto slobodno dodajte.

Bakish je napisao:
Jel neko koristio preparate aloe u sklopu terapije, kupili smo dosta nekih stvari napisacu utiske za nekoliko dana...

Koliko ja znam lekari strogo zabranjuju koriscenje aloe dok se ide na hemoterapiju ali se sa tim konsultuj sa lekarom i neka ti kaze svoje misljenje o tome. Ima onih koji su jako sujetni i koji ce ti reci da to ni ne pokusavas dok si na terapiji koju je on prepisao, ali hvala bogu ima i onih koji znaju da ne moze nikako da ti naskodi nesto sto je potpuno prirodno.

Zelim ti sve najbolje od srca i da sto pre pronadjes nacin da izlecis svoju mamu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 05, 2009 11:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 6:52 pm
Postovi: 112
Lokacija: ruma
Bakish,
Kako ti je mama?Kako se oseca?
Jel ste malo dosli sebi od soka?

_________________
POMOC


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 05, 2009 11:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 29, 2009 3:52 pm
Postovi: 11
Lokacija: Beograd
Večeras je dobro, ali je poslednja 3 dana malaksala i kaze da nema snage ,jesmo manje više s tim shto bih ja hteo da se nešto dešava a nikako da počne ništa pre konzilijuma 21. maja... Pričamo svaki dan kao pripremamo se za konzilijum i za terapije psihički i naravno fizički, pomalo korigujemo ishranu...

Za aloju sam baš na ovo forumu pročitao da se lakše podnosi terapija uz korišćenja aloja gela čini se da za sada bar daje odličan placebo dok ne počnu konkretne terapije...

Hvala na podršci i lepim željama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 06, 2009 8:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 6:52 pm
Postovi: 112
Lokacija: ruma
Bakish,
nadam se da ce joj biti bolje.Ja sam juce pricala sa tatinim lekarom i rekla mi je doktorka kako je medicina samo od prosle godine mnogo napredovala i kako rak nije ono sto je nekada bio.Danas su mnogo bolje terapije.Eto malo nade...
Koliko tvoja mama ima godina?
Cula sam da je dobar Ekomer,mada ja jos nista jos ne koristim jer nemam koji je karcinom u pitanju.Danas saznajem sveeee!
Puno pozdrava i imas podrsku!!!!

_________________
POMOC


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 06, 2009 11:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 29, 2009 3:52 pm
Postovi: 11
Lokacija: Beograd
Ima 56 godina i pušač je bila oko 40 godina na šta mi je doktor koji mi je i saopštio tužnu vest rekao da nije od presudnog značaja... Sad naravno ne puši nekih 25 dana...
Zapanjio me je komentar doktorke opšte prakse kod koje se mama i ja lečimo poslednjih 15 godina kada sam bio po upute i rekao joj ,rekla je :
"Vidiš kako sad može da prestane da puši"
Evo mama upravo namešta krevet iako sam joj rekao da ne radi to...
Ja pijem ecomer i nagovaram nju da počne da koristi ali nećemo ništa dok ne razgovaramo sa doktorkom...
Nadam se da si u pravu za medicinu i napredak, svi su manje više rekli da ima svoje domene i da smo trenutno na pravom mestu i pravom putu što se tiče terapija.

Gde se tvoj tata leči? Nadam se da će vam biti malo lakše kad saznate koji tip ima i kakve će biti terapije. Mislim da će mojoj mami biti mnogo lakše nakon konzilijuma i da nece dati baš neku najgoru prognozu a verujem i da su sve prognoze relativne...

Hvala još jednom na svemu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 06, 2009 11:21 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Bakish,samo da se nadovezem za aloju.Ja sam cula da ona i nije najbolja za sve krvne grupe pa bi bilo najbolje da se raspitas.Kad sam saznala za tatinu dijagnozu prva mi je solucija bila aloja i nabavila sam sve knjige,CD-ove al ipak odustala.Nemogu da se setim sta su mi rekli koje krvne grupe su u pitanju al pokusacu opet da se raspitam.Samo hrabro napred i valda cemo uspeti da nasim najmilijima produzimo zivot sto duze.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 97 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: