Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: dr Mandarić
PostPoslato: Sre Maj 30, 2007 12:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 2:26 pm
Postovi: 28
Kako mogu da dodjem do prof. dr Dragana Mandarića?
Pročitah negdje da je operisao i mikrocelularne karcinome pluća???
Imam neke brojeve telefona sa Interneta, ali ne mogu tako da ga dobijem.
Treba li nama iz RS uputnica ili možemo samoinicijativno da ga potražimo i gdje?
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 30, 2007 3:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Uz dužno poštovanje prof. Mandariću, ali to što je on operisao( a verovali ili ne - JESTE!?!) mikrocelularni karcinom pluća , je prava stručna greška u medicini.
Mikrocelularni karcinom pluća se ne operiše- to nije izmisio niko od nas, to su saznanja i stavovi u zvaničnoj (svetski) priznatoj medicini. A, sad, može hirurg da operiše sve i svašta. Ali, na zapadu bi za ovo platio debelu odštetu jer se nije pridržavao zvaničnog medicinskog vodiča.
Ja rekoh stručno mišljenje, vi pitajte bilo kog gr. hirurga ili onkologa/pulmologa i dobićete isti odgovor.Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 30, 2007 4:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 11:18 am
Postovi: 105
a ja mislila da je Mandaric zensko?
Da mu nije zena?
Koliko znam neko je valjda radio u Medicus privatnoj ordinaciji. E sad jel on ili ona ne secam se vise...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 30, 2007 6:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 10:19 am
Postovi: 17
Mog oca je operisao pre 20 dana mada nije ta vrsta ,radi na klinickom
centru i kazu da bez njega ne moze niko da mrdne ,on i ostalim doktorim a govori sta da rade pa tek onda pocinju,sto se tice uputa ,morate ga i ati i pitajte kod vas u bolnici ,treba vam uput za plucnu hirurgiju ali i neka veza da vas kod njega predstavi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 31, 2007 2:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 12:50 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Tartufa je u pravu i ja sam čula da je operisao mikrocelularne koji se naravno ne operišu.

p.s. mislim da mu žena jeste doktorka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 31, 2007 11:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 3:00 pm
Postovi: 17
Lokacija: Beograd
Koliko znam njegova zena je lekar i radi u DZ Zemun.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 04, 2007 2:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 11:18 am
Postovi: 105
onda sam ja pogresila, sori :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 12, 2008 6:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 12, 2008 6:09 pm
Postovi: 1
taj covek je ubio mog oca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 26, 2008 2:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 12, 2007 2:38 am
Postovi: 26
Lokacija: Beograd
Ne ulazim u struchnost, mada se mikrocelularni karcinom NE OPERISHE, nikada, nikada, nikada!!!! Ima bre chovek rechnik kao da je kochijash, a ne hirurg. S' te strane, ja ne bih kod njega.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 17, 2008 12:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 11:58 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima! dr Mandarić je operisao moju mamu uspešno, iako su veliki stručnjaci u drugim ustanovama obili da je operišu. Upoznala sam dosta bolesnika dok sam išla u posete i videla da je takvih slučajeva mnogo, koji su zbog loše plućne funkcije ili raširenosti bolesti odbijeni u drugim ustanovama, a koje su prof. Mandarić i njegove kolege operisali i pružili im šansu. Lekari na toj klinici rade u neuslovima, a da ne pominjem bolesnike, koji leže u muško-ženskim sobama, wc-e i ostalo morate videti sopstvenim očima, ne vredi opisivati, ali ljudi rade svoj posao dobro i svaka im čast. Što se tiče optužbi, tipa ubio...uperite prste u bilo kod dobrog hirurga, koji operiše 30 i više godina, da mu nije umro pacijent na stolu. Ko se bavi medicinom, zna da postoji i viša sila, a hirurgija grudnog koša je povezana sa velikim rizicima i za najzdravijeg čoveka, a kamoli za ljude sa bolestima pluća+karcinomima. Dalje, komentari da li hirurzi psuju ..., mislim, smešno, raditi u onom ruglu svaki dan, gledajući grozne ljudske sudbine..uticati na njih..i onda neka persona komentariše da li psuješ!!! Ne znam koga to briga! Da, što se tiče mikrocelularnog karcinoma, u medicini 2+2 nije 4 i pravilo je da nema pravila, jeste da se ne operiše ako postoji dokaz o meta, ali lično poznajem čoveka koji je pre 3 godine operisao mikrocelularni Ca pluća (2 x potvrđen PH)!!! Jeste, verovatno je redak slučaj, ali šta da su mu rekli da se to ne operiše?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: dr.Mandaric
PostPoslato: Pet Dec 19, 2008 10:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 12:05 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd, Srbija
Dr. Mandaric je operisao moju sestru pre pet godina ,sad smo joj davali pet godina. Izvadio je celo desno plucno krilo a sirotica je vec imala metastaze po celom skoro skeletu tako je lezala cetiri meseca i umrla u najvecim mukama. A vadjenje celog plucmog krila na skelet koji se raspadao je bila velika ludost. Ja sam operisala isto desno plucno krilo ali nikako kod Mandarica .To je bilo prosle godine i eto Bogu i dr. Nikoli hvala ja se super osecam. I dalje redovno na sest meseci radim sintigrafiju skeleta i nema nikakvih promena.A Mandaric?????? Sa divnim saradnicima mozda i nije los ali u toj bolnici ima i boljih samo nisu toliko izvikani. Hvala.

_________________
KO DO SADA NIJE POLUDEO, TAJ STVARNO NIJE NORMALAN


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 20, 2008 12:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 11:58 pm
Postovi: 2
Pozdrav! Jeste, ako mislite na dr Nikolu iz istog instituta, veoma prijatan čovek i sa njim smo lepo sarađivali. Što se tiče vaše sestre, nažalost, svakako bi umrla u najgorim mukama i operacija joj je možda produžila život za par dana, ne znam..jedno sam sigurna, kada bolesnik i njegova rodbina saznaju za Dg, svi insistiraju i mole za operaciju, čak i kada im se lepo objasni da je to uzalud itd. i svakako im ne valja lekar, kad ne operiše ne valja, kad operiše ne valja. Iz literature i iz svakodnevnog života, znam za neke slučajeve, koji su bili otpisani od strane klasične medicine, a izlečili se ili poživeli 10 x duže, nego im je prognozirano, pogotovo ako je primarni tumor odstranjen! A da ne pričam kada se čovek nađe u toj situaciji, koliko se menja njegova percepcija stvari, onda veruje i u raznorazne trave, meleme, kojekakve nadrilekare..., ateista postaje vernik... i to je sve normalno...Međutim, razlog mog obraćanja nije bio hvalospev lekarima, već primedba ljudima da pogrešno usmeravaju energiju i vreme! Kada već dođe do Mandarića, Nikola...tada je u 90% slučajeva KASNO! Svi ovi ''doktorski'' sajtovi su posvećeni lečenju posledica. Umesto da se ljudi hvataju za svoje dijagnoze i trče po lekarima, zašto ne bi malo više posvetili pažnje PREVENTIVI! Kako to živimo, šta jedemo, šta sa pušačima i pasivnim pušenjem? Svaki treći čovek na planeti boluje od karcinoma, a karcinom pluća je na prvom mestu i kod muškaraca i žena! Ako pitate pušača šta misli zašto je to tako, reći će (ako je sa ovih prostora), da je to zbog bombardovanja! :o Razumete na šta sam mislila?! Jako je teško izmeniti navike, nemoguće izbeći stres, a kasno je kada dođe do bolesti! Mislim da deviza ne treba da nam bude '' valda neće baš mene ili moje '', nego šta kao pojedinci možemo da uradimo za sebe i druge! Vama i svima želim sve najbolje, puno pozitivne energije i lepe Novogodišnje praznike!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 20, 2008 2:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
boni321 je napisao:
Svi ovi ''doktorski'' sajtovi su posvećeni lečenju posledica. Umesto da se ljudi hvataju za svoje dijagnoze i trče po lekarima, zašto ne bi malo više posvetili pažnje PREVENTIVI! Kako to živimo, šta jedemo, šta sa pušačima i pasivnim pušenjem? Svaki treći čovek na planeti boluje od karcinoma, a karcinom pluća je na prvom mestu i kod muškaraca i žena! Ako pitate pušača šta misli zašto je to tako, reći će (ako je sa ovih prostora), da je to zbog bombardovanja! :o Razumete na šta sam mislila?! Jako je teško izmeniti navike, nemoguće izbeći stres, a kasno je kada dođe do bolesti! Mislim da deviza ne treba da nam bude '' valda neće baš mene ili moje '', nego šta kao pojedinci možemo da uradimo za sebe i druge! Vama i svima želim sve najbolje, puno pozitivne energije i lepe Novogodišnje praznike!


Skidam kapu!Ovo je pravi pristup. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: c 34 uslovi rada plucne hirurgije KBCS
PostPoslato: Sub Dec 20, 2008 9:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 12:05 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd, Srbija
Institut za plucne bolesti i tuberkulozu radi u najgorim uslovima u Evropi. A takvih strucnjaka nema ne u Evropi, nema na svetu. Kako oni ljudi rade ono je fenomen, jedan lift za bolesnike, hranu, umrle, smece,posete itd. Jedna sala, druga je mozda proradila a mozda i nije. Sestre ne znaju vise gde udaraju od posla. A na hemoterapiji da nema onih dobrih sestara i lekara ja tamo ni garderobu ne bih otvorila. Neznam samo koji ludak uz duzno postovanje drzi onoliku zgradu klinickog centra praznu a ljudi primaju hemoterapiju u suterenu, podrumu. polu raspale zgrade? Mi smo cudo od naroda.

_________________
KO DO SADA NIJE POLUDEO, TAJ STVARNO NIJE NORMALAN


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: dr Mandarić
PostPoslato: Pet Jan 28, 2011 12:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 27, 2011 11:49 pm
Postovi: 3
cuh da je izuzetan hirurg i sve sto sam znala o njemu bilo je "po cuvenju" (zato smo i otisli kod njega). Po mojoj slobodnoj proceni i jeste ali videcemo nadam da ce on raditi ujakovu operaciju .Pitanje je jer covek uskoro ide u penziju...tako kazu
Da ne bi bilo zabune - on je dobar hirurg,( vrlo neposredan u komunikaciji, otvoren i iskren) ali nisam sigurna u tim- utakmicu ne moze da odigra samo centarfor tu su i vezni igraci- a kada ovo kazem mislim na pomocnike, druge lekare koji su bitni u delu nege i citavo medicinsko osoblje.
Mislim da su na tom odeljenju dobri lekari , mada ih ima malo, mozda dvojica,trojica, neki Nikola ( odaje utisak poprilicno rasejanog coveka, ) i Subotic (koji izgleda da i ne operise vec samo pomaze ili ima mozda ima manji broj pacijenata,a pacijenti kao da ga se plase). Subotica nismo hteli jer smo culi da je poprilicno nervozan i a i da radi samo male operacije a kod mog ujaka je veliki tumor. Da li moze neko da mi objasni - Ko je jos u timu za operaciju uz glavnog hirurga? Cula sam da je Moskovljevic dobar...I jos jedno pitanje dok jos nije kasno - Znate li nesto o S. Kamenici?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 127 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: