Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Limfom
PostPoslato: Sre Jan 17, 2007 4:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 16, 2007 3:02 pm
Postovi: 133
DA LI JE TACNO DA JE NON HODGIN LIMFOM NASLEDAN?MAJKA MOG MUZA IMALA JE NH. LIMFOM,NJENA3 BRATA(MAJCINA BRATA)TAKODJE. TAKODJE I NJEGOV BRAT OD TETKE.DALI JE SLUCAJNOST ILI NASLEDNOST U PITANJU.SVI SU BILI PREKO 50 GODINA,SEM TOG BRATA KOJI JE OBOLEO U 25 ,STA JE TU U PITANJU. I KAKVE SU DANAS NADE ZA OBOLELE OD NH, LIMFOMA.DALI JE TACNO ZA NEKU VAKCINU,KOJA JE NAPRAVLJENA U AMERICI??/ HVALA :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 24, 2007 2:37 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 24, 2007 1:45 am
Postovi: 75
porodicno nasledje.......toliko slucajeva u jednoj porodici.......da su bili tumori na razlicitim organima jos i pomozi boze da se svrsta u 'slucajnosti'.........medjutim ovako........jednostavno lose genetsko nasledje............jedino sto moze da se ucini su redovne kontrole clanova porodice........uz takvu porodicnu anamnezu........... :o

sto se vakcine tice........pogotovo sto je izumljena 'u americi'........no comment..........sta god izmisle prvo cemo da propisamo majcino mleko i pare na nos dok dobijemo mogucnosti da je primenjujemo..............


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 27, 2007 10:05 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 16, 2007 3:02 pm
Postovi: 133
:-? Nisam bas najboje shvatila, Jedna bolest ili je nasledna,ili nije nasledna?? Limfom gde spada?Ako nije nasledan,sta se onda ovde u porodici desilo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 27, 2007 12:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 24, 2007 1:45 am
Postovi: 75
pa pazite tumori su posebne vrste bolesti........zvanicni stav WHO(svetske zdravtvene organizacije)je da se smatra da tumori MOGU BITI NASLEDNI U POJEDINIM PORODICAMA.......znaci sa time se jos uvek nije nacisto.................ja licno koliko ste naveli slucajeva u toj porodici smatram da u ovom slucaju jeste nasledno..........pa mi zvanicno jos uvek znamo jako malo o tumorima,ne zna se pouzdano ni uzrok za njihov nastanak.......barem ne za vecinu.............ja licno smatram da ce proci jos mnogo vremena pre nego sto se ta oblast medicine u potpunosti rasvetli............americki predsednik nikson je jos pre trideset godina,ne znam tacnu godinu objavio 'rat' kancerima i izdvojio za ono vreme ogromna sredstva za naucno-istrazivacki rad pod nazivom 'pobedimo rak do kraja godine'.........a od onda je malo toga napredovalo u bilo kom smeru osim malo savremenije hirurgije i terapije,ali nazalost samo u cilju produzenja zivota ali ne i potpunog izlecenja...................


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 27, 2007 1:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 24, 2007 1:45 am
Postovi: 75
pa pazite tumori su posebne vrste bolesti........zvanicni stav WHO(svetske zdravtvene organizacije)je da se smatra da tumori MOGU BITI NASLEDNI U POJEDINIM PORODICAMA.......znaci sa time se jos uvek nije nacisto.................ja licno koliko ste naveli slucajeva u toj porodici smatram da u ovom slucaju jeste nasledno..........pa mi zvanicno jos uvek znamo jako malo o tumorima,ne zna se pouzdano ni uzrok za njihov nastanak.......barem ne za vecinu.............ja licno smatram da ce proci jos mnogo vremena pre nego sto se ta oblast medicine u potpunosti rasvetli............americki predsednik nikson je jos pre trideset godina,ne znam tacnu godinu objavio 'rat' kancerima i izdvojio za ono vreme ogromna sredstva za naucno-istrazivacki rad pod nazivom 'pobedimo rak do kraja godine'.........a od onda je malo toga napredovalo u bilo kom smeru osim malo savremenije hirurgije i terapije,ali nazalost samo u cilju produzenja zivota ali ne i potpunog izlecenja...................


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Limfom
PostPoslato: Pet Jun 09, 2023 12:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 09, 2023 12:06 pm
Postovi: 1
I really like the information you share. I learned a lot of new and useful knowledge from your post. aa route planner


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Limfom
PostPoslato: Sre Nov 29, 2023 11:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 29, 2023 10:59 am
Postovi: 2
I truly appreciate the details you provide. Your post taught me a lot of new and practical information. bitlife


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 97 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: