Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Kombuha
PostPoslato: Pet Jun 26, 2009 2:49 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Dec 12, 2007 10:56 am
Postovi: 85
Ia sam imao maligni anaplasticni astrocitom na mozgu,e sad DRAGOM BOGU HVALA! Iscelio sam se(bar najsavremenija magnetna nemoze da detektuje)E sad posle operacije,silnih zracenja i hemo terapije ,samo pazim na sunce i na ishranu i koristim uvek neki preparat za imunitet inace sam koristio i Todxin2 i puno molitve !.A sad ono glavno pala mi je i kombuha pod ruke kao cudotvorna gljiva.Pitanje:Puna je B vitamina :B1,B2,B3,B5,B6,B12,B15...itd.Kazu Bvitamin je potreban Mozgu! .a,takodje da rani i tumorske celije pa me interesuje misljenje ,kako stucnih lica ,tako i ostalih koji su imali dodira sa ovom bolescu.HVALA UNAPRED! i Pozivam kako bolesne tako i zdrave ajmo svake nedelje na liturgiju! E da! Imam 35 god i dve Sincine! DRAGOM BOGU HVALA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 26, 2009 4:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
Citiraj:
e sad DRAGOM BOGU HVALA! Iscelio sam se
Cime??? Mogao si posle silnih hemo i zracenja da se zahvalis i doktorima koji su te ucinili zdravim covekom. Doktori lece valjda??!!??

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 26, 2009 8:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 26, 2009 7:10 pm
Postovi: 35
peniko je napisao:
Citiraj:
e sad DRAGOM BOGU HVALA! Iscelio sam se
Cime??? Mogao si posle silnih hemo i zracenja da se zahvalis i doktorima koji su te ucinili zdravim covekom. Doktori lece valjda??!!??


Ti mora da si lekar!!! :)
Shto se mog mishljenja tiche,naravo da lekari pomazu,ali te hemoterapije i zrachenja ti pored kancerogenih celija unishtavaju i zdrave tako da je samo do lekara niko se ne bi ni izlechio!Alternativna medicina i snaga volje su chudo i spaz za ozdravljenje! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 26, 2009 8:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 04, 2009 11:16 pm
Postovi: 23
Gluposti! Nauka leči.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 26, 2009 11:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 26, 2009 7:10 pm
Postovi: 35
sanjche je napisao:
Gluposti! Nauka leči.


NIKO NIJE REKAO DA NAUKA NE LECHI,VEC DA TO NIJE JEDINI IZLAZ!

Da nauka lechi 100 posto,moja mama bi josh uvek bila medju zivima,ali hvala Bogu pa je probala i druge stvari i zivela sa karcinomom vishe od 5 godina!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 27, 2009 3:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 04, 2009 11:16 pm
Postovi: 23
jekalina je napisao:
sanjche je napisao:
Gluposti! Nauka leči.


NIKO NIJE REKAO DA NAUKA NE LECHI,VEC DA TO NIJE JEDINI IZLAZ!

Da nauka lechi 100 posto,moja mama bi josh uvek bila medju zivima,ali hvala Bogu pa je probala i druge stvari i zivela sa karcinomom vishe od 5 godina!


A to sigurno nije zato što je dobro reagovala na operaciju/zračenje/hemoterapiju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 27, 2009 10:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 26, 2009 7:10 pm
Postovi: 35
A to sigurno nije zato što je dobro reagovala na operaciju/zračenje/hemoterapiju?[/quote]

Posle zrachenja na grlicu tumor se povukao,ali je dobila nekrozu,pa se su se zatim pojavila 2 tumora na zidovima vagine,pa je i to zracheno,zatim joj je otkazala beshika,pa potom i creva,pa su joj radili operaciju na abdomenu da bi stavili tkz "stomu",sa sobom je morala da vuche i kateter,tako da bi se moglo reci da je vrshila nuzdu u dve kese,a ne u wc-u,zatim je tumor metastazirao i na mozak,bila je u komi nedelju dana i kraj...To je ukratko,u kratkim crtama.

Poenta priche je da zrachenje pomaze,ali isto za sobom povlachi i druge stvari,otkazivanje drugih organa i lechenje drugih bolesti izazvane istim i sa sobom ostavlja ozbiljne posledice po zdravlje.Tumor u nekim sluchajevima biva unishten,ali se javljaju druge komlikacije ako u najgorem sluchaju ne dodje do metastaze.Rekla bih da zrachenje produzava zivot,ali zivot u mukama i bolovima.Chovek na kraju ne umire od raka nego od iscrpljenosti organizma,borbe za zivot i posledica zrachenja i hemoterapije.

Kosh nisam chula da je neko izlechen samo od zrachenja vec je morao da koristi i druge metode,kao shto je,eto,npr ta Kombuha,razne druge gljive,biljke,chajeve,voce,povrce,semenke,sokove...Jednostavno stvari koje jachaju imunitet jer hemoterapija je isto shto i otrov.Unishtava i bolesno i zdravo i sve shto joj se nadje na putu.Bez alternative nema leka..To je jedna i jedina poenta!

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 27, 2009 2:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 04, 2009 11:16 pm
Postovi: 23
Hajde ne lupaj molim te! Alternativa je samo pucanje u prazno. A i šta ste svi navalili na tu hemoterapiju ko da je ne znam ni ja šta. Ok nije ugodna, ali ono od toga se ne umire, jer ti je neće ni dati ako procene da tvoj organizam nije u stanju da je podnese. A korist je 10 puta veća. Ili su lekari psihopate koji obožavaju da ubijaju ljude?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Kombuha
PostPoslato: Sub Jun 27, 2009 4:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Dec 12, 2007 10:56 am
Postovi: 85
Aoj ljudi ,ala ste se zakuvali.Svako neka veruje u ono sta oce i neka se leci kako oce ,ja samo kazem da ljudima fali vere kao sto je i meni u pocetku.Svake nedelje sam u crkvi a po potrebi i osecaju i cesce ,naravno u u manastiru.Meni je GOSPOD pokazao u vise navrata milost ,to nije samo sreca .Posle operacije krenulo je u intezivnoj neplanski i zakovrnuo sam ocima i skoro zavrsio i da me nije GOSPOD u tom trenuku nije odlucio sda me ostavi sa svojom porodicom i da postavi bas onog doktora koji me je radio i ekipu u tom trenutku ,bilo bi Dovidjenja! 8-og avgusta TRNOVA PETKA!Hvala joj BEskrajno! A imam jos primera samo drugi put.Da se razumemo .Zahvaljujem ja i doktorima ,ali sa molim za njih da ih vodi i njihove ruke DRAGI GOSPOD BOG NAS!!!.AMA LJUDI PITAO ZA VITAMIN B iza Kombuhu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 27, 2009 4:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 26, 2009 7:10 pm
Postovi: 35
sanjche je napisao:
Hajde ne lupaj molim te! Alternativa je samo pucanje u prazno. A i šta ste svi navalili na tu hemoterapiju ko da je ne znam ni ja šta. Ok nije ugodna, ali ono od toga se ne umire, jer ti je neće ni dati ako procene da tvoj organizam nije u stanju da je podnese. A korist je 10 puta veća. Ili su lekari psihopate koji obožavaju da ubijaju ljude?!


Pazi,nisam ovde da bih se svadjala i raspravljala,pusti ljude da veruju u shta hoce i da se leche na sve nachine koji su dostupni.Osim toga,svako je individua,chovek za sebe i na svakog sve drugachije deluje.Moje mishljenje je samo drugachije od tvog i to je to.Ja tvoje poshtujem i ti radi kako mislish da je najbolje,ali ako nekom mogu da dam savet i pomognem,to cu i uraditi jer sam mnogo proshla sa svojom majkom kroz tu opaku bolest,sa roditeljima svojih prijatelja i kroz prakse na raznim klinikama i bolnicama...

Dopuniti nauku alternativom,ne moze da shkodi zar ne?Da li je nekom loshe zato shto jede zdravu hranu?Nije!!!Da li si chula da treba jachati imunitet?A kako se to radi?Zdravom ishranom,a ne lekovima!Lekovima lechish bolest,a hranom jachash organizam da istrpi bolest i lekove!
Uostalom,probaj da ne jedesh,da vidimo koliko dugo ce te sluziti zdravlje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 27, 2009 9:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
:D Soneklavir,drago mi je da si se javio i da si dobro.
Znam o cemu pricas,e sada ko hoce da razume...i to je od Gospoda.
Moje iskustvo je sa kombuhom,dobro.Muz i ja smo uzimali i dobro smo se osecali.Pili smo pripremljenu,kupovnu.
Uzimamo sada preparat,za jacanje imuniteta,sa 8 vrsta gljiva,jeste americki,ali se pokazao kao dobar.Moj muz to pije u prolece i primetio je da vec 2 godine nema polensku kijavicu.
Inace,vise od godinu i po,od zavrsenog lecenja,on je dobro i kontrolni rezultati su zadovoljavajuci.
Soneklavir,veliki pozdrav. :D
p.s.velika je Svetinja manastir Vujan,kod G.Milanovca,nalaze se mosti nepoznatog svetitelja iz 13 veka.

_________________
ko otrpi do kraja, spasice se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 27, 2009 11:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
jekalina je napisao:
Dopuniti nauku alternativom,ne moze da shkodi zar ne?Da li je nekom loshe zato shto jede zdravu hranu?Nije!!!Da li si chula da treba jachati imunitet?A kako se to radi?Zdravom ishranom,a ne lekovima!Lekovima lechish bolest,a hranom jachash organizam da istrpi bolest i lekove!
Uostalom,probaj da ne jedesh,da vidimo koliko dugo ce te sluziti zdravlje?


Nekim ljudima je zaista tesko dokazati neke stvari....... :roll: .Imunitet nije nesto sto mozete jacati bilo cime.Imuni odgovor se ne moze modulirati ni kombuhama ,alojom,ajkulinom hrskavicom,beviplexima,vitaminom C.Prica o antitumorskom imunom odgovoru,humoralnom i celularnom imunom odgovoru ,celijama ubicama,glavnom kompleksu tkivne podudarnosti ne dozvoljava laicku interpreteciju da cete bilo cime od ovoga usmeriti reagovanje imunog sistema na maligne celije.Jedino sto mozete ovim uraditi jeste dodati supstrate za regeneraciju zdravih tkiva i talas proliferacije celija posle nekroze usled hemioterapije .A nista od ovoga sigurno nece stimulisati proliferaciju CD 8 T citotoksicnih celija kakav bi bio efekat IL-2.Zato nemojte blago receno siriti dezinformacije o materiji o kojoj nista ne znate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 28, 2009 12:35 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 26, 2009 7:10 pm
Postovi: 35
Pazi ovako...Jako me nervira,ali se srecom ne uzbudjujem zbog ljudi koji odgovaraju i vode bespotrebne rasprave oko ovakvih stvari.Nije problem i ako hocesh da koristimo struchne izraze,ali ovo je forum namenjen,pre svega ljudima kojima je pomoc zaista potrebna i kojima je muka od struchnih naziva i pametovanja.Nije potrebno da koristish latinski,dovoljan je i srpski.Poshtujem tvoje interesovanje za medicnu kao nauku,ali ne i potrebu za dokazivanjem i ogranicheno razmishljanje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 28, 2009 12:43 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 26, 2009 7:10 pm
Postovi: 35
i bash me zivo zanima,vashe strucno mishljenje,kako zdrava hrana moze biti shirenje dezinformacija????!!!!Ako nekom shkodi hrana,molila bih da me upoznate sa tom osobom! :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 28, 2009 12:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 1:34 am
Postovi: 187
Lokacija: Stara Pazova
jekalina je napisao:
Pazi ovako...Jako me nervira,ali se srecom ne uzbudjujem zbog ljudi koji odgovaraju i vode bespotrebne rasprave oko ovakvih stvari.Nije problem i ako hocesh da koristimo struchne izraze,ali ovo je forum namenjen,pre svega ljudima kojima je pomoc zaista potrebna i kojima je muka od struchnih naziva i pametovanja.Nije potrebno da koristish latinski,dovoljan je i srpski.Poshtujem tvoje interesovanje za medicnu kao nauku,ali ne i potrebu za dokazivanjem i ogranicheno razmishljanje!
Samo opusteno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 98 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: