Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Karcinom pluća
PostPoslato: Pet Feb 23, 2007 4:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 20, 2007 1:12 pm
Postovi: 6
Prije pet dana saznali smo da moj tata ima rak. U pitanju su pluća, metastaziro je na kost ( prepone) i izgleda da je malo zahvatio donji dio kičme. Juče su mu uradili biopsiju i na konzilijumu su rekili da mu je svaka sekunda važna. Poslali su ga u Sarajevo na zračenje i hemoterepiju, ali tamo su mu rekli da na terapiju može krenuti tek u srijedu.
Šta da radimo do tada?
Od jučer sam na ovome forumu i pročitala sam svašta. Interesuje me koja je klinika najbolja za lječenje raka.
Od čega sve zavisi ozdravljenje?
Šta uopšte da radim??????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 24, 2007 1:56 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 24, 2007 1:45 am
Postovi: 75
na zalost ne mozete da radite apsolutno nista do srede :(
jer to je bolest(pogotovo u tom stadijumu sa izrazenim metastazama)
kod koje nekoliko dana ne igra apsolutno nikakvu ulogu...........
na zalost kao zdravstveni radnik znam da se u takvoj situaciji malo sta moze uciniti,samim tim sto se karcinomi pluca otkrivaju relativno kasno....sto se da primetiti iz same cinjenice da su vec nastupile metastaze........
sama prognoza bolesti zavisi prvenstveno od tipa karcinoma i da li su celije manje ili vise diferentovane(sto je manja diferentovanost prognoza je gora jer se brze mnoze) i toga koliko je plucnog tkiva zahvaceno......... takodje iz iskustva na zalost znam da operacija u ovom slucaju gotovo sigurno otpada kao mogucnost tako da presotaje terapija zracenjem ili polihemio terapija.......koja ipak u vecini slucajeva daje jako slabe rezultate.........
ovde mi se ipak kao najveci problem cini meta na kicmenom stubu koji moze izavati najvece probleme zbog same lokalizacije..........
sto se klinika tice ne znam kakvo je stanje u bosni i hercegovini ali znam da kod nas instituti u beogradu i sremskoj kamenici jesu najbolje moguce opcije................


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 26, 2007 2:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 20, 2007 1:12 pm
Postovi: 6
Hvala na odgovoru.
U Bosni je katastrofa što se tiče liječenja, jer se doktori na vrijeme moraju podmititi da te ne bi maltretirali, kao što su mog tatu. On je otišao do Sarajeva da bi mu ta doktorica rekla da on nije trebao dolaziti već da je njoj potreban samo nalaz. I da aparat radi samo do 12 sati, i tako. Sada će izgleda ići u Njemačku, ako nas ne prevare, jer svi imaju neko rješenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom pluća
PostPoslato: Pet Okt 07, 2011 12:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2011 12:28 am
Postovi: 3
Mom dedi su konstatovali planocelularni karcinom pluca,medjutim od hemoterapije se ta 'mrlja' na plucima umanjila... sada doktori preporucuju operaciju. Interesuje me kolika je stopa uspesnosti tih operacija?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 57 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: