Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 233 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 25, 2007 4:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Ajde sad neko da me u doba visokih tehnologija obavesti kako da obrisem poruku na forumu? Ne vidim dje da kliknem :oops:


Poslednji put menjao Kajalena dana Čet Okt 25, 2007 4:36 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 25, 2007 4:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
ponekad imam utisak da sam usamljeni slucaj prirodnjaka koji se bori protiv zaostalih vetrenjaca (citaj Dr) u vremeu HiTec-a.

Paa, nisi usamljeni... ja kapiram da je sve vise ljudi koji barem delimicno stvar uzimaju I U SVOJE ruke... Sa starijim generacijama je teze, zbog jezika i kompjuterske nepismenosti, ali znam mnogo mladih koji ne veruju citavih 100% nicemu doktorskom, no sve provere i sami... Desava se da od dr dobijes upravo ono sto u tom trenutku nikako ne bi smeo... Tako se jedan moj drug nedavno samospasio nakon operacije (nije rak, o kostima se radi), dobivsi antibiotik koji bas nikako u njegovom slucaju nije smeo biti prepisan, a koji se na Ortopedskoj u BG-u stancuje svima redom, bez razlike i bez obracanja paznje na ceo organizam - gledaju ljudi samo tu kost, sto je opsta moda... Ode on slucajno kuci na vikend i sedne na net, kad ima sta da vidi (da ne detaljisem sad medicinski) - prestane da pije i, vrativsi se u bolnicu, kaze sta je nasao - na sta mu nonsalantno daju drugi, ne trepnuvsi... a da je to bila neka baba koja nema pojma, bilo bi bogme zescih problema... za koje bi oni naravno rekli da su se desili sami od sebe, sta oni tu mogu...

Daleko sam od toga da sam kompletno natakarena (izraz iz Nadrealista 3, ko zna) na doktore, narocito ne na SVE svetske (ovde u NL recimo imam dodira sa TOTALNO drugacijom strujom, razlike u poredjenju sa nasima su NEVEROVATNE, kako u pristupu, tako i u terapijama koje dobijas - ne pricam o raku, tu nemam iskustvo), samo kazem da nista nije konacno ni Bogom dano, da se sve treba preispitati i da u svakoj od bolesnickih prica ucestvuje MNOGO vise faktora od onih koje (nasa) zvanicna medicina uzima u obzir...

GDE su kod nas orto-doktori? U NL u zvanicnoj bolnici, kad ti nadju rak, dobijes foldere koji te upucuju i na orto-medicinu (koja ne iskljucuje zvanicne metode, vec deluje PARALELNO), sa sve adresama i sajtovima, jer to su takodje zvanicni doktori, a ne vracare i bajare... Pa nisi prepusten pricama baba sa pijace o tome da je dobro ovo ili ono, no imas i posebnog doktora sa diplomom (struke koja u nas ne postoji i zvanicna medicina jos uvek joj se nazalost podsmeva), koji ZNA sta prica i kako to deluje...

Nekad me zaista uplasi ta uskousmerenost ka klasicnoj medeicini...kao da oni prave lekove od svemirskih supstanci...majka mu stara.Jedino sto, vecina njih cats izuzetcima , zna jeste da te izroka,za svaki slucaj, sa dve ture antibiotkia, preventivno a na radost i opste blagostanje dobropoznatog filtera JETRE.

Pazi ovaj primer - NL spada u evropsku zemlju sa najmanjom upotebom antibiotika. NEMA SANSE da ga dobijes, ali nikako, sem ako je mnogo strasno... a kad ga dobijes, svi te na poslu sazaljivo gledaju, kao da si u najmanju ruku poslat na zracenje... i onesvescuju se kad cuju KOLIKO mi u Srbiji cesto antibiotika pijemo, kao i to da narod ladno sam ulazi u apoteku i kaze (ja cula): Staima te od antibiotika za...? - sam svoj doktor... malko te zagrebe gr'oce, ti drmnes neki antibiotik na svoju ruku... Jer te ni lekar nece otpustiti a da ti ne da bas nista... Ovde, recimo, kod infekcije mokracnih kanala, javis se dr-u, pa prvo nekoliko dana moras da rokas uzasno puno tecnosti, da pijes Cranberry kapsule i udarne doze Vitamina C. E, ako to ne uspe a ti i dalje kukas, onda ti daju antibiotik (a ovo prvo ume da uspe, da vam kazem)... E, to se kod nas ne desi nikad, nego ako dodjes, bices sasvim sigurno otrovan.

Dodje mi da iskopiram sve knjige koje sam proctala na temu lecenja raka a koje su pisali bas oni koji su uspeli da se izlece...i da ih posaljem na adrese ustanova u Srbiji...

Eh... koliko puta cujem od svesnijih i pismenijih pacijenata, da se osecaju vecim strucnjacima za sopstvenu bolest od doktora koji ih leci... A ovo za uskost nasih doktora mnogo je strasno... sto ja, nazalost, ne znadoh dok ne odoh...

ali avaj, nasi cenjeni lekari verovatno lose stoje sa engleskim jezikom, a i sto bi ga znali kad su naucili ruski...ma da bar citaju ruske knjige na tu temu, Rusi su cudo od naroda...

Da se citaju Rusi, znalo bi se barem za biomagnetizam, ako ni za sta drugo...

Bilo kako bilo oni rade u bolnicama ...i kasne sa dijagnozama, ko zna mozda im je i rendgen jos uvek suvise alternativan.

Samo 2 nedelje kontakta u vezi sa majcinim problemom po bolnicama i drugim zdravstvenim ustanovama beogradskim ucinile su da o tome mogu da napunim stranice foruma... a da u vezi sa nasim zdravstvom ne kazem skoro nista pozitivno. Kad rece rendgen, setih se jednog od dogadjaja iz plejade: hodnik na Onkoloskom, sedi trudnica i sa rodjakom ceka (Godoa). Rodjak je zabrinut sto je trudnica a u blizini se desavaju (verovatno) zracenja, pa pita razne zaposlene po hodniku da li je to za nju opasno. Odgovori se krecu u dijapazonu: (podsmesljivo) "Pobogu, pa jel vidite da imamo zastitu?" do: "DA LI STE VI NORMALNI, MOMENTALNO NEKA BEZI NAPOLJE!!!" Imala sam prilike uporediti recimo zastitu od magnetne rezonance ovde u NL i u BG-u - tuzne li razlike, zna se na ciju stetu...

A taj caj od rastavica, jel to specijalno za rak ili...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 25, 2007 4:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
ponekad imam utisak da sam usamljeni slucaj prirodnjaka koji se bori protiv zaostalih vetrenjaca (citaj Dr) u vremeu HiTec-a.

Paa, nisi usamljeni... ja kapiram da je sve vise ljudi koji barem delimicno stvar uzimaju I U SVOJE ruke... Sa starijim generacijama je teze, zbog jezika i kompjuterske nepismenosti, ali znam mnogo mladih koji ne veruju citavih 100% nicemu doktorskom, no sve provere i sami... Desava se da od dr dobijes upravo ono sto u tom trenutku nikako ne bi smeo... Tako se jedan moj drug nedavno samospasio nakon operacije (nije rak, o kostima se radi), dobivsi antibiotik koji bas nikako u njegovom slucaju nije smeo biti prepisan, a koji se na Ortopedskoj u BG-u stancuje svima redom, bez razlike i bez obracanja paznje na ceo organizam - gledaju ljudi samo tu kost, sto je opsta moda... Ode on slucajno kuci na vikend i sedne na net, kad ima sta da vidi (da ne detaljisem sad medicinski) - prestane da pije i, vrativsi se u bolnicu, kaze sta je nasao - na sta mu nonsalantno daju drugi, ne trepnuvsi... a da je to bila neka baba koja nema pojma, bilo bi bogme zescih problema... za koje bi oni naravno rekli da su se desili sami od sebe, sta oni tu mogu...

Daleko sam od toga da sam kompletno natakarena (izraz iz Nadrealista 3, ko zna) na doktore, narocito ne na SVE svetske (ovde u NL recimo imam dodira sa TOTALNO drugacijom strujom, razlike u poredjenju sa nasima su NEVEROVATNE, kako u pristupu, tako i u terapijama koje dobijas - ne pricam o raku, tu nemam iskustvo), samo kazem da nista nije konacno ni Bogom dano, da se sve treba preispitati i da u svakoj od bolesnickih prica ucestvuje MNOGO vise faktora od onih koje (nasa) zvanicna medicina uzima u obzir...

GDE su kod nas orto-doktori? U NL u zvanicnoj bolnici, kad ti nadju rak, dobijes foldere koji te upucuju i na orto-medicinu (koja ne iskljucuje zvanicne metode, vec deluje PARALELNO), sa sve adresama i sajtovima, jer to su takodje zvanicni doktori, a ne vracare i bajare... Pa nisi prepusten pricama baba sa pijace o tome da je dobro ovo ili ono, no imas i posebnog doktora sa diplomom (struke koja u nas ne postoji i zvanicna medicina jos uvek joj se nazalost podsmeva), koji ZNA sta prica i kako to deluje...

Nekad me zaista uplasi ta uskousmerenost ka klasicnoj medeicini...kao da oni prave lekove od svemirskih supstanci...majka mu stara.Jedino sto, vecina njih cats izuzetcima , zna jeste da te izroka,za svaki slucaj, sa dve ture antibiotkia, preventivno a na radost i opste blagostanje dobropoznatog filtera JETRE.

Pazi ovaj primer - NL spada u evropsku zemlju sa najmanjom upotebom antibiotika. NEMA SANSE da ga dobijes, ali nikako, sem ako je mnogo strasno... a kad ga dobijes, svi te na poslu sazaljivo gledaju, kao da si u najmanju ruku poslat na zracenje... i onesvescuju se kad cuju KOLIKO mi u Srbiji cesto antibiotika pijemo, kao i to da narod ladno sam ulazi u apoteku i kaze (ja cula): Staima te od antibiotika za...? - sam svoj doktor... malko te zagrebe gr'oce, ti drmnes neki antibiotik na svoju ruku... Jer te ni lekar nece otpustiti a da ti ne da bas nista... Ovde, recimo, kod infekcije mokracnih kanala, javis se dr-u, pa prvo nekoliko dana moras da rokas uzasno puno tecnosti, da pijes Cranberry kapsule i udarne doze Vitamina C. E, ako to ne uspe a ti i dalje kukas, onda ti daju antibiotik (a ovo prvo ume da uspe, da vam kazem)... E, to se kod nas ne desi nikad, nego ako dodjes, bices sasvim sigurno otrovan.

Dodje mi da iskopiram sve knjige koje sam proctala na temu lecenja raka a koje su pisali bas oni koji su uspeli da se izlece...i da ih posaljem na adrese ustanova u Srbiji...

Eh... koliko puta cujem od svesnijih i pismenijih pacijenata, da se osecaju vecim strucnjacima za sopstvenu bolest od doktora koji ih leci... A ovo za uskost nasih doktora mnogo je strasno... sto ja, nazalost, ne znadoh dok ne odoh...

ali avaj, nasi cenjeni lekari verovatno lose stoje sa engleskim jezikom, a i sto bi ga znali kad su naucili ruski...ma da bar citaju ruske knjige na tu temu, Rusi su cudo od naroda...

Da se citaju Rusi, znalo bi se barem za biomagnetizam, ako ni za sta drugo...

Bilo kako bilo oni rade u bolnicama ...i kasne sa dijagnozama, ko zna mozda im je i rendgen jos uvek suvise alternativan.

Samo 2 nedelje kontakta u vezi sa majcinim problemom po bolnicama i drugim zdravstvenim ustanovama beogradskim ucinile su da o tome mogu da napunim stranice foruma... a da u vezi sa nasim zdravstvom ne kazem skoro nista pozitivno. Kad rece rendgen, setih se jednog od dogadjaja iz plejade: hodnik na Onkoloskom, sedi trudnica i sa rodjakom ceka (Godoa). Rodjak je zabrinut sto je trudnica a u blizini se desavaju (verovatno) zracenja, pa pita razne zaposlene po hodniku da li je to za nju opasno. Odgovori se krecu u dijapazonu: (podsmesljivo) "Pobogu, pa jel vidite da imamo zastitu?" do: "DA LI STE VI NORMALNI, MOMENTALNO NEKA BEZI NAPOLJE!!!" Imala sam prilike uporediti recimo zastitu od magnetne rezonance ovde u NL i u BG-u - tuzne li razlike, zna se na ciju stetu...

A taj caj od rastavica, jel to specijalno za rak ili...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 25, 2007 4:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
(greska)


Poslednji put menjao Kajalena dana Čet Okt 25, 2007 4:42 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 25, 2007 4:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
(greska - O, KAKO SE BRISE PORUKA? :cry: )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 27, 2007 3:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 25, 2007 4:24 pm
Postovi: 2
Stric mi je osetio prve tegobe pre sedam meseci koje su se manifestovale u vidu teskog gutanja i zastajanja hrane u grlu i povremenog kaslja. Nakon ostavljanja cigareta stanje se pogorsalo.

U zdravstvenom centru Loznica odstranjena limfna zlezda vrata i poslat na patohistoloski nalaz.

Izvestaj patohistoloskog nalaza je sledeci:

Maligna neoplazma limfnog cvora koja najverovatnije predstavlja metastazu anaplasticnog karcinoma, ali diferencijalno u obzir dolazi i limfom visokog stepena maligniteta.

U junu ispitivan u klinickom centru za plucne bolesti Beograd.

DG Karcinoma bronchogenes microcellulare

Posle imunofenotipizacije je zakljuceno da se radi o sitnocelijskom karcinomu bronhogenog porekla, a iskljuceni su limfom i sarkom

Uradjena je prva serija hemioterapije na koju nije zadovoljavajuce reagovao. Zatim su promenili terapiju. Po zavrsetku terapije uradjen skener. Na nalazu stanje se pogorsalo, a sada ima i promene na jetri. Danas su mu na klinickom centru preporucili zracenje.

Molim Vas za pomoc sto HITNIJE, SVAKI SAVET JE DOBRODOSAO!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 31, 2008 10:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 31, 2008 10:14 pm
Postovi: 3
Lokacija: Germany
....znam da postoje mnogi skepticni ljudi
kada su ovakve stvari u pitanju,ali postoji
covjek koji zaista lijeci sve bolesti bez ikakve
novcane nadoknade,dovoljno je da ga vidite ili
poslusate njegov glas sa kasete.Ono sto vi trebate da
uradite jeste da vjerujete u sebe i tu snagu koju
pokrene u vama.Ne znam da li postoji stranica na
nasem jeziku ali pretpostavljam da mnogi od vas govore
englesi ili njemacki.Evo stranica i ne kosta vas nista
da pogledate i procitate izjave ljudi koji su bolovali
od raznoraznih bolesti i dolascima kod Brace bolest
je blagovremeno nestajala.Licno poznajem ljude koje je
izlijecio od karcinoma pluca / u pitanju je ljekar-hirurg iz
Njemacke kojem su njegovi drugari ljekari dali jos samo
tri mjeseca zivota/ Necu mnogo da pisem....POGLEDAJTE i
sami odlucite da li je to put kojim biste mogli krenuti u sretnije
sutra.Svima zelim mnogo,mnogo zdravlja ,srece i svakog dobra

www.braco-info.com

P.S
Braco je nase gore list :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 01, 2008 2:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
Da to nije Ratko Mladic?? Vidim da je carobnjastvo i okultizam popularan medju nasim haskim optuzenicima :lol: :lol:

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 01, 2008 3:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
Pazi ovo!!!

Citiraj:
The energy could overburden children, so the sessions are not open for visitors under the age of 18 and for women who are pregnant (not after the third month). For your children and for other people who are not able to attend a session, you can bring photos, which you will carry in your hands during the session.


Kakav kralj... Bas sam veceras gledao epizodu Dosijea X kada neki lik dodirom leci i ozivljava ljude, a njegov ocuh svestenik zivi u gajbi slicnoj Madoninoj u Monte Karlu i vozi se u automobilu sa tipa 16 vrata.. Mnogo mi je ovo slicno, samo sto Cudotvorni Braca verovatno nema ocuha, a one "klinike" se otvaraju same od sebe :lol: :lol: :lol: Preporucujem svima da pogledaju, mnogo je dobro. Taman mislis da je svet dodirnuo dno, a onda se pojavi Cudotvorni Braca i spusti ga jos malo.. Sta li je sledece?? :lol: :lol:

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 01, 2008 9:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 31, 2008 10:14 pm
Postovi: 3
Lokacija: Germany
peniko je napisao:
Da to nije Ratko Mladic?? Vidim da je carobnjastvo i okultizam popularan medju nasim haskim optuzenicima :lol: :lol:


Dobro jutro Peniko,

ne bih ja da ulazim u konfliktne situacije
niti u dugotrajne rasprave niti na ovu,niti na
bilo koju drugu temu.Zeljela sam jednostavno
da ostavim stranicu da ljudi sami pogledaju i
odluce se dal´l je to za njih ili ne.Ono sto ti
mogu reci,a stoprocentno je istinito jeste da
hiljade i hiljade ljudi dolaze i pronalaze spas,a
da pri tome Braco nema NITI JEDNU JEDINU
REKLAMU U NOVINAMA,TV-u i da veeeeeeliki broj
ljekara odlazi upravo kod Brace.Moja najbolja
prijateljica iz Bg radi u bolnici vec godinama,
sama je bila zbog nesrecnog udesa "slucaj koji
ce zavrsiti u invalidskim kolicima" i zahvaljujuci
dragom Bogu i Braci,danas je to srecna zena koja
radi svoj posao,putuje i bez jedne jedine operacije
uspjela je...Slucajeva ti mogu navesti jos dosta
jer se citav jedan tim strucnjaka u Bazelu bavi
"fenomenom Braco" ...Znaci ne radi se o nekim
zatucanim sistemima zavedene mase ljudi.Dodjes
i ako osjetis pomoc dodjes opet,ako ne... :(
Nije sudjeno...Znam da s´ punim pravom ostavljas
ovakve komentare,ja sam bila skepticna na pocetku,
ali u danasnje vrijeme pronaci sebe je najtezi zadatak.

Veliki pozdrav tebi i svim forumasima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 01, 2008 10:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 27, 2008 12:00 pm
Postovi: 133
Probajte prvo sa hemoterapijom.To Vam mozda može pružiti nadu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 01, 2008 2:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
Cudi me da ovakve ne hapse u civilizovanim zemljama... Interesantno je to sto ovakve pojave nikada ne kazu nesto vise o metodi kojom lece. I super mi je ona fora sa simbolicnim prilozima "cisto da se pokriju troskovi". Pa i onaj svestenik u Dosijeu X je samo skupljao priloge u tanjiricu. Ne zelim da iko misli da sam neki zaludjenik tom serijom, nego samo izvlacim paralele izmedju dve budalastine. I dobri su mi ovi strucnjaci i naucnici koji se bave "Bracom Allmighty". To mi malko lici na one stomatologe i doktore ORL koji se pojave u reklamama za Orbit i kazu ono za sta su placeni. U svojim bransama oni su mediokriteti, ali dovoljno je da im ispred imena i titule neko stavi "znameniti" i nasminka ih i postavi u neku fensi ordinaciju, pa da ona gluplja polovina ljudi odma' potrci da kupi Orbit pa dalje u svet pun magicnih isceljenja i u svet bez karijesa.

LJUDI PERITE ZUBE I IDITE NA HEMOTERAPIJE. TO JE JEDINO STO VAM MOZE POMOCI DA IZBEGNETE KARIJES I SMRT. ORBIT I BIOENERGIJA JEDNOSTAVNO NE LECE.

Sto se Vas tice ARIJA, covek moze biti zaveden na mnogo nacina. Ono sto medicina (necu da kazem zvanicna, posto postoji samo jedna kao takva, sve ostalo su vradzbine) poznaje i priznaje je autosugestija koja je svakako veoma bitan faktor u lecenju. I sam sam imao prilike da se sretnem sa njom. Bolovao sam od koksaki virusa. Sigurno 5-6 meseci nisam znao da ga imam. Osecao sam se lose, ali sam i dalje mogao da ustrcim uz stepenice, igram basket i plivam. Od momenta kada sam saznao da imam koksaki i sta to, zapravo, znaci, vise nisam imao snage ni za autobusom da potrcim. Prosto sam rekao sebi da nemam snage za tako nesto i ostao sam bez nje.

Sto se ove teme generalno tice, napisao sam par radova na razne teme raznih oblasti fizike (jedan je bio "Organska materija u prenosu i skladistenju energije") i voleo bih da licno upoznam i porazgovaram na temu fizike sa nekim ko tvrdi da postoji neka "nevidljiva energija" mozdanih talasa, kosmosa ili cega vec, koja leci i koncentrise se u jednoj individui (u ovom slucaju "Braci Cudotvorcu). Voleo bih takodje da upoznam i nekoga ko tvrdi da biomagnetizam (Vitafon i slicno...) leci tako sto se menja magnetno polje svake celije i onda odumire rak?!? Pricao sam sa jednim biomagnetistom (il' sta je vec), koji ima ordinaciju u mojoj ulici i za pola sata sam pokopao (naravno naucnim dokazima) sve njegove teorije o magnetnom polju celije. Ljudi, nemojte se igrati izlecenjima i zivotima vasim i vasih najblizih.

Procitao sam i post "goce76" i zgranut sam. Kako je napisan 2006, pretpostavljam da oboleli gospodin vise nije sa nama.
A VAMA GOCO, VASOJ MAJCI I VASEM BRATU, AKO IKADA PROCITATE OVO, TREBA SUDITI ZA UBISTVO SA UMISLJAJEM.
Pozz svima

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 01, 2008 4:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Ja se zaklinjem da cu odmah da prestanem da se bavim medicinom ako mi se ovo dokaze:

Citiraj:
Licno poznajem ljude koje je izlijecio od karcinoma pluca / u pitanju je ljekar-hirurg iz Njemacke kojem su njegovi drugari ljekari dali jos samo tri mjeseca zivota


Dajte ime i prezime, skeniirane originale dokumentacije o ucinjenoj dijagnostici (obavezno CT ili MR, obavezno bronhoskopija i patohistoloski nalaz), kao i potpisane i overene dokaze da pacijent nije isao na hemoterapiju, radioterapiju i operativno lecenje. Takodje, dajte uporedne naknadne CT ili MR snimke i dokaz o petogodisnjem prezivljavanju bez recidiva.

U protivnom, i ja sam do sada izlecio dva miliona ljudi od raka mozga, pluca i debelog creva, sve same lekare i nobelovce, imam najjace psiho-bioenergetsko polje na svetu i mozete se najaviti za tretman zatvoren za javnost na moj telefon, po ceni od 300 evra za sat vremena terapije koju ne zelim da otkrijem i podvrgnem bilo kakvom ispitivanju!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 01, 2008 11:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 31, 2008 10:14 pm
Postovi: 3
Lokacija: Germany
Postovani Peniko,

osjecam se duznom samo za jedno malo ljudsko
izvinjenje sto sam sebi dala za pravo da u obracanju
predjem odmah na "perti".Naravno,Vi imate pravo na Vase
misljenje i postujem.Ne dolazim iz branse koja se bavi
medicinom,naucnim istrazivanjima,a ne spadam bas ni u red
onih koji su upustaju u diskusije ukoliko nisam dovoljno
informisana.Bavim se vrstom umjetnosti koja me nimalo
ne ogranicava ...cak sta vise...Ako neko radi iskljucivo na osnovu
sistema "usmene propagande" sto bi u nasem narodu rekli
"prica od usta do usta" i samo na osnovu toga uspijeva da se
odrzi godinama....Zapitala bih se da sam na Vasem mjestu.
Mozete li Vi sami sebe "autosugestivno" natjerati da placete
kao kisa,da Vam se nalazi promjene nakon par dolazaka,
da bacite medikamente bez kojih niste mogli da zamislite dan?!?
Nije u pitanju "bioenergija"...ako se upustite bilo kada malo dublje
u ovu temu...pronaci cete odgovor...Sudbina se ne moze promijeniti
ali ublaziti ?!? No,dobro...Ne bih sigurno sebi dala tu slobodu da se
ukljucim na ovako ozbiljan forum niti temu samo da bih zagolicala
nekom mastu....

@dr.ivica

Svi ljudi koji dodju u kontakt sa Bracom sami
donesu i priloze svoje dijagnoze prije i poslije,
preko 200 dokumentovanih video zapisa ...nije mala
stvar,samo ,Postovani dr., Braco ne uzima niti jednog
jedinog centa za svoj rad i sam ne garantuje
nikome izlijecenje...Oni koji se izlijece nastave da
dolaze iz zahvalnosti,oni koji ne nadju sebe u toj prici
dodju nekada,a mozda ni tada :)
Imate veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 02, 2008 3:14 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
ARIJA, ne mogu, a da ne postavim neko pitanje... Prvo, ne osporavam Vasu zelju da pomognete, cak naprotiv... Samo me zanima da li vam je ikada palo na pamet da bi bilo moguce da neko falsifikuje te rezultate, samo da bi povecao broj ljudi koji dolaze na seanse, a samim tim i broj "dobrovoljnih priloga"?

Sledeca situacija... Npr: Nekome nije dobro. Carobnjaci, vestice, druidi i beli magovi su mu isprali mozak kako medicina ne pomaze, vec, zapravo, ubija. On, podlozan takvim uticajima, odgajan da veruje u okultno i natprirodno, odlazi kod Merlina, Brace, Aspiriniksa, Baba Vange... Trosi npr. 500 evra na priloge, pomoci i sl. Poboljsanja naravno nema. Svestan je da je pogresio, ali mu ljudska sujeta ne dozvoljava da se obrati bliznjima recenicom: "Ja sam budala. Dadoh 500 evra, ispado' budala, a sad cu i da umrem posto nisam otisao kod lekara", vec kaze "Saman me je oblio nekom kosmickom energijom i izlecen sam." Onda se lekari potrude, operisu ga, daju mu hemoterapiju i on se oporavi. Kome ce pripisati zasluge?? Braci ili lekarima??

To je jedna jako lukava shema koja pocinje sa dobrim marketingom (a najbolji je "od usta do uveta"), mrezom saradnika koji se trude da unesreceni poveruje u cudotvorne moci i iscelenja i vestim govornikom (koji mora da bude osoba koja je u stanju da manipulise masama (bilo koji vest politicar bi bio dovoljan)), nastavlja se sugestijom, a kao odgovor na dobru sugestiju ide i tvrda autosugestija unesrecenog, vera bez razloznog skepticizma, a zavrsava se sujetom unesrecenog i na kraju lazima (kako sebe, tako i okoline).

Primetio sam da Braca operise po Nemackoj, Austriji i bliskim zemljama. To su inace zemlje u kojima radi veliki broj nekvalifikovanih radnika koji su otisli sa ovih nasih prostora. Ljudi koji migriraju u npr. Nemacku (slobodno mogu reci u 80% slucajeva) su uglavnom deca zemljoradnika, sa zavrsenom osnovnom skolom, koji idu da rade fizicke poslove. Posli su sa istoka Srbije, odakle su povukli neka malo drugacija moralna nacela, obicaje, nacin ponasanja i verovanja. Takodje znamo da je na istoku Srbije najzastupljenije verovanje u okultno, sto proistice iz vlaske kulture koja preovladava na tim prostorima. Slicno vazi i za neka podrucja u BiH i Kosovo. Ukratko, to je okruzenje gde se veruje u magiju i gde je sramota priznati neuspehe i greske. Buduci da je Braca namirisao zajednicu koja je jako podlozna veri u okultno i koja je funansijski solidno situirana, a stavila bi prioritet u raspolaganju novcem i imovinom na ovakve stvari u odnosu na neko realno dobro, zaista i ne vidim nacin kako bi mogao da omane. A sto se mreza prevarenih vise siri, sto je veci broj onih koji su dosli do stadijuma da lazu cak i sami sebe, to je lakse uvuci nove podlozne ljude u to i sugerisati im brojem koji se stalno povecava.

Inace, vesci, druidi, carobnjaci i beli magovi se reklamiraju "od usta do uveta" samo zato sto im je zakonom zabranjeno da se reklamiraju na bilo koji drugi nacin. A i ako tvrdite da se prezentuje javnosti samo putem usmene propagande, zasto covek onda ima svoj, za jednog iscelitelja koji ne uzima ni dinara, vrlo skupo uradjen sajt upotpunjen sa multimedijalnim sadrzajima?

Poznato je da u Srbiji ordinira mnogo carobnjaka, druida, magova, vestaca i iscelitelja. Svaki od njih ima svoju klijentelu. Da li to znaci da su svi oni zapravo pravi??? Ako nisu, a "Braca Svemoguci Boziji Poslanik" jeste, kako cete opravdati one horde ljudi koje tvrde da je bas njihov vilenjak pravi, a ne Braca?? Da li se Vi samo jedna od 1000000 onih koji veruju u jednog od 1000 carobnjaka?? To je, draga ARIJA, pitanje koje cete najiskrenije morati da postavite sama sebi. Zaista vam zelim sve najbolje. Pozdrav

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 233 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: