Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: velika dioptrija
PostPoslato: Sre Nov 05, 2008 7:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 05, 2008 6:46 pm
Postovi: 4
Ja sam primetila da moja petogodisnja cerka ponekad gleda razroko.i zbog toga sam je odvela kod lekara.Doktor nam je rekao da ce morati nositi naocare i da narednih 5 dana stavljamo kapi cerki kako bi se rasirile zenice za pregled.Kad smo bili na pregledu dobili smo sledecu dioptriju:


atropin

D / +7,0____ L / + 3,0
D / +9,0____ L / +3,0

Nadam se da sam dobro procitala ovo sto pise iznad brojeva,pise i nesto iznad ovih drugih brojeva samo sto je necitko.Nadam se da sam vam dala dovoljno informacija da bise mogli da mi rastumacite dijagnozu.Doktor je reka da na jedno oko bas lose vidi.Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: velika dioptrija
PostPoslato: Sub Nov 22, 2008 12:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 11:30 pm
Postovi: 10
Lokacija: Novi Sad
mamanjina je napisao:
Ja sam primetila da moja petogodisnja cerka ponekad gleda razroko.i zbog toga sam je odvela kod lekara.Doktor nam je rekao da ce morati nositi naocare i da narednih 5 dana stavljamo kapi cerki kako bi se rasirile zenice za pregled.Kad smo bili na pregledu dobili smo sledecu dioptriju:


atropin

D / +7,0____ L / + 3,0
D / +9,0____ L / +3,0

Nadam se da sam dobro procitala ovo sto pise iznad brojeva,pise i nesto iznad ovih drugih brojeva samo sto je necitko.Nadam se da sam vam dala dovoljno informacija da bise mogli da mi rastumacite dijagnozu.Doktor je reka da na jedno oko bas lose vidi.Unapred hvala.


uuuu kolka dioptrija sa cilidrom(nepise mozda jos neki stepen pored tipa 0 ili 45 ili 90 nprimer )...Htela ne htela, tvoja cera mora da nosi naocare malo duze od tih 5 godina da bi korigovala sve to...moja topla preporuka plasticni ram sa flexom i obavezno neka kvalitetna stakla i plasticna stakla inace ce jos staklo, jako biti tesko...jel je dioptrija jako velika :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: velika dioptrija
PostPoslato: Sub Mar 12, 2011 11:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 12, 2011 11:07 pm
Postovi: 4
mamanjina je napisao:
Ja sam primetila da moja petogodisnja cerka ponekad gleda razroko.i zbog toga sam je odvela kod lekara.Doktor nam je rekao da ce morati nositi naocare i da narednih 5 dana stavljamo kapi cerki kako bi se rasirile zenice za pregled.Kad smo bili na pregledu dobili smo sledecu dioptriju:


atropin

D / +7,0____ L / + 3,0
D / +9,0____ L / +3,0

Nadam se da sam dobro procitala ovo sto pise iznad brojeva,pise i nesto iznad ovih drugih brojeva samo sto je necitko.Nadam se da sam vam dala dovoljno informacija da bise mogli da mi rastumacite dijagnozu.Doktor je reka da na jedno oko bas lose vidi.Unapred hvala.



Ovo je jako velika dioptrija. Ja vam savjetujem da vježbate oči dok je još mlada jer doktori kažu da su najveće šanse da se dioptrija ispravi dok si još dijete. Ja isto imam veliku dioptriju. -12,6 na jedno oko, -11, 2 na drugo, a cilindar -3 na obadva oka(trenutno nemam povijest bolesti pa ne znam točno kolika je). Ja sam počela nosit naočale sa 6 godina(sada imam 23), a tada mi je dioptrija bila otpilike -2 i od tada se postupno povečavala. Nosila sam i kontaktne leće, ali sam odustala jer sam se bojala da mi nebi oštetile rožnicu jer su bile jako nelagodne za nositi.
To nikada nije dokazano ni da naočale ni da leće da ispravljaju vid. Ja sam nosila leće, a istovremeno mi se dioptrija povećavala. Tako da savjetujem da ih curica bolje ne nosi jer uzalud je trošiti novce.
Voljela bih kad bi se još netko javio sa isto tako velikom dioptrijom preko -10 da malo kaže kako je njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: velika dioptrija
PostPoslato: Sub Mar 12, 2011 11:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Ne brinite puno,najvaznije je da dete bude pod nadzorom oftalmologa i da se ne napravi neki propust-na primer da se detetu da manja dioptrija nego ona sto je nadjena pri sirenju zenica ili da se propusti zatvaranje oka,tj.okluzija flasterom.Detetu nece rasti dioptrija vec ce se smanjivati do zavrsetka puberteta.Razrokost se moze izgubiti ukoliko se sve pravilno uradi,mada se moze desiti i da ostane i tada bi dosla u obzir operacija.Ali,o tome ne treba razmisljati dok se vid ne popravi.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: velika dioptrija
PostPoslato: Ned Mar 13, 2011 12:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 12, 2011 11:07 pm
Postovi: 4
Jel vi hočete reći da će se vid kod djece 100% ispraviti ako se nosi naočale i vježba oko?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: velika dioptrija
PostPoslato: Ned Mar 13, 2011 11:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Ukoliko su oci anatomski zdrave kao i funkcija vidnih puteva i centara ,izlecenje je moguce skoro u svim slucajevima,i ja upravo takve pacijente najcesce i lecim.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: velika dioptrija
PostPoslato: Pet Maj 13, 2011 9:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 13, 2011 8:40 pm
Postovi: 3
pre sest godina pocela sam da nosim naocare,a dioptrija mi je bila minus 2. Posle 3,4 godina pocela sam sociva da nosim i dioptrija mi se uvek pomalo povecavala na svakom pregledu,tj. na svakih sest meseci. sada mi je minus 3,mada imam osecaj de se opet povecala... to me mnogo nervira. zbog cega se stalno povecava umesto da stane ili da se smanji?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: velika dioptrija
PostPoslato: Pet Maj 13, 2011 11:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Povecava Vam se zbog dugog sedenja nagnute glave,najverovatnije ste student.Moracete knjigu da drzite ispred sebe i ne preblizu.Nadjite na netu o aksijalnoj miopiji.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: