Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: stara sociva
PostPoslato: Sre Sep 26, 2007 8:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 28, 2006 1:48 am
Postovi: 22
Da li je pametno koristiti sociva koja su mi 5-6 godina stajala u kutijici, poneked i na suvom! ? Radi se o polutvrdim socivima. Kada sam ih kupio nisam ocigledno imao jak voljni momenat da se naviknem na to "grebanje"... sada sam odlucio da se vise posvetim tome, cak sam ih onako na svoju ruku i nosio 3-4 dana po nekoliko sati i nisam imao problema mada su me mnogi naplasili i rekli da nisam normalan pa sam odustao. Naravno otici cu kod oftalmologa i ako treba uzeti nova sociva a neko ako zna neka mi razjasni da li su ova stara izgubila svojstva i da li je opasno stavljati ih u oko . POnavljam ,nosio sam ih par dana bukvalno posle 5 god. stajanja ,video odlicno i nikakvih komplikacija ,infekcija itd..nije bilo. Inace imam astigmatizam pa me jos i zanima da li su mozda za nas napravljena i nekakva meka sociva obzirom da to nije postojalo kada sam ja kupovao a poslednjih godina se nisam bas mnogo interesovao o tome pa nisam u toku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 26, 2007 10:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Probni set za GP,polutvrda sociva u oftalmoloskoj ordinaciji uglavnom se uvek drze ,,na suvom,,u posebnim kutijicama.Pre postavljanja na oko,naravno,dezinfikuju se.
Medjutim,posto se vrednost astigmatizma moze menjati,najbolje je da ipak prekontrolisete pravu dioptriju i kupite nova kontaktna sociva.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: