Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Nosenje suncanih naocara
PostPoslato: Pon Jun 04, 2007 12:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jun 01, 2007 12:52 pm
Postovi: 60
Postovani,

u svakom slucaju savetujem Vam kompletan ocni pregled, ali takodje moram napomenuti da direktno izlaganje suncu nije dobro i preporucujem Vam obavezno nosenje suncanih naocara.

Lep pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 04, 2007 5:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Etro,cesto ta vrsta virusa pravi takve probleme.Uradite sto vise na podizanju imuniteta-riblje ulje,pivski kvasac,echinacea,aloja...
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 04, 2007 5:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
Zahvaljujem cenjenoj doktorici.
Pozzz :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 23, 2007 1:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
Ja moram opet da se vratim na problem sa vidom koji sam vec opisala jer mi danas taj problem jako izrazen narocito na desnom oku i dok sam prstom trljala po kapku primetila sam da mi prst prelazi preko hrapave povrsine, eto kao preko nekih bubuljicica, e sad ne znam da li je to vezano za unutrasnjost kapka ili povrsinu oka, cak me taj deo pomalo i bolucka danima, ali znam da toga na levom oku nema i sad sam se bas zabrinula.
Ne znam da li ovako mozete pretpostaviti sta je u pitanju, ali ja definitivno moram ici na ocni pregled, te Vas molim da mi preporucite gde da ga obavim i sta je sve od pregleda potrebno.

Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 24, 2007 1:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Naravno,posavetujte se sa neurologom i preporucujem da uradite sto vise na podizanju imuniteta,vitaminima,pivskim kvascem,alojom,echinaceom i kao najbitnije-ribljim uljem,ali onim iz flasice,ne u zrnu!
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 24, 2007 1:11 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Slucajno je doslo do greske,te moj odgovor ne odgovara vasem pitanju.
Promene u kapcima su obicno vezane za otezani otok loja iz zlezdi kapaka,koje cesto mogu da se i zapuse te nastane njihova upala.Za tako ,recimo,mali problem ,nije Vam potrebna preporuka,svaki oftalmolog dobro poznaje patologiju kapaka,budite bez brige.
Higijena kapaka,umivanje toplom vodom i blaga ekspresija sadrzaja zlezdi kapaka,kao i antibiotsko-kortizonska mast ce Vam najverovatnije biti preporucene.
Posetite oftalmologa !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 24, 2007 1:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
Ok. Hvala na odgovoru i javicu se sa rezultatom pregleda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 28, 2007 1:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
Za Klio:
Evo danas sam obavila ocni pregled...u principu doktorka je jedino uocila neku promenu vezanu za sirenje leve zenice pod osvetljenjem (iako je moj problem sa vidom dosta izrazeniji na desnom oku) i za sad je ostalo na tome da prvo obavim color doppler vrata, i neuroloski pregled zbog opisanih vrtoglavica i osecaja ljuljanja pri mirovanju i da joj se na kraju javim sa svim tim rezultatima. U ponedeljak radim doppler, neuroloski tek za 3 nedelje jer idem na more......
Generalno sto se tice te leve zenice njen stav je da ne mora da bude nista, ali posto se vec zalim na neuroloske probleme sa njenog aspekta i moze imati bitnije znacenje.

Evo rezultata pregleda cisto da vidite sta je uradjeno, a volela bih da cujem i Vas komentar:

VOD: 0.3 sa Dsph / - 0.50 Dcyl ax 180 = 1.0
VOS: 0.5 sa -0.50 Dsph = 1.0
TOD/S: 13 mmHg (11.20 h)
PP: orto, Mot: uredan, CT: orto, PPC: 7 cm
Spl.OU nalaz uredan.
Zenice centralne, kruzne, simetricne, uredne reakcije na svetlost (direktna i konsenzualna), RAPD levo.
Fotopski uslovi OU: 2-3mm. Skotopski uslovi OD: 5-6 mm, OS: 6-7 mm.
FOU (uska zenica): PNO jasno ogranicena, normalno kolorisana, c/d=0.2, makula urednih refleksa, krvni sudovi urednog toka, lumena i refleksa, retina bez patoloskih promena, na mestu.

Dg.Myopia parva OU cum astigmatisum OD H52
Potreban pregled neurologa i eventualno neurooftalmologa.

Inace smo se dogovorile da sledeci put radim proveru dioptrije sa sirenjem zenica jer kako ona kaze ove male dioptrije se jedino tako mogu tacno definisati.
Za koksaki virus sam joj rekla, mada se ona nije nesto posebno osvrnula na njega kao uzrok tim tegobama....videcemo.. ako i ostali nalazi budu ok onda je koksaki kriv za sve :) .

Puno pozdrava!

P.S. Primetila sam da mi se vid dosta razbistrio posle sipanja onih kapi za merenje pritiska...e sad kakve to veze ima ne znam....mozda ja bi trebala da ispirem oci sa nekim rastvorom, sta Vi mislite?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 06, 2007 4:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 06, 2007 4:39 pm
Postovi: 1
klio je napisao:
Verovatno kod Vas postoji latentna razrokost,tj.Vi niste razroki,ali imate otezanu saradnju dva oka,te tendenciju jednog oka da skrene u stranu.
Mogli biste proveriti fuziju,mislim da u radnji,,Optika,,na Terazijama br.31
jos uvek postoji ordinacija gde to mozete uraditi.Takodje Vam preporucujem da uradite kompletan pregled,ukljucujuci dioptriju,ocni pritisak,ocno dno i naravno-fuziju.
Puno pozdrava!


upravo sam shvatio da i ja imam latentnu razrokost,znaci diskretnu i ne toliko ociglednu,nastalu verovatno zbog stresa i phihickih napora(u zadnjih pola godine).ono sto bi pitao klio je -pored toga to oko koje ima tendenciju da skrece ,neretko ima ispucale kapilare,a od skora kapilare uz samu zenicu,medjutim nista ekstremno ali ipak je tu.sta bi ovo znacilo???
hvala unapred,
Sasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 07, 2007 1:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Latentnu razrokost moze sa sigurnoscu da utvrdi oftalmolog,a takodje je potrebno uraditi pregled na sinoptoforu.Informisite se da li jos uvek postoji ordinacija ,,Optika,, u Terazije 31 gde takav pregled mozete obaviti.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 56 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: