Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: crvene i suve oci! Sta da pijem?
PostPoslato: Uto Apr 03, 2007 1:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 03, 2007 12:54 pm
Postovi: 8
od pre dve god mi je pocela neka alergija na ocima. bio sam kod doktora i preporucio mi je kapi za oci hemokulin i oftalmol, u pocetku su mi pomagale a posle nista. alergija mi i dalje traje, svako jutro kad ustanem oci su mi crvene i suve, i prelaze mi preko ociju neke fleke, primetio sam da je poceo da mi smeta duvanski dim i prasina, od njih mi bude jos gore, oci me tada peku i javi se grebanje u ocima. da li ima neki lek da se pije ili samo ove kapi, stavljao sam takodje i prokulin kapi ali nista!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 03, 2007 2:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Kao prvo,potrebno je utvrditi da li je rec o alergiji ili je u pitanju ,,suvo oko,,.Ispitivanje kolicine suza se utvrdjuje Shirmer testom a kvalitet suznog filma fluoresceinskim testom gde se odredjuje vreme pucanja prekornealnog suznog filma.To Vam se moze uraditi u svakoj oftalmoloskoj ordinaciji.
Sto se tice alergije,potrebno je da se ustanovi na koje alergene reagujete,kao i u sa kakvim alergenima se srecete u kuci i na poslu.
Takodje je potrebno da 10 dana ne stavljate nikakvu terapiju,i onda ujutru,bez umivanja ociju,date bris konjuktive u laboratoriji radi ispitivanja eventualne bakterijske infekcije-dakle biogram i antibiogram brisa konjuktive oba oka.
U zavisnosti od rezultata svih ovih analiza,znace se kojom terapijom leciti .
Puno pozdrava i savet-Prokulin kapi obustavite!One se koriste u ekstremnim slucajevima alergija,a njihova dugotrajna upotreba moze imati kontra efekat.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 42 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: