Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 156  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 4:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 7:13 pm
Postovi: 49
Lokacija: Beograd
Martat, hvala na ociglednom, sta bih ja bez tebe? Naravno da sam videla da je napisala, ali ako si ti video/la, trazim broj bas dr D. Arbanovski. Ako neko zna da li bas tamo gde je Brankica isla (u Vojvode Dobrnjca) radi dr Arbanovski, bila bih zahvalna da mi kaze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 5:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Joj izvini na nepotpunom odgovoru,to je ta ordinacija za koju pitas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 6:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 7:13 pm
Postovi: 49
Lokacija: Beograd
:D E, to je vec odgovor na moje pitanje. Hvala ti! Zvacu ih da zakazem, vec dugo se kanim da to uradim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 4:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
ja zakazala za 29.1. da probam i to :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 5:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Meni su stigli rezultati testa i samo mogu da se pohvalim,mislim u odnosu na ono sto je drugima iskljuceno iz ishrane,meni je bas dosta toga dozvoljeno.Danas sam drugi dan na novom rezimu ishrane pa cu vam javiti kako napredujem.Naravno zabranjena mi je psenica,jaje mleko,secer ali ima dosta zitarica od kojih se moze napraviti hleb a i po neka poslastica.Doda se dozvoljeno voce i dozvoljeni zasladjivac(smem dekstrozu)i mogu vam reci da i nije tako los kolac.Znam da jesu svi oni koji su se pridrzavali ovog nacina ishrane skinuli minimum 6 kg(pricam o ljudima iz moje okoline)i da se osecaju fantasticno,nemaju probleme sa varenjem....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 5:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
Martrat, ajde molim te kada te ne bude mrzelo napisi nam vise o tome :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 5:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
Martrat, jesi li isla u Vojvode Dobrnjca, krv iz prsta? ja sam kod njih zakazala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 5:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:25 pm
Postovi: 69
pozdrav svima,

procitala sam sve sto ste pisali i sad me interesuje sledece:

sta zanaci testiranje od 1-1.5 h? Interesuje me zbog sina koji ima 7g i prilicno je nemiran pa ne znam hoce li izdrzati toliko.

Kako izgleda to ispitivanje iz krvi? Vadjenje?

Moj sin ima stomacne probleme - dijareju, non-stop je gladan i imao je vise kila.Sad je izrastao pa nije vise debeo,ali i dalje ima probleme.

Mi smo sami videli da mu smeta sve sto je slatko> med, secer,suvo voce
a ima intoleranciju na laktozu.

Analizu sam i ja zvala pa tamo rade iz krvi> uzmu uzorak i ceka se nekoliko dana rezultat.Oni rade po licenci ,i to sam nasla u Britaniji (putem interneta), ali je cena visoka.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 8:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Grazza,uradila sam test u Vojvode Dobrnjca,kosta 3000 dinara,sacekas 7 dana i posalju ti listu putem e-maila.Meni su kao glavni alergeni zabranjeni psenica,mleko,secer,jaja,kvasac,kozije mleko.Ali cula sam da je vecina testiranih intolerantna na to ali ne brini uvek postoji zamena za sve te namirnice.Na primer umesto psenicnog brasna meni je dozvoleno jecmeno,kukuruzno,razano,heljdino i ovseno brasno.Imam super recept za kolac od jecmenog brasna pa cu ti napisati ako te bude zanimalo.Ustvari zavisi sta ce tebi biti dozvoljeno,ali tu sam ako budem mogla da pomognem.Od mesa smem sve osim svinjetine i konjetine,od voca isto smem dosta vocki,a tako je i sa povrcem.Umesto secera meni je dozvoljena dekstroza koju ako kupis u prodavnici zdrave hrane,na meru,proci ces dosta jeftinije nego u marketima.Sto se tice ribe ja mogu da jedem oslic,tunjevinu,pastrmku...Srecom smem i suncokret,pa samim tim i suncokretovo ulje.Ali drugi testirani koriste maslinovo ako ne smeju od suncokreta ili od susama..Kazem ti,sve zavisi od osobe do osobe.Ako nisi znala,po ceo dan smes da jedes i da jedes slatko a sigurno ces smrsati bar 6 kg.A ako jos pojacas fizicku aktivnost,zamisli....Ali moja mama koja ima 60 godina i prethodna 3 meseca je na ovakvom nacinu ishrane,celu zimu nigde nije mrdnula,a o fizickoj aktivnosti da ne pricam,smrsala je 6 kg.Eto od mene toliko,ali ako te jos nesto zanima,tu sam.Meni je puno znacilo iskustvo prijatelja koji su se pre mene testirali.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 10:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
Martat ti si srce, veliki poljubac od mene, cekam da uradim test pa cu videti sta smem, a racunam na tvoju pomoc :oops: valjda te necu puno ugnjaviti hehe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 10:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Neces sigurno,bar ne onoliko koliko sam ja druge ljude.Upravo sam otkrila,posto mi je dozvoljen kukuruz da mogu da jedem i PUDING!!!!Doduse na vodi,al ko te pita,vazno da je slatko.Glavni sastojak dr oetker pudinga je kukuruzni skrob,mljac,mljac.Pisemo se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 11:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
Sada mi je vec lakse kada imam podrsku, a bas mi je bila frka jer mi je radno vreme od 9-17, dok dodjem kuci prodje jos sat, pa rekoh sama sebi kako cu to da odradim? hvala puno, nemoj da se izgubis molimmmmmmmmmmmm teeeeeeeeeeeee ja tek 29 idem na test pa za 7 dana rezulati, to je vec februar :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 18, 2008 3:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 3:52 pm
Postovi: 98
probajte u labaratoriji na Novom beogradu, zove se analiza, mislim da je u delu iza zepterove zgrade


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 1:06 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 9:54 pm
Postovi: 89
Lokacija: Beograd
martat,

Može li onaj recept za ječmeni kolač? Zvuči primamljivo.
Savet za one, koji rade po ceo dan - kokice, kikiriki ili šta je već dozvoljeno, umesto pekare! A, posle kod kuće, gozba!
:wink:

_________________
Ja bih da pevam još malo, jer je život samo jedan i do njega mi je stalo, meni je vredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 10:23 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Bonzita,

Za kolac od jecma potrebno je nepune 2 solje za belu kafu jecmenog brasna,1 prasak za pecivo,7-8 supenih kasika dekstroze,mala soljica dozvolenog ulja(ja srecom mogu suncokretovo na koje sam navikla),ako smes kakao stavi 1-2 kasike,malo naseckanog badema i ako smes suvo grozdje punu saku.Sve pomesas i dodas vodu(ja nesmem mleko)a mozes ako imas da smuckas ovseno ili neko drugo dozvoljeno mleko.Ja ipak pravim sa vodom i jestivo je.E sad,mozes da dodas i bilo koje dozvoljeno voce ako ne smes kakao i badem.To je vec do tebe.Probala sam sa zamrznutim malinama i nije uopste los kolac.Sve to sipaj,malo je redje,u podmazan manji pleh i peci u zagrejanoj rerni.Kada se ohladi iseci i pospi dekstrozom.Prijatno.Ja cu danas u puding od vanile,koji kuvam samo sa vodom, da dodam zamrznute jagodice i verujem da ce biti lepo.Kako ti napredujes,daj mi neki predlog za dorucak,ipak si duze u ovoj prici.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 156  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 67 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: