Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Povremene crne misli
PostPoslato: Pon Jul 26, 2004 9:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 25, 2004 11:53 pm
Postovi: 3
Imam 27 godina. Radim vec 2 godine na prilicno odgovornoj poziciji u firmi i manje vise stalno sam pod odredjenim stresom. Inace sam odgovorna i analiticka osoba sto verovatno jos dodatno komplikuje stvar. U poslednja 2 meseca posle dosta stresnih situacija, poceo sam da osecam veliku nervozu, kako na poslu tako i kod kuce. Medjutim ono sto me najvise brine je to sto su pocele s vremena na vreme da me prate negativne misli i osecanja. Kad god bih bio nervozan, nesto procitao ili video sto me potresa, pocinju da mi se javljaju crne misli, da budem zaokupljen njima i sl. Pocinjem da se vrpoljim, da mi se javlja osecaj vrucine i da se sav uspanicim jer mislim da nisam normalan. Toliko sam se uplasio od svega toga da samo o tome razmisljam.
Molim nekoga za odgovor. Da li je to posledica stresa ili neki poremecaj koji treba leciti. Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 27, 2004 12:47 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Meni to lici ne premor.
Mozda si se preforsirao!
Inace, kod ruznih misli pomaze (narocito ako se javljaju pred spavanje) da se zamisli da je ta misao u obliku lopte, pa se reketom ta lopta daleko odbaci (naravno sve u mislima)!

Drugi nacin odbacivanja crnih misli je da se socnom psovkom (izgovorenom u sebi) ta misao odbaci.
Kazu da je delotvorno.
Probaj.

Bilo bi vrlo korisno da se bavis nekim sportom, nadji vremena za to.
pozdrav
danka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 27, 2004 10:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 22, 2004 2:00 am
Postovi: 34
Kao sto Danka rece, mozda je premor, ali, ako osetis da se taj osecaj straha i panike nastavlja onda je jako vazno da se na vreme obratis psihijatru kao sto je slucaj kod mene. Produzavanje i odlaganje posete psihijatru iz raznih razloga, kao sto su stid, strah i slicno, samo je stetno jer onda lecenje duze traje.

Meni to lici na moj slucaj... Imao sam stres i onda se kasnije sve to akumuliralo do momenta kada sam osetio zamucenost u glavi, vrucinu, imao crne misli i panicni strah da ne poludim. Odmah sam se obratio lekaru i doktorka je bukvalno pogodila simptome koje osecam i to povezala sa strahom sa elementima panike i dala mi odgovarajucu terapiju. Disciplinovan sam i dosta mi pomazu lekovi, takve situacije se nisu ponavljale i rasteretio sam se, ali lekove ne treba piti na svoju ruku, tako da ti predlazem da se prvo dobro odmoris i ne brines jer crne misli nam svima dolaze i odlaze, ali ako se nastavi, obavezno poseti neuropshihijatra i zapamti.... to ne znaci da te pamet izdaje ili da ludis!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 27, 2004 12:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
goma,
zaista je super ovo sto si napisao.
ja sam lekara nekako sasvim preskocila!
vidim da tvoje lecenje lepo ide.
pozdrav i tebi, kao i ostalima,
danka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 28, 2004 6:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 25, 2004 11:53 pm
Postovi: 3
Hvala Vam na savetima. Definitivno cu prvo poceti sa odmaranjima.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: