Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Agorafobija
PostPoslato: Uto Okt 19, 2004 3:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 13, 2004 1:16 am
Postovi: 10
Pozdrav forumu!
Neko vrijeme imam problem sa agorafobijom, imam strah od odlaska iole dalje od kuce, ja koji sam tako volio ici u duge setnje...
Trenutno koristim samo diazepam, jer sam prestao sa xanaxom, i to naglo, a po preporuci psihijatra...
Nakon prebrodjenog soka zbog naglog prekida, pojavio se problem, a to su ceste aritmije, koje me iskren da budem plase.Bio sam na kompletnom kardioloskom pregledu, sve je bilo BO!?
Kako da se postavim prema tome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 20, 2004 6:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
.........................


Poslednji put menjao danka dana Sre Feb 23, 2005 12:27 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 21, 2004 12:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 13, 2004 1:16 am
Postovi: 10
Zdravo Danka!
Hvala na odgovoru, vec par dana nadzirem ovo moje pitanje, i vec sam se zabrinuo da nece biti odgovora, sto bi me, iskreno, jako razocaralo!
Napisao sam da je sve vezano uz anksioznost i agorafobiju, i moram priznati da kod mene takve ekstrasistole(sto je sigurno velika razlika u odnosu na narodno opisano aritmija)izazivaju bas napade panike kada sam na otvorenom!Holter na zalost nisam radio, nije bilo dovoljno novca u tom trenutku,ali vjerujem kardiologu koji me je pregledao u Podgorici, da je sa srcem sve OK, i da su te smetnje prouzrokovane mojim trenutnim psihickim stanjem.Uradio sam EKG mnogo puta, najcesce zbog tahikardije koju sam imao u par navrata, a ekstrasistole su zabiljezene na traci, ali su vjerovatno bezopasne.Uradjen je i ultra zvuk srca, koji je takodje u redu, kao i ergo test u trajanju od 13 minuta,kojom prilikom nije zabiljezeno bas niti jedno odstupanje od normalnog.Vezano uz psihicki problem, to mi je puno znacilo, narocito zbog toga sto sam tako glupo naglo prestao sa koristenjem xanaxa, da sam mislio da sam naudio sam sebi, a po preporuci psihijatra, koji je valjda trebao da me upozori da taj prekid ne smije biti tako radikalan!
Istina, samo preventive radi, kardiolog mi je odredio da koristim Dilatrend, 2x6.25 mg za koji mi je receno da ima slicno dejstvo kao Propranolol,ali uz to ima i funkciju zastitnika srca.Uz to koristim za moje psihicke probleme tek Diazepam 2x2mg, i nista vise...
Na zalost, u ovoj sredini ne nalazim psihijatra koji bi sa jedne strane imao moje povjerenje, a sa druge strane, svi lokalni psihijatri uopste nemaju vise od desetak minuta vremena za razgovor samnom!
Tuzno je sto moram konstatovati da sam prepusten sam sebi, u rjesavanju tih problema, ali na svu srecu imam internet, i mogucnost da uz malo strpljenja pronadjem odgovore na vecinu pitanja koja me interesuju!
Jos jednom, hvala na pomoci Danka, i zelim ti svako dobro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 21, 2004 12:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
stevane, je pijem propranolol, ne znam za dilatrend, ali sam ga zapisala jer mi je svaka informacija vrlo korisna.
Uzimaj redovno taj lek za srce. Jer je pravilo kada se primiri srce, tada se primiri i ceo organizam.
U pravu si za Internet, steta sto nije postojao kada je meni pocela agorafobija (ja sam mislila da samo ja to imam).
Informacije su za nas izuzetno vazne.
Jasno mi je ono sto pises o psihijatrima i nedostatku vremena za pacijente.
I ovde (Bg) je slicno stanje.
Tesko da bi ti psihijatar pomogao recima ako ti je kao covek odbojan.
Nekada smo mi sami sebi najbolji lekari, a psihijatri su tu samo da nas usmere.
Zasto privremeno ne povecas Dijazepam na 3X 2,5 mg (prepolovis one drazeje od 5mg)? Pa ces videti kako ce ti delovati na preskakanja.
Meni je davno jedan stari psihijatar rekao da se lako moze izbeci navikavanje na lek za smirenje ako se a primer 2 leka smenjuju u njegovom koriscenju.
A to prakticno znaci da se na primer diazepam pije do 3 meseca, pa se predje na drugi (lexilium ili tranex ili neki slican) i taj se takodje pije do 3 meseca pa se opet vratis na prvi lek. Tj smenjujes 2 leka i to u maloj kolicini (a lekari smatraju da je mala kolicina 3X 2,5 diazepama sto odgovara 3X 1,5mg lexiliuma - ovo cisto da se orijentises, ja te lekove pijem i po savetu kardiologa jer sam pre godinu dana dobila hipertenziju, to mi je genetski).
Nikada, ali bas NIKADA se ti lekovi ne ukidaju odjednom (sem ako se jedan lek zamenjuje drugim, pa i tada se par dana 'nesto'oseca). Cudi me da ti je lekar svetovao nagli prekid.. cudom se cudim!!??
Nervi neverovatno uticu na preskoke srca.
Veliki pozdrav ti saljem, opusti se nisi jedini,
danka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 21, 2004 5:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 13, 2004 1:16 am
Postovi: 10
Danka,
jos jednom hvala na ovom postu, zamislio sam se, i otici cu ovih dana da se konsultujem sa nekim od psihijatara u vezi povremene promjene diazepama sa necim drugim, jer stvarno nebih da postanem ovisnik o diazepamu, dovoljna mi je bila apstinencijska kriza zbog xanaxa, i iskreno zalim narkomane koji se navuku na to zlo, nije im lako...
Za Diazepam, jos da dodam, da mi je cika psihijatar, koji je inace u penziji, i cini mi se volontira u Centru za mentalno zdravlje ovde, preporucio da obzirom da sam u prijepodnevnim satima narocito aktivan, mislim na izlaske iz kuce, kretanje medju masom i sl. preporucio da jutarnji diazepam bude od 5mg, a vecernji 2mg.
Probacu, pa cu se opet javiti!
Ostalo ceka na PP!
Pozdrav i hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Panicni poremecaj i agarofobija
PostPoslato: Pon Nov 01, 2004 12:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 06, 2004 12:58 am
Postovi: 5
Preporucila bih knjigu Milana Latasa-Panicni poremecaji i agarofobija izdavacke kuce Zavet. Odlicna je!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 01, 2004 1:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 13, 2004 1:16 am
Postovi: 10
Zahvaljujem na predlogu potrebna mi je adresa te izdavacke kuce, ili barem grad, kako bi to potrazio...
Zivim u RS/BiH
Hvala Mico!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: evo nasla sam
PostPoslato: Pon Nov 01, 2004 1:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 06, 2004 12:58 am
Postovi: 5
Brace Baruh 16, Beograd. 011/181-808


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 01, 2004 6:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 13, 2004 1:16 am
Postovi: 10
Hvala na trudu, ostalo je u PP!
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: