Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: St. Subfebrilis - dg. Razne
PostPoslato: Ned Feb 20, 2011 4:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 20, 2011 12:40 am
Postovi: 32
muskog pola, 23god
Subfebfilan 46 dana, dnevne temperature. Nocu, ujutru i uvece afebrilan. dobrog opšteg stanja, bez malaksalosti i bolova, uz gubitak 9kg na telesnoj tezini. Zbog kontradiktornih stavova lekara, zanima me vase misljenje.

11.01. Prva krvna slika- wbc 5.8, ly 29%, ne 62%, mo 9%, sedimentacija 2, fibrinogen 3.6, alt 20, ast 21. Upucen kod interiste.

12.01. Internista konstatuje hiperemicno grlo, lako uvecane pojedine lgl leve strane vrata, bez hepatosplenomegalije, palpira se uvecana stitna. Sinusitis acuta susp. Daje uput za infektivnu i salje kod orl koji 20 min nakon pregleda interniste konstatuje nalaz b.o.

18.01. Na infektivnoj nalaz uredan, gusa mirna, bez periferne limfodenopatije i hepatosplenomegalije. Traze rtg pluca, viruse i UZ abdomena, srca i mekih tkiva vrata. Uzeti virusi, biohemija, krv.

18.01. UZ uredan uz ! stitasta normalna homogena sitnozrnasta ! slezina 13cm (zbog visine se ne smatra uvecanom) !

19.01. Na osnovu rtg pluca (bez kaslja, normalo nepooštreno disanje; wbc 5.1, ly 21%, ne 70%, crp 0.5, fibrinogen 2.9, sedimetacija 4, mycoplasma negativna) konstatovana atipicna broncnopneumonia i prepisana terapija 1x1 10 dana pancef, a 9. dan terapije pancefom zapoceti paralelno 2x1 7 dana klaritromicin i 1x1 7 dana fluimucil.

25.01. Infdktivna kontrola - Serologija (HIV, HCV, HBV) negativna, biohemija u granicama, zapaljenski markeri neupadljivi

26.01. 8. dan terapije pancefom nastale su tri makulopapularne promene na kozi trupa, modrice na mestima odakle mi je vađena krv prethodnih dana, mucnina i jedna retka stolica. Dermatolog je konstatovao da osip nije od pancefa i uputio me na infektivnu. Na Infektivnoj mi je uradjena krvna slika isti dan koja je bila u granicama (wbc 6.8, ly 2, ne 3.4, sedimentacija 2) osim monocita koji su bili #1.4 (20%). Sutradan mi je ponovo radjena krvna slika i nalazi su bili u granicama (wbc 6.4, ly#2, ne#4, mo#0.4, esr 2, alt ast 29, GGT 20, crp 0.5, gvozdje 25.5), a nalaz krvi od pretnodnog dana je odbacen. Odluceno je da se nastavi sa terapijom. Peti dan terapije klarotromicinom nastala je jos jedna makulopapularna promena uz nekoliko crvenih traka po rukama.

01.02. Na sopstvenu odgovornost sam prekinuo terapiju, modrice i osip su se povukli, mucnine su prosle. Na kontroli u ATD-u je na osnovu istog snimka na kom je na pulmologiji KC Srbije postavljena bronchopneumonia dijagnoza oborena.

02.02. S obzirom da sam i dalje bio subfebrilan, upucen sam na specijalno odeljdnje infektivne na dalja ispitivanja. Nalaz: Gusa mirna, lako uvecane lgl desne strane vrata. Uzeti virusi, kks, biohemija.

09.02. Kontrola. Gusa blago hiperemicna lgl vrata bez uvecanja. Ponovni rezultati krvi, serologija i biohemija su bili neupadljivi i u granicama (wbc 6.1, ly#1.3, ne#4.2, mo#0.6, crp 0.3, fibrinogen 2.7, esr 6, ggt 20, gvozdje 23, alt 42 ast 30, proteini 85, ALP 80, bilirubin 13 itd). Tsh 0.2, t3 2.52. Medjutim bez terapije, jer su promene pripisane stresu. Trazio sam ubrzani test na hiv, kako bi se proverila i ta mogucnost, s obzirom da sam nekoliko nedelja ranije imao rizican odnos sa devojkom koja trenutno nije bila dostupna da uradi test, ali mi je receno da na osnovu mog fiz. stanja i svih prethodnih cbc, biohemijskih i posebno seroloskih rezultata, mala je sansa da sam inficiran.

18.02. Na svoju ruku obratio sam se internisti sa subspecijalizacijom tiroide, koja mi je odmah dg. hipertireozu i stavila slucaj pod pracenje, a mene na dijetu bez masti i secera.

Sa istim rez sam se obratio i endokrinologu za savet, od koga sam dobio misljeje da t3 nije povisen, i da njemu ne izgleda kao stvar za lecenje.

Devojka se u medjuvremenu testirala i negagivna je na hiv.

Voleo bih da cujem vase misljenje o slucaju i da li treba uraditi jos neke analize pored postojecih (boginje prelezao, cmv, ebv i adeno neaktivni-prelezao, hiv elisa nereaktivan, influenca, hcv, hbv, myco negativan, urinokultura uredna).

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: