Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Multipla Skleroza
PostPoslato: Čet Nov 30, 2017 4:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 11, 2014 1:13 am
Postovi: 35
Krenuo sam sa 100mg B1 100mg B6 i 1000mcg B12 i mogu reci da je malo bolje, nekako imam malo vise snage i redje probleme ali probleme i dalje imam i to posebno ovako kad se menja vreme. Oni koji su kljucni i koje bih izdvojio ovako na prvu su:

-ukocenost misica posebno vrata - bol u misicima na dodir (ne svaki put)
-povremeni osecaj tegobe prilikom motorickih radnji ruku ili nogu, povremeno i ukoceniji prsti na rukama
-bol na dodir, a nekad i bez dodira u glavi na gornjim "coskovima" pozadi sa strana (nisam medicinski obrazovan da bih znao tacan naziv regije)
-povremene fascikulacije misica - zaigra oko, biceps, kvadtriceps, listovi, ramena kako kad i kako sta bez pravila - bez fascikulacija jezika
-povremen osecaj opste slabosti i utrnulosti nogu, tezeg izgovaranja komplikovanih reci
-blazi tremor saka (posebno levo)

Pisao sam sta sam vec radio od pretraga, sledecu kontrolu imam krajem januara, do tada pijem rivotril.

Glavni utisak je da ta slabost nije stalna vec se smenjuje u toku dana ili nedelje kako kad, mada retki su dani kada je sve potpuno bez simptoma.

Takodje je prilikom sistemastkog pregleda uocen sum na srcu prouzrokovan PVM- prosirenim zaliscima - po recima kardiologa benigna stvar koju treba pratiti jednom godisnje.

P.S. Posao obavljam normalno imam rezultate, cak sam i napredovao skoro, niko nista ne primecuje osim mene. Smeta mi jer ne znam kako bi mogla da se razvija situacija, da li ce to sve proci ili uci u neku goru progresiju...

Moje pitanje je, ne znam da li da se drzim tih sestomesecnih kontrola ili samoincijativno da radim neke dodatne pretrage, MR, EMNG i slicno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Multipla Skleroza
PostPoslato: Pet Dec 01, 2017 12:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако је мањак Б витамина узрок проблема онда их нећеш решити са по 100мг истих. Мораш да пијеш најмање по 200мг Б1 а такође и Б6.

Проблеми са вратом и слично вероватно су последица укочености мишића због дуготрајног седења. Треба да радиш гимнастику, разгибавње, растезање итд. Неке вежбе имаш описане на мом сајту.

Могуће је да ти недостаје воде, магнезијума, калцијума, калијума, натријума, хлора. Сви они су важни за рад мишића.

И на крају, веома је важна марка суплемената. Ако су лоши, можеш и лопатом да их једеш па нећеш имати ефеката осим жгаравице.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Multipla Skleroza
PostPoslato: Uto Dec 12, 2017 5:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 11, 2014 1:13 am
Postovi: 35
Krenuo sam sa 200mg i mislim da ima malo boljitka u energetskom smislu.

E sad jedno pitanje tumacenja radi, sta znaci kada je plantarni ordgovor fleksioni? Kapiram da je za reflekse, ali ne znam sta znaci rec fleksioni...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Multipla Skleroza
PostPoslato: Sre Dec 13, 2017 11:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не знам ни ја.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Multipla Skleroza
PostPoslato: Uto Maj 15, 2018 6:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 14, 2018 9:21 am
Postovi: 2
Online information gathering


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: