Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: VES
PostPoslato: Sre Okt 04, 2006 8:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 7:52 pm
Postovi: 24
Već dugo godina osjećam ekstrasistole ali u zadnjih par mjeseci mi ne daju mira.Bila sam kod kardiologa koji je nakon Ekg i sumnje na intermitentnu antesistoliju obavio kompletan pregled.Holter: malo manje od 13000 VES,sve monomorfne i 4para ekstrasistola.ostalo uredno.Ergometrija:nema ni jedne ekstrasistole pri naporu,sve uredno..Ultrazvuk:beznačajan prolaps prednjeg mitralnog kuspisa,ostalo uredno.Pijem mjesec dana beta-blokatore bisoprololum-Concor Cor-od 1,25mg i mogu reć da su mi pomogle međutim nakon mjesec dana opet osjećam preskakanja,ne tako jako kao prije ali opet je neki nemir u meni.
Recite da li je ovo ipak uredan nalaz srca,da li se trebam nečeg bojati ili je ipak psiha najveći uzrok ekstrasitola.bojim svakog malog neugodnog osjećaja u prsima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 05, 2006 4:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Nije psiha, nalaz nije uredan i nije u redu da se lecite beta-bokatorima,a da ES i dalje postoje. Bolje kratkotrajno uzimanje Amjodarona, ili duze uzimanje Verapamila. U najvecem broju slucajeva ES su rezultat inaparentnog virusnog miokarditisa, prelezanog "na nogama", paralelno sa nekom jacom prehladom.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 05, 2006 11:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Ja bih se nadovezala sa pitanjem na ovu rečenicu dr.Ivice i molila za odgovor

Citiraj:
U najvecem broju slucajeva ES su rezultat inaparentnog virusnog miokarditisa, prelezanog "na nogama", paralelno sa nekom jacom prehladom.


E, mene sad zanima da li se i koliko dugo tolerišu preskakanja ili ES .DA li je to nešto što je doživotno ili...?
konkretno ja sam taj problem imala prošle zime (virus ne preležan izazvao probleme....pisala sam i pitala na tu temu), ali ja još uvek imam aritmije ne u onom broju ali ih imam i dovoljno da ne mogu da funkcionišem jer me psihički poremete(uplaše).
Hvala na odgovoru unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 06, 2006 2:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 7:52 pm
Postovi: 24
Ti moji nalazi su prije nego sam počela s terapijom beta.blokatora i moram priznati da su mi dosta pomogli i sad nisam sigurna da li ove povremene ES koje sad osjetim posljedica te anksioznosti koje se još nisam u potpunosti riješila.imam kontrolu za mjesec dana kod kardiologa.Da i mene zanima koliki je broj ekstrasistola "normalan" odnosno tolerantan ako je sve drugo sa srcem ok.Kako znati koje su opasne a koje ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 06, 2006 3:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
U proceni ozbiljnosti ekstrasistola nije bitan samo broj, vec i oblik, poreklo, polozaj... Uobicajeno je da izolovane, monomorfne ventrikularne ekstrasistole kojih ima manje od 30 na sat (stara klinicka shema je dozvoljavala cak 6 u minuti) nisu opasne. Opasne su polimorfne VES, zatim VES koje imaju "kratak kupling", odnosno nadovezuju se na T-talas prethodne sistole (takozvani "preteci "R" na T"), bigeminije, salve, tozade, VES sa velikim kompenzatornim pauzama iza sebe, itd. Lecenje VES bez EKG-a je nemoguce, nepravilno i zato savetujem da se lecite iskljucivo uz kompetentan nadzor lekara (internista, kardiolog, ili cak i neki specijalista kao ja, ukoliko ima volju, znanje i klinicko iskustvo).

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 06, 2006 4:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 7:52 pm
Postovi: 24
Hvala vam puno.Uskoro idem na kontrolu opet ću nositi holter ekg pa ću popričati malo s doktorom.Puno hvala na savjetima još jednom


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 51 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: