Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: PROPRANOLOL
PostPoslato: Pon Dec 01, 2008 10:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
Pozdrav, evo da pitam, lekar mi za hipertireozu prepisao PTU tablete 2 puta po 1 i Propranolol 40 mg 2 puta po pola za smirenje tegoba. Jel moze ta kombinacija da naskodi i sam Propranolol jel moze da naskodi, posto ga pijem kako je prepisano a u vecini slucajeva nemam tegobe. Al sam zato ceo dan grogi i pospan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PROPRANOLOL
PostPoslato: Pon Dec 01, 2008 10:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
Neshar je napisao:
Pozdrav, evo da pitam, lekar mi za hipertireozu prepisao PTU tablete 2 puta po 1 i Propranolol 40 mg 2 puta po pola za smirenje tegoba. Jel moze ta kombinacija da naskodi i sam Propranolol jel moze da naskodi, posto ga pijem kako je prepisano a u vecini slucajeva nemam tegobe. Al sam zato ceo dan grogi i pospan.


pozdrav , ne može da ti naškodi , pio sam ga i ja , to je dobar i provjeren lijek , ima i sedirajuće dejstvo jer je iz grupe tzv. neselektivnih beta-blokatora,možda ti malo i obara tlak,a to što ti imaš je jedna od popratnih nuspojava,..inače jedan od prvih izbora za hipertireozu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 01, 2008 10:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 24, 2008 7:36 pm
Postovi: 178
Za te tablete nisam cula napisi nesto poblize, a propranolol sigurno ne skodi vec smiruje aritmije i ubrzan rad srca .Stedece ti srce dok se ne regulise stitna .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 01, 2008 10:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 3:38 pm
Postovi: 169
ma i dalje imam povremeno mada manje, one tegobe sto sam imao i ranije pre dijagnostikacije hipertireoze, one nemire, hladan znoj, kraci dah, osecaj da cu se onesvestiti.... rekoh da nije od njega... moguce da tegobe hipera ne prolaze bas tako brzo, a? :-? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 02, 2008 1:05 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Neshar citala sam na engleskom o tvom leku.Tvoj lek je i beta -bloker i lek koji "leci"socijalne fobije i ankcioznost.
Taj tvoj lek ima kontraindikacije(ako sam dobro rekla na nasem)i ja bi ti preporucila da se obratis doktoru.
JEDNA OD NJIH JE BRADYCARDIA---jako usporen rad srca.
Zasto ga ne pretanes piti?
Moze izazvati i probleme sa disanjem.....
Pozdrav svima i nemoj da te sada uplasim IDI I PITAJ LEKARA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 02, 2008 1:08 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
to je neki stari text - beta-blokatori nisu vise u protokolu za anksioznost!
doze je odredio internista, i one su adekvatne!
ni jedan beta-bloker ne sme naglo da se iskljucuje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 02, 2008 1:16 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
SIDE EFFECTS

The following adverse events were observed and have been reported in patients using propranolol.

Cardiovascular: Bradycardia; congestive heart failure; intensification of AV block; hypotension; paresthesia of hands; thrombocytopenic purpura; arterial insufficiency, usually of the Raynaud type.

Central Nervous System: Light-headedness, mental depression manifested by insomnia, lassitude, weakness, fatigue; catatonia; visual disturbances; hallucinations; vivid dreams; an acute reversible syndrome characterized by disorientation for time and place, short-term memory loss, emotional lability, slightly clouded sensorium, and decreased performance on neuropsychometrics. For immediate-release formulations, fatigue, lethargy, and vivid dreams appear dose-related.

Gastrointestinal: Nausea, vomiting, epigastric distress, abdominal cramping, diarrhea, constipation, mesenteric arterial thrombosis, ischemic colitis.

Allergic: Hypersensitivity reactions, including anaphylactic/anaphylactoid reactions, pharyngitis and agranulocytosis; erythematous rash, fever combined with aching and sore throat; laryngospasm, and respiratory distress.

Respiratory: Bronchospasm.

Hematologic: Agranulocytosis, nonthrombocytopenic purpura, thrombocytopenic purpura.

Autoimmune: Systemic lupus erythematosus (SLE).

Skin and mucous membranes: Stevens-Johnson Syndrome, toxic epidermal necrolysis, dry eyes, exfoliative dermatitis, erythema multiforme, urticaria, alopecia, SLE-like reactions, and psoriasiform rashes. Oculomucocutaneous syndrome involving the skin, serous membranes and conjunctivae reported for a beta blocker (practolol) have not been associated with propranolol.

Genitourinary: Male impotence; Peyronie's disease.

Doktore verujem da znate engleski,i ove informacije nisu izmisljene,a lek nije bas bezopasan.Mozda bi trebao da pita internisu u vezi toga.
Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 02, 2008 1:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
WARNINGS
Angina Pectoris

There have been reports of exacerbation of angina and, in some cases, myocardial infarction, following abrupt discontinuance of propranolol therapy. Therefore, when discontinuance of propranolol is planned, the dosage should be gradually reduced over at least a few weeks and the patient should be cautioned against interruption or cessation of therapy without the physician's advice. If propranolol therapy is interrupted and exacerbation of angina occurs, it usually is advisable to reinstitute propranolol therapy and take other measures appropriate for the management of angina pectoris. Since coronary artery disease may be unrecognized, it may be prudent to follow the above advice in patients considered at risk of having * SPAM * atherosclerotic heart disease who are given propranolol for other indications.

Ja mislm da su i vama tamo poceli davati svakakve lekove!
"Seli se polako"zapad na istok :wink: :wink: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 02, 2008 1:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
neshar , moja je majka prije 9 god imala tešku tireotoksikozu , ono što ti sada imaš je "normalno stanje" u kakvom je ona bila , ona je odmah dobila "propranolol" koji je dosta pomogao uz taj lijek koji ti sada piješ da koči štitnjaču u produciranju hormona , propranolo ti faktički štiti srce od pretjeranog pulsa i metabolizma, samo se ti drži doktorskih uputa , i kao što je ovaj doktor u postu rekao , da se ne smije naglo isključiti.
ontario , svaki lijek ima nuspojave , ama baš svaki , a kolegi je ovaj zaista bitan , ne bi trebala da ga savjetuješ da ga isključuje , anskioznost je jedno a metabolički poremećaj sa svim onim što uz to nosi je drugi par rukavica i nije za zezanciju , neka se čovjek drži uputa i uskoro će biti dobar jer je u njega to u početnoj fazi , kada dođe to na svoje neće biti ni anksiozan.
inače dosta slučajeva je da se ljudi koji imaju metabolički poremaćej kao štitnjače i nadbubrežne žlijezde šalju psihićima i krkaju antidepresivima bez da ih se prethodno detaljno ispitalo , neki budu zbog toga trajno upropašteni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 02, 2008 3:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Pa druze,ako mu ne odgovara zar treba da ga i dalje pije?
Zar nema niti jednog drugog leka izuzev toga?
Zar ne bi trebalo da kaze svom specijalisti i posavetuje se sa njim?
Svaciji organizam je drugaciji,njemu mozda ne odgovara,tebi je mozda odgovarao.
Trajno upropasteni,da nazalost mnogi Jesensky.....
Zalosno ali istinito......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 02, 2008 6:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 24, 2008 7:36 pm
Postovi: 178
Nije rekao da mu ne odgovara nego da misli da neke tegobe koje je imao i ranije a sada u manjoj meri mozda nisu od leka. Svaki lek ima nus pojave i kad bi sve citali nista nebi smeli da popijemo.Ja ga ne bih prekidala jer mislim da je mnogo koristan u njegovom slucaju i da ce tek koristiti. Ne moze preko noci sve da prodje. A naravno da izaziva bradikardiju ako se uzme u vecoj kolicini nego sto treba. Treba da poslusa doktora a ako mu padne puls i pritisak da ode ponovo da se koriguje doza, ne da prekida sam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PROPRANOLOL
PostPoslato: Pon Sep 18, 2023 8:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 17, 2023 4:50 pm
Postovi: 12
Propranolol bez recepta - https://qualitypillsdistributor.com


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 49 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: