Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: NASLEDNE BOLESTI + totalna anestezija
PostPoslato: Čet Maj 04, 2006 1:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Volela bih da znam koliko je nasledno bolesno srce ...ako tako mogu da se izrazim...moj stric je preminuo od infarkta...u 47-oj...zatim moj otac u 57-oj...obzirom da sam ja na mog oca...kako psihicki tako i fizicki...da li postiji mogucnost da i ja imam probleme sa srcem...

Inace trebala sam da imam operaciju pod totalnom anestezijom...ginekoloske prirode...jedinino testiranje za srce mi je radjen EKG...i na stolu pre nego sto su mi dali anesteziju...puls mi je sa 80 pao na 30...prekinuli su sve..i operacija je odlozena...preporucen mi je holter....konstatovano je sportsko srce (trenirala sam atletiku 10 god,ali pre 10 god) gde nocu imam puls 45,a danju 55 prosek....

Da li cu ja sa ovako niskim pulsom moci da imam totalne anestezije....i kad sam ja rekla na stolu da sam verovatno htela da se onesvestim..anesteziolog nije nikako dao da se nastavi operacija...


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 12, 2006 4:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
Pa, bolesti srca jesu nasledne u izvesnoj meri, ali nije obavezno. Ukoliko primenjujete sve mere prevencije od kardiovaskularnih bolesti (čime nas bombarduju sa TVa non-stop) nema razloga da mnogo strahujete.
Taj pad pulsa ne mora biti prouzrokovan srčanom bolešću, već je možda to reakcija na anestetik koji se koristio kao uvod u anesteziju. Mnogi od njih kao jedan od neželjenih efekata izazivju pad pritiska ili pulsa. Zato treba da se konsultujete sa nekim anesteziologom da vidite šta se to zapravo desilo. Ako je negativna reakcija na anestetik ona se možda može izbeći zamenom tog anestetika nekim drugim (ali je to pitanje za anesteziologa).
Atletsko srce nije nasleđena bolest, već posledica fiziološke adaptacije organizma. Ukoliko sumnjate da vam nešto nije u redu sa srcem idite kod kardiologa, na osnovu same poruke se ne vidi da li nešto nije u redu.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 15, 2006 8:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Hvala puno na odgovoru!
Ja generalno nemam nikakve tegobe na koje mogu da se zalim,cela panika je krenula od pomenute operacije,pa je jos pojacano sto to vec postoji u porodici.
Pokusacu da vidim sa nekim anesteziologom vezano za dalje planove oko operacije.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 69 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: