Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1865 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 125  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Ned Jun 10, 2012 2:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 10, 2012 1:56 pm
Postovi: 1
Vidim da nas ima dosta sa slicnim sintomima,pa me interesuje da li vam se aritmije javljaju i u snu.Meni se cesto desi nocu kad zaspim da posle pola sata dobijem tako veliki broj otkucaja srca da nekad ne znam sta da radim.A krvni pritisak mi cesto varira da ne znam vise ni dal da pijem lekove koje su mi lekari preporucili.Voleo bih ako neko ima nekakav savet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Sre Jun 20, 2012 7:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 15, 2009 12:43 pm
Postovi: 16
Lokacija: kop
kao sto sam i pisao imam vec 5 godina extrasistole i pijem propafen ali u poslednje vreme probudim se iz sna i imam nenormalne otkucaje srca i tako mi stanje traje nekih 15 min i smiri se,nisam jos isao kod lekara da vidim u cemu je problem. Meni su ove aritmije zagorcale zivot i vec 5 godina samo sam ziv a ne zivim
pozz svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Sub Jul 14, 2012 11:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 14, 2012 11:05 am
Postovi: 1
Uf ja sam ovde sasvim novi lik ali procitao sam skoro sve postove narocito Ontario ,ma ko ih nema imam i ja aritmije skoro godinu dana na pocetku toliko sam se plasio da nemate pojma morao sam samo sa zenom za ruku i samo kod maticnog lekara,ali sa vremenom sam uvideo da to nije smrtonosno pa imam i skoro svaki dan ali samo blage aritmije a kad docu one jace upotrebljavam NIGELA SATIVA ILI CRNO SEME to mozete naci na interentu i citati o njemu isto tako koristim i neuro forte Ontario koji je sasvim na prirodnoj bazi tako da videces da ce sve ici na bolje svi zivomo danas u stresno vreme deca zivot novac i da ne nabrajam ali mora se dalje ljudi dajte zivimo punim plucima svima zelim sve najbolje i lep pozdrav iz Skoplja Makedonije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Pet Jul 20, 2012 6:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 19, 2012 6:37 pm
Postovi: 2
hello
ja sam nova na forumu i vec neko reme imam problema sa aritmijama, veliki sam panicar i mislim da cu da poludim...Radila sam sve od UZ srca ,testa opterecenja,holtera...Citajuci ovde nisam videla da neko ima problema sa VES u naporu,meni je na testu opterecenja bila i bigemije i trigeminije.Holter je pokazao 3824 VES,169 bigemnija i to je to.Hvala Bogu nije bilo parova ili neceg drugog.Imam 32 god.dvoje male dece i imam problem sa visokim pritiskom od II trudnoce.Sad sam dobila propafen(koji najradije ne bih pila)Presolol i Indapres.Doca kaze da nije opasno....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Uto Avg 14, 2012 2:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 09, 2012 8:18 am
Postovi: 7
eh,ja sam imala 1000 puta to preskakanje u opustenom stanju,i kroz pricu s dr ljudima i mog uzrasta (22god) sam shvatila da je to normalno,i moja mama ima iste simptome,kad se skroz opustis samo osetis da ce ti nesto u grlo i onda ti 2 3 puta preskoci i nastavi po starom,to mi se desava cak i kad nesto radim i kad hodam,ali prosto sam navikla jer su mi svi nalazi u redu,i krvi i zlezde i srce(radila sam ekg 100puta,ultrazvuk,holter ma sve),i te aritmije ako su ti nalazi srca ok,ne poticu od srca nego od psihe ili mozda cak i pusenja,ali mislim da ti je psiha na 1.mestu,mozes cak otici i do psihijatra i on ce ti sve to lepo objasniti :))) i bolje je da sto pre prestanes oko toga da razmisljas dane bi presla u visi nivo problema,i nemoj da uzimas beta blokatore,ako ti je dr rekao da ne uzimas,i meni ih je zabranio,oni ne mogu da ti rese to jer ti u nalazima nemas tu tahikardiju vec imas ubrzan rad srca na psih bazi vrv ,a to moze biti sto svesno sto podsvesno,a kad ti se ubrza rad i pritisak ti ode gore i vrati se posle par minuta sto je ok :))) nadam se da sam bar malo pomogla :)) pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Uto Avg 14, 2012 2:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 09, 2012 8:18 am
Postovi: 7
ivamatic je napisao:
Ne znam da li ste znale da su artmije vrlo cesto izazvane nekim stresom koji smo u toku dana doziveli na nesvesnom planu.Svaki put kada vam se desi nesto da biste urlale,a vi to precutite (potisnete u sebe),mozete da ocejujete da vam se posle toga desi aritmija.Ali to nije povezano.Mozete da dozivite stres ujutro,a vec sledeceg jutra da dozivite taj "napad".Ako se slucajno tip kao sto sam opisala,mozete da se kosultujete sa psihologom,nekad psihoterapija pomogne u ovakvim slucajevima.Nema razloga da sumnjate u doktora kada vam je vec rekao da je sve ok sto se tice srca.Neki ljudi zive godinama sa ovakvim problemom,samo ga pravilno kanalisu i pokusaju da malko promene mentalni sklop.I ta stitna zleza,to je isti slucaj.I ona je skoro uvek izazvana tim nekim psiholoskim faktorima.

Znam da je sve to neprijatno i zelela bih da vas sto pre prodje i sledeci put.....nista ne potiskujte u sebe,jer to mora negde da izadje,pa bolje iz vas nego u vas..... :P :P :P :P :P





ovo je pravo objasnjenje ONTARIO tvog problema,tako da se opusti nemas nikakvih razloga za brigu,ako mozes treniraj jogu i sto vise aktivnosti unesi u zivot i to ce ti smanjiti i holesterol i brigu za zdravljem :DDD


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Uto Nov 27, 2012 7:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 19, 2012 6:37 pm
Postovi: 2
Pa nisam sigurna da je bas samo psiha u pitanju sa ovolikim brojem preskoka(oko 4000 bez propafena),ja jesam nervozniji tip ali nisam sigurna da je samo to.Rekli su mi da sam verovatno imala neki koksaki koji je protutnjao ili adeno virus.Ja se ne secam da sam bila nesto specijalno bolesna(imala sam varicele prosle godine :D ).Nisam pusac i nemam nesto previse kg.Radila 100 ekg,3 ultrazvuka,test opterecenja i sve je ok.Na testu opterecenja su mi se pojavili prekoci u naporu ,onda sam se ufrkala..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Sre Dec 12, 2012 8:48 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Dragi moji evo da se posle sto godina konacno javim :D
Hvala vam na saucescu bas sam sada 9 u nedelju imala parastos za mamu evo vec je proslo godinu dana :( ...inace kako ste mi svi?
Ja sam na 20 mg Crestor tablete za visoki holesterol,sada bas ovaj mesec idem ponovo vaditi krv,imam odlicnog kardiologa :lol:
Isla sam na razna snimanja i uradili su mi angiogram......trodimenzionalno snimanje srca sa kontrastom pomocu CT skenera i doktor je jako zadovoljan jer nema nikakve sumnje za neke od kardiovaskularnih obolenja.Jos uvek mi se ne pusta hs-CRP tbio mi je prije tri meseca 15 tako da je zbog toga radio sve pretrage......
Jako mi je nizak vitamin D tako da uzimam 2000 UI svaki dan....
Ja sam jos uvek na antidepresantima i ujutro i navece sada ih polako smanjujem.....hocu da se skinem sa njih.....
Imala sam opet operaciju ovoga puta desni lakat Novambra 20--ruka me jako boli dosta sam nervozna.Osecam povremeno aritmiju srca...ne znam da li od nekog uzbudenja ili mi je to nasledno nedaj Boze od majke.Bolje mi je puno nego prije sto je bilo...sto se tice strahova gotovo ih i nema,verujem da su mi tablete pomogle za aritmiju misim antidepresanti,danas merila tlak jer mi je pocelo preskakati srce i dok sam krenula po tlakomjer,prestalo je tako da sam imala 120/84.......normalan :P
Vodim muku sa kilazom,jako sam se udebljala sada sam skoro 100 kila ne mogu da verujem,istu borbu vodim sto se vise sekiram sve vise jedem.....
Dragi moji prijatelji jos uvek sam na bolovanju i ko zna kada cu na posao...
Cekam da vidim sta ce se odigrati zbog ruke i koliko cu biti sta sposobna raditi....imam hronicne bolove i pijem jake narkotike kada vise ne mogu da izdrzim.
Sada opet imam MRI i to 4.....prvo glava,pa vrat,srednji deo kicme,pa donji......
Krenula sam opet na fizio,ne znam jako sam razocarana jer mi nista ne pomaze za bolove sem lekova....
Sve vas puno pozdravljam od srca :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Čet Dec 13, 2012 11:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 15, 2006 7:16 pm
Postovi: 307
Pozdrav Ontario :)
Evo samo nesto i ja da napisem...
Sta reci, sve isto samo sam izgleda naucio da trpim bolje :cry:
Kod nas hlado vec nekoliko dana ispod -20 trenutno -26 :)
Pozzzz.....

_________________
Slika
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Pet Dec 14, 2012 11:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 8:52 pm
Postovi: 5
pozz ja sam imao tahikardije 3 godine muke sam imao dok nije dosla doktorka iz bg ostrog klinike ustvari vrtaila se iz bg u nasu bolnicu i ona mi preporucila elektrofiziolosko ispitivanje pre dve godine mi je radjena ablacija i otad nemam problema i bez lekova sam pokusajte to jestemalo neprijatnoali bolje probati nego trpeti sad mi se javi lupanje ponekad ali 108,9 u minuti i nista prodje a pre je bilo oko 200 u minuti i bez inekcija u venu i bolnice ne staje toliko od mene ako sam pomogao nekom ovim postom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Pet Dec 14, 2012 11:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Tri su najčešća uzroka aritmija i tahikardija: nedostatak magnezijuma (zbog stresa), manjak tečnosti u organizmu (nedovoljno unošenje vode) i ukočeni mišići ramenog pojasa, a takođe i ukočenost onih mišića što idu uz kičmu između ramenih lopatica. Verujte mi, ovo je sve provereno - lično, a i šire.

Preparat magnezijuma koristim od proizvođača "NOW" i to je provereno - kapsulu dnevno. Vodu, kažem VODU, treba piti bar 0,3 litra na 10kg telesne težine - dnevno. Za rameni pojas - masaža i/ili žešće vežbe za razgibavanje ramenog pojasa. Za mišiće koji su uz kičmu - koliko znam, samo masaža.

Detaljnije možete da pogledate na mom sajtu: aca. Nisam još sve kompletirao, ali i ovo može da bude od koristi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Uto Jan 22, 2013 5:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Drustvo moje pozdrav svima...kako ste?
Ja sam dosta zabrinuta jer su mi pronasli cistu na malom mozgu...mozda mi je to pravilo sve probleme ovih godina......uzas sva sam isprepadana... :(
Koliko sam se samo zalila na vtoglavice i ostale stvari i evo tek sada moguci uzrok...
Nemam pojma kako se kod nas kaze epidermalna cista na malom mozgu pa me to izluduje....nista ne znam o tome,a cekam da vidim neurohirurga a to ce potrajati......
Sve vas puno,puno,puno pozdravljam iz hladne Kanade...ovde je -25


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Uto Jan 22, 2013 8:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
ontario,
баш си га убола! Није тема, али бих ти препоручио још неког лекара. Радиолози кажу да код сваког човека могу да се нађу бар три сенке којекуда по телу. Чисто да не буде операција без потребе.

Ако је тачно да ти је циста узрок проблема са срцем, онда је твој случај један у милион са таквим симптомима.

Држ' се. Поздрав!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Sre Sep 18, 2013 5:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 18, 2013 5:18 pm
Postovi: 1
Malo sam aritmicna.. Da li zbog toga ne bi smela da radim fizicko?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aritmija
PostPoslato: Ned Avg 17, 2014 10:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 17, 2014 10:33 am
Postovi: 1
Pozdrav, ja sam malo zabrinuta, imam 25 godina, i pocetkom ove godine me je uhvatio neki virus, tresla me je groznica, malaksalost i kijavica i bolelo me grlo ali sam radila i nisam prelezala, posle toga sam imala toliku tahikardiju dva dana da sam zavrsila u hitnoj, otkucaji 130 a pritisak normalan. I tako dva dana, nedelju dana sam lezala na kardiologiji, radili su mi bukvalno sve analize, caj i na koksaki i sve mi je bilo u redu i dr mi je prepisao concor od 5mg ujutru celu tabletu i uvece pola, pokusala sam da izbacim lek ali mi je toliko bilo loše,mučnina vrtoglavica i tromost, od concora sam pospana i imam vrtoglavice i sva sam troma...stitna mi je takođe u redu. Imate li neki savet sta da radim?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1865 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 125  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 55 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: