Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: HP nalaz
PostPoslato: Pon Sep 13, 2004 9:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 13, 2004 8:36 pm
Postovi: 1
POTREBAN SAVET!
Situacija sledeca-
Nakon 4 godine ,konacno ostajem u drugom stanju svi nalazi uredni,redovni pregledi.
Receno mi je da je trudnoca klinicki u redu,ali iz predostroznosti pijem,prvo utrogestan,zatim turinal, i na poslednjem pregledu-krajem 4 meseca trudnoce pocinjem sa ginipralom.Konstatovano da je prednji zid materice neznatno nizi,UZ -odlican,sva merenja OK.
Nakon tacno 7 dana iznenada,tokom noci ,nastupa obilno krvarenje,jako bolovi i spontani pobacaj.Dok sam cekala HP nalaz, dato mi je da uradim nalazer Czto..,Clamidia,Toxo,..itd, sve je negativno.
KOntrolni pregled OK,Lab.nalazi takodje.
Ali HP nalaz stize-
[b]Horijalne resice neznatno edematozne strome, oblozene sinicijalnim cvoricima a u manionskoj ploci nesto infiltrata leukocita[/b

Nakon toga preporucena mi je pauza 3 meseca,i eventualna stimulacija, sve normalno, medjutim mene brine taj HP nalaz, konsultujem se sa histopatologom koji mi je objasnio da se radilo o upali materice,najverovatnije i pre zaceca, i da je to uzrok pobacaja.
Ako je to tacno, kako to nije moglo da se vidi ranije,- uz,ginekoloski, nalazi krvi, urina?
i kako da znam da je sada sve OK,
Da li se mogu opusteno uci u novu trudnocu?

Unapred hvala!
POZDRAV!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 18, 2004 5:01 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Pet Jun 18, 2004 2:00 am
Postovi: 352
Definitivno je patohistolog u pravu i to bi na osnovu HPP mogao da vam kaze i vas ginekolog. Dobro je sto ste uradili analize na infekciju, nadam se da su to cervikalni brisevi, a ne samo antitela. Vazan je i cervikalni bris na gram pozitivne i negativne bakterije. Ukoliko nemate ni promenu na grlicu materice ( kolposkopija), a spermokuptura je negativna, to mozete da se upustite u novu trudnocu. Prim. Dr lj.Presetnik


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 165 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: