Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 519 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 35  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 07, 2008 2:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 10:06 pm
Postovi: 67
Draga Marta,
vidiš da nam se ipak isto ili bar skoro isto dešava :)
Meni je menzis prestao nakon 8 dana, ali kao što sam već pisala, to je bilo daleko manje od svih prethodnih koje sam ikada imala.Zaista gotovo da nisam ni primetila.
Idemo dalje :)
Tačkasto se pojavljuje ali to zanemarujem...proći će :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 07, 2008 2:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Drage moje,posto nisam uspela da resim mirenu za vreme ovog ciklusa morala sam da odlozim za sledeci.Rekao mi dr da desetak dana pre ciklusa dodjem da na mikroskopu pogleda sekret da vidi jeli ok,posto mi je papa ok,ali ovo da vidi za svaki slucaj.Ja idem na vmc na Novom Beogradu.Posto nakon par dana po ubacivanju mirene moram na put(dajem mami pola godine)pa me interesuje hoce li to smetati i mozda izazvati jace krvarenje?Ja inace namam odliv i nije mi nesto preterano jak ciklus,ja samo zelim da se zastitim od trudnoce.Troje imam netreba mi vise,mislim da sam dala svoj doprinos povecanju nataliteta,a ne zelim abortus.Hvala vam unapred :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 07, 2008 2:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 10:06 pm
Postovi: 67
Minada,
sigurna sam da nećeš imati jače krvarenje po "ubacivanju" Mirene.Meni je tek nakon par dana krenulo "nešto" što sam rešila dnevnim ulošcima.
Opusti se i uživaj u njoj....i u svojoj dečici, naravno :)
Pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 10, 2008 9:41 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Draga Jassy,
Kako si mi?Evo meni danas otprilike 17.dan i pocinje malo vise od"tackastog".Lici na onaj cuveni "16.dan".Doduse kako mi je dr rekao na kontroli danas bi trebala i da mi je ovulacija!Kako kod tebe stoje stvari.Znam ja da je ovo sve normalno,ali nije lose da uporedimo.Puno te pozdravljam i pisi kad imas vremena :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 12:25 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 10:06 pm
Postovi: 67
Draga Marta,
meni je danas valjda 15-ti dan i ja nemam tackasto uopšte već 3-4 dana.Nemam ništa :) Ali, dnevni uložak je tu, za svaki slučaj ;)
Super sam, ako naidje ponovo "16" ili "17" dan nema veze, navići ćemo se i na to :)
Pozdrav i pišemo se :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 9:34 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Zdravo Jassy,
ja sam ipak dobila!Kod mene sve knjiski-NEREGULARNO!
Danas 2.dan pa cemo videti kako ce biti.Veliki pozdrav :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 2:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Pozdrav cure.Trazila sam malo na stranim forumima o Mireni i naletela na mnoge koje se zale na gori PMS od kako su stavile mirenu i pojavu depresije i besa.Da li je to sto su u pitanju engleskinje a ne srpkinje i dr nase bivse jugoslovenke koje su izdrzljivije,neznam,ali malo me je to zabrinulo.I skoro sve kazu da treba bar 6 meseci da prestanu tackasta krvarenja.Svejedno mozete se uveriti i same http://www.pms.org.uk/forum/index.php?showtopic=1587
Ja moram ici 10 dana pred ciklus da dr proveri sekret vaginalni na mikroskopu jer mi je papa ok inace,valjda mora da bude cista sredina bez ikakve upale i pojacanog sekreta.Spremam se da odem da je kupim a inace ni muz nezna da sam maznula pare iz crnog fonda.On nece kondome,ja nesmem pilule a necu vise da radjamSamo me interesuje hocu li od momenta postavljanja mirene biti 100posto zasticena od trudnoce.Pozdrav. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 12:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Minada,
od momenta postavljanja Mirene si zasticena od trudnoce,ali nije lose da prodje 24h da ti se organizam malo odmori.To je moj savet ali ce ti lekar sigurno reci detaljnije.Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 1:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Hvala Martat.Nisam mislila bukvalno odmah da se bacim u akciju nakon postavljanja ali me brinulo hocu li biti skroz zasticena kad je ugradim.Malo me zabrinuli strani forumi posto je na zapadu duze prisutna mirena na trzistu pa imaju vise iskustva sa njom.Svejedno hvala a ovih dana moram kod lekara zbog kontrole sekreta za sv.slucaj.Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 2:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 10:06 pm
Postovi: 67
Devojke :)
jesam li vam nedostajala ? :)
Marta, meni danas 18-ti dan i jutros me dočekalo nešto :( da li je "tačkasto" kojeg nije bilo 7 dana ili menzis-videćemo. Boli me stomak i donji deo ledja, ali nije strašno. I ne ide mnogo, tek je prisutno.A taman se opustila, hahaha. Nema opuštanja sa Mirenom prvih meseci.
Minada, Marta ti je rekla to što se tiče zaštite, ja sam mom doktoru postavila isto pitanje i dobila odgovor da sam zaštićena istog sekunda, ali da ne bi bilo loše da se odmorim 24h. Objasnio mi je da su stari egipćani kamilama u matericu ubacivali kamenčić....zamisli poredjenja. Dakle, sa Mirenom si praktično sterilna.
Pozdrav svima i pišemo se :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 2:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 10:06 pm
Postovi: 67
Eh, da, zaboravih da ti kažem Minada, pogledala sam te strane forume i došla do sledećeg zaključka: da su žene iz UK preživele bar delić onoga što su žene sa ovog dela Balkana preživele proteklih godina, sigurna sam da ne bi bile toliko razmažene.Pogledala sam i ovaj forum http://community.homeandhealthtv.co.uk/ ... /596101191 i tu nadjoh i ono što i mene pomalo počinje da muči, a to je problem sa kožom. Elem, pred dobijanje, počele su da mi izlaze po licu džinovske potkožne bubuljice a koža lica mi je za ova dva meseca postala masnija nego inače. No, to se da rešiti kozmetikom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 2:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Draga moja sta god da je vazno da nije obilno!Vreme radi za nas,tako da ce i ovome nekada doci kraj samo dok se jos malo prilagodimo.Meni je danas 4.dan i smiruje se.Za razliku od prethodne oskudnija je.I da,nedostajala si nam :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 2:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Sad videh da si napisala problem sa kozom.Za sada ja nemam nikakve reakcije tog tipa.Meni se kao nus pojava pojavio bol u dojkama ali procitala sam da je i to normalno.Imas li ti taj osecaj?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 2:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 10:06 pm
Postovi: 67
Ma da, oskudnije je neuporedivo i ja se ne bunim uopšte. Samo se pitam, hoćemo li mi TO imati 2 puta mesečno? :roll: Dr. me uverava da može i da potpuno prestane i da ne primetim da sam imala...
Što se grudi tiče, moje su male, kao jagodice, ali sad mi deluju nekako veće, haha...i samo ih gledam :) Nemam bol u grudima, pre bih to nazvala napetošću. Problem sa kožom mi nije strašan uopšte, ne smeta.
p.s. opet visiš ovde :wink: kao i ja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 2:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Visim,visim nego sta!Mozda mene vise bole zbog velicine :D
U pocetku cemo dobijati cesce a onda ce to da se unormali,bar su meni tako rekli.
p.s.pokusala sam da otvorim link koji si postavila ali nesto ne radi.O cemu se govori,napisi koju ako imas vremena :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 519 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 251 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: