Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 519 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 35  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 2:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 10:06 pm
Postovi: 67
Uh, na tom linku ima baš fantastičnih stvari....mnogo tema o Mireni, za i protiv, iskustva žena koje nisu izdražale pa izvadile Mirenu, sve su imale probleme tipa:PMS, koža, krvarenja izmedju ciklusa, tačkasta krvarenja itd...samo je jedna tema koja ima naslov, bukvalno ću prevesti: Da li sam ja jedina kojoj se dopada Mirena? I na toj temi ima samo 3 ili 4 posta :(
Udji na link koji je postavila Minada, pa ćeš na tom forumu, negde na polovini strane, naći ovaj koji sam ja postavila.
Biću ja još tu, šta da radim kad mi je posao vezan za net :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 2:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 10:06 pm
Postovi: 67
http://community.homeandhealthtv.co.uk/ ... /596101191
probaj ovako


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 3:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Iscitala sam malo na brzaka.Misljenja i iskustva su zaista razlicita.Da li su one razmazenije od nas ne znam,ali ono sto sigurno znam je da Mirena kao i bilo koji drugi lek na svakoga deluje drugacije.Ja sam resila da izdrzim ovaj period adaptacije(naravno ako se nesto ne iskomplikuje)pa da onda vidim da li mi je bolje od Mirene.Pre Mirene sam mozda u poslednje 2 godine pocela povremeno da dobijam 2x mesecno pa su mi se javljala tackasta krvarenja u sred ciklusa,pa mi je endometrijum bio jako zadebljao samo 8. dan ciklusa(20mm,sto je skoro 3 puta vise nego normalno).Ja ocekujem da ce mi Mirena pomoci kod resavanja tih problema ali isto tako sam svesna, jer imam skoro 40 godina,da ne mogu ocekivati cudo.Problemi sa kozom,kosom,bolnim dojkama i bubuljicama se u ovim godinama mogu javiti i bez Mirene a sve zbog hormona u nasem telu koji sada rade malo drugacije nego kada smo bile mladje. Sve u svemu,drzim nam palceve :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 3:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 10:06 pm
Postovi: 67
Ja sam takodje rešila da izdržim ovaj period adaptacije, bez obzira na sve. Moj problem sa krvarenjima traje 4 godine:2 puta mesečno, pa potom 11-12 dana i to sve obilno i preobilno. U našim godinama (44) sve je moguće zbog dizbalansa hormona.
Glasam za Mirenu i verujem u nas :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 15, 2008 1:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Pozdrav cure.Evo opet dileme.Drugarica isla kod gin ovde u Batajnici,u dom zdravlja i kada je pitala za Mirenu posto sam joj pricala o tome doktorka joj je kazala da je to sve marketinska mafija i da iako je to ok spirala njoj nije potrebna tako skupa vec ima obicnija koja je fenomenalna ali je ima samo u hrvatskoj i ona ce kontaktirati ljude tamo da se raspita da joj nabavi ako hoce nju da ugradi kosta 30e.Kaze da joj zene dolaze stalno i kupuju tu skupu spiralu a zaista nema potrebe.Mislim stvarno neznam sta da mislim,posto mi je moj dr na VMC na Novom Beogradu preporucio samo mirenu i nijednu drugu.Ali mi bukvalno zvuci kao da navaljuje samo nju da ubacim i nijednu drugu.Kao da on ima korist od toga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 15, 2008 2:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Mozda je ta druga spirala obicna bakarna, bez progesterona? I one su podjednako efikasne kao kontraceptivno sredstvo, ali teze se podnose, pojacavaju menstrualno krvarenje 20-50%... Takodje, ne znam da li traju 5 godina kao Mirena, ili moraju cesce da se menjaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 17, 2008 11:04 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Pozdrav cure.Kupila sam juce MIRENU ovde kod mene u Batajnici 11300,00Smatram da vredi svaku paru posebno sto sam je platila manje nego neke od vas.Bila je i za 10700 u bg ali nemam kad da se mlatim da trazim tu apoteku a i neznam BG,iako sam tu 2godine ali u zoni sumraka Batajnici.Jedva sam je prosvercovala u kucu posto me svekar vozio a ja nisam ocekivala tako veliko pakovanje.Ponela ja kesu ali ne tako velikuPrava avantura kako uneti pakovanje u kucu a da matorci to ne primete jer se njih ne tice u sta ulazem svoj novac a nisam ga njima dala.Nisam ni muzu prijavila posto nije hteo da mi da pare ali je dao tati za registraciju.Tako sam i ja sebe castila SMIRENOM.Treba da se cujem sa docom da se dogovorimo oko datuma.Ja vazno da je kupih a kako cu je odneti doktoru to je pitanje,posto me svekar vozi.Kako tece period adaptacije kod vas koje je imate od skora i da li su dnevni ulosci zaista dovoljni za tackasto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 17, 2008 12:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Minada,upakuj Mirenu u ukrasni papir i reci da nosis doktoru cokoladu haha!Drzim ti palceve pa se javi kako si prosla.Ja nisam mogla da prodjem samo sa dnevnim uloskom jer sam je ugradila 3.dan menstruacije,a meni je tada islo bas puno pa mi je ipak trebao normalan ulozak.Ali posto ti nemas te vrste problema kod tebe ce verovatno i dnevni biti dovoljan.Ali to traje samo par dana tako da i nije bitno.Vazno je da se ti zastitis na najbolji moguci nacin od trudnoce.Pisemo se i srecno :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 17, 2008 3:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Hvala martat.Ma mimoisla se danas sa njim za pregled ali mi je kazao da dodjem u ponedeljak na pregled i radi eventualne terapije ako ima nesto sa sekretom verovatno radi predostroznosti jer treba sredina da bude cista tj bez upalnih procesa.Trebalo bi oko 25 da dobijem pa valjda do 30 da mi ugradi smirenu jer moram za Nis,mami dajem pola godine.A ideja za cokoladu ti je dobra.Ma samo da matora ne ide sa nama,posto me vozi svekar a najmanje dete moram da vodim.Ja joj se vec zalim da me boli jajnik pa moram kod lekara.Haos.Sta bi bilo kad bi saznali koje sam pare dala za parce plastike.Hvala ti pa videcemo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 17, 2008 8:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 1:52 pm
Postovi: 2263
Lokacija: crno-beli svet
Drage moje smirenice, nije me bilo zbog prezauzetosti u poslednje vreme.Potpuno razumem sve strahove koje imate i pakao kroz koji prolazite i nedoumice i sve, sve. I meni je materica zavaljena i uvrnuta i ne znam sta josh, a sad je nasla i da raste?!Dakle, ciklus se skratio u pocetku na 23 dana, menstruacija postala normalna (mada sam prestala da pojmim sta je to normalna meca), ali su se stalno desavale neke promene, npr. u boji onog sto izlazi(braon, pa bordo, pa samo sluzavo itd). Sad, posle dve i po godine, 3-4 meseca ne ide nista. Mojoj drugarici je posle par meseci od stavljanja mirene potpuno prestala menstruacija, tako da je zaista svaka od nas poseban sluchaj :lol: Hocu da vam kazem da je vazno da idete kod svog dr na kontrolu bar 1 godisnje da se ultrazvukom proveri kako mirena "chuchi", a pre ugradnje da odaberete dr koji je posebno obuchen za ovu vrstu spirale. E da, prosle i pretprosle god.mi se desilo da ispadaju manje grudvice krvi- ne panichite odmah, i to je normalno, ali se obavezno javite lekaru da on to ipak proveri. Voli vas sMirena Sanyalica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 17, 2008 8:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Sanyalice Smirenice,dosla si nam kao melem na ranu!!!
Hvala na nesebicno podeljenom iskustvu sa nama,to mnogo znaci.Zelim ti sve najbolje i puno te pozdravljam :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 17, 2008 8:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 1:52 pm
Postovi: 2263
Lokacija: crno-beli svet
sMirena Martat, ma ima i himnu da napishemo i osnujemo udruzenje nas, sMirenih zena, koje konacno vodimo normalan seksualni i svakakav drugi zivot, pa onda da krenemo na ekskurziju u uuu odakle nam je Mirena?Mislim, gde se pravi? Da li je to Belgija u pitanju ili? Ja sam zaboravila.Pa dobro, u svakom slucaju, idemo tamo negde da vidimo gde se pravi ta zlatna spravica. Vazi? :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 17, 2008 8:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Dogovoreno :D
Samo da se ja jos malo adaptiram i krecemo,a ti se do tada raspitaj gde tacno idemo :D :D
Ko god da je napravio nama je ucinio ogromnu uslugu,samo mi je krivo sto je to ne uradih ranije,ali tja nikad nije kasno.Pa mi smo u najlepsim godinama :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 17, 2008 9:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 26, 2007 11:04 pm
Postovi: 63
Lokacija: Beograd
Drage moje,Evo i mene malo,izvinjavam se nisam se dugo pojavljivala,bila u nekim svojim dodatnim brigama...
Šta reći prvo???Ja sam bila na svim engleskim,američkim,i ostalim sajtovima i forumima i zaključila samo jedno; ni jedna engleskinja NE ZNA kao se Mirena zove:nailazila sam na imena tipa Mirina,Mirinda(?!?) Marina,Merina...još samo Merima Njegomir fali,pa da uđemo u legendu! Dakle,nepismene su i blesave do te mere da je jedna čak okrivila Mirenu što joj se zubi kvare!!! Pri tom nije bila kod zubara 3 godine,i sama priznaje!!
Tačno jeste,da smo sve različite i da kako reče lekar(sad zajednički)Martin i moj,da je sve SAMO STATISTIKA.Znači,ako piše 3-6 meseci može da bude od 0-18 meseci.I da bude skroz normalno.Hvala ti sanyalice,jer si upravo potvrdila svojim iskustvom tu priču.
Bila sam danas kod lekara na kontroli,jer 24.5. "punim"godinu dana sa Mirenom!! Jupiiiiiiiiiii!!!I bila kukala,zašto JOŠ UVEK tačkasto,braonkasto,bordasto....Da mi nije nešto??? Bez obzira na to što mi je sve super.Međutim,čitala ja te "forume" engleske,američke,ustravila se i rekoh-ajde kod čika doktora.Da bi -šta? Rekao mi lepo-sve je ok.ŽENAMA SA ZAVALJENOM MATERICOM KRVARENJE MOŽE DA TRAJE ČAK I DO 18 MESECI.Naravno to nije obilno krvarenje,već po koja braonkasta kap.S tim mogu da živim.Ali sa ONIM mENSTRUACIJAMA od pre godinu dana-NE.
Tako drage moje-bez brige! Sve je dobro,i samo polako.Minada,stvarno imaš problem u kući-al lepo reče Marta-Milke od 300 gr postoje,pa iskoristi to za kamuflažu!!!
Marti jedan KISS odavde do njenog grada....pa nazad!
Sve vas pozdravljam i želim sve naj-naj!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 17, 2008 9:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Kako je dobro cuti ovoliko pozitivnih informacija!!!!
Vazno je da su sve promene koje dozivljavamo normalne i da mi samo nastavimo da idemo na redovne kontrole :D

Jassy,javi nam se draga da cujemo kako si ti.Ma sigurno si super,al napisi koju nama veselim Smirenicama!

Majo,srecice moja pozitivna,ti si "kriva"sto cu ja posle mnogo godina biti normalna zena :D Ljubim te!!!

p.s.ja od danas vise necu citati druge forume sem ovog"naseg".dosta mi je razmazenih i polupismenih kmeza.Mi smo bre najjace i najbolje :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 519 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 209 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: